Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 14:15   #1
Lightbulb Ženske cipele velikih brojeva - 41+

Dobar dan!

Planiram otvoriti prvu e-trgovinu velikih ženskih cipela u hrvatskoj...cure javite se...zanima me kakav stil cipele volite, visoke ili niske, koliko vas ima, koji broj vam treba itd. kako bi mogla napraviti što konkretniju i bolju ponudu.......

Lijep pozdrav
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:54   #2

Ja sam 41-42 ovisno o modelu.Problem mi je široka noga,a odkad sam se udebljala (preko 30 kg)i noga je "narasla".

Jako teško nađem nešto pristojno i lijepo,talijanski modeli su mi mali tako da znam kupiti cipele i na muškom odjelu .
Sva sreća ja volim "muško"stil,mokasine,ravne cipele uglavnom.
Obavjesti kad će to biti!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:39   #3
Prva Hrvatska e-trgovina velikim ženskim cipelama +41

Gle, priča je dosta zeznuta, al mislim da bi moglo funkcionirati...

ono što mi je u ovom trenutku potrebno je saznati da li takvih žena u hrvatskoj ima (da!), koliko ih je, kakve su im kupovne navike, da li bi bile voljne kupovati cipele preko interneta tu u hrvatskoj, i ovo ostalo što sam ti nabrojala o stilu itd...

i naravno, bitno mi je da znam koju veličinu trebaju...jer nekima je noga kraća, a deblja pa kupuju bezveze veće cipele, a opet ne dobiju na širini toliko...to isto trebam vidjeti jer to su onda cipele sa posebnom širinom - znači tu spadaš ti...

kad i ako se javi dovoljno žena - moći ću pretpostaviti da li bih krenula sa ovom poslovnom idejom - ništa drugo nije problem...sve će bit riješeno: distribucija, marketing, web stranica, naplata, skladište, uvoz, dobavljači, to sve znam...

problem je sljedeći - ja ne mogu naručiti robu od nekoliko dobavljača, i da mi ta roba kasnije stoji...razumiješ...uzmem 50 modela recimo broj 43 od više dobavljača i više stilova, od toga prodam 30 modela, a od ovih 20 mi nitko neće kupiti i neće - i to je bačen novac, a kad jednom žene saznaju za ovo koje imaju taj problem i kupuju, samo će se vrtiti jedan te isti krug žena (naravno dok ne dođu ove mlađe - dok one ne odrastu), i taj krug žena ako mi ne kupi tih ostalih 20 pari jer im se ne sviđa - ja imam problem...a nove žene se neće sigurno stvoriti u hrvatskoj...te koje postoje - to su te...eventualno nove generacije koje dolaze...neće meni zalutati sigurno jedna sa "normalnom" nogom da mi kupi ono što ove nisu....shvaćaš?

znači, trebam vidjeti tko su te žene? ja nosim broj 43, imam svoj stil, mislim da imam smisla za modu, al svejedno mislim da ovakvo istraživanje trebam napraviti jer 100 ljudi - 100 čudi

na kraju krajeva, ako se ne javi dovoljna kritična masa - il nešto od svega ovoga propadne - barem ćemo mi (žene, cure koje su se javile) ostati u kontaktu i razmjenivati iskustva u plaču do kraja života, odnosno razmjenivati savjete gdje kupovati za naše jadne nogice (il nogetine)...

ja imam feeling da bi nešto od svega ovoga moglo biti..........
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:39   #4
A da u ponudu staviš i male cipele, brojeve 35 i 36?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:24   #5
Quote:
Tijana kaže:
A da u ponudu staviš i male cipele, brojeve 35 i 36?
nema problema, itekako dolazi u obzir, to bi također moglo biti odmah u startu, već sam to stavila kao mogućnost, a kasnije bi se išlo i sa muškim asortimanom velikih brojeva i sve ostalo što imam u vidu....o čemu poslovanje neće ovisiti jer kad krene osnovan proizvod da se prodaje, od kud se većinom financiraš, druga roba može također biti ponuđena a da se ne vrti toliko jer o njoj ti ne ovisi egzistencija...duga priča..........da ne objašnjavam bezveze i držim tu neko predavanje

NEKA SE SLOBODNO JAVE I CURE KOJE IMAJU PROBLEMA SA MALIM BROJEM, mislim da postoji rješenje i za to........

HVALA
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:40   #6
Za Tijanu: pogledaj si moj zadnji post na tematici: mali brojevi cipela...u vezi La Redoute trgovine....

pozdrav

Zadnje uređivanje smeeLee : 08.11.2006. at 19:13.
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 20:40   #7
Quote:
smili kaže:
Gle, priča je dosta zeznuta, al mislim da bi moglo funkcionirati...
Bi jer ima dosta zena koje nose 41 ili vise i gnjavaza je naci cipele, a pogotovo da su jos i lijepe.
Ali ako te dobro kuzim, ti bi prodavala online?
To je zajebano jer se cipele ne mogu probati i automatski bi ti smanjilo broj musterija. Ima zena koje ne kupuju bez probe. Npr. ja jer iako mi nije problem naci broj, imam zajebano stopalo i ne znaci da mi sve cipele 39 i pasu bez da je negdje nesto neudobno ili zulja, a niti da na nozi (mojoj) dobro izgledaju.
Ako imas mogucnosti, daleko bolje bi ti bilo otvoriti bas ducan, a paralelno ponuditi i online prodaju.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 20:48   #8
ovak, imam ogromnjikavu nogu, 41-42, vrlo siroku i iako JAKO JAKO patim jer ne mogu naci cipele koje mi odgovaraju u Zgb, nema nikakve sanse da bih ikad kupila cipele preko interneta - osim u slucaju da kupujem potpuno iste onakve kakve sam imala i da znam da mi pasu.

drzim ti fige, kao i svima drugima koji pokrecu svoj biznis, ali ja sam ti target audience i lijepo ti posteno i iskreno kazem da nema sanse da bih kupila cipele bez probanja ili strasno jakih uvjeravanja da ces mi vratit lovu odmah ako mi ne pasu i vratim ti ih...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 20:57   #9
Quote:
kemik kaže:
...lijepo ti posteno i iskreno kazem da nema sanse da bih kupila cipele bez probanja ili strasno jakih uvjeravanja da ces mi vratit lovu odmah ako mi ne pasu i vratim ti ih...
U pravilu je mogucnost povrata robe i love standard u online shopu, ali cak i to je gnjavaza i za kupca, a jos vise za prodavaca, kojem dodatno i papirologija mora stimati.

smili ima dobru ideju i dobre sanse, ali radikalno ih smanjuje ako ostane na iskljucivo online.
To moze kao dodatak za zene iz drugih gradova ako nemaju mogucnosti ili volje doci u Zagreb (hm...polazim od toga da je smili u Zagrebu, ali mozda i nije ), no bez pravog ducana nista.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 21:07   #10
imam 42. ali volim nositi tzv. bakandže, pa mi nije neki problem. art i martens zadnjih par godina imaju dosta mojih brojeva.

no primijetila sam da nedostaje nekih finijih cipela koje ne izgledaju kao totalno smeće.
dosta slabo stojimo i sa sandalama jer izgleda da se rade manji kalupi.
__________________
predem...
Schnitzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 21:28   #11
Quote:
Schnitzel kaže:
no primijetila sam da nedostaje nekih finijih cipela koje ne izgledaju kao totalno smeće.
dosta slabo stojimo i sa sandalama jer izgleda da se rade manji kalupi.
A bitna je mozda i optika.
42 vec i onako izgleda ko djecji grob, pa ako je jos i neki model koji opticki povecava, ne izgleda bas blistavo, osim ak je zenska 100 kila i 2 metra, pa se nozurina pod njom izgubi.
Dakle, trebalo bi ponuditi lijepe i zenstvene modele, da pasu, a izgledaju dva broja manje.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 22:01   #12
Quote:
Gospon Pes kaže:
...
42 vec i onako izgleda ko djecji grob...
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 22:45   #13
Quote:
kemik kaže:
nema nikakve sanse da bih ikad kupila cipele preko interneta - osim u slucaju da kupujem potpuno iste onakve kakve sam imala i da znam da mi pasu.

drzim ti fige, kao i svima drugima koji pokrecu svoj biznis, ali ja sam ti target audience i lijepo ti posteno i iskreno kazem da nema sanse da bih kupila cipele bez probanja ili strasno jakih uvjeravanja da ces mi vratit lovu odmah ako mi ne pasu i vratim ti ih...
ovo sve potpisujem i vjeruj mi nema zene koja ce kupiti cipelu na nevidjeno odn
neprobano. ali zato otvorit ducan - e to bi islo ko sumanuto
ja bi prva pokupovala sve brojeve 42 a da su lijepe, trendy fensi šmensi
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 02:23   #14
kako budem nailazila na ostale trgovine/dobavljače/web-stranice malih brojeva objaviti ću ih...sad sam trenutno previše u pronalasku odgovarajućih cipela za sebe, pa kad naiđem i na to javim na ovoj temi I ZA MALE BROJEVE, jer neke od trgovina koje sam našla sa velikim brojevima specijalizirane su i za to - pa objavim; dosad nisam gledala previše jer sam skoncentrirana na druge stvari...
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 03:09   #15
Quote:
Gospon Pes kaže:
Bi jer ima dosta zena koje nose 41 ili vise i gnjavaza je naci cipele, a pogotovo da su jos i lijepe.
Ali ako te dobro kuzim, ti bi prodavala online?
To je zajebano jer se cipele ne mogu probati i automatski bi ti smanjilo broj musterija. Ima zena koje ne kupuju bez probe. Npr. ja jer iako mi nije problem naci broj, imam zajebano stopalo i ne znaci da mi sve cipele 39 i pasu bez da je negdje nesto neudobno ili zulja, a niti da na nozi (mojoj) dobro izgledaju.
Ako imas mogucnosti, daleko bolje bi ti bilo otvoriti bas ducan, a paralelno ponuditi i online prodaju.
da, to je naravno istina, al...za otvoriti "realnu" trgovinu postoji više problema:

1)treba ti dosta novaca - najam prostora + ostali troškovi!!!!

2)ja živim u puli, i suludo je seliti mi se sad opet u zg da bi tamo pokrenula biznis, a nerealno je za očekivati da će sve žene iz svih kutaka hrvatske dolaziti u pulu (koja nema dobar geografski položaj za to) kako bi si probale cipele - nemaju svi ljudi ni novaca, ni prijevoz, a ni vremena...ma ne bi ni dolazile u zg par puta godišnje...isplativije im je naručiti preko neta, ako su fulale nešto il nije to to kao što su si zamislile, radije platiš poštarinu još jednom (25-30 kn?) nego da daješ par stotina kn za put do zg i natrag...(objašnjenje na kraju ovog posta)

da objasnim zašto bi e-trgovina upalila: jer te žene, cure sa velikom (i recimo malom) nogom nemaju izbora, jer NE POSTOJI TAKVA TRGOVINA U HRVATSKOJ - i morat će kupovati preko neta...

ako to ne žele iz razloga što:
1)obuću ne vide u 3D dimenziji (a ja bi se potrudila da slike budu što kvalitetnije i iz više kutova, rotacija, 3D i ostalo...)
2)i zato što ih ne mogu probati (tablice će biti priložene sa mjerama naravno)

ostaje im il ova moja solucija il stara muka (što vrlo dobro poznajem iz vlastitog iskustva)a to je:
1)il postolari (što ću jednom prilikom kad budem imala više vremena ispričati o mojim pokušajima i kod postolara Zvonimira u Ilici, i u Stress-u u Radićevoj, i kod postolara Plavša u Masarykovoj i kod postolara u Sloveniji...)

2)il će ići preko grane da si nabave vani cipele (plaćati put kako bi otišle samo do 1 trgovine koje poznaju u sloveniji il recimo austriji - dođu tamo, a nema ničega što im se sviđa????da se ubiješ od muke + velik rizik)

3)il će naručivati preko neta u ostalim eu zemljama i sad-u (što ja sad radim, a onda im je ipak jeftinije naručiti u hrvatskoj)...

4)il će nastaviti kupovati na muškim i dječjim odjelima, hahhaha šala mala-tko je subjekt ove priče zna kako to izgleda...katastrofa, hahhah

mislim da na kraju će im biti najlakše ova solucija jer drugog boljeg izbora nemaju, dok se svi proizvođači ne probude, shvate da žive u 21 st. i da žene više nemaju najveći br. 41, a kad će se to desit....tužno, al neznam(o)...

na kraju još samo jedna analogija: e-trgovina sa normalnim brojevima ne znam baš kako bi funkcioirala u hrvatskoj, to mislim da bi moglo, a i ne uspjeti..to zahtjeva jedan totalno drugačiji pristup i marketing od ovog šta ja imam u vidu...moglo bi uspjeti al tu je drugačija priča onda u igri.. ne kažem da nikako ne bi uspjelo, al znamo da žene u hrvatskoj još se nisu navikle na globalizaciju, e-trgovinu, kupovinu iz naslonjača svog doma, te svakako ako za to imaju izbora (a imaju jer imaju "normalne" veličine stopala) će radije kupovati u svom (obližnjem) gradu jer mi žene volimo stvari probati...onda bi meni suludo bilo kupovati preko neta ako mogu kupovati u trgovini obućom po gradu...(što ne znači da KASNIJE ne bi ubacila asortiman i normalnih brojeva-jer jednom kad prodaja prvotnog proizvoda velikih i malih brojeva krene, neće mi posao ovisiti o normalnim brojevima, ako neko od njih zaluta i kupi - super, ako ne - neću propasti jer me drži prodaja prvog)

al poanta je da ove (mi) druge nemamo izbora, i od sveg ponuđenog gore što zasad imamo, mislim da će ova biti ne savršena, al dosad najbolja i najisplativija...

što se tiče poštarine, ona bi kupca stajala par desetaka kuna (mislim da ne bi trebalo biti više od 25kn), a ako proizvod nije dobar iz bilo kojeg razloga - vraća se natrag (hipotetički) meni, a ja novac kupcu natrag bez sljedeće obveze...bolje i to nego do austrije i natrag....
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 03:32   #16
Quote:
Gospon Pes kaže:
A bitna je mozda i optika.
42 vec i onako izgleda ko djecji grob, pa ako je jos i neki model koji opticki povecava, ne izgleda bas blistavo, osim ak je zenska 100 kila i 2 metra, pa se nozurina pod njom izgubi.
Dakle, trebalo bi ponuditi lijepe i zenstvene modele, da pasu, a izgledaju dva broja manje.
hahhahha, ja umirem od smjeha kad vidim ovakve komentare - presmješno (mislim na dječji grob i nožurinu, hahha), a za ovo drugo definitivno si u pravu, ja imam ok ukus u cipelama, al mislim da drugi ljudi nemaju - pa šta ako uzmem sve lijepe cipele, a one zapele za ružne hahhaa, jer kad vidim šta neke žene nose a imaju tonu izbora - skoro padnem u nesvjest...

2 broja manje - to se definitivno može postići, prostudirala sam tokom života optičke varke, a imam to i urođeno u sebi - smisao za estetiku, crtanje i dizajn..uglavnom, znam kako pokriti neke stvari samo oblikom, bojom itd. tako da nema beda ni za to, nego neke žene izgleda žele imati grobove, jer kad ih vidim, imaju veliku nogu, a nose ravne cipele bez ijednog jedinog detalja, prijelaza itd. na prednjem djelu...ma ima svega-nevjerovatno....tko ima veliku nogu, a može si priuštiti visoku petu zbog visine neka krene s tim - osnovno pravilo...

ja ne mogu jer sam visoka 183cm pa pucam na 5-6 cm maksimalno, i to samo ako se zaljubim u cipele pa im ne mogu odoliti...u suprotnom, ako moraš nositi ravne, odluči se radije za glomazniji oblik (ali ženstven) - neke cool čižme recimo - jer će vizualna širina i visina barem malo skratiti oblik dužine cipele jer u suprotnom ako je to usko, a dugačko izgleda kao kanu....(primjer: puma patike koje je do nedavno nosio cijeli zg=koma za usku dugačku nogu=kanu)......
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 03:40   #17
ove ću si uzeti najvjerovatnije za posao:


ove su lijepe, al mislim da ću se ipak odlučiti za ove dole:



a ovo su cool čizmice - sexi, sexi, al ne za mene, možda:



jedne sportske, al ok:


za vjenčanje recimo:


i jedne lagano vojničke koje podsječaju na dr. Martens, al meni imaju ljepši džon:


ove su ok, al nemaju moju veličinu:


ove su elegantne, a niska peta:


niske, divne čizme za svaki dan:


KAKO VAM SE ČINE OVI MODELI????pozdrav

Zadnje uređivanje smeeLee : 09.11.2006. at 04:26.
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 09:12   #18
Predivne su mi prve,sportske i one smeđe sa punom petom što nemaju tvoj broj.
Samo što ja izgledam smješno sa peticom jer sam ogromna,pa sam vjerna ravnim,sportskim modelima i mokasinama.

A dali ti možeš prvo staviti samo fotografije cipela,cijene i veličine pa kada ti netko naruči ti naručiš od dobavljača??
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 09:25   #19
Quote:
smili kaže:
2)ja živim u puli
OK, na tome pada.

Za ducan te vrste se isplati jedino Zagreb, u kojem ima dovoljno zena da ducan vec s njima ne bi propao, a i veca je sansa da one iz drugih gradova dodju. Mozda ne samo radi cipela, ali usput i njih kupe.
Dakle, ako se ne zelis seliti, onda ti stvarno ostaje jedino online...
Ali nekako mislim da se varas i da iako imaju problema, relativno malo zena ce ti kupovati bez probe, usprkos mogucnosti vracanja ako cipele ne pasu, plus nemaju sve nuzno i internet, a noge imaju i u ducan bi dosle.
Mozda se varam ja. Bilo bi mi drago i radi tebe i radi svih koje zive na velikoj nozi.
Moja stara je jedna od njih (41/42) i iako nemam vlastito iskustvo, kroz nju sam imala pred ocima koje je sranje kad ne mozes naci cipelu koja nije permala, ne zulja, a na nesto lici. Prve dobre i lijepe u zivotu je kupila kad sam ja otisla u Njemacku, a ona dosla u posjetu. Nije k sebi mogla doci da su joj neke bile i prevelike.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 15:14   #20
Quote:
bucek kaže:
A dali ti možeš prvo staviti samo fotografije cipela,cijene i veličine pa kada ti netko naruči ti naručiš od dobavljača??
To bi bilo idealno, jer onda ne bi bilo zaostalih zaliha, što je velik problem jer nemaš kome kasnije te cipele prodati...nitko od normalnih neće peraje

al to treba vidjeti sa dobavljačem...kad bi bio jedan dovoljno dobar, sa velikim šarenolikim izborom - bilo bi super, e to bi onda išlo...jer sigurno bi se skupilo 10-30 narudžbi (pucam bezveze) pa onda on pošalje...zasad nisam to primjetila - mislim na to da nisam primjetila da postoji 1 koji ima tonu izbora modela za velike (il male) brojeve, nego svaki proizvođač se odluči za neku liniju i s tim "ide van" (to je taj problem, jer nas ima malo) - znači ima možda 10-15 modela i to je to-a to je premalo.......

što onda znači da bi ih ja trebala definitivno imati više dobavljača i to automatski znači da se svi kupci djele na broj ponuđenih proizvođača - znači pojedinačan proizvođač će imati manje narudžbi od strane mene ako ja ponudim i druge proizvođače osim "njega" - a da li će onda oni biti voljni meni slati po veleprodajnoj cijeni par modela kad meni netko nešto odluči - e to ne znam - to treba vidjeti...

zasad imam podugačku listu potencijalnih dobavljača, kad obavim ovo što trenutno tražim za sebe na internetu, trebala bi se baciti na upoznavanje tih proizvođača i eventualno partnerstvo - pa ćemo vidjeti uvjete....
smeeLee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.