Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2006., 22:30   #1
Niske cure, kako se oblačite?

Danas, kad se vecina stvari kroji po visokim i
mrsavim modelima, meni niskoj tesko je naci
odgovarajucu odjecu.
Kakvi nam modeli odgovaraju i gdje ih naci?
Ali ono sto me najvise zanima je kakvi ce modeli
iz nadolazece kolekcije proljece/ljeto 2007
stajati nama nizima...........
znatizeljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:56   #2
Što smatraš nižima?

Koliko sam upućena (ispravite me ako griješim) hit su haljinice svih boja i oblika

Mislim da je trenutni trend da svi sve nose, ali općenito vrijedi:
- pruge: okomite jer vizualno izdužuju, nikako vodoravne (isto vrijedi i za punašnije)
- suknje/haljine:
- ili duge ili kratke, izbjegavati nešto između (pogotovo mrvicu iznad koljena)jer vizualno sjece noge na dva dijela
- model "ispod koljena" unatoč tome prolazi
- ne birati preširoke (npr. jaako naborane)
- neka slijede liniju tijela
- ne prešarene
- birati uže remenje

Meni ovo pali i ljudi me doživljavaju višom nego što jesam (prilikom razgovora o visini: "Pa ti uopće ne djeluješ tako niskom!" - niska sam 164 cm) Pomaže šta?
waitapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 19:32   #3
Quote:
waitapu kaže:
Što smatraš nižima?

Koliko sam upućena (ispravite me ako griješim) hit su haljinice svih boja i oblika

Mislim da je trenutni trend da svi sve nose, ali općenito vrijedi:
- pruge: okomite jer vizualno izdužuju, nikako vodoravne (isto vrijedi i za punašnije)
- suknje/haljine:
- ili duge ili kratke, izbjegavati nešto između (pogotovo mrvicu iznad koljena)jer vizualno sjece noge na dva dijela
- model "ispod koljena" unatoč tome prolazi
- ne birati preširoke (npr. jaako naborane)
- neka slijede liniju tijela
- ne prešarene
- birati uže remenje

Meni ovo pali i ljudi me doživljavaju višom nego što jesam (prilikom razgovora o visini: "Pa ti uopće ne djeluješ tako niskom!" - niska sam 164 cm) Pomaže šta?

dobro zboriš! još bih dodala i pete, bar male, na čizmama recimo. ne mora to odmah značit neki šminkeraj, ovi novi martens modeli čizama su totalno fora, ajmo reć rokerski.

sad kad bolje razmislim, čizme ili ne na niskim curama...? možda bolje one do pol lista, gležnjače nikako.

ja bi petu u svakom slučaju, valjda jer sam visoka pa si ih ne mogu baš priuštiti, a tako dobro izgledaju!
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:34   #4
E pa ja imam 1.58 pa mi masu toga stoji i boli me kurac šat će zlobni iskomentirati jer znam da love i love troše za robu koja je u modi i koja im većinom uopće ne pristaje! Buahaha!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 10:36   #5
ja sam "visoka" isto 1.58.
vjerujte da bih isto htjela nositi te leprsave haljinice,
ali rijetke mi haljinice dobro stoje zbog moje građe.
naime,imam siroke bokove i vece grudi, pa je
tesko naci dobar model.
jos jedno pitanje, uspijevate li naci traperice
koje ne trebate skracivati?
znatizeljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 12:08   #6
Quote:
znatizeljkica kaže:
ja sam "visoka" isto 1.58.
vjerujte da bih isto htjela nositi te leprsave haljinice,
ali rijetke mi haljinice dobro stoje zbog moje građe.
naime,imam siroke bokove i vece grudi, pa je
tesko naci dobar model.
jos jedno pitanje, uspijevate li naci traperice
koje ne trebate skracivati?
istakni struk u tom slučaju, istaknut ćeš ženstvenost. meni uostalom obline uvijek bolje izgledaju od ispijenosti tako da bez brige

sjeti se se samo merlinke, niska, a puteeeeena! a od današnjih mi je skarletica dobar primjer, iako i ona nerijetko fula.
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:53   #7
Quote:
Vekki kaže:
istakni struk u tom slučaju, istaknut ćeš ženstvenost. meni uostalom obline uvijek bolje izgledaju od ispijenosti tako da bez brige

sjeti se se samo merlinke, niska, a puteeeeena! a od današnjih mi je skarletica dobar primjer, iako i ona nerijetko fula.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 19:19   #8
Quote:
waitapu kaže:
Što smatraš nižima?

Koliko sam upućena (ispravite me ako griješim) hit su haljinice svih boja i oblika

Mislim da je trenutni trend da svi sve nose, ali općenito vrijedi:
- pruge: okomite jer vizualno izdužuju, nikako vodoravne (isto vrijedi i za punašnije)
- suknje/haljine:
- ili duge ili kratke, izbjegavati nešto između (pogotovo mrvicu iznad koljena)jer vizualno sjece noge na dva dijela
- model "ispod koljena" unatoč tome prolazi
- ne birati preširoke (npr. jaako naborane)
- neka slijede liniju tijela
- ne prešarene
- birati uže remenje

Meni ovo pali i ljudi me doživljavaju višom nego što jesam (prilikom razgovora o visini: "Pa ti uopće ne djeluješ tako niskom!" - niska sam 164 cm) Pomaže šta?
Dosta mi je ovih stereotipnih modnih savjeta za niske ljude!
Kao prvo, ako si nizak ne znači da ne možeš imati vitku i izduženu liniju i duge noge. U biti, (ne)pristajanje odjeće nema veze s visinom nego s građom.
Meni je (nekad) problem nalaženje odjeće ne zato što sam niska (oko 155-156 cm), nego zato što sam jako sitna i:
1) sve mi pleše - katkad čak i najmanji broj;
2) moram paziti upravo na to da me odjeća NE izdužuje, jer sam već ionako "dugačka";
3) sve rukavice su prevelike (doslovno sve, a velika želja mi je naći dobre kožne rukavice !);
4) muke po cipelama, večernjim haljinama, kaputima i ostalom "odraslom odjećom i obućom" neću ni spominjati;
5) i tako dalje, i tako bliže.
Stoga, ne mislim da je visina problem u kupovanju odjeće, nego građa, osim ako ste baš jako, jako niski, a to bi bilo ispod 150 cm (za ženu). -> da, postoje i takvi ljudi
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:57   #9
Quote:
beryozinka kaže:
Dosta mi je ovih stereotipnih modnih savjeta za niske ljude!
Kao prvo, ako si nizak ne znači da ne možeš imati vitku i izduženu liniju i duge noge. U biti, (ne)pristajanje odjeće nema veze s visinom nego s građom.
Meni je (nekad) problem nalaženje odjeće ne zato što sam niska (oko 155-156 cm), nego zato što sam jako sitna i:
1) sve mi pleše - katkad čak i najmanji broj;
2) moram paziti upravo na to da me odjeća NE izdužuje, jer sam već ionako "dugačka";
3) sve rukavice su prevelike (doslovno sve, a velika želja mi je naći dobre kožne rukavice !);
4) muke po cipelama, večernjim haljinama, kaputima i ostalom "odraslom odjećom i obućom" neću ni spominjati;
5) i tako dalje, i tako bliže.
Stoga, ne mislim da je visina problem u kupovanju odjeće, nego građa, osim ako ste baš jako, jako niski, a to bi bilo ispod 150 cm (za ženu). -> da, postoje i takvi ljudi


nisam "dugacka" poput tebe, iako nekad pozelim da jesam.
npr. obozavam nositi 3/4 hlace ali svake su mi preduge
jer zbog svoji bokova uvijek moram traziti veci broj, a da
ne spominjem hlace koje uvijek moram kratiti.

a sto se tice cipela, sva sreca da je velicina 36 za odrasle!

i jos nesto, iako imam jace grudi i bokove, imam sitna leđa
i ramena, tako kad kupujem kosulje ramena kosulje
mi znaju biti presiroka a grudi mi "kipe" van.
znatizeljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:16   #10
Quote:
znatizeljkica kaže:
nisam "dugacka" poput tebe, iako nekad pozelim da jesam.
npr. obozavam nositi 3/4 hlace ali svake su mi preduge
jer zbog svoji bokova uvijek moram traziti veci broj, a da
ne spominjem hlace koje uvijek moram kratiti.

a sto se tice cipela, sva sreca da je velicina 36 za odrasle!

i jos nesto, iako imam jace grudi i bokove, imam sitna leđa
i ramena, tako kad kupujem kosulje ramena kosulje
mi znaju biti presiroka a grudi mi "kipe" van.
A je**ga, svatko je na svoj način.
Čula sam da su cure iz Slavonije korpulentnije građe!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:26   #11
Link



Evo vam mode za niske!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 01:54   #12
Opterećivati se? Ma, daj nisam popizdila! Imam duge noge, normalne grudi nisam ni premršava a niti sam predebela tako da mogu obući šta mi srce želi. Nije loše biti patuljčica, ipak.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 01:56   #13
Quote:
znatizeljkica kaže:
ja sam "visoka" isto 1.58.
vjerujte da bih isto htjela nositi te leprsave haljinice,
ali rijetke mi haljinice dobro stoje zbog moje građe.
naime,imam siroke bokove i vece grudi, pa je
tesko naci dobar model.
jos jedno pitanje, uspijevate li naci traperice
koje ne trebate skracivati?
Za rebatinke pogledaj u Manson Square.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 02:55   #14
Quote:
beryozinka kaže:
Dosta mi je ovih stereotipnih modnih savjeta za niske ljude!
Kao prvo, ako si nizak ne znači da ne možeš imati vitku i izduženu liniju i duge noge. U biti, (ne)pristajanje odjeće nema veze s visinom nego s građom.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 08:36   #15
Visoka sam 163 cm, i zadovoljna sam svojom visinom. Male cure uvijek mogu narasti koji cm, u obući s petom!
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:25   #16
Quote:
VERY SWEET GIRL kaže:
Visoka sam 163 cm, i zadovoljna sam svojom visinom. Male cure uvijek mogu narasti koji cm, u obući s petom!
Eto, takvu te volim! Minijature su bočice u kojima stoji špirit!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 13:04   #17
Quote:
beryozinka kaže:
3) sve rukavice su prevelike (doslovno sve, a velika želja mi je naći dobre kožne rukavice !);
E to je i meni trenutno najgori bed
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 16:12   #18
Quote:
Patagonija kaže:
E to je i meni trenutno najgori bed
Ooo, konačno da nađem nekog s istim problemom!
Daj javi ako negdje nađeš rukavice!
Najmanji broj koji sam probala u dućanima redovito je broj 6 (S) koji mi je preprevelik. Naime, imam jako tanku ruku i tanke prste pa mi nijedne rukavice ne prijanjaju po širini, eventualno po dužini dlana, a drugi problem je da, iako imam relativno duge prste, ipak su prekratki za sve rukavice. Nije pomoglo čak ni kad sam pustila nokte!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:36   #19
@ Patagonija, Beryozinka - same here
visoka sam oko 168 ali imam nevjerojatno male ruke i kupnja rukavica je mission impossible. al pomirila sam se s time i odsad ih kupujem na dječjem odjelu, u Accessorizeu znaju imati baš predivnih modela za curice
a kožne rukavice i dalje ostaju neostvareni san
ako je netko vidio dućan u kojem se prodaju i kožne rukavice za curice, nek mi javi...
aibreann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:08   #20
Inače smatran da većina robe puno lipše stoji na visokin ženskama nego niskima-nekako više dolazi do izražaja i vidi se u punon sjaju. I mislin da mogu puno više nakita i kombinacija nosit nego manje ženske na kojima to izgleda nezgrapno. Jedino cipele-šta manje to su mi lipše. Ja iman 37-idealan-svi modeli se rade u ovoj veličini, a uvik ima broja.
Mislin da nema te robe koja od mojih 1.58 može napravit da izgledan viša-osin cipelica od 10cm. Živcira me šta kad kupujen 3/4 majice/hlače/suknje je sve preveliko i onda izgleda ko da san kupila broj premali ili majice koje mi odgovaraju oko sisa, a svudi okolo božesačuvaj (iman dovoljno kila-možda koje i viška pa neman problema sa veličinama-38/m-l). I zanima me zašto ne postoji linija za male kad već postoji za više (Topshop).
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.