Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre
Korisničko ime
Lozinka

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 00:04   #1
sjeverni vjetar
ubojica kukaca

sjeverni vjetar Avatar

Registracija: May 2006.
Knights of Honor [*]

Ovoga, KoH je kao što je poznato ili nije poznato najbolja rts igra s tematikom srednjega vijeka. Izdana je prije otprilike godinu dana, ali je zbog očajnog marketinga i činjenice da je izbačena nedovršena završila s dosta slabom prodajom. Igru je i dalje pratila nesreća pa je izdan samo jedan patch, a daljnjih nije bilo zbog nezainteresiranosti developera i izdavača. Ipak i tako okrljuštena igra je najbolje od najboljega i uglavnom. Tome u prilog ide i dalje aktivna zajednica ljudi koji je igraju i kako se čini, igra jako dobor kotira na ljestvicama raznih gamerskih portala.

Ovo pišem jer je 20.08. BSS potvrdio da se ide u izradu drugoga patcha. On bi barem trebao ispraviti naveće probleme, tj. dosta slabu AI. Ja sam tek danas to vidio, i zato ovo pišem. Me very happy. Ima još koji obožavatelj ovdje?
Old 21.09.2006., 00:06   #2
sjeverni vjetar
ubojica kukaca

sjeverni vjetar Avatar

ispravak: nije 20.08., nego 28.08., usput da kažem da se nadam patchu i cracku za njega tamo negdje do Božića
Old 22.09.2006., 01:39   #3
jebedo
Jebedo

jebedo Avatar

Registracija: Jan 2006.
Igrao sam i dosta je dobro. No upravo zbog AI sam prestao. Jednostavno je postalo predosadno onako gazit komputer.

No necu je ponovno igrat, cak ni s patchom. Istalirao sam je bas neki dan i odustao sam u prvih 5 min igranja i zbrisao s harda.

Svejedno toplo preporucam ljubiteljima strategija i srednjeg vijeka.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 12:30   #4
Neon
Registrirani korisnik

Neon Avatar

Registracija: Jun 2006.
šta je AI?

Igro sam i ja tu igru, i jako mi se svidjela, al nakon nekog vremena mi je dosadila jer postane dosta lagano i samo je pitanje bilo kad ću sve osvojit.
Al možda bi je ponovno i nabavio da znam nać negdje na netu multiplayer.

Koje su promjene s tim patchem?
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 22.09.2006., 13:51   #5
jebedo
Jebedo

jebedo Avatar

Registracija: Jan 2006.
Umejtna inteligencija na engleskom
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 21:18   #6
Neon
Registrirani korisnik

Neon Avatar

vidi stvarno

da nije im to jača strana
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 21:38   #7
SSJ Gohan
My Precious

SSJ Gohan Avatar

Registracija: Aug 2006.
AI-Artifficial Intelligence
Old 22.09.2006., 21:42   #8
Neon
Registrirani korisnik

Neon Avatar

Quote:
SSJ Gohan kaže:
AI-Artifficial Intelligence
da znam kak se kaže umjetna inteligencija al svjedno
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 22:41   #9
Xerex
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2006.
Moram priznati da sada prvi puta čujem za ovu igricu, ali budući da sam fan RTS-ova i medieval razdoblja, otišao sam na tu stranicu i skidam si demo. Sutra ću javiti svoje dojmove.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 00:43   #10
sjeverni vjetar
ubojica kukaca

sjeverni vjetar Avatar

patch bi navodno trebao popraviti AI, ali ja se nadam i da će konačno pustiti map editor

map editor već i sada postoji, ima neki postupak da ga se pokrene, ja jesam - glavni problem, praktički za svaku sitnicu se igra ruši, totalno nedovršeno su to izdali
mislim, ograničili su tu igru na jednu jedinu kartu
Old 23.09.2006., 14:08   #11
Neon
Registrirani korisnik

Neon Avatar

baš bi sad mogo još jednom to igrat

rome: total war sam prešo dva puta s onim crvenim rimljanima i egiptom (sve pokrajine sam osvojio)
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:43   #12
Xerex
Registrirani korisnik

Evo, nabavio sam full verziju igrice od frenda (a pizda mi nije rekao da ju ima) - igrica je odlična, najbolja ovakva igra koju sam ikada igrao

Igrao sam malo lijepo sa hrvatima, osvojio bosnu i zetu te malo proučavao igru a onda sam krenuo malo sa španjolcima (oba dva prvo doba), osvojio čitavu iberiju, dobio križare na armeniji koji su lijepo pljačkali zemlju desetak puta dok napokon nisu bili poraženi. Onda sam poslao još dvije pune vojske (pola peasanti pola spearmei, axemeni i mercenary sa dosta iskusnim generalima) koji su preko cijelog mediterana došli do Konstantinopola te sam osvojio njega i još dijelove Bugarske te Armeniju s druge strane Crnog Mora. I Imam francuze kao vazale.

No, par pitanja:

Kralj mi nikako da dobije još nasljednika - da li je to zato što ga držim kao maršala ili samo ne želi imati više od jednog djeteta?

Ako mi kralj umre bez nasljednika, da li izgubim (kao u Medievalu, npr.), ili dođe na vlast neki anonimus? A ako dođe anonimus, da li on zavlada cijelom zemljom ili se svaki maršal proglasi vladarem jednog dijela zemlje a ja onda biram s kojim ću igrati ili nešto sedmo?

Kako se zna koje sve sile su major powers?

Ako ja sada odlučim prijeći na Islam, hoće li me odjednom sve ostale katoličke zemlje napasti? I koje su prednosti Islama u igri pred katoličanstvom?

Koliko točno moram biti jači od vazala da bi mogao anketirati njegove zemlje? I da li mu anketiram samo jednu provinciju ili sve?

Čemu točno služe landlord i builder? Sa merchantom trgujem s drugima, špijun sabotira protivnika, maršal je general, a cleric preobraćuje nevjernike na moju religiju te im uništava nacionalnu svijest ( ) da postanu članovi moje umjetne tvorevine jugošpanjolske (ili sam bar ja tako shvatio ono "adopt")...

(Imam još par pitanja ali se sada ne mogu točno sjetiti, napisati ću ih poslije. )
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 18:58   #13
sjeverni vjetar
ubojica kukaca

sjeverni vjetar Avatar

elem ovako, (wtf je elem i wtf je meni danas), jel ti ima kralj ženu, ako ima veća je vjerovatnost klinaca ako je kod kuće a ne ševi uokolo razne ljepotice pokorenih naroda

ako kralj umre bez nasljednika onda kralj postane jedan od tvojih vojskovođa ili trgovaca edit: ili priest ili builder ili landlord, prema njihovom iskustvu, samo u tom slučaju vrlo vjerovatno gubiš pokrajine koje nisu adopted

major povers, nemam pojma, nije ni toliko važno

vjera - neće te napasti ili nešto tako, samo nemaš križarskih ratova nego jihaaaad (vjerovatno i nešto bolje odnose - edit: s muslimanima), samo pazi, katoličanstvo ima mislim najviše bonuse u lovi (i najjače su jedinice u zapadnim zemljama)

anekcije nema ako ne ufuraš unutra špijuna, ali tako možeš i drugim zemljama postaviti špijuna koji može postati kralj pa ti preda zemlje
Old 27.09.2006., 19:01   #14
sjeverni vjetar
ubojica kukaca

sjeverni vjetar Avatar

eh da, builder ti donosi čekiće, lanlord hranu, ali su bonusi bezvezno niski i zato zanemarivi

sad sam se sjetio, ako si slučajno planer vjenčanja pa ubiješ kralja čim dobije odrasloga sina (pošalješ ga samoga bez vojske u bitku) taj sin ima jako male šanse dobivanja nasljednika (ako se ne varam to je neka kazna, ali nisam posve siguran)

elem
Old 27.09.2006., 21:32   #15
Gestapo
Plemić

Gestapo Avatar

Registracija: Oct 2005.
Auf to mi je jebena igra pogotovo ic u krizarske ratove jos kada bi mogao nac drugi cd pa da ponovno zaigram
Steta sto je AI malo priglup
Old 27.09.2006., 22:03   #16
Neon
Registrirani korisnik

Neon Avatar

može se lagano manipulirat protivnicima.

Ak vidim da sam malo oslabljen na jednoj fronti samo zatržim primirje, ak ne uspje odmah, probam više puta i kad tad pristanu. I onda tu stranu zanemarim, osvajam dalje, pa onda kad zagusti na drugoj strani samo sklopim primirje tamo, dok ne konsolidiram svoje redove, onda opet napadnem, i tak stalno
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 10:34   #17
Xerex
Registrirani korisnik

Quote:
Neon kaže:
može se lagano manipulirat protivnicima.

Ak vidim da sam malo oslabljen na jednoj fronti samo zatržim primirje, ak ne uspje odmah, probam više puta i kad tad pristanu. I onda tu stranu zanemarim, osvajam dalje, pa onda kad zagusti na drugoj strani samo sklopim primirje tamo, dok ne konsolidiram svoje redove, onda opet napadnem, i tak stalno
Ja sam ovo skužio - white peace - oni neće. ponudi mir pod uslovom da postanu vazali - to prihvate.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:27   #18
sjeverni vjetar
ubojica kukaca

sjeverni vjetar Avatar

instaliraj patch 1.03 ako ga nemaš, pomaže prilično, ali opet ne posve

inače, jel itko ikada pokorio sve pokrajine... ja jesam jednom i moram reći da je bilo jako dosadno, čisti mehanički posao
Old 29.09.2006., 09:44   #19
Neon
Registrirani korisnik

Neon Avatar

Quote:
sjeverni vjetar kaže:
instaliraj patch 1.03 ako ga nemaš, pomaže prilično, ali opet ne posve

inače, jel itko ikada pokorio sve pokrajine... ja jesam jednom i moram reći da je bilo jako dosadno, čisti mehanički posao
baš to, na početku bude zabavno, jer te stišću malo i protivnici i oni rebeli, al to s vremenom uspjevaš sredit i onda samo postaje pitanje kad ćeš sve osvojit

Ok al moram priznat jednom kad sam krenio mislim s korzike ili sicilije (ne sjećam se koji narod), da su me crusaderi brzo uništili
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 21:09   #20
Xerex
Registrirani korisnik

Nego, može li se imati više od ovih 10-ili-koliko-već vitezova u službi? Jednostavno nemam dovoljno mjesta tamo za osvajanje - treba mi bar dva špijuna (jedan da sabotira/aneksira/kajgod a drugi za kontrašpijunažu), jedan cleric (za konvertiranje provincija na moju na vjeru i naciju), jedan-dva trgovaca (za više novca, jelte) te pun k*rac maršala za osvajanje.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja