Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 15:37   #1
Lh testovi za utvrđivanje ovulacije

Istražujući po netu, naišla sam na te testove, koji sa velikom sigurnošću mogu "odrediti" vrijeme ovulacije.
Određeni broj žena nema ovulacije po "knjizi" , tako da mislim da su ovi testovi velika pomoć pri planiranju trudnoće ili kod poteškoća određivanja plodnih dana.
Na Rodinom forumu sam pronašla podatak, da su ti testovi kod nas jako skupi, dok se preko neta mogu kupiti puno povoljnije ( spominje se stranica - www.testsforless.com dostava je u roku od 8 dana i cure imaju dobra iskustva što se tiče roka isporuke kao i plaćanja).
Nadam se da će nekome ova informacija pomoći.

Iskopirano sa teme Metode, načini i pomoć pri začeću
1. LH trakice za utvrđivanje prisutnosi luteinizirajućeg hormona (LH) koji tijelo proizvodi kad je ovulacija. Trakice tunkate u mokraći svaki dan (najbolje poslije podne) u dane očekivane ovulacije, a to je obično 14 dan ciklusa. Znači početi već negdje oko 12dc pa mjeriti dok se ne pojave dvije jako vidljive i jasne linije (kao na testu za trudnoću, koji će vam nadam se isto to pokazati uskoro ) - mogu se kupiti i kod nas, ali preko neta je jeftinije puno, linkove su cure već stavljale na wannabe, ali kopiram

http://www.accuratepregnancytests.com/
http://www.saveontests.com - najjeftinije trakice, a iste su kao i na ostalima
http://www.testforless.com

Zadnje uređivanje mandy : 24.08.2009. at 14:16.
ema1 is offline  
Old 12.10.2006., 17:44   #2
nista ne fali ni onom "maybe baybe" testu - kupi se u apoteci, jos su ga i smanjili sa 420 na 348 kn totalno mali, komotan, brz, ne steti nikako....prva liga
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Old 13.10.2006., 08:18   #3
Ma ne štete ni testovi....
Čula sam iz više izvora, da je maybe baybe podložan greškama i da je nepouzdan tj. da je recimo znalo nekim curama pokazivati da imaju ovulaciju cijeli mjesec, pa su išle reklamirati u apoteci ( moja susjeda je jedna od njih), a i na forumima koje sam posjetila ne hvale ga baš previše.

Slažem se da ni jedan od tih testova nije "zlatan", ali svaka pomoć dobro dođe ukoliko ima problema.
ema1 is offline  
Old 13.10.2006., 08:40   #4
najpouzdanije je tvoje tijelo. Mjeri temperaturu svako jutro u približno isto vrijeme i crtaj graf pa ćeš vidjet kad ti je točno ovulacija.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 13.10.2006., 09:33   #5
Quote:
mandy kaže:
najpouzdanije je tvoje tijelo. Mjeri temperaturu svako jutro u približno isto vrijeme i crtaj graf pa ćeš vidjet kad ti je točno ovulacija.
To je točno, ali temp. ti pokaže vrijeme kada je ovulacija već iza tebe ( za taj mjesec - što ne znači da će i slijedeći biti u isto vrijeme).
Test trakice ukazuju na ovulaciju koja se ima desiti za 24-48h.
ema1 is offline  
Old 13.10.2006., 10:02   #6
Meni je bila mrvicu viša na dan ovulacije a sljedeći dan skroz visoko, a i iscjedak ako ga imaš može pomoć.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 13.10.2006., 10:07   #7
Quote:
mandy kaže:
Meni je bila mrvicu viša na dan ovulacije a sljedeći dan skroz visoko, a i iscjedak ako ga imaš može pomoć.
za iscjedak.......
ema1 is offline  
Old 13.10.2006., 17:11   #8
Ja sam obje trudnoce od prve odvalila sa testovima i uvijek ih preporucam. Ima na netu jeftinih(manje od 1$ po komadu) kad kupis 10 ili vise. Ja nisam od onih spontanih pa sam morala sve to isplanirati i isplatilo se. Obje trudnoce iz prvog pokusaja,druga i iz jedinog. Zanci funkcioniraju za pet a ipak su malo jeftiniji od nekih spravica. Dva put dnevno se popisas, umocis trakicu i to je to
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 30.06.2009., 02:13   #9
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ma ne štete ni testovi....
Čula sam iz više izvora, da je maybe baybe podložan greškama i da je nepouzdan tj. da je recimo znalo nekim curama pokazivati da imaju ovulaciju cijeli mjesec, pa su išle reklamirati u apoteci ( moja susjeda je jedna od njih), a i na forumima koje sam posjetila ne hvale ga baš previše.

Slažem se da ni jedan od tih testova nije "zlatan", ali svaka pomoć dobro dođe ukoliko ima problema.
ja se oduševila s maybe baybe aparatom kad sam ugledala paprati - koji predstavljaju plodne dane...al kad sam skužila da mi paprate pokazuje svaki dan u mjesecu poludila...vratila ga prijateljici od koje sam posudila...ne moguće da mi je svaki dan plodan dan!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Old 30.06.2009., 09:12   #10
meni je maybe baby bio savrsen, jedan jedini put (nemam redovite cikluse) kad je pokazao paprat ostala sam trudna

sto se tice laznih rezultata, ne znam da li si se pridrzavala uputa?
nista jesti 3-4 sata prije upotrebe, uzeti jutarnju slinu prije pranja zubi, jela i sl

kupila sam i testove za ovulaciju, na kraju sam od 5 potrosila samo 2
za svaki ciklus ti trebaju cca 3 komada a kutija sa 5 kosta nekih 90 kuna

mislim da je maybe baby puno isplativiji
mom2be is offline  
Old 30.06.2009., 09:20   #11
ako naručiš preko neta i nisu skupi testovi, ja sam platila 20 testova + 5 testova za trudnoću oko 100 kn.
mislim da su bili saveontest i jako sam zadovoljna s njima.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Old 30.06.2009., 09:32   #12
razmisljala sam i ja o narucivanju preko interneta (ako se ne varam misiz S je na nekom topicu stavila linkove) ali kako je s maybe upalilo od prve, odustala sam
mom2be is offline  
Old 08.07.2009., 15:53   #13
Podižem malo temu!
Dajte cure molim vas, koliko vam je trebalo da zatrudnite otpočetka korištenja LH trakice?
Gioia 28 is offline  
Old 09.07.2009., 17:14   #14
Hola!
Nisam nekoliko dana bila na forumu, pa toliko toga za pročitati, a ovo me baš zainteresiralo... Meni je isto maybe baby bio koma i u tri godine korištenja (on-off) niti jednom ja paprat nisam vidjela!
Nama je sveukupno trebalo 6 mj. prošle godine kad smo baš krenuli u akciju s tim da sam te LH trakice nabavila tek zadnja tri mjeseca (čekala pošiljku iz Kanade preko online naručivanja - brzo stiglo). Mjesec kad sam ostala trudna kombinirala sam njih i billingsovu metodu koju sam unosila u neki online graf. Unosila samo temperature (a najbolje kad možeš i iscjedak i ostale bakrače koji se uz ciklus mijenjaju) tako da mi ovulacija taj mjesec uopće nije zabilježena , a ja ostala u blaženom stanju... PO trakicama mi ovulacija padala na Badnjak/Božić, a temp je skočila malo s tim da je akcija bila nekoliko dana prije i nekoliko dana poslije, dakle ne na same dane te ovulacije. OKo NG mi opet zabilježen nagli skok po temperaturama (ali tad se više nisam testirala trakicama pa ne znam) pa mislim da je možda je ipak ovulacija bila malo kasnije, npr. 28.12.... Uglavnom, po mom računanju bebač je ili Božićni ili novogodišnji darak...
Saffron08 is offline  
Old 09.07.2009., 18:12   #15


mjerila sam bazalnu temperaturu i nabavila sam si trakice i to dvoje se pokolopilo u dan, i odma sam prvi mjesec korištenja ostala trudna. to je tak slučajno ispalo . al te trakice su mi zakon
Anna_maca is offline  
Old 10.07.2009., 20:28   #16
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Podižem malo temu!
Dajte cure molim vas, koliko vam je trebalo da zatrudnite otpočetka korištenja LH trakice?
Odmah, nakon 1. mjeseca korištenja.
Myra is offline  
Old 11.07.2009., 17:38   #17
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni je maybe baby bio savrsen, jedan jedini put (nemam redovite cikluse) kad je pokazao paprat ostala sam trudna

sto se tice laznih rezultata, ne znam da li si se pridrzavala uputa?
nista jesti 3-4 sata prije upotrebe, uzeti jutarnju slinu prije pranja zubi, jela i sl

kupila sam i testove za ovulaciju, na kraju sam od 5 potrosila samo 2
za svaki ciklus ti trebaju cca 3 komada a kutija sa 5 kosta nekih 90 kuna

mislim da je maybe baby puno isplativiji
drago mi je zbog tebe i da ti je maybe baybe pomogao! ja sam ispravno koristila aparatić bas kako si ti navela i kako piše u uputama međutim paprati su mi bili svaki dan i kad imam mengu....isprobala sam ga i na kolegicama i njima su se pojavili kružići ali meni non stop paprati. ne znam onda jel problem u meni ili aparatiću. pročitala sam da je ta paprat sol koja se klistarizira pa sam pomislila da ja možda nemam viška soli u organizmu da mi stalno pokazuje paprati. sad sam kupila LH trakice a ne znam kad da ih počnem koristiti jer sam tek dobila tablete za stabiliziranje menge. Inače sam dobivala oko 32 dana ali već je 6 mjeseci ne redovita pa mi gin dala neke tablete....sad ne znam hoće mi se vratiti na staro ili će biti svakih 28?
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Old 11.07.2009., 19:10   #18
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
razmisljala sam i ja o narucivanju preko interneta (ako se ne varam misiz S je na nekom topicu stavila linkove) ali kako je s maybe upalilo od prve, odustala sam
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Odmah, nakon 1. mjeseca korištenja.
a kombinacija korištenja trakica i maybe baby? malo preskupa opcija, ha?
ja namjeravam krenuti s jednim od tog dvoje od idućeg ciklusa (trenutno mi kasni menga pa čekam kad će doći). ako slučajno dođe bliže 8.mj. onda od rujna krećem jer neću biti s mm-om kroz 8.mj.
vaši uspjesi iz prve me fasciniraju!
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Old 11.07.2009., 19:43   #19
Ja sam se 2 mjeseca držala plodnih/neplodnih dana i 3.mjesec sam naručila trakice. Ispalo je da mi je ovulacija 2-3 dana kasnije nego po tim kalendarima.
I eto, nakon 1.mjeseca korištenja, to je bilo to.
Myra is offline  
Old 11.07.2009., 20:58   #20
na ovoj stranici su svi linkovi za naručivanje trakica

https://www.forum.hr/showthread.php?t=443041

meni su zakon ,brzo pomogle
hany is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.