Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera
Korisničko ime
Lozinka

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2004., 21:50   #1
dominik79
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2004.
Posao u osiguravateljskim kućama / osiguranja

Da li netko ima iskustva u tom poslu, radi li se tu o klasićnoj prodaji osiguranja kucaš na vrata i te fore, pa te plaćaju po tome koliko prodaš il je to nešto ozbiljnije i naravno kakva je lova?
UNAPRIJED ZAHVALJUJEM NA ODGOVORIMA
dominik79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 21:52   #2
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Re: savjetnik osiguranja

Quote:
dominik79 kaže:
Da li netko ima iskustva u tom poslu, radi li se tu o klasićnoj prodaji osiguranja kucaš na vrata i te fore, pa te plaćaju po tome koliko prodaš il je to nešto ozbiljnije i naravno kakva je lova?
U pravilu - to je klasična prodaja osiguranja. Koliko prodaš - toliko dobiješ.

Znam jednog koji je bio tako uspješan da je dobio stalni radni odnos, ali to je više izuzetak.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 00:29   #3
cicap
Registrirani korisnik

cicap Avatar

Registracija: Feb 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku cicap Pošalji poruku preko MSN korisniku cicap Pošalji poruku preko Skype korisniku cicap
upravo to.
i oni koji su dobili stalni posao su zaista rijetki.
nemoj se previše uzbuđivati oko toga.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 06:31   #4
dominik79
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2004.
Al u natječaju su naveli da je stalni posao sa minimalnom plaćom od 5kkn, dodatne poticaje, plaća neovisna o tome kolko prodaš.
To mi je jako čudno jer ne traže neke extra uvjete za zaposlene, neznam jel se isplati trudit oko toga s obzirom da sada imam kakav takav al siguran posao.
dominik79 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 14.07.2004., 07:00   #5
Crow Jane
Zlo mi je.

Crow Jane Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko Skype korisniku Crow Jane
Re: Re: savjetnik osiguranja

Quote:
Vojky kaže:
U pravilu - to je klasična prodaja osiguranja. Koliko prodaš - toliko dobiješ.

Znam jednog koji je bio tako uspješan da je dobio stalni radni odnos, ali to je više izuzetak.
Da! Kakve sve nazive za ta radna mjesta neće izmislit?

Vidjela sam i biser "financijski savjetnik u osiguranju" za istu stvar
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 08:12   #6
LadyInRed
Gambler

LadyInRed Avatar

radi se o klasičnom prodavatelju osiguranja.

ali ima osiguravajućih društava koji zaista davaju fiksni dio, koji je doduše minimalan, ali ga davaju uz uvjet ispunjenja određenog plana. znam nekoliko osig. kuća koje tako rade ali ne bi ih reklamirala.

također znam ljude koji se se doslovno obogatili radeći osiguranje. ali nakon dužeg niza godina i nakon puno puno truda.

"financijski savjetnik u osiguranju" je fantastičan posao za npr. studenta kojem to nije izvor egzist. prihoda i koji ima širok krug poznanika kojima će ponuditi proizvod.
Old 09.08.2004., 23:07   #7
crna ptica
Registrirani korisnik

crna ptica Avatar

Registracija: Oct 2003.
Quote:
LadyInRed kaže:
radi se o klasičnom prodavatelju osiguranja.
također znam ljude koji se se doslovno obogatili radeći osiguranje. ali nakon dužeg niza godina i nakon puno puno truda.

"financijski savjetnik u osiguranju" je fantastičan posao za npr. studenta kojem to nije izvor egzist. prihoda i koji ima širok krug poznanika kojima će ponuditi proizvod.
Prva tvoja rečenica je točna. Može se uspjeti ali uz puno truda i vremena.
Druga je rečenica u opreci s prvom rečenicom. Naime, student se, uz učenje, zabavu i ine aktivnosti, neće moći posvetiti tom poslu u onoj mjeri koja bi mu mogla donijeti uspjeh.
Ni inače, taj posao ne možeš uspješno obavljati usput, kao hobi.
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 07:21   #8
LadyInRed
Gambler

LadyInRed Avatar

Quote:
crna ptica kaže:
Prva tvoja rečenica je točna. Može se uspjeti ali uz puno truda i vremena.
Druga je rečenica u opreci s prvom rečenicom. Naime, student se, uz učenje, zabavu i ine aktivnosti, neće moći posvetiti tom poslu u onoj mjeri koja bi mu mogla donijeti uspjeh.
Ni inače, taj posao ne možeš uspješno obavljati usput, kao hobi.
prva rečenica i druga nisu u toj relaciji. ne uvjetuju jedna drugu dakle osig. ne mora raditi student, ali je to super posao za nekoga tko ima još obaveza jer nema radno vrijeme blabla

s druge strane, možeš fine i to prefine pare zaraditi s osiguranjem. kao student ili ne. nebitno. možeš biti i student ili raditi neki drugi posao a osig. usput, ali ako ti uleti osig. par dobrih hotela i koja veća firma, pa onako u kompletu, itekako možeš lijepo zaraditi. a da baš i nisi proveo 12 sati na poslu. jednako možeš cmoljiti po terenu danima i osiguravati kućanstva za 100 kn provizije. znam o čemu pričam....
Old 09.02.2005., 20:32   #9
Tuco-il brutto
prvi do love

Tuco-il brutto Avatar

Registracija: Dec 2003.
Nova religija-prodavači životnog osiguranja.

Bio sam sad već na dva razgovora za posao za financijsko savjetnika. Izgledalo je obećavajuće-u opisu posla je stajalo-financije, vrijednosni papiri…
Kad ono prodaja životnog osiguranja. Kako su ti ljudi nabrijani, auuu. Govore da svi mlate grdnu paru, da je to najbolji posao na svijetu, da rade par sati dnevno a plaća u nebesima. Samo moraš bit uporan i tako to, ne odustajat…..
Svi to mogu raditi, kvalifikacije nisu važne, još im kao nitko nije odustao….
Moj dojam je da idu na to da uzmu ljude, ovi osiguraju rođake i prijatelje i odustanu nakon mjesec/dva ne ispunivši kvotu.

Jel ima netko slična (negativna)iskustva ?
Jel netko u biti pripadnik te sekte ?
Old 09.02.2005., 21:25   #10
Skura
crnka s iskustvom

Skura Avatar

Registracija: Oct 2004.
od 6 intervju zadnjih mjesec dana - 4 su bila ta.

Iako sam im odmah rekla da nisam zainteresirana i dalje su me po sat vremena pokusali nagovorit.

a meni se od prodavanja osiguranja i

sto je najgore - za jedno od njih NIKAD nisam cula.

Najbolji je bio jedan koji je rekao da oni u stvari ne prodavaju osiguranje nego da sredjuju ljudima kredite. Nakon poduuuuge price priznao je da se naplacuju iz prodaje osiguranja - a prodavaju na fintu osiguranja kao jamca kredita.

(imala priliku i vidjet - tip na crnoj listi - uzeo osiguranje, a ne moze dobiti kredit - tj. moze al do 5.000 eura - i sad placa osiguranje i nista nije rjesio)
Old 09.02.2005., 22:33   #11
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Re: Nova religija-prodavači životnog osiguranja.

Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Čuješ, ima ljudi kojima to ide - znam za slučaj, čovjek imao samo povremeni posao, strojar inače, i uhvatio se tih osiguranja jer je imao višak vremena i manjak para...

I nakon nekoliko mjeseci - krenulo mu je i na kraju je dobio stalni radni odnos kod osiguravajuće kuće. Dakle, ima ljudi kojima i to ide... Ali, to ti je kao prodavač polovnih automobila - nema škole za takvo zanimanje, moraš imat "ono nešto"...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 23:24   #12
sale25
Registrirani korisnik

sale25 Avatar

Registracija: Feb 2004.

Quote:
Tuco-il brutto kaže:
Bio sam sad već na dva razgovora za posao za financijsko savjetnika. Izgledalo je obećavajuće-u opisu posla je stajalo-financije, vrijednosni papiri…
Kad ono prodaja životnog osiguranja. Kako su ti ljudi nabrijani, auuu. Govore da svi mlate grdnu paru, da je to najbolji posao na svijetu, da rade par sati dnevno a plaća u nebesima. Samo moraš bit uporan i tako to, ne odustajat…..
Svi to mogu raditi, kvalifikacije nisu važne, još im kao nitko nije odustao….
Moj dojam je da idu na to da uzmu ljude, ovi osiguraju rođake i prijatelje i odustanu nakon mjesec/dva ne ispunivši kvotu.

Ono što mene oduševljava je koliko različitih titula mogu izmisliti za prodaju osiguranja. Nevjerovatno....
Ali ono što sam čuo je da ako imaš široka poznanstva, i imaš od koga krenuti, možda se da nešto napraviti. Stvar je u tome da je to bilo puno lakše kad je počelo. Sada, svi koji su se htjeli osigurati već su osigurani. To je prešlo u ubjeđivanje koje je bolje i koje tvrtke daju povoljnije kamate, itd. Ne vjerujem da se ima prostora za napraviti nešto konkretno.
sale25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 23:51   #13
cp.tar
Krvožedni GNU gomolj

cp.tar Avatar

Registracija: Dec 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku cp.tar Pošalji poruku preko Yahoo korisniku cp.tar
ja sam jednom, tražeći posao, naišao i na takav posao...

rekoh, probat ću. odradih i onaj prvi, probni dan.

cijelo vrijeme slušam, analiziram... nagađam i pogađam.

nazirem tehnike dobro mi poznate iz raznih mlm sistema.

i svaki put samom sebi kažem: ajd još vidi hoćeš li i ovo pogoditi. i pravim se blesav.

uglavnom, kad sam uvidio da od ljudi s kojima, kao, vježbam cijelu priču trebam pobrati imena osoba koje ću dalje zvati - dakle, ono što su mi bili govorili da su ti ljudi *samo* za vježbu uopće nije istina - sve mi se zgadilo.

a onda me sljedećeg jutra probudila neka djevojka s ponudama za dodatno zdravstveno osiguranje. i dok sam ju slušao kako se probija kroz forme kojima te tamo tupe, mislio sam - želim li ja da me 9 od 10 ljudi ni ne pokušava ovako obzirno otkantati kao što ću ja sada otkantati nju, nego da me jednostavno otpile nakon pol rečenice i spuste mi slušalicu?

da ne govorim da bih se, zovući ljude na besplatno financijsko savjetovanje, osjećao kao zadnje smeće od prodavača rabljenih automobila...

... što je bio sljedeći razgovor. ovi su pak dali oglas na burzu.
sve mi je bilo jasno kad je tip počeo objašnjavati strukturu.
i onda kad me, jer sam došao s burze, htio uzeti kao svojeg. ali bez da mi to veliu facu.
kad mi je počeo braniti mlm, sve mi je bilo jasno.
da ne govorimo o tome da nas je otvoreno ohrabrivao da lažemo u plavom oglasniku da osobno prodajemo auto, kako bi nam oglasi bili besplatni.

odbijam raditi za firmu koja svoju djelatnost zasniva na prevari... osim ako nije marketinška, u kojem slučaju to ionako svi znaju.

ubrzo sam našao posao kao prevoditelj; puno poštenija lova.

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 08:14   #14
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Re: Re: Nova religija-prodavači životnog osiguranja.

Quote:
sale25 kaže:

Ali ono što sam čuo je da ako imaš široka poznanstva, i imaš od koga krenuti, možda se da nešto napraviti.
Ma, da ljudi koji su u tome uspjeli (da ima ih!) najčešće imaju zanimanja tipa taksista, obrtinik i sl. gdje su upoznali tisuće ljudi.

Ovaj za kojeg ja znam da je uspio - iznimno je komunikativan tip, lako sklapa poznanatva, stalo se muva okolo, vjerujem da zarađuje iznad ZG prosjeka - a što je za čovjeka s nekom općom tehničkom školom sasvim O.K.

Kažem, ako ste tip za to - samo naprijed. Ali, nije to posao za svakog.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 23:06   #15
martin23
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2004.
Talking

JA NE ZNAM KAKO SE ONI JEHOVINI SVJEDOCI NISU VEĆ SJETILI PRODAVAT OSIGURNJE, ONAKO USPUT, DA SI ZARADE KOJU KINTU
martin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 12:49   #16
Vaservaga
ženskog roda

Registracija: May 2004.
Re: Re: Nova religija-prodavači životnog osiguranja.

Quote:
sale25 kaže:

Ali ono što sam čuo je da ako imaš široka poznanstva, i imaš od koga krenuti, možda se da nešto napraviti.
Da, ali ne da maltretiraš frendove koji studiraju, nego npr. tata ti je super s direktorom neke firme koja zapošljava par tisuća osoba. I napraviš deal s direktorom da se zaposlenici osiguraju u kući za koju ti radiš, a direktor uzme postotak. Evo, znam neke koji su na takav i sličan način zaradili lijep novac.
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 12:52   #17
Vaservaga
ženskog roda

Registracija: May 2004.
Quote:
Scura kaže:

Najbolji je bio jedan koji je rekao da oni u stvari ne prodavaju osiguranje nego da sredjuju ljudima kredite. Nakon poduuuuge price priznao je da se naplacuju iz prodaje osiguranja - a prodavaju na fintu osiguranja kao jamca kredita.

(
Jel se možda radi o ŠKZ kombinaciji s osiguranjem?
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 12:55   #18
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku atlantis
kak oni ne kuze da ak zelim osiguranje nadjem ja njih bez beda da mi sloze ugovor

uostalom, danas kad vecina ljudi ima osiguranje, posao im opada pa krecu na kasko, kucu, osiguranje vrta, psa, psece kucice od pada meteora etc...
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 13:25   #19
Tuco-il brutto
prvi do love

Tuco-il brutto Avatar

Registracija: Dec 2003.
Večinom imaju telefonsku službu koja "financijskim savjetnicima" osigurava od 2 do 4 termina dnevno. govore da je ugovoreni termin 75 % posla.
Ti samo onda trebaš stranku pogodit u žicu-posao zaključen.
U Alliancu treba napravit 110.000 eura ugovorenog posla mjesečno, ako ne napraviš-probaj u drugom ili trećem nadoknadit. Ako u 3 mjeseca ne napraviš 330.000 eura-otkaz. A ako napraviš manje-dobiješ 100 kuna po ugovorenoj polici.
Koji presing-kako ti ljudi spavaju-gdje je tu sigurnost
Old 12.02.2005., 15:40   #20
RobiKa
Ejđent of Imperjalizm

RobiKa Avatar

Registracija: Jan 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku RobiKa

Quote:
Tuco-il brutto kaže:
...
...
Vele znalci iz crnog kapitalizma (je, je - i tu miga) da oni koji uspiju preživjeti fazu prodaje rodbini i prijateljima te nastave nalaziti nove kupce među apsolutnim strenđerima imaju lijepe izgleda za solidna primanja & ozbiljne prodavačke karijere.

Inače, pokoj duši Millerovoj koji dramatizovo tu vrstu bluza zajedno sa pripadajućim kontekstom.
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja