Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 23:04   #61
Ja sam svoj tv prijemnik poklonio. HRT će se morati u neko dogledno vrijeme odlučiti da li hoće živjeti od reklama ili od pretplate. Tek usput, BBC se recimo uzdržava isključivo tv pristojbom, naravno britanci su pametni pa ne kupuju tv program od produkcijskih raznoraznih kuća, već imaju svoju produkciju te u svom vlasništvu komercijalne tv kanale koji im godišnje donose zaradu od nekih 6 milijardi dolara, kojima uspješno nadoknađuju manjak novca od pristojbe, a do 2012. godine najavili su da plaćanje tv pristojbe više neće biti obavezno, već tko želi plati... Selimo se u Veliku Britaniju.
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:34   #62
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
Samo da se pohvalim: i ja sam prije par miseci uspješno odjavila plaćanje pristojbe i to jednim običnim dopisom da sam prodale tv. Bilo je tako jednostavno da sam bila ljuta na sebe šta to nisam prije napravila.
a jesi li platila porez na dohodak od te televizije?
Old 08.11.2006., 15:12   #63
Jedno pitanje:
Da li HRT sam sebi naplaćuje pretplatu za posjedovanje televizijskog prijemnika ili na Prisavlju koriste samo monitore?
Mr Butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 20:17   #64
Pečačenje TV seta

A ako se pečati TV prijamnik, kako se to tehnički radi?
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 21:07   #65
Da li netko zna odgovor na ovo:

Zivio sam godinu dana kao podstanar i uletio mi inkasator. Stan je bio minijaturan pa je odmah vidio tv. Rekao sam mu ime i prezime, on je to sve zapisao (krivo, s tipfelerima) i placao sam uredno pristojbu. Poslije godinu dana sam se odselio iz tog stana.

Da li se postoji mogucnost da mi za godinu-dvije dodje neka ovrha ili tuzba na sadasnju adresu? Napominjem da tada nisam bio prijavljen kao podstanar na toj adresi...

Inkasator mi je krivo napisao prezime a ne sjecam se da li mi je zapisao JMBG...
ivan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 23:39   #66
mene zanima kak to počinije sve... ja recimo kupim stan uselim se i šta sad? ovi sa televizije odma počmu slat uplatnice bez obzira imo ja tv ili ne... ili se sam moram prijaviti da plačam pretplatu

Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 23:57   #67
Quote:
Inkvizitor kaže:
Čuo sam da je jedan lik išao na ustavni sud jer nije želio plaćati RTV pretplatu..

Išao je s teorijom da on ne gleda Tv program nego da mu Tv isključivo služi za gledanje video kaseta i DVD-ova..

I dobio je slučaj...

Dakle može se..ovo što ovi rade sa pretplatom je ustvari reket i protuzakonito je...
Krivo si čuo. Rekla kazala je najgori nivo debatiranja. Imaš web stranicu Ustavnog suda s odlukama pa pretraži. To bi bila revolucija i uzrokovalo poplavu sličnih slučajeva, tak da ništ od toga.
I nije protuzakonito. Jer ti baš ZAKON o HRT-u propisuje tu pristojbu za vlasnike radio i TV prijamnika (načelno, ako imaš tuner na DVD-u koji kopčaš na monitor, i to je prijamnik).
I nije protuustavno, jer ti ne moraš nikog pustiti u stan (možeš dozvoliti, ali nećeš), ali onda nastavljaš plaćati pretplatu jer nisi dozvolio uvid kako bi oni izvršili odjavu i tu si si sam kriv.

Ne znam čemu dalje debatirate, osim ako ne želite promjenu tog zakona, s čime se usrdno slažem i ja.

P.S. Gledajući kvalitetu komercijalnih televizija i posvemašnji diletantizam, iako smatram da nikome ne treba davati novac, sigurno ne bih dao njima.
štancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 08:35   #68
Quote:
ivan01 kaže:

Zivio sam godinu dana kao podstanar i uletio mi inkasator. Stan je bio minijaturan pa je odmah vidio tv. Rekao sam mu ime i prezime, on je to sve zapisao (krivo, s tipfelerima) i placao sam uredno pristojbu. Poslije godinu dana sam se odselio iz tog stana.

Da li se postoji mogucnost da mi za godinu-dvije dodje neka ovrha ili tuzba na sadasnju adresu? Napominjem da tada nisam bio prijavljen kao podstanar na toj adresi...

Inkasator mi je krivo napisao prezime a ne sjecam se da li mi je zapisao JMBG...
Nažalost, moga bi nagrabusit!

Pristojba se veže uz osobu, a ne uz stan!
I ako tamo novi ne plačaju tv, to ide na tvoje ime, ti si dužnik.

Zato umjesto da pišeš o tome na forumu, telefon u ruke i riješi svoju situaciju s HRT-om!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:41   #69
Ona politička stranka koja bude obećala ukidanje TV pretplate, pobjediti će na izborima!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 18:27   #70
Quote:
Orah kaže:
Ona politička stranka koja bude obećala ukidanje TV pretplate, pobjediti će na izborima!
neće, jer ih onda hrt/hr neće reklamirat...
a bez reklame niko neće ćuti za njih, a onda ako niko neće ćuti za njih i njihove namjere... neće ni glasati za njih...
reklame po novinama ne vrijede baš jer se ljudima neda čitati... rađe puste da im drugi čitaju sa televizije...
btw... niko mi nije odgovorio... kako se počme plačat pretplata?

Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 20:25   #71
Quote:
getriba kaže:
neće, jer ih onda hrt/hr neće reklamirat...
a bez reklame niko neće ćuti za njih, a onda ako niko neće ćuti za njih i njihove namjere... neće ni glasati za njih...
reklame po novinama ne vrijede baš jer se ljudima neda čitati... rađe puste da im drugi čitaju sa televizije...
btw... niko mi nije odgovorio... kako se počme plačat pretplata?
Da li bi glasovao-la za stranku koja uz uobičajene demokratske stavove ima u programu ukidanje TV pretplate?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 20:33   #72
Quote:
Orah kaže:
Da li bi glasovao-la za stranku koja uz uobičajene demokratske stavove ima u programu ukidanje TV pretplate?
To bi bila predizborna priča - ono o čemu se treba razmišljati je da se javne funkcije radija i televizije plačaju iz proračuna, a ne neučinkovitom i nesocijalnom pretplatom.

A javne funkcije radija i televizije imaju sve države, i njihovi građani ih plačaju, ovako ili onako. Po meni - bolje proračunom nego pretplatom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 12:01   #73
Quote:
Orah kaže:
ja bi al moja baba ne bi
razlika je u tome šta na dan izbora ja ću vjerojatno otić van grada (pogotovo ako se spoji sa vikendom ) da se odmorim od posla i ljudi a moja baba će bit na biralištu u 7 manje 5 da bi glas mogla da Hdzu, Hss-u ili nekoj drugoj razvikanoj stranci, šta se reklamilala dok je ona još imala zdrav vid a dida zdrav sluh

p.s. znam šta je moja građanska dužnost, al ja za glasat na izborima moram otić 400km daleko pa radije odem za tu lovu 2 dana u neke toplice
Old 11.11.2006., 12:10   #74
Quote:
ivan01 kaže:

ovo ti ja mogu reć iz svog iskustva
u stan u koji sam uselila prije je živila gazdarica koja se vratila na jug (nebitno) dođe meni barba inkasator, ja mu lipo kažen da sam tu samo na vikendu a da se stan prodaje, da je prazan i da se gazdarica vratila doma (znao je tko je ona i odakle je jer su imali par okršaja). Da bi mene lola pitao koja je njena nova adresa jer onda je ona odnila i televiziju sa sobom
kad sam rekla da se vratila roditeljima koji imaju svoju televiziju i već plaćaju pretplatu, tu je priča završila i pretplata je otkazana sa ove adrese.
Naime, a ja to nisam znala, a ni sad se dobro ne mogu sjetit kako mi je to točno reka, al svakako ako ona živi sa njima u istom gradu u 2 različita stana a obe televizije prijavi na jedno ime, plaća se samo jedna pretplata. Nemojte me sad napast ako je ovo krivo, tako je meni inkasator reka, je stariji čovik, al valjda zna šta govori.

plaćanje pretplate za mene je čista glupost a pogotov ne mogu virovat kad vidim prijedloge za ovrhu radi neplaćanje pretplate 3 miseca i još to šalju čoviku koji se odselio u njemačku. Stvarno su počeli ozbiljno
Old 11.11.2006., 12:15   #75
Mislim da se može odjaviti, ali ti moraju zapečatiti televizor...
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 20:48   #76
A kako se tehnički zapečačuje TV?
Možda bi neki stručnjak znao odpečatiti isti i slobodno dalje gledati DVD filmove, i pri tome ne plačati pristojbu?
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 13:40   #77
ma vidio sam to jednom oni ti zapečate kabel ili tak nekej
jednostavno daš im neki stari tv ne kt zapečate a ti si pikneš plazmu
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 15:48   #78
Quote:
KILLERDOG kaže:
ma vidio sam to jednom oni ti zapečate kabel ili tak nekej
jednostavno daš im neki stari tv ne kt zapečate a ti si pikneš plazmu
Misliš naponski kabel? U svakom slučaju gledaju valjda broj TV seta pa onaj koji je prijavljen tog i zapečate?
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 09:08   #79
kak misliš broj tv seta pa ne prijavljuješ tv po modelu ili nekom broju neg kao uređaj
da mislio sam na naponski kabel
jedino moraš reći da ti je to jedini tv (poslje kao dolaze u kontrolu)
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 22:12   #80
Quote:
KILLERDOG kaže:
kak misliš broj tv seta pa ne prijavljuješ tv po modelu ili nekom broju neg kao uređaj
da mislio sam na naponski kabel
jedino moraš reći da ti je to jedini tv (poslje kao dolaze u kontrolu)
Ja sam morao navesti serijski broj TVa u prijavi, tako da po tome znaju koji TV set odjavljuješ a koji ti nije prijavljen.

Može li se odjevljeni TV koristiti kao monitor za gledanje preko DVDa ili MaxTVa, a da kontrola ne kaže ništa protiv?
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.