Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2011., 16:53   #441
može li mi netko reći imaju li krajnici veze sa sinusima, dakle ako postoje neke bakterije u krajnicima pa se zbog toga javljaju problemi sa sinusima
konkretno kod mene je ovakva situacija: stalno mi se stvara nekakva gusta slina, kao neka sluz, a uz to je stalno prisutan neugodan zadah
ja sam imao osjećaj kao da dolazi iz sinusa, iako mi je nos čist, nema glavobolje niti drugih simptoma upale sinusa...bio sam na pregledu orl, napravio ct sinusa, i nema ništa, al su mi zato krajnici razrovani, asimetrični, titar preko 600...tako da idem vaditi krajnike
e sad...hoće li to dobro djelovati na sinuse, jer čuo sam da se ljudima obično smire i sinusi nakon vađenja krajnika??
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:23   #442
Quote:
ibraa kaže: Pogledaj post
može li mi netko reći imaju li krajnici veze sa sinusima, dakle ako postoje neke bakterije u krajnicima pa se zbog toga javljaju problemi sa sinusima
konkretno kod mene je ovakva situacija: stalno mi se stvara nekakva gusta slina, kao neka sluz, a uz to je stalno prisutan neugodan zadah
ja sam imao osjećaj kao da dolazi iz sinusa, iako mi je nos čist, nema glavobolje niti drugih simptoma upale sinusa...bio sam na pregledu orl, napravio ct sinusa, i nema ništa, al su mi zato krajnici razrovani, asimetrični, titar preko 600...tako da idem vaditi krajnike
e sad...hoće li to dobro djelovati na sinuse, jer čuo sam da se ljudima obično smire i sinusi nakon vađenja krajnika??
Jesu,upala jedog oslabljuje drugog.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 20:14   #443
hej ljudi,evo i ja vam se pridružujem,imam 19 god.i od malena imam gnojne angine i to barem jednom mjesečno, jer jednostavno ne prolazi,kad popijem antibiotike u roku 5 dana opet ... nisam ranije vadila jer je moja bivša doktorica odbijala tu opciju i sad sam konačno prešla drugoj jer mi je streptokok udario po cijelom tijelu... ja se tješim da je to rutinska operacija i da će bit sve ok,u svakom slučaju bolje nego što je sad.
lovesheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 17:38   #444
Quote:
ibraa kaže: Pogledaj post
može li mi netko reći imaju li krajnici veze sa sinusima, dakle ako postoje neke bakterije u krajnicima pa se zbog toga javljaju problemi sa sinusima
konkretno kod mene je ovakva situacija: stalno mi se stvara nekakva gusta slina, kao neka sluz, a uz to je stalno prisutan neugodan zadah
ja sam imao osjećaj kao da dolazi iz sinusa, iako mi je nos čist, nema glavobolje niti drugih simptoma upale sinusa...bio sam na pregledu orl, napravio ct sinusa, i nema ništa, al su mi zato krajnici razrovani, asimetrični, titar preko 600...tako da idem vaditi krajnike
e sad...hoće li to dobro djelovati na sinuse, jer čuo sam da se ljudima obično smire i sinusi nakon vađenja krajnika??
Kod mene je bila slicna situacija, evo tri dana od operacije je proslo i prodisala san konacno na nos, no jos uvik triba vrimena da to sve dode na svoje. Sta se tice same operacije prvi dan pola san prispavala, al navecer je agonija pocela, tiraju te da pijes a vlastitu slinu ne mos progutat, pre fuj, ispljucala sam salveta i salveta i jedva nesto popila nakon sta su mi dali lupocet sirup. Drugi dan ujutro mi je super sve bilo, nema boli, jedino dok pijem al nista strasno, prigledali me i dosla doma, no popodne katastrofa, inace nisam uzimala nikakve tablete za bolove al navecer sam opet uzela lupocet sirup jer su mi rekli da samo to smin protiv bolova uzimat i evo danas odnosno jutros san tila glavon od zid lupat od bolova molila po kuci da mi smrve tabletu za bolove, al evo popodne se smirilo i opet sve 5, tako da bol dolazi na periode al jedino konstantno ostaje glad jedva cekam da pocnem normalnu hranu jest
Eine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:19   #445
Operiral sa 25 godina po 3 gnojne angine godišnje, operacija sa lokalnom anastezijom, bolovi stravični mjesec dana, tri mjeseca nisam mogao ništ dobro jesti, uglavnom nezamislivi bolovi i trauma, jedina dobra stvar je sad kaj nemam više angina a od jebenih bolova sam prestal pušiti te nepušim od te operacije ( 5 godina)
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:43   #446
ovako,danas sam vadila ostatak tonzila koji mi se upalio(mandule sam vadila još prije 14 god)...jel itko to vadio?zanima me koliko moram dugo jesti tekuću hranu?doktor mi je rekao u principu danas,iako mislim da ću morati i sutra jer me dosta boli
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 13:53   #447
jučer sam izvadio krajnike...rana boli, ali nije ništa strašno kao što su mi svi govorili...uzimam analgetike pa se da sve to skupa podnositi, barem zasad...u ustima mi je gadan okus jako, i smrdi dosta...koliko će to trajati???
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 11:47   #448
danas me bol ubija...čeljust jezik, uši...sve me boli...uzimam lupocet 1000(šumeće) a to me drži samo sat vremena...dajte molim vas recite koji su analgetici najbolji, ne mogu ovo više trpiti..
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 04:37   #449
Putovanje nakon operacije krajnika?

Oprostite ukoliko tema već postoji ja ju nisam pronašla Dakle imam 20 godina i pred dva dana operirala sam krajnike, nakon godinu i pol učestalih gnojnih angina odlučila sam se riješiti toga. Sve što se tiče oporavka mi je uglavnom poznato (puno tekućine, mirovanje, temperatura hrane je najidealnija na sobnoj temperaturi) samo bih zamolila za savijet one koji možda znaju. Naime 25.10 bih trebala otputovati u London na 4 dana. Dakle to bi bio negdje 10. dan nakon operacije. Molim one sa nekim iskustvom ili znanjem da mi kažu je li to prerano za tako dalek put ili će već dovoljno vremena proći? Postoji li mogućnost da mi tada rane prokrvare? Dakle, moje pitanje je prilično jednostavno, bi li put u London bio rizičan deset dana nakon operacije krajnika?
Hvala
Palmira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 12:59   #450
Quote:
Palmira kaže: Pogledaj post
Oprostite ukoliko tema već postoji ja ju nisam pronašla Dakle imam 20 godina i pred dva dana operirala sam krajnike, nakon godinu i pol učestalih gnojnih angina odlučila sam se riješiti toga. Sve što se tiče oporavka mi je uglavnom poznato (puno tekućine, mirovanje, temperatura hrane je najidealnija na sobnoj temperaturi) samo bih zamolila za savijet one koji možda znaju. Naime 25.10 bih trebala otputovati u London na 4 dana. Dakle to bi bio negdje 10. dan nakon operacije. Molim one sa nekim iskustvom ili znanjem da mi kažu je li to prerano za tako dalek put ili će već dovoljno vremena proći? Postoji li mogućnost da mi tada rane prokrvare? Dakle, moje pitanje je prilično jednostavno, bi li put u London bio rizičan deset dana nakon operacije krajnika?
Hvala
nisam baš stručan da ti kažem idi ili nemoj ići, ali...meni je danas 12. dan i dobro se osjećam, još malo boli ali ništa strašno, počeo sam jesti normalno...imao sam krvarenje 7. dan, i to jako...završio sam u bolnici ponovo...meni je 10. dan već bilo puno bolje, ali kod svakog je drugačije...tako da ne znam, najbolje da pitaš svog doktora...nazovi ili ga pitaj na kontroli...trebala bi imati kontrolu 7 dana nakon operacije, zar ne?
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:12   #451
U ''rupicama'', prostorima iza svakog krajnika te iznad tog mjesta, na tkivu primjećujem nekakve crne žile/crte ili slično tome. Naravno, ne primjećujem ih čim otvorim usta, ali pod određenim kutom i pri jačoj svjetlosti kada dovoljno otvorim usta mogu ih vidjeti.

Ne znam je li ih bilo u prošlosti, pošto nisam svoje vrijeme provodio gledajući svoje ždrijelo ispred ogledala, ali početkom ove godine sam, nakon nekoliko dana prebolio tonzilitis, primijetio po jednu crnu točku iza krajnika koja se dalje nastavljala poput žila prema gore (stalno iza krajnika). To ''nastavljanje'' sam primijetio nedavno pri većem otvaranju usta i pri drugim kutem.

Pa pitanje je: što bi to moglo biti??? Ima li itko nekakvih saznanja, iskustava s tim? Inače, a i otkad me upala krajnika prošla u prvom mjesecu, ne osjećam NIKAKVIH problema s grlom i ustima. Jedem normalno, normalno gutam, ne pušim...

P.S. Mogu nekakvu sliku postaviti, ali će se jedino možda vidjeti te dvije crne točke, dakle početak tih ''žila''.
Inženjer- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:41   #452
Vadila sam krajnike prije 4god pod lokalnom anestezijom. Angine bi imala minimalno 5 puta godisnje, a krajnici su bili toliko izbrazdani da vise nisu imali svoju funkciju. Medjutim tj dana prije operacije sam se opet razbolila i bila na antibioticima i to u periodu kad sam skupljala razne nalaze prije operacije..Dvostruko prekoracena granica streptokoka u krvi nije sprijecila specijalista da mi ih vadi..mislim da je ta upala pred operaciju jedan od razloga nepotpunog djelovanja lokalne jer sam u par navrata osjetila bol prilikom vadjenja. Oporavak je trajao 3tjedna uz jake bolove, pogotovo usiju i najjace voltaren cepice jer mi nista drugo nije djelovalo...Ne znam ni sama iz kojeg razloga nisam otisla na kontrolu nakon vadjenja, znam totalno neodgovorno...i sada nesto vise od 4 godine nakon vadjenja mene redovito, kad haraju jace viroze, a ja budem slabijeg imuniteta, uhvati lagano peckanje,zarenje,crvenilo i natecenost jezicnih lukova i usnog dijela zdrijela..sinusi me naravno bole, a temperatura ne prelazi preko 38...ono sto mene zanima je uzrok ponovnih,ne tako cestih i puno blazih upala? Zbog njih naravno vise ne moram doktoru po antibiotik..prodju sa najjacim septoletama/cajem od kadulje/kapima propolisa ali u pravilu sam se trebala svega toga u potpunosti rijesiti a ja se opetovano patim sa grlom par puta godisnje...je li razlog mozda vadjenje pod netom "izljecenom" upalom? Je li mozda upravo to onemogucilo specijalistu da izvadi apsolutno sve? Ili se mozda te ponovne upale aktiviraju preko nepcanih tonzila? ILI sam totalni baksus koji ce uvijek biti slabog imuniteta i prihvatiti cinjenicu da cu se zezati sa blagim upalama do kraja zivota
kentaurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 11:57   #453
Quote:
kentaurica kaže: Pogledaj post
Vadila sam krajnike prije 4god pod lokalnom anestezijom. Angine bi imala minimalno 5 puta godisnje, a krajnici su bili toliko izbrazdani da vise nisu imali svoju funkciju. Medjutim tj dana prije operacije sam se opet razbolila i bila na antibioticima i to u periodu kad sam skupljala razne nalaze prije operacije..Dvostruko prekoracena granica streptokoka u krvi nije sprijecila specijalista da mi ih vadi..mislim da je ta upala pred operaciju jedan od razloga nepotpunog djelovanja lokalne jer sam u par navrata osjetila bol prilikom vadjenja. Oporavak je trajao 3tjedna uz jake bolove, pogotovo usiju i najjace voltaren cepice jer mi nista drugo nije djelovalo...Ne znam ni sama iz kojeg razloga nisam otisla na kontrolu nakon vadjenja, znam totalno neodgovorno...i sada nesto vise od 4 godine nakon vadjenja mene redovito, kad haraju jace viroze, a ja budem slabijeg imuniteta, uhvati lagano peckanje,zarenje,crvenilo i natecenost jezicnih lukova i usnog dijela zdrijela..sinusi me naravno bole, a temperatura ne prelazi preko 38...ono sto mene zanima je uzrok ponovnih,ne tako cestih i puno blazih upala? Zbog njih naravno vise ne moram doktoru po antibiotik..prodju sa najjacim septoletama/cajem od kadulje/kapima propolisa ali u pravilu sam se trebala svega toga u potpunosti rijesiti a ja se opetovano patim sa grlom par puta godisnje...je li razlog mozda vadjenje pod netom "izljecenom" upalom? Je li mozda upravo to onemogucilo specijalistu da izvadi apsolutno sve? Ili se mozda te ponovne upale aktiviraju preko nepcanih tonzila? ILI sam totalni baksus koji ce uvijek biti slabog imuniteta i prihvatiti cinjenicu da cu se zezati sa blagim upalama do kraja zivota
Sami sebi radite štetu.
Javite se ORL spec.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 09:45   #454
operirao sam krajnike na svetom duhu u utorak ujutro,,i danas je 4 dan od operacije..bol je od prvog
dana kao malo jaca gnojna angina..pijem knavon za prije spavanja ,znaju me usi bolit i zubi..krvarenja nikakvih nisam imao..tesko pricam, kontrola je 25.11 pa mene zanima dal ja do tad necu smjet jest normalnu hranu osim cokolima i sladoleda..i kolko ce dana boljet uopce to sve i dal moram do 25.tog doma lezat il smijem izac van s curom na caj i tak to sve? opca anestezija je bila
antoniooo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:58   #455
zasto opca anestezija?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 14:15   #456
zato sta na svetom duhu jedino pod opcom rade i nisam imao nikakve mucnine ni nista.. i bolje da su me uspavali bar nisam morao slusat i gledat te gadosti koje rade po grlu
antoniooo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 15:19   #457
Quote:
antoniooo89 kaže: Pogledaj post
operirao sam krajnike na svetom duhu u utorak ujutro,,i danas je 4 dan od operacije..bol je od prvog
dana kao malo jaca gnojna angina..pijem knavon za prije spavanja ,znaju me usi bolit i zubi..krvarenja nikakvih nisam imao..tesko pricam, kontrola je 25.11 pa mene zanima dal ja do tad necu smjet jest normalnu hranu osim cokolima i sladoleda..i kolko ce dana boljet uopce to sve i dal moram do 25.tog doma lezat il smijem izac van s curom na caj i tak to sve? opca anestezija je bila
ja sam tek nakon 10-ak dana počeo jesti donekle normalno...tek kad prođu 2 tjedna otprilike, vratiš se potpuno normalnom životu...ko te operirao?
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 15:20   #458
mladi doktor raguž, nego jel smijem izac van bar se sa curom vidjet ?
antoniooo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 16:11   #459
Quote:
antoniooo89 kaže: Pogledaj post
mladi doktor raguž, nego jel smijem izac van bar se sa curom vidjet ?
ja ne bih po ovoj hladnoć, još ti nije ni tjedan dana prošlo od operacije...pa nek di dođe cura doma meni su svi živi dolazili doma jer ja nisam htio izlaziti...strpi se do kontrole pa pitaj doktora
ibraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 17:07   #460
mislio sam negdje ponedjeljak,utorak.. to bi bilo tjedan dana.. a vidjet cemo mozda i pricekam do kontrole
antoniooo89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.