Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 12:01   #1161
da,treba
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 10.09.2009., 15:29   #1162
Za paket vrijednosti 65 eura (jakna+slanje), što je po najgorem tečaju manje od 500kn, došla mi je carina 240kn.
Ne znam kolika ja carinska stopa za odjeću; pretpostavljam 10%. Prema tome, 10% carine na 500kn je 50kn. To je 550kn. PDV na to je 23%. To je 126,5kn. Znači to bi trebalo iznositi 176,5kn. Od kud njima ova cifra?!? Jel se mogu ja žaliti?
mokry is offline  
Old 10.09.2009., 16:40   #1163
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Za paket vrijednosti 65 eura (jakna+slanje), što je po najgorem tečaju manje od 500kn, došla mi je carina 240kn.
Ne znam kolika ja carinska stopa za odjeću; pretpostavljam 10%. Prema tome, 10% carine na 500kn je 50kn. To je 550kn. PDV na to je 23%. To je 126,5kn. Znači to bi trebalo iznositi 176,5kn. Od kud njima ova cifra?!? Jel se mogu ja žaliti?
ja mislim da se možeš žaliti, te ti još oni zaračunaje i carinske troškove
dodatno.

tnx
BundyBoy is offline  
Old 10.09.2009., 18:35   #1164
Kao što sam i mislio; sama carina je 66kn (14% na odjeću), a PDV 124kn. Ostalo su neki njihovi "troškovi".
mokry is offline  
Old 10.09.2009., 21:42   #1165
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kao što sam i mislio; sama carina je 66kn (14% na odjeću), a PDV 124kn. Ostalo su neki njihovi "troškovi".
a čuj , moraju oni i tebi naplaiti uslugu.. kaj su ti izdali račun
netko je i to morao napisati ručno
BundyBoy is offline  
Old 11.09.2009., 14:10   #1166
a otvaranje i zatvaranje paketa?
pa znate li vi koliko košta selotejp i skalpel?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 12.09.2009., 11:14   #1167
imam jedno pitanje....
KAd sam kupovo mob iz Hong Konga uredno sam platio carinu i PDV, a sad me zanima ako kupim mob u Velikoj Britaniji( Radi se o nokia mobu, proizved u Finskoj), da li bi morao platit carinu i pdv, jel sam nešto cito da nema dvostrukog oporezivanja elektronike, koja je proizvedena i kupljena u EU...
khodalic is offline  
Old 12.09.2009., 21:59   #1168
Quote:
khodalic kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje....
KAd sam kupovo mob iz Hong Konga uredno sam platio carinu i PDV, a sad me zanima ako kupim mob u Velikoj Britaniji( Radi se o nokia mobu, proizved u Finskoj), da li bi morao platit carinu i pdv, jel sam nešto cito da nema dvostrukog oporezivanja elektronike, koja je proizvedena i kupljena u EU...
pdv plačaš jer mi nismu u eu
__________________
moj kum ne smije van
dolinajabuka is offline  
Old 14.09.2009., 13:53   #1169
Dakle, ponovit cu pitanje buduci da onaj webshop ne salje u divnu nam RH... Zna li netko kako bih prosla na carini da narucim par pirseva za pupak iz UK, do 200 kn? To je malo i lagano... Anyone, pls?

Zadnje uređivanje Fallen__Angel : 14.09.2009. at 13:59.
Fallen__Angel is offline  
Old 14.09.2009., 17:22   #1170
Da li je netko naručivao (ili zna kako je kad se naručuje) dječja kolica na ebay-u? Konkretno me zanima UK.
Kakva je situacija s carinom, porezom, da li je možda na dječju opremu mukte?

ps: a i ja sam idiot kad se nadam da će Lijepa naša nekome dat nešto mukte a da nije političar...
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Old 14.09.2009., 18:10   #1171
angel ako ti carina zaustavi ne piše ti se dobro
uglavnom uzet će ti par komada za sanitarni pregled koji ćeš morati i platiti
odi na pdf moda,imaš o pirsinzima temu,mislim da su cure tamo naručivale

za kolica mislim da stvarno je carinska stopa 0% (nisam siguran),ali ide pdv i neki njihovi troškovi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 15.09.2009., 02:17   #1172
Za sve one koji pitaju za robu do 300 kn ( naručivala sam brdo raznih stvari) NE PLAĆA se carina. Nikakva. Meni obično dođe obavijest od o pošiljci i normalno je podignem. Nikada do sada nisam plaćala carinu ni za jedan predmet/odjeću/jaknu do 300kn!

Eh sada moje pitanje! Kupila sam instrument u vrijednosti 800 kn iz UK. Zanimam me da li je netko imao iskustva sa kupovanjem instrumenata preko ebaya i kolike su pristojbe. HVALA!!!
Crickey is offline  
Old 15.09.2009., 08:04   #1173
Quote:
Crickey kaže: Pogledaj post
Za sve one koji pitaju za robu do 300 kn ( naručivala sam brdo raznih stvari) NE PLAĆA se carina. Nikakva. Meni obično dođe obavijest od o pošiljci i normalno je podignem. Nikada do sada nisam plaćala carinu ni za jedan predmet/odjeću/jaknu do 300kn!

Eh sada moje pitanje! Kupila sam instrument u vrijednosti 800 kn iz UK. Zanimam me da li je netko imao iskustva sa kupovanjem instrumenata preko ebaya i kolike su pristojbe. HVALA!!!
za poboldano mogu reć da NIJE TOČNO! sam šef carine u rijeci mi je rekao da za riječku carinu vrijedi da ne carine do 200 kn, uključujući i troškove poštarine (to je njihov interni dogovor, nigdje ne piše da to mora biti tako), sve preko toga da. čak postoje i iskustva ljudi (pogledaju temu na kozmetici) gdje i kad fizičke osobe šalju izvana, ako oni procijene da nije gift nego kupljeno lupe carinu. tako da... svugdje je različito!
marija82 is offline  
Old 15.09.2009., 10:26   #1174
Dobro, pošto sam čuo raznorazne verzije obračuna carine, evo one najtočnije koju je sa mnom podijelio sam predstojnik carine (kako to moćno zvuči)u Rijeci. Sljedeće se odnosi samo na carinski odjel u RIJECI:
  • sve pošiljke preko Zg dolaze u Ri i tamo se otvaraju
  • po pravilu, svaka bi pošiljka trebala biti carinjena, ali "internim dogovorom" carine se samo oni paketi vrijednosti veće od 200 kn
  • na ukupnu vrijednost pošiljke (sa shippingom) zaračunava se 5% carinskih troškova
  • na vrijednost koju dobijemo kad tih 5% pribrojimo ukupnoj vrijednosti pošiljke zaračunava se još 23% PDV-a, sumiranjem ta dva iznosa dobiva se uk. vrijednost robe s carinom (1)
  • poziv za carinu i uplatnica koštaju još 15-ak kuna
  • nakit, proizvodi od plemenitih kovina, oružje i proizvodi od kože reptila podliježu porezu na luksuz (30%), a on se računa na iznos (1)

Nadam se da sam bio od pomoći, ako se netko osjeća pozvanim pobijati gore navedene tvrdnje, nek' se ne obraća meni, već dotičnom predstojniku.
Pozdrav
Posrnuli_Pickpocket is offline  
Old 15.09.2009., 14:18   #1175
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
za poboldano mogu reć da NIJE TOČNO! sam šef carine u rijeci mi je rekao da za riječku carinu vrijedi da ne carine do 200 kn, uključujući i troškove poštarine (to je njihov interni dogovor, nigdje ne piše da to mora biti tako), sve preko toga da. čak postoje i iskustva ljudi (pogledaju temu na kozmetici) gdje i kad fizičke osobe šalju izvana, ako oni procijene da nije gift nego kupljeno lupe carinu. tako da... svugdje je različito!
Ne znam onda u čemu je stvar. Npr, kupila sam šešir iz Australije u vrijednosti 350kn, samo sam podigla na pošti i potpisala se. Ista situacija sa jaknom iz UK, cijena također cca 350 kn. Kupovala sam dosta iz inozemstva i nikada nisam naišla na plaćanje carine i pdv-a za tako niski iznos. Možda se nešto u zakonu promijenilo vezano za određeni iznos..ne znam. Samo kažem kakva su bila mojka iskustva. Vidim da je jedna cura pitala za nakit za piercanje u vrijednosti 200kn, meni su obično takve stvari slali u običnoj koverti i nisam trebala ništa podizati na pošti, poštar je normalno ubacio u sandučić. A na koverti ono reklama iz USA, njihove markice i sve. Čini mi se da već ljudi koji prodaju znaju što u startu treba napisati da njima tamo bude jeftinije, a samim time onda i nama koji primamo pošiljku.
Crickey is offline  
Old 15.09.2009., 15:11   #1176
A iz kojih krajeva lijepe naše dolaziš?
vlado3 is offline  
Old 15.09.2009., 16:18   #1177
Iz Zagreba.
Crickey is offline  
Old 15.09.2009., 17:34   #1178
Quote:
Crickey kaže: Pogledaj post
Iz Zagreba.
A marija lijepo kaže da je to slučaj u pošti carinjenja Rijeka, ali koda nas još uvijek igra ono ali
vlado3 is offline  
Old 15.09.2009., 23:56   #1179
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
A marija lijepo kaže da je to slučaj u pošti carinjenja Rijeka, ali koda nas još uvijek igra ono ali
Onaj tko čita od početka priče će shvatiti.
Crickey is offline  
Old 16.09.2009., 07:50   #1180
Imam nekoliko pitanja na ovu temu.

Naručio bih jedan parfem (not for me ) iz EU (Njemačka). Vrijednost mu je oko 60 €. Pokušao sam s onim kalkulatorom (link pronašao na prethodnim stranicama) i kaže da je carina 0% na parfeme iz EU. Dakle plaćam samo PDV?

Također me zanima koji je najbolji (povoljniji) oblik slanja paketa iz EU u Hr, glede carine, ako to ima veze.

I još jedno pitanje, obzirom da sam iz Čakovca, na koji način plaćam carinu/PDV, uplatnicom, osobno? Kako i gdje?

Hvala.
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.