Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 11:22   #1
3D/4D ultrazvuk

malo sam si razmisljala, s ovim sitnim postotkom mozga kojeg mi G-hormon nije pozdrockao
ono moje glupo krvarenje, me malo zdrmalo i bacilo na koljena ili bolje reci u krevet i sad si razmisljam o tim UZVovima. Citala sam na netu da niti jedan uzv nije bas najsjajniji, ali kad mi se to vec dogodilo nekak bi ja to ipak napravila. Malo sam kopala i pronasla ovako:

1. Poliklinika Vili, Deželićeva, dr. Kos ili dr. Latin, svejedno. Uključen ginekološki pregled,testiranje mokraće, 3d ultrazvuk, color dopller, kazeta/DVD i slikice. I da, cijena je 400 kuna, naruci se oko 2 tjedna prije

2. dr. Radončić, isto Vili, kod njega nije tolika gužva, a jako je simpa i kosta 400kn

3. harni 500 kn i isto dobijes DVD, ali nema tocno specificiran doktor

4. na Svetom Duhu ima 4D, ali ne znam koliko kosta ni koji doc ga koristi

E sad, ko je bio? kak je bilo? kaj ste vidjeli? i preporuke za jos neke ako me ovi pocnu narucivat tek za mjesec-dva. thx!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 19:07   #2
Ako već moraš ići idi kod dr. Kosa.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 19:26   #3
ma ne moram, pa nista se na ovim svijetu ne mora (osim umrijeti), ali mislim da je manje skodljivo u mom stanju ne uciniti ga, nego uciniti ga,
anyway, hvala za uputu na dr. A ti si isla? daj malo vise info. thx!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 20:18   #4
Nemrem pomoc, nisam isla.

Ak netko zna: cisto zdravstveno gledano, je li 3d uzv bolji od obicnog?
Odnosno, jel se ista bitno (ne mislim na crte lica djeteta, nego gradja organa, srce, kicma...) vidi bolje na 3d?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:17   #5
Ne, nisam imala razloga ići na 3D ultrazvuk. A nisam nažalost išla niti kod dr. Kosa, ali mislim da je on najbolji ultrasoničar od ovih navedenih (osim dr. Latin možda, kod koje se valjda duže čeka). Mislim da se na 3D ultrazvuku mogu bolje nego na običnom vidjeti, npr., malformacije. Ne znam kakvo si ti magic blue imala krvarenje i kako bi ti uzv. koristio.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:19   #6
Quote:
magic blue kaže:
malo sam si razmisljala, s ovim sitnim postotkom mozga kojeg mi G-hormon nije pozdrockao
ono moje glupo krvarenje, me malo zdrmalo i bacilo na koljena ili bolje reci u krevet i sad si razmisljam o tim UZVovima. Citala sam na netu da niti jedan uzv nije bas najsjajniji, ali kad mi se to vec dogodilo nekak bi ja to ipak napravila. Malo sam kopala i pronasla ovako:

1. Poliklinika Vili, Deželićeva, dr. Kos ili dr. Latin, svejedno. Uključen ginekološki pregled,testiranje mokraće, 3d ultrazvuk, color dopller, kazeta/DVD i slikice. I da, cijena je 400 kuna, naruci se oko 2 tjedna prije

2. dr. Radončić, isto Vili, kod njega nije tolika gužva, a jako je simpa i kosta 400kn

3. harni 500 kn i isto dobijes DVD, ali nema tocno specificiran doktor

4. na Svetom Duhu ima 4D, ali ne znam koliko kosta ni koji doc ga koristi

E sad, ko je bio? kak je bilo? kaj ste vidjeli? i preporuke za jos neke ako me ovi pocnu narucivat tek za mjesec-dva. thx!
Ja sam bila prije tamo par dana na 3D kod dr Kosa. Cijena je 550 kuna. Btw. dr Kos je izvanredan. Najbolji ultrazvučni dijagnostičar u Zagrebu.
I ne dobiješ DVD već CD sa malim jpg i avi fajlovima. Dakle, fotke, bolje rečeno screen shootove uzv-a i po par filmića od 15 do 40 sekundi.

Razlika između 2D i 3D za nas laike je kao nebo i zemlja. Doslovce vidiš bebu kako ona izgleda, crte lice, ono - kako se mršti, trlja oči rukom...
"Skenirao" je sve žive organe - od srca, mozga, bubrega, mjehura do ono klasično - ruku, nogu, čak prstića na rukama i nogama.
Sve je na mjestu kako treba biti.

I da - vrijedi svaku lipu. Svaku,
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:20   #7
Quote:
te@ kaže:
I da - vrijedi svaku lipu. Svaku,
kaj je, te@, ipak je krenulo, ha?


__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:24   #8
Quote:
kemik kaže:
kaj je, te@, ipak je krenulo, ha?



Ponosni otac je već uokvirio prvu sliku.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 08:10   #9
thx, te@ na info!

vidim da su i tebe malo hormoni oprali. kad te se sjetim pred par tjedana kako si se smijala nama paranoicnima....
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 09:23   #10
Ja sam htjela u polikliniku Nemetova kod dr. Alebića (na ŽK ima dosta pohvala a i dr. Dubreta) cijena je 220 pregled + 200 UZV ali sam dobila preporuku za svog sadašnjeg gina (privatnik koji ima ugovor sa HZZO-om) kod njega je 3D 200 kuna, a za pacijente njegove 50 kuna i super mi je doktor. Jedino što je u Dugom selu ali meni je lako doć do tamo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 09:48   #11
cek malo, pa ja sam ti govorila za Alebica, ali on nema ni 3d ni 4d. eva ja idem drugu srijedu kod njega, ali samo na color dopler

koji to dr. ima 3d po 200kn. ime, prezime, adresa, br. tel. i kako da dodem do njega. s uputnicom je 200kn ili bez?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 10:49   #12
Quote:
te@ kaže:
Ja sam bila prije tamo par dana na 3D kod dr Kosa.
Sam da čestitam
Dobro nam došla
A sad, marš! Barem se prijavi na trudnjače!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 10:49   #13
ako nisi njegova pacijentica preko HZZO-a, 200 kuna je (još ću jednom provjerit ali meni je tako rekao). Zove se Dr. Šolin Dugo selo, Osječka 5
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje putnica : 05.11.2007. at 01:48. Reason: tf
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 10:51   #14
Quote:
magic blue kaže:
cek malo, pa ja sam ti govorila za Alebica, ali on nema ni 3d ni 4d. eva ja idem drugu srijedu kod njega, ali samo na color dopler

koji to dr. ima 3d po 200kn. ime, prezime, adresa, br. tel. i kako da dodem do njega. s uputnicom je 200kn ili bez?
Čuj, ja bi ti otišla kod Kosa ili kod Latin. Čisto onak, profesionalno. Oboje su mi bili profe, pa nekak imam najviše povjerenja u njihovo iskustvo i znanje. Ak već kihneš neke pare, bar da znaš da si ih kod pravoga ostavila
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 11:36   #15
Quote:
mandy kaže:
ako nisi njegova pacijentica preko HZZO-a, 200 kuna je (još ću jednom provjerit ali meni je tako rekao)
i ziher si da je to 3D
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 12:52   #16
Evo nazvala i provjerila, ima 3D, za njihove pacijente je 150 kn a ako nisi pacijentica onda 300 kn (ipak su mi krivo rekli, običan je 200 kn ali kako ja plaćam samo 50 i nisam još išla na 3D pa su mi rekli punu cijenu za 2D).

Vidjeli smo kad ga uključuj pa uređaj pita 2D ili 3D pa može izabrat kakv wiew hoćeš, a i na uređaju piše
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:58   #17
cool, onda mozda odem tamo, ali vidjet su sta mm kaze jer smo ovaj mjesec imali par nenadanih kvarova na autu, pa nam kucni budzet kaska za dvije place
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 15:54   #18
Quote:
magic blue kaže:
thx, te@ na info!

vidim da su i tebe malo hormoni oprali. kad te se sjetim pred par tjedana kako si se smijala nama paranoicnima....
Jedno je kad se želiš uvjeriti da ti je s djetetom sve u redu, drugo je otvarati topic jer si popila dva voltarena u prvom tromjesječju trudnoće. Ili vrištati na nekog da je sebičan zato jer oklijeva napraviti test za trudnoću.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:03   #19
imaš još u Supernovi u Savskoj. ja još nisam išla jer je bebica još mala, pa ne znam koliko košta, a i imat ću neku povoljniju cijenu jer sam tamo još od kad smo počeli pokušavati... najbolje da nazoveš i pitaš. 01/ 61 76 090
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:00   #20
Quote:
te@ kaže:
Ja sam bila prije tamo par dana na 3D kod dr Kosa. Cijena je 550 kuna. Btw. dr Kos je izvanredan. Najbolji ultrazvučni dijagnostičar u Zagrebu.
I ne dobiješ DVD već CD sa malim jpg i avi fajlovima. Dakle, fotke, bolje rečeno screen shootove uzv-a i po par filmića od 15 do 40 sekundi.

Razlika između 2D i 3D za nas laike je kao nebo i zemlja. Doslovce vidiš bebu kako ona izgleda, crte lice, ono - kako se mršti, trlja oči rukom...
"Skenirao" je sve žive organe - od srca, mozga, bubrega, mjehura do ono klasično - ruku, nogu, čak prstića na rukama i nogama.
Sve je na mjestu kako treba biti.

I da - vrijedi svaku lipu. Svaku,


bila sam i ja kod njega (u onih 3 mjeseca trudnoce) i nista od toga nisam dobila,osim slikica.
pa zar to nije i 4D ultrazvuk?
istina da ti prikaze apsolutno svaki milimetar bebe iz svakog moguceg kuta.mene se posebno dojmio prikaz bebe u zutim tonovima imas osjecaj da je mozes dotaknuti.
al nisam bas bila odusevljena njegovim odnosom prema misljenju druga dva lijecnika kod kojih sam bila na pregledu.dobila sam dojam da pomalo ismijava njihovu profesionalnost a nisu bas bili lijecnici iz fusa vec jako priznati i poznati.
no dobro,dojmovi su razliciti.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.