Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 16:56   #2101
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
blago tebi...ja sam 10+3 odbrojavam dane do nekog bar 15 tt da se počnem nadat kraju...ja aposlutno ništa ne zadržavam i nijednu tekućinu ne mogu pit...sad sam 5 kila u minusu...izmjenjuju mi se razdoblja mučnine i gladi i tako cijeli dan...
mučnine poslije prvog tromjesečja mogu i ne moraju prestati, ja sam danas 21tt i još uvijek ih imam, ne stalno al se javljaju bar dva-tri put tjedno
ako ništ ne zadržavaš odi do dr, pogotovo ako ni tekućine ne dolaze u obzir, ja sam par dana za redom povraćala i ništ nisam zadržavala pa me dr uputila na dodatne pretrage i infuzije u bolnicu, od poslije toga se malo smirilo al sad bar uspijem nekaj zadržati, a tekućine, bar vodu, mogu normalno piti
Old 24.08.2017., 21:47   #2102
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
mučnine poslije prvog tromjesečja mogu i ne moraju prestati, ja sam danas 21tt i još uvijek ih imam, ne stalno al se javljaju bar dva-tri put tjedno
ako ništ ne zadržavaš odi do dr, pogotovo ako ni tekućine ne dolaze u obzir, ja sam par dana za redom povraćala i ništ nisam zadržavala pa me dr uputila na dodatne pretrage i infuzije u bolnicu, od poslije toga se malo smirilo al sad bar uspijem nekaj zadržati, a tekućine, bar vodu, mogu normalno piti
bila sam ja hospitalizirana 10 dana radi hiperemeze, sad na ifnuzije idem kod svog doktora...čisto da ne dehidriram..iako sam stalno dehidrirana, ali eto da me malo dignu...meni je samo bitno da se ovim tempom ne nastavi cijelu trudnoću pa ako i budu prisutne da mi ne narušavaju život, jer sam ja prikovana za krevet i wc školjku ni do doktora ne mogu sama prošetat. nisam u stanju.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:08   #2103
[I]nymphadoratonks[I] nadam se da ti se nece nastaviti cijelu trudnocu, makar se to nikad ne zna. Menu evo mucnibe traju cijelu, ali nisam povracala od 26.tjedna. Slabo jedem i dalje, al ajde, kak je bilo sad je super. Gubis li i daljena kilazi? Jesu ti dali kakve lijekove za piti? Ja sam pila Reglan, a postoji i Torecan, e sad kolko to pomaze je individualno, meni bas i nije, jedino me od Reglana manje bolio želudac, bar mislim, mozda sam si samo umislila. Nadam se da ce ti tamo oko 16.tjedna ipak.popustiti.
Old 26.08.2017., 16:43   #2104
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
bila sam ja hospitalizirana 10 dana radi hiperemeze, sad na ifnuzije idem kod svog doktora...čisto da ne dehidriram..iako sam stalno dehidrirana, ali eto da me malo dignu...meni je samo bitno da se ovim tempom ne nastavi cijelu trudnoću pa ako i budu prisutne da mi ne narušavaju život, jer sam ja prikovana za krevet i wc školjku ni do doktora ne mogu sama prošetat. nisam u stanju.
držim fige da sve bude u redu i da mučnine prestanu uskoro
Old 26.08.2017., 16:52   #2105
danas 16+2 i mucnine se vratile. Ne tako jako kao u pocetku, ali dovoljno da iduna zivce. Narukvice sam vratila curi koja mi je posudila i sad bih poludila.

Nadam se da su samo od ove vrucine dosle i mucnine pa da ce iduci tjedan proci.
Sad vise ni kapucino ne mogu piti, ni jamnicu, malo mi cola pomogne pa pijem to. Slabo jedem iako sam stalno gladna i tako. Odmah su se i glavobolje vratile. Uzas.
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 17:10   #2106
Ja sa 34 tjedna jos uvijek imam mucnine, tak da sve je moguce. Al ajde , ja sam stvarno ekstremni slučaj.
Nadam se da ce kod vas curke ipak proc u 2. tromjesecju.
Old 03.09.2017., 19:06   #2107
Bok svima! moj prvi "trudnički post". 8 tjedana i 3 dana. mučnine i kiselina počeli sa 6 tjedana i traju mi po cijeli dan. čak mi se čini da je gore navečer. redovito se budim oko 3-4 jutro i više ne mogu spavati, vodu također često povratim. nisam pročitala sve postove na ovom topiku, ali mi se čini da nema baš puno postova sa dijeljenjem iskustva što vam je (ako vam je) pomoglo u umanjivanju te mučnine. jučer sam probala Reflustat, antireflusknu oralnu suspenziju po preporuci ljekarnika. piše na pakrianju da je namijenjeno i trudnicama. meni je za sada pomoglo puno pa se nadam da će možda još nekome pomoći.
Old 28.09.2017., 10:43   #2108
Eto ja sam sada na 17+3 i povračam i dalje...ujutro ziher , a popodne kako koji dan. Međutim, ono šta će me sigurno ubit je pretjerano izlučivanje sline, to je nešto strašno...
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:58   #2109
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
Eto ja sam sada na 17+3 i povračam i dalje...ujutro ziher , a popodne kako koji dan. Međutim, ono šta će me sigurno ubit je pretjerano izlučivanje sline, to je nešto strašno...
ja sam danas 15+5.i to je zadnje što mi je ostalo. slina. stalno moram pljucat. očajno. ali jedem napokon skoro sve i mučnina se javi samo jednom u danu, i prođe. držte se cure. ja sam tek danas došla na predtrudničku kilažu.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.