Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2005., 22:18   #1
Emma_7
Registrirani korisnik

Emma_7 Avatar

Registracija: Oct 2004.
Fakultet za turistički i hotelski menadžment

Zna li netko što se sve polaže na prijemnom za ovaj fakultet?
Ako znate bilo što o tom faksu napišite, please!
Tnx!
Emma_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 18:53   #2
Azaleja
Ljenivka

Registracija: Apr 2004.
Hrvatski, strani jezik, i sada je ili informatika/matematika. Neka ti se netko javi.
Old 26.02.2006., 23:48   #3
actorvikri
Pacijent

Fakultet za turisticki i hotelski menadzment u Opatiji

Cao.
Mene zanima kakav je prijemni na tom faksu, jer na njihovom sajtu nista ne pise a na mail ne odgovaraju. Znaci studenti sa tog faksa, molim vas help me!!!
Ja planiram da upisem turisticki menadzment. Nacuo sam da se polaze hrv, (da li i gramatika i knjizevnost?), engleski i matematika. Da li je to tacno i da li ce mozda nesto biti izmenjeno po Bolonji?
E sad ima jos jedna caka- naime, ja sam hrvat, imam i domovnicu ali zavrsavam skolu u inozemstvu tacnije u SCG, i recimo u ZG je drugaciji postupak za nas iz dijaspore...da li je i u Opatiji? Npr u ZG su mi rekli da moram prvo poloziti ispit iz hrvatskog na FF da bih uopste stekao pravo da konkurisem na fakultetu. Da li vi znate nesto? Hvala vam puno!

Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 00:01   #4
raliSHA
inverzno polariziran

raliSHA Avatar

Registracija: Jan 2005.
To za polaganje jezika i pitanje nostrifikacije svjedodžbi se definira na razini države i vrijedi za sve fakultete jedinstveno, tako da vrijedi i za taj....neznam točno što je sve na prijemnom, ali sam čuo da je jako lagan kao i taj fax općenito , a i pitanje je dali ti možda imaš pravo na izravni upis kao strani državljanin, što ovisi o nekim međudržavnim ugovorima.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 03.03.2006., 11:45   #5
liby
Registrirani korisnik

liby Avatar

Registracija: Mar 2006.
Prošle godine je bio hrvatski, 10 pitanja gramatika 10 književnost, i mat i eng. Prije toga je umjesto eng bila geografija i informatika. Uglavnom svake godine nešto mijenjaju a velika je vjerojatnost da neće ni biti prijemnog ove godine, jer su prošle pustili da su upiše svatko tko je htio bez obzira na prijemni.
liby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 10:55   #6
Galadriel
...dreamer...

Galadriel Avatar

Registracija: Feb 2005.
Quote:
liby kaže:
Prošle godine je bio hrvatski, 10 pitanja gramatika 10 književnost, i mat i eng. Prije toga je umjesto eng bila geografija i informatika. Uglavnom svake godine nešto mijenjaju a velika je vjerojatnost da neće ni biti prijemnog ove godine, jer su prošle pustili da su upiše svatko tko je htio bez obzira na prijemni.
Ozbiljno?? Ja isto planiram ici na taj faks.Cula sam da nije bas organiziran (npr. ispit bi trebao poceti u 3 a pocne oko 6 ) Je li to istina?
Samo se nadam da cu upasti
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 22:12   #7
hana
-x-

Registracija: Oct 2003.
Quote:
Galadriel kaže:
Cula sam da nije bas organiziran (npr. ispit bi trebao poceti u 3 a pocne oko 6 ) Je li to istina?
a di nije tako
Old 24.03.2006., 23:05   #8
cicap
Registrirani korisnik

cicap Avatar

Registracija: Feb 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku cicap Pošalji poruku preko MSN korisniku cicap Pošalji poruku preko Skype korisniku cicap
ja kao student toga fakulteta koji je diplomirao prije par godina mogu samo reći da to više nije to!

prije je bilo puno bolje tamo studirati, a sada je tamo tolika depresija da vi koji dolazite iz većih gradova većinom zbrišete doma nakon prve godine!

u opatiji je sama gerijatrija, uopće nema mladih - sve su potjerali, pa se sada mora ići u rijeku!

ali ako voliš sunce i more (u ovome slučaju prljavo) probaj!

nije da vas obeshrabrujem, ali...
cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 17:39   #9
Too_good
dipl. ing.

Too_good Avatar

Registracija: Dec 2002.
Quote:
hana kaže:
a di nije tako
Na strojarstvu u Ri
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 17:55   #10
hana
-x-

Registracija: Oct 2003.
Quote:
Too_good kaže:
Na strojarstvu u Ri
svaka cast vasim profesorima onda
Old 26.03.2006., 18:14   #11
Patagonija
Cat Shouterer

Patagonija Avatar

Quote:
Galadriel kaže:
Cula sam da nije bas organiziran (npr. ispit bi trebao poceti u 3 a pocne oko 6
A zna se desiti i da nema stolaca, pa pišeš ispit klečeći na koljenima kraj klupe

Ne studiram tamo, ali ovome sam posvjedočila
I don't know what the effective ratio would be, but I've always had some sort of intuition that for every hour you spend in the company of other human beings, you need "x" number of hours alone. Now, what "x" represents I don't really know; it might be 2 and 7/8ths or 7 and 2/8ths, but it is a substantial ratio.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:18   #12
Too_good
dipl. ing.

Too_good Avatar

Quote:
hana kaže:
svaka cast vasim profesorima onda
Kod nas se situacije kad je nesto odgadjano i kad se ne zna kada je rok za nesto mogu izbrojati prstima jedne ruke. To govorim tokom trajanja cijelog studija. Nije da nije bilo takvih situacija, ali ih je tako malo da je to zanemarivo.

Prvo me je tih par puta zivciralo..ali kad sam s vremenom cuo da je organizacija na ostalim fakultetima opca katastrofa, skuzio sam da je nas fax sto se toga tice ono sto bi se reklo "mila majka"
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 14:48   #13
Miss_B
...Legally Blond...

Miss_B Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Miss_B
FTHM Ika

Planiram upisat h-t fax u Opatiji. Trebaju mi neke informacije: koje su sanse da upadnem bez pl (a u srednjoj sam sve prosla s 4), Je li istina da je fax lagan, kako uopce tece upisi odnosno prijemni - da li najprije dolazim se prijavit, pa onda na prijemne i onda ako projdem upisi ili... ? Ma sve sto znate o tom faxu - pisite!!

Thx!!!
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:36   #14
yellowone
Registrirani korisnik

yellowone Avatar

Registracija: May 2006.
za pocetak evo ti ovdje link http://fthm.hr/hrv/studentska_sluzba/upisi/upisi.html pa svrljaj i citaj...

za sanse kolike su ti neznam al znam da pola moje skole (hot-turisticke) ide tamo sta je i normalno....
sad dal je fax lagan o tome se moze raspravljat... meni naprijmer nebi bio neki problem posto sam vecinu toga (bar osnove) prosla i znam o cemu se radi... npr. znam da su se gimnazijalci zgrazali kad su dobili cijele uzance morali znat...a mi smo to ipak radili i ucili u skoli i morali znat napamet... i znam da tamo profesori ful zahtjevni kad moras pisat seminarski... bas moraju bit ono savrseni...(tako mi je rekla moja profa da se neki prof. sa faxa njoj zalio)
a st ase tice prijava...da prvo se dodes prijavit uplatit pare za prijemni pa odes na prijemni ako prodes se odes upisat...

taj fax je koliko sam ja imala prilike cut oduvijek bio kao na "losem glasu" al i nije tako los... skroz je oke... i odlicne su zabave tamo.... dobro se jede i pije...
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 13:47   #15
narcotic
mrzim matematiku

narcotic Avatar

Registracija: Feb 2006.
ja sam prva godina tog faxa. na njihovim stranicama imaš sve o upisima ove godine.
e sad...fax nije ni lagan ni težak i kao na svakom, moraš učit. ovo za zabave je istina. svako tolko, neka fešta.
upisat ćeš se bez problema, mnogi su imali puuuno lošiji prosjek pa eto..sad su svi na faxu. ako te još nešto zanima...slobodno pitaj. informacije iz prve ruke.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:49   #16
Galadriel
...dreamer...

Galadriel Avatar

jeej nasla sam nekog tko ide kao i ja ta taj fax
meni svi govore da cu upasti bez beda (isto sam do sad prolazila sa 4 u gimnaziji,jos treba proc maturu i to :/ ) ali mene ipak strah

za fax sam cula da je dosta neorganiziran.
@ narcotic od kud si?da li imas stan negdje blizu faxa ili?da li je istina da petkom nema predavanja?da li predavanja znaju biti rano ujutro jedno pa tek navecer drugo? koji smjer ides?

tnx

Zadnje uređivanje Galadriel : 09.06.2006. at 17:43.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:32   #17
narcotic
mrzim matematiku

narcotic Avatar

Registracija: Feb 2006.
neorganiziranost je standardna. samo se treba pobro povezat s kolegama i nema problema.
u prvom semestru nisam imala predavanja ni pon. ni petkom., a sad u drugom srijedom i petkom. kasno navečer nema predavanja, eventualno se organiziraju neke vježbe ili demonstrature koje nisu obavezne.
da budete sigurni da možete izabrati smijer koji želite, na fax predajte original svjedodžbe.
fax je puuuuno opušteniji od ostalih.
narcotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:40   #18
Miss_B
...Legally Blond...

Miss_B Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Miss_B
thx svima na odgovorima!!

Quote:
narcotic kaže:
neorganiziranost je standardna. samo se treba pobro povezat s kolegama i nema problema.
u prvom semestru nisam imala predavanja ni pon. ni petkom., a sad u drugom srijedom i petkom. kasno navečer nema predavanja, eventualno se organiziraju neke vježbe ili demonstrature koje nisu obavezne.
da budete sigurni da možete izabrati smijer koji želite, na fax predajte original svjedodžbe.
fax je puuuuno opušteniji od ostalih.

Koji bi ti smjer preporucila? da li medjunarodni menadzment (ili kako se vec zove) ima puno stranih jezika i kojih? ja razmisljam uzet poduzetn u turizm i hotelj. Ja zivim u kostreni tako da mi nije bas blizu. pocinju li predavanja rano ujutro (u 8) ili su kasnije (oko 10)
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:40   #19
Galadriel
...dreamer...

Galadriel Avatar

znaci drago ti je da si isla tamo? ja sam mislila probati na medunarodni hotelski i turisticki menadment...
svi smjerovi mi se cine slicni
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:41   #20
Galadriel
...dreamer...

Galadriel Avatar

Quote:
Miss_B kaže:
thx svima na odgovorima!!

Koji bi ti smjer preporucila? da li medjunarodni menadzment (ili kako se vec zove) ima puno stranih jezika i kojih? ja razmisljam uzet poduzetn u turizm i hotelj. Ja zivim u kostreni tako da mi nije bas blizu. pocinju li predavanja rano ujutro (u 8) ili su kasnije (oko 10)
ja se isto dvoumim izmedu medunarodnog i poduzetnistva
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja