Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2005., 10:03   #21
Quote:
papa štrumf kaže:
I zar nema neka godišnja naknada za upravljanje, kad se sve zbroji onda to više nije to.

Godišnja naknada za upravljenje je u većini fondova uračunata u prinos pa se posebno ne naplaćuje.

Novčani fond banke u kojoj držim tekući račun koristim za spremanje viška novca s tekućeg računa. Ako imam više od određenog iznosa na tekućem, taj višak se automatski prebacuje u fond. Prinos je u svakom slučaju veći od kamata na tekućem.

Obveznički, mješoviti i dionički fondovi su dobri za dugoročno investiranje.
Najbolji način investiranja u te fondove je redovito kupovanje udjela za jednaku količinu novca.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 11:19   #22
Možda glupo pitanje, ali mene zanima, ja uložim 100kn oni mi uzmu 3% za ulaz,izlaz., vođenje i sl, a zarada mi je 7%, u biti tzarad mi je 4% ili?
Veliki gizmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 16:08   #23
Quote:
Veliki gizmo kaže:
Možda glupo pitanje, ali mene zanima, ja uložim 100kn oni mi uzmu 3% za ulaz,izlaz., vođenje i sl, a zarada mi je 7%, u biti tzarad mi je 4% ili?
U biti da!
Zato pazi gdje ulazes.
Na kraci rok (do 1 god) ulaze se u novcane fondove koji nemaju naknade.
Na duzi rok dobit ce vjerojatno biti dosta veca od tvojih 7% pa se trosak brzo pokrije.
Tvojih 100 kn je malo za ulaganje. U Hypo fondove mozes ulagati po min. 10 EUR, jedino prva uplata mora biti bar 100 EUR. Ulazne naknade nema. Ima izlazna u prve tri godine. Dakle ako ulozis u dionicki fond HI-GROWTH, i stedis duze od tri godine izbjegao si naknade a dobit (nigdje nije garantirana za buduce razdoblje) se ove god krece oko 16%
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 16:25   #24
Quote:

Tvojih 100 kn je malo za ulaganje.
Stavio sam to samo da napišem nešto, znam da je to malo, a što se tiče novčanih fondova, ja bi radije u mješovite ulagao, što misliš o tome? i ulaganja bi bila na god dana, jer planiram uzet stan, pa da mi ne budu oročene, na preeeeedugo vrijeme, da mi se ne bi otvrila opcija za stan, a ja nemam para
Veliki gizmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 00:54   #25
Quote:
Veliki gizmo kaže:
Stavio sam to samo da napišem nešto, znam da je to malo, a što se tiče novčanih fondova, ja bi radije u mješovite ulagao, što misliš o tome? i ulaganja bi bila na god dana, jer planiram uzet stan, pa da mi ne budu oročene, na preeeeedugo vrijeme, da mi se ne bi otvrila opcija za stan, a ja nemam para
Mjesoviti fondovi imaju takav portfolio da kombinuju prinos sa sigurnosnoscu ulaganja.Nije kljucno da li ces izabrati mjesoviti,dionicki ili obveznicki fond, vec kakav je rejting samog fonda.
S obzirom da imas kratko vrijeme na raspolaganju radije izaberi fond nego banku.
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 10:21   #26
Quote:
Veliki gizmo kaže:
Stavio sam to samo da napišem nešto, znam da je to malo, a što se tiče novčanih fondova, ja bi radije u mješovite ulagao, što misliš o tome? i ulaganja bi bila na god dana, jer planiram uzet stan, pa da mi ne budu oročene, na preeeeedugo vrijeme, da mi se ne bi otvrila opcija za stan, a ja nemam para
Na godinu dana mislim da ti se više isplati novčani fond.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 12:47   #27
He, he, u samo dan-dva sam dobio 69 lipa, počinje mi se ovo sviđat!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 12:57   #28
Quote:
Vojky kaže:
He, he, u samo dan-dva sam dobio 69 lipa, počinje mi se ovo sviđat!
samo da je par miliona za uložiti.

Nego daj pojasni proceduru, kako to ide. Mogu se Euri uložiti?
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 14:05   #29
Quote:
papa štrumf kaže:
samo da je par miliona za uložiti.

Nego daj pojasni proceduru, kako to ide. Mogu se Euri uložiti?
Pa, ako imaš e-Zaba za građane, potpišeš formular, i izravno prebacuješ s tekućeg. Ako ulažeš eure, mislim da ima pogodnost da ide po srednjem tečaju (fond je kunski), no pogledaj detaljnije na www.zbi.hr .

U svakom slučaju, do utorka očekujem svoju prvu investicijsku kunu!

Doland Trupm, čuvaj se! Vojky is on the road!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 14:17   #30
Quote:
Vojky kaže:
Pa, ako imaš e-Zaba za građane, potpišeš formular, i izravno prebacuješ s tekućeg. Ako ulažeš eure, mislim da ima pogodnost da ide po srednjem tečaju (fond je kunski), no pogledaj detaljnije na www.zbi.hr .

U svakom slučaju, do utorka očekujem svoju prvu investicijsku kunu!

Doland Trupm, čuvaj se! Vojky is on the road!
Ma imam keš €.

šta novac radi od ljudi e da je bilo kupiti Globetel(Stratellit), 400% u par mjeseci da se dobro odigralo.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 18:40   #31
Quote:
Vojky kaže:
Pa, ako imaš e-Zaba za građane, potpišeš formular, i izravno prebacuješ s tekućeg. Ako ulažeš eure, mislim da ima pogodnost da ide po srednjem tečaju (fond je kunski), no pogledaj detaljnije na www.zbi.hr .

U svakom slučaju, do utorka očekujem svoju prvu investicijsku kunu!

Doland Trupm, čuvaj se! Vojky is on the road!
Donald Trump je real estate mogul.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 18:47   #32
Quote:
talia kaže:
Donald Trump je real estate mogul.
Postoje investicijski fondovi koji se i time bave.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 10:06   #33
Quote:
Veliki gizmo kaže:
Stavio sam to samo da napišem nešto, znam da je to malo, a što se tiče novčanih fondova, ja bi radije u mješovite ulagao, što misliš o tome? i ulaganja bi bila na god dana, jer planiram uzet stan, pa da mi ne budu oročene, na preeeeedugo vrijeme, da mi se ne bi otvrila opcija za stan, a ja nemam para
Do godinu dana svakako novcani fond.
Prinos u 12 mj. PBZ novcani - 7,55%
Prinos u 24 mj. RBA 10,32 i Hypo 10,37%

Ja uplacujem u Hypo. Prva uplata min 1000kn , kasnije 500. Min isplata 500 kn. Novac mi je obicno vec iduci dan na tekucem (kad podizem)

Na duze od 1 god probaj s nekim obveznickim. KD ST ili RBA
KD nema naknade do kraja god.

PS Mjesoviti se preporucuju na period od 2-5 god. Vjerojatno ce biti veci prinos nego u novcanom ili obveznickom ali postoji i veci rizik pada vrijednosti. Npr. Ulozis i gledas kako raste 7,8,9... mjeseci a bas kad bi htio podignuti stize pad i ti si u minusu. Ako imas vremena cekati, oporavit ce se, ali ako ti kupujes stan i SAD ti treba lova - pusiona!
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 18:30   #34
Hvala ljudovi!

Krećem sa novčanim, a mali dio 200-300€ ću stavit u mješoviti, da vidim kak to sve ide !

Za početak sasvim inaf
Veliki gizmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 19:01   #35
Evo, s današnjim danom zarada je 1,06 kuna! Ako ovako nastavi, do kraja tjedna sam zaradio za jednu kavicu iz automata...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 00:19   #36
Thumbs down Napokon istina

Vidim ja da Syrius1 i još neki ovdje rade za te fondove pa ih hvale na sav glas a i odao ih je taj stručni govor.Dibro gospodo moja onda recite gospodi da se fondovi djele na konzervativne i fondove visokog rizika.Svi ovi fondovi o kojima vi pričate su fondovi sa jednom zvjezdicom ili ti ga fondovi visokog rizika a ja mislim da bi prema ulagačima bilo fer reći upravo to.

Fondovi o kojima vi pričate jesu radili 7 10 ili 29% ali su fondovi VISOKOG RIZIKA.

Isto tako trebate reči ljudima dali ti fondovi ulaze u stečajnu masu banke.

Menađment fonda je u normalnim državama odvojen od menađmenta banke a kod nas isti lajbeki rade sve zajedno.

Bitno je napomenuti i to da se svi ti naši fondovi održavaju na klimavim nogama našeg gospodarstva pa mi nemože niko reči da je siguran fond onaj koji u portfelju ima 20-ak tvrtki.Samo 1 da zajebe ( kao Pliva ove godine kad je popušila 500 000 000 dolara ) Svaki naš fond koji je imao plivu u portfelju a imali su je svi hrvatski fondovi. Na kraju če imati puno manji donod od ovog o čem vam priča ovih par stričeka tu. Premalo je gospodarstvo i disperzija Vašeg kapitala je premala da bi Vaša investicija bila skroz sigurna.

Za 10-ak godina kada se sve osovi na čvrste noge onda če sve ovo očemu sad ovdje pričaju bit ok al do tada su za nas strani investiciski fondovi puno puno sigurnija investicija.
found_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 07:08   #37
Re: Napokon istina

Quote:
found_man kaže:


Bitno je napomenuti i to da se svi ti naši fondovi održavaju na klimavim nogama našeg gospodarstva pa mi nemože niko reči da je siguran fond onaj koji u portfelju ima 20-ak tvrtki.Samo 1 da zajebe ( kao Pliva ove godine kad je popušila 500 000 000 dolara ) Svaki naš fond koji je imao plivu u portfelju a imali su je svi hrvatski fondovi. Na kraju če imati puno manji donod od ovog o čem vam priča ovih par stričeka tu. Premalo je gospodarstvo i disperzija Vašeg kapitala je premala da bi Vaša investicija bila skroz sigurna.

Za 10-ak godina kada se sve osovi na čvrste noge onda če sve ovo očemu sad ovdje pričaju bit ok al do tada su za nas strani investiciski fondovi puno puno sigurnija investicija.
Mljeviš gluposti !!!

Koji strani investicijski fondovi? Koji je njihov prinos?

U koje oni dionice ulažu?

Govoriš o Plivi i slabim rezultatima ove naše kompanije?

A što je sa Pfizerom ili General Motors?
Koliko znam strani investicijski fondovi su svi ulagali u ove dvije kompanije!

Ajde to objasni na ovom forumu.
I molim te da usporediš prinose naših investicijskih fondova koji ulažu u naše dionice i stranih fondova sa američkim ili europskim dionicama i to ispišeš na ovom forumu.
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 09:27   #38
i što da radim? najbolje mi je izvest ekipu, i potrošit, bar znam di su mi pare
Veliki gizmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 09:49   #39
Re: Re: Napokon istina

Quote:
moonwalker kaže:
Mljeviš gluposti !!!
Vidi tipa šta lupeta u prvom postu
Quote:
found_man kaže:
Npr Preko fonda i sredstava uložena u njega vi imate udjel od 0,95% Mercedesa i recimo mercedes propadne ali vi isto tako imate 1,5% BMW, 0,5% Mazda, 0,90% Ferrari.Dali ćete vi osjetiti propast Mercedesa???

NE! ZAŠTO?? Pa zato jer ako je propao Mercedes sasvim je normalno da sve ostale auto industrije porastu. Kompletna globalizacija se temelji na sistemu: dok jednom ne smrkne drugom ne osvane.
Ako Mercedes bankrotira past će dionice i cijeloj autoindustriji, vidi se da si negdje nešta nabrzinu pročitao i da nemaš pojma o čemu govoriš.


Neznam zašto gura te strane dioničke inves. fondove, oni su u odnosu na naše bez ikakvog potencijala. Valjda čovjek uložio u njih.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 11:59   #40
Found_man na threadu o životnim osiguranjima kaže ovako nekako (popravljene su greške u tipkanju i izbačen dio rečenice):

Quote:
Investicijski fondovi koje nude naše banke su fondovi visokog rizika i kratke tradicije ... a zakonom su spriječeni ulagati u strane tvrtke.
Visoki rizik? Na koji točno fond misliš? Bilo koji novčani fond je fond niskog rizika, svidjelo se to tebi ili ne.

Što se tradicije tiče, hrvatski fond, baš i da hoće, ne može imati tradiciju dužu od 15-ak godina (Dan neovisnosti slavi se 8. listopada, obilježavajući time dan kada je Sabor itd. itd. (gradivo Prirode i društva u 2. razredu osnovne škole).

Zakonom NISU spriječeni ulagati izvan granica RH:

Izvadak iz strukture ulaganja dioničkog fonda ZB euroaktiv:
Quote:
najmanje 60% imovine fonda u dionice izdavatelja iz Republike Hrvatske, država članica EU i ostalih država OECD-a uvrštenim na burzama ili organiziranim tržištima u Republici Hrvatskoj, državama članicama EU te drugim državama OECD-a te investicijske fondove registrirane u Republici Hrvatskoj, državama članicama EU i ostalim državama OECD -a koji pretežno ulažu u dionice, a uvršteni su na burzama ili organiziranim tržištima u Republici Hrvatskoj, državama članicama EU te drugim državama OECD-a,
Izvadak iz strukture ulaganja dioničkog fonda Raiffeisen Active:
Quote:
najmanje 75% imovine fonda u dionice izdavatelja iz Republike Hrvatske, država članica EU i ostalih država OECD-a uvrštenim na burzama ili organiziranim tržištima u Republici Hrvatskoj, državama članicama EU te drugim državama OECD-a te investicijske fondove registrirane u Republici Hrvatskoj, državama članicama EU i ostalim državama OECD-a koji pretežno ulažu u dionice, a uvršteni su na burzama ili organiziranim tržištima u Republici Hrvatskoj, državama članicama EU te drugim državama OECD-a;
Jesi li možda mislio na mirovinske fondove? Ako jesi, opet si krivo mislio. Primjerice,
Quote:
Raiffeisen obvezni mirovinski fond sredstva ulaže ... u skladu sa zakonskim odredbama koje kažu da 85 posto sredstava (imovine fonda) može biti uloženo na domaćem, a 15 posto na inozemnom tržištu kapitala.
I tako dalje, i tako dalje ...

Reci još samo, molim te, jesi li i ti jedan od onih koji bi došli k Vama, samo na petnaest minuta, da objasnimo nepoznate mogućnosti pasivne zarade, ali to se ne može preko telefona nego samo osobno i kako već ta mantra ide? Jer profil upućuje na takvo nešto.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.