Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 19:08   #1
Studiranje u inozemstvu

zna li netko koje su mogućnosti nama hrvatima za prebacivanje na neki faks vani...mislim s obzirom na to što nismo u EU, Bolognu i sve...studiram pravo ovdje i nekako mi se to sve skupa ne sviđa previše...a pravo mi je samo po sebi super zanimljivo i htjela bi otići negdje van da vidim kako to oni rade... ima li netko iskustva s tim?
anvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 01:11   #2
Quote:
anvi kaže:
zna li netko koje su mogućnosti nama hrvatima za prebacivanje na neki faks vani...mislim s obzirom na to što nismo u EU, Bolognu i sve...studiram pravo ovdje i nekako mi se to sve skupa ne sviđa previše...a pravo mi je samo po sebi super zanimljivo i htjela bi otići negdje van da vidim kako to oni rade... ima li netko iskustva s tim?
a stipendije? pogledaj malo tu:
http://www.stipendije.info/page.php?lang=hr&id=33
ne znam na koju si zemlju mislila, al meni je osobno s te stranice ovo http://www.oead.ac.at/ najzanimljiviji link, a i austrijanci imaju posebne programe za zemlje bivse austro-ugarske (trenutno se raspitujem o tome )
i tu:
http://www.studentnet.hr/stipendije/
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 05:43   #3
manje su ti šanse za prediplomski, ali ima i toga (moja frendica je tako završila u japanu). strpi se do postdiplomskog; ako želiš specijalizirati neki pravac koji nikako ne možeš završiti u hrvatskoj onda dobivaš neku bijesnu državnu stipendiju (tako sam barem načula).
frogsy Arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 05:48   #4
Fiona što te točno zanima za studiranje u austriji... tu sigurno mogu pomoći
frogsy Arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 11:23   #5
Quote:
frogsy Arta kaže:
Fiona što te točno zanima za studiranje u austriji... tu sigurno mogu pomoći
pa u biti... sve kaj znas ja sam ti tek jadni brucos pa me ta ideja o studiranju vani prije par dana pukla i da, cula sam da je za postdiplomski lakse dobit stipendiju...
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 15:46   #6
moj dečko studira 3 godine u beču i:
1) beč je jako skup grad (hrana, cigarete, skripte i domovi)
2) studij su jako ok; tempo studiranja možeš prilagoditi vlastitom
3) ovo s austro - ugarskom se odnosi na plaćanje školarine koja iznosi 15 eura po semestru
4) www.univie.ac.at. web bečkog sveučilišta
ako trebaš više detalja, samo javi
frogsy Arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 15:50   #7
Quote:
frogsy Arta kaže:
moj dečko studira 3 godine u beču i:
1) beč je jako skup grad (hrana, cigarete, skripte i domovi)
2) studij su jako ok; tempo studiranja možeš prilagoditi vlastitom
3) ovo s austro - ugarskom se odnosi na plaćanje školarine koja iznosi 15 eura po semestru
4) www.univie.ac.at. web bečkog sveučilišta
ako trebaš više detalja, samo javi

e hvala puno!
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 16:27   #8
milim da bih se trebao strpiti do postdiplomskog ako studiraš pravo jer onda će ti biti lakše. ovako ti ne će ništa priznati jer svaka zemlja ima svoj pravni sustav. za postdiplomski odabereš neku užu specijalizaciju prava (npr. međunarodno pravo). mislim da je možda puno lakše i tražiti preko sveučilišta, odnosno odabereš gdje bi htio ići i postaviš sva pitanja direkno toj instituciji. naravno, ako tražiš stipendiju preporučila bi za austriju već gore navedenu adresu, dok za njemačku www.daad.de i sretno s potragama. ako nisi siguran, pronađi nekakvu razmjenu studenata, stipendije za jedan semestar ili praksu preko ljeta, pa ćeš u to kraće vrijeme vidjeti da li je to za tebe. jer neovisno o tome što mi mislili kako to je i da mi to možemo, drugačije je kad se nađeš u takvoj situaciji. a i vani ne cvatu samo bez-trnske ruže, ao okoncurenciji da ne pričam!
al sretno! ja sam to probala, doživila, oduševila se! i mislim da danas ne bi smio diplomirati nitko tko nije bar neko vrijeme proveo vani na praksi, poslu, seminaru,....
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 16:49   #9
sviđa mi se ova ideja za studiranje u beču...imam tamo kumove pa bi bilo lakše za smještaj...jedino me brine njemački...učila sam ga nekoliko godina, znam osnove što vjerojatno ne bi bilo dovoljno za praćenje predavanja. ako netko ima iskustva s tim, postoje li neki testovi koje moraš proći da bi te primili?
anvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 17:01   #10
Da,pri upisu moras dokazati poznavanje njemackog. Obicno porazgovaras sa nekim ko je za to zaduzen na tvom fakultetu ili dokazes sa tim sto si u srenjoj i/ili osnovnoj imala visoke ocjene iz njemackog (ali opet ce traziti da pricas,makar sa sekretaricom za salterom). Ako ne znas njemacki faks te automatski upise na jedan od kurseva koje mozes pohadjati jedan do tri semestra. tri semestra rijetko ko ide, to je stvarno previse. Nakon toga radis test i ako ga polozis ides sa tim papirom na fakultet i upisujes se kao redovan student te mozes poceti pratiti predavanja.
Tournez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 17:57   #11
za austriju ne znam, ali moglo bi biti isto kao u njemačkoj. u njemačkoj naime, MORAŠ položiti Test DaF (Deutsch als Fremdsprache). To se može polagati i u Zagrebu (tu spada i diploma Goethe instituta - Zentralleobestufen Pruefung), ali to nije baš lagano za položiti. lakše je po mome otići na faks u Njemačku i tamo položiti jer ćeš tamo polagati tečaj njemačkog specijaliziran za tvoju struku, a ako polažeš u Zagrebu, polažeš opći visoki. vani si onda i dodatno prisiljen naučiti jezik jer si okružen samo tim jezikom. no isto tako postoji puno mogućnosti za studij u tim zemljama na engleskom jeziku.
po mome, bolje se isplati otići na postdiplomski van jer naši fakulteti stvarno vrijede i jako su dobri (normalno, neki više, neki manje). a vani se puno bolje nego ovdje specijaliziraš za određeno područje, a to je svrha postdiplomskog.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 20:38   #12
Quote:
CigaretteSmokerFiona kaže:
e hvala puno!
ah ma ništa... glad to help
frogsy Arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 23:46   #13
Quote:
anvi kaže:
sviđa mi se ova ideja za studiranje u beču...imam tamo kumove pa bi bilo lakše za smještaj...jedino me brine njemački...učila sam ga nekoliko godina, znam osnove što vjerojatno ne bi bilo dovoljno za praćenje predavanja. ako netko ima iskustva s tim, postoje li neki testovi koje moraš proći da bi te primili?
strani studenti slušaju godinu dana njemački i nakon toga polažu ispit kojim dokazuju da su sposobni.... ako si učila njemački u školi za strane jezike i imaš certifikat možeš ga priložiti i onda te oslobode od toga. ispit nije težek, rečeno mi je da ga čak i ja (a ja sam totalni debos za taj horible jezik) mogu proći, jer idu logikom: i tak ćeš propast na faksu ako si varala na ispitu.
inače dosta je predavanja na engleskom, pogotovo za društvenjake.
frogsy Arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:48   #14
Da li netko zna:

Koliko kosta semestar na postdiplomskom u Njemackoj? Da li postoje jezicni tecajevi za one koji bi na postdiplomski iz drustvenih znanosti, a znanje njemackog im je basic? Da li sam moras nac mentora i kako to sve ide pri izboru tema za postdiplomski? Kolike su sanse da ce ti netko prihvatit mentorstvo ako bi uzeo temu vezanu za zivot Hrvata odnosno sad vec Njemaca hrvatskih korjena u Njemackoj?
marina811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 04:06   #15
hi! U vezi Beca:
Sto se jezika tice, MORAS poloziti ispit ili priloziti odgovarajucu diplomu, nikakve visoke ocene iz skole ili pricanje sa nekakvim sekretarima se ne priznaju. Mozes uciti nemacki i samo 1 semestar ako ti je dovoljno, tj. ako imas predznanje. Predavanja nisu na engleskom, a skolarina zavisi od toga na kom si univerzitetu, npr. na tehnickom i medicinskom strani Studenti koji nisu iz zemalja clanica EU, placaju cak oko 750 eura po semestru.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:20   #16
dodi u svedsku, ako imadnes srece davat ce ti lovu samo sto si doso.

a ja sam doso na ovaj forum da pitam kako je dole sa studentskim domovima, vidio sam uzasne slike.. mislim doc dol u zagreb jedan termin da vidam kako je.

raspitaj na internacionalnom odredu u zg i kontaktiraj sam skolu koja te zanima.. jevo par skola www.sh.org www.hj.se www.kth.se ...
orkestarbob is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 19:21   #17
koji su uvjeti za stipendije?

Zadnje uređivanje Kyra : 12.11.2006. at 12:11.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 18:00   #18
Studiranje u inozemstvu

Ceo zivot se zna da cu studirati napolju.. Kao i to da cu studirati novinarstvo. Zna li neko neki dobar college? Ja vec danima trazim ali bezuspesno..
***mala*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 18:15   #19
Ja sam u prvih mah pročitala da ćeš studirat u napulju.

Ajde malo suzi izbor. "Napolje" je veliko
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 19:27   #20
amerika, engleska, italija, francuska valjda sam pomogla.. sada sam nasla jednu kombinaciju koja mi se cini ok... u chicagu 4 godine a onda u londonu godinu ipo dana kao magistratura... ali nisam sigurna...
***mala*** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.