Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2006., 12:18   #1
Vjerujete li da postoje srodne duše?

Da li vjerujete u srodne duse? Kako uopce definirati takvu osobu? Jeli to netko tko ti pase u svim pogledima ili nesto vise od toga?
Sta napraviti kad ste po vasem misljenu nasli takvu osobu, a ona otide od vas? Ja mislim da ako vas ta "srodna dusa" napusti da to ipak to nije bilo tako... ili je to kao kusnja, da li ce se vratiti i tako dokazat da je to TA osoba?
kissTHEsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 12:33   #2
Vjerujem u srodne duše.. ja to doživljavam kao dvoje ljudi koji se nevjerojatno privlače, ne samo fizički, nego si saršeno odgovaraju u svakom smislu. Ne nužno da su slični nego se savršeno nadopunjuju, razumiju i sl. A sad.. u romantičarskom duhu, ne vjerujem da meni entko može biti srodna duša, a da ja to njemu nisam.. dakle, ako je sudbina uplela prste da se uopće upoznamo i sl., uplest će ih i da to ostane tako ako je stvarno meant to be
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 12:36   #3
srodne duse postoje. ali to nekad nije dovoljan uvjet da bi nastala i jedna lijepa ljubav, veza ili jos nesto vise...
valnea is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 14:29   #4
Osobno vjerujem u srodne duše, ali ja svoju još nisam našla.
Jedino mi nije jasno kada znaš da je to "to". Jer ljudi koji budu zajedno, vjenačaju se, imaju djecu itd., znaju se i rastat. Kakva je to onda srodna duša? Ako je, onda ostajete zajedno do kraja, dok vas smrt ne rastavi.
Bit će da previše gledam filmove i sapunjare.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:33   #5
Pa moglo bi se reć da vjerujem
Ali život je mjena - tako da nikakve garancije od toga

Uvjerio se ja nedavno
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:42   #6
naravno da postoje srodne duše.ja našla svoju.paše mi u svakom obliku---privlaci me u svakom obliku,ukratko savršen za mene.
samooo ima žensku
sta napravit ako ta savršena osoba otiđe..??? pa sta drugo nego otic za njom i nepuštat ju ni za živu glavu
 
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 16:20   #7
Quote:
valnea kaže:
srodne duse postoje. ali to nekad nije dovoljan uvjet da bi nastala i jedna lijepa ljubav, veza ili jos nesto vise...
o da, s ovim se slažem. kad nađeš srodnu dušu znaš da si je našao, ali ti sama ta činjenica ne garantira da će to biti osoba s kojom ćeš proživjeti ostatak života u instutuciji braka ili veze. koliko god glupo zvučalo, to je osoba koja ima dušu sličnu tvojoj i u nekom apstraktnom smislu suđeno vam je da ona bude jin tvom jangu, no to ne znači da će vaše dvije duše u ovom životu u materijalnom smislu dobro funkcionirati zajedno. zato i postoji pojam platonske ljubavi i pritom ne mislim na neuzvraćenu ljubav ili onu aseksualne prirode
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 16:25   #8
Quote:
juliška kaže:
Jer ljudi koji budu zajedno, vjenačaju se, imaju djecu itd., znaju se i rastat. Kakva je to onda srodna duša? Ako je, onda ostajete zajedno do kraja, dok vas smrt ne rastavi.
Bit će da previše gledam filmove i sapunjare.
Da, gledaš

Osoba s kojom ćeš lijepo funkcionirat u braku gotovo sigurno neće bit tvoja srodna duša. sori
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 16:45   #9
srodni kuratz
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 16:46   #10
Quote:
wannabenot kaže:
Da, gledaš

Osoba s kojom ćeš lijepo funkcionirat u braku gotovo sigurno neće bit tvoja srodna duša. sori
ajd objasni zašto?
oko svega se treba potrudit,ako si vec već našao/našla srodnu dušu treba se potrudit da bude tvoja/tvoj
ništa nepada s neba-samo se dobije prilika i treba ju iskoristiti
 
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 16:48   #11
Quote:
KRUŠKICA kaže:
ajd objasni zašto?
ajd pročitaj moj post ispred tog kojeg si citirala
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:04   #12
Quote:
wannabenot kaže:
o da, s ovim se slažem. kad nađeš srodnu dušu znaš da si je našao, ali ti sama ta činjenica ne garantira da će to biti osoba s kojom ćeš proživjeti ostatak života u instutuciji braka ili veze. koliko god glupo zvučalo, to je osoba koja ima dušu sličnu tvojoj i u nekom apstraktnom smislu suđeno vam je da ona bude jin tvom jangu, no to ne znači da će vaše dvije duše u ovom životu u materijalnom smislu dobro funkcionirati zajedno. zato i postoji pojam platonske ljubavi i pritom ne mislim na neuzvraćenu ljubav ili onu aseksualne prirode
činjenica ne garantira naravno...ali kao sto sam rekla sve se moze ako se potrudiš
i ne bježiš
e da to sam se uvijek pitala zast bi netko bježao od "srodne duše" ?
 
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:12   #13
Quote:
kissTHEsky kaže:
Da li vjerujete u srodne duse?
Ne. Verujem samo da postoje osobe sa kojima se više ili manje slažem na raznim životnim planovima.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:12   #14
Quote:
KRUŠKICA kaže:
naravno da postoje srodne duše.ja našla svoju.paše mi u svakom obliku---privlaci me u svakom obliku,ukratko savršen za mene.
samooo ima žensku
I ja sam te sreće.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 18:16   #15
Postoje srodne duse!
Naravno da postoje!
Npr, Purica i Mlinci! A koja srodnost...

Srodne duse posoje kao sto postoji i zagrobni zivot! A vi si mislite...
Jer JA sam najpametniji! I trebalo bi me ubit...
Ili bar istuc dobro...
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 20:34   #16
Quote:
Bassanac kaže:
I trebalo bi me ubit...

Quote:
Bassanac kaže:
Ili bar istuc dobro...





Ontopic:
Fascinirala me jedna epizoda "na rubu znanosti" u kojoj je bilo riječi o prijašnjim životima. (bila je vrlo uvjerljiva )
I neke duše bi se uvijek povezale zajedno u nekom obliku u sljedećem životu.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 20:51   #17
Nema srodnih duša, u vezama se sve svodi na egoizam i sebičnost. Ono što su nekad i bile srodne duše, sada su sistemi "Daš mi-dam ti"
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:07   #18
Quote:
diki kaže:
Nema srodnih duša, u vezama se sve svodi na egoizam i sebičnost. Ono što su nekad i bile srodne duše, sada su sistemi "Daš mi-dam ti"
Pa imam i ja frustracija. i smiješno mi je što si spomenula egoizam jer osoba koju sam smatrao za srodnu dušu je u zadnje vrijeme na odvratnim egotripovima, nemogu je više gledat...
Ali i dalje sam uvjeren da između nekih duša postoji povezanost.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:10   #19
Pa kol'ko ja moram pricat..?

NEMA SRODNIH DUSA!
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:25   #20
Quote:
wannabenot kaže:
o da, s ovim se slažem. kad nađeš srodnu dušu znaš da si je našao, ali ti sama ta činjenica ne garantira da će to biti osoba s kojom ćeš proživjeti ostatak života u instutuciji braka ili veze. koliko god glupo zvučalo, to je osoba koja ima dušu sličnu tvojoj i u nekom apstraktnom smislu suđeno vam je da ona bude jin tvom jangu, no to ne znači da će vaše dvije duše u ovom životu u materijalnom smislu dobro funkcionirati zajedno. zato i postoji pojam platonske ljubavi i pritom ne mislim na neuzvraćenu ljubav ili onu aseksualne prirode
da se nadovezem, kad najdes srodnu dusu treba jako puno ulagati u vezu, puno razumijevanja i prilagodbe. nije to samo "aha mi smo se nasli i sad je sve odma savrseno"
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.