Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice
Korisničko ime
Lozinka

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2006., 13:30   #1
zizitop
Registrirani korisnik

zizitop Avatar

Registracija: Apr 2006.
Koliko često beba lupka?

Svi pričaju kako se broje pokreti bebe, ali tek nakon 33 tjedna.... Zanima me koliko često treba beba lupkati u 21, 22 tjedu. Sada sam 21+6 i zadnjih tjedan dana mi se beba javljala lupkanjem (malim udarcima) bar nekoliko puta dnevno dok jučer lupkanje nisam osjetila već samo neko mrdanje, komešanj, a danas pak ni to, možda jednom neki lagani jedva osjetni pokret, a probala sam se i smiriti na sat vremena na lijevom boku ali ništa. Je li to normalno s obzirom da se proteklih dana javljala baš onako pravo. Počela me baš neka panika hvatati
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:43   #2
magic blue
rentam sise za pivo

magic blue Avatar

Registracija: Jul 2004.
ja sam sad 31+2 i jos uvijek nismo uhvatili neku pravilnost u mrdanju. a u pocecima mi je to isto bilo cudno jer je ponekad bio mali kenguric, a nekad i me brinuo cijeli dan

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:55   #3
Pahuljica79
Little Devil

Pahuljica79 Avatar

Registracija: Oct 2006.
Ja sam kad sam skuzila pokrete (male udarce) to osjecala 2 dana non stop.
I onda eto sad sljedeca dva dana ni da bi se malo deriste javilo jednim jedinim malim udarcem.
Racunam da je bebac jos malen i tko zna gdje se sakrije i kako se namjesti.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:07   #4
zizitop
Registrirani korisnik

zizitop Avatar

Ma kažu i to da beba osjeća kakvog je raspoloženja mama, a ja sam ta zadnja dva dana nekako nervozna i napeta, pa možda i ona to osjeća. A imam i osjećaj da je promjenila položaj jer i ono neko mrdanje osjećam nekako iznutra, usmjereno prema unutra dok je protekle dane lupkala baš ispod pupka.... A svjesna sam ja toga da je sve to normalno ali ne mogu ne brinuti se....
Moram priznati da me taj forum oduševljava jer kad mi se javi netko tko ima iste sumnje, probleme, i netko s riješenjem ili utjehom, to me smiri i stvarno mi puno znači za duševni mir
zizitop is offline  
Odgovori s citatom

Old 16.11.2006., 14:12   #5
magic blue
rentam sise za pivo

magic blue Avatar

neki bebaci n nervozu reagiraju tako da se skuture i cekaju da prode, a neki lupaju ko ludi da bi ti dali do znanja da im to smeta

magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:16   #6
zizitop
Registrirani korisnik

zizitop Avatar

Quote:
magic blue kaže:
neki bebaci n nervozu reagiraju tako da se skuture i cekaju da prode, a neki lupaju ko ludi da bi ti dali do znanja da im to smeta
Bit će da je moja bebica odlučila ne miješati se u svađe mame i tate (od tuda nervoza)
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:18   #7
Pahuljica79
Little Devil

Pahuljica79 Avatar

Registracija: Oct 2006.
Quote:
magic blue kaže:
Kad si to tak jednostavnim rijecima objasnila - malo me sokiralo.
Sirocici maleni, ali kako da im osiguramo svaki dan bez imalo nervoze...
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:20   #8
magic blue
rentam sise za pivo

magic blue Avatar

Quote:
zizitop kaže:
Bit će da je moja bebica odlučila ne miješati se u svađe mame i tate (od tuda nervoza)
uf, jebemu TM, a da ga malo posaljes ovamo na preodgoj
moj je par puta zavirio i javio se tu po forumu i eno odi prosetaj po drgim topicima da vidis kakav je sad. pahuljicin je isto nesto kenjko, a eno sad vec sam nabavlja postolja za AS koja se kao nisu mogla nabavit

magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:22   #9
magic blue
rentam sise za pivo

magic blue Avatar

Quote:
Pahuljica79 kaže:
Kad si to tak jednostavnim rijecima objasnila - malo me sokiralo.
Sirocici maleni, ali kako da im osiguramo svaki dan bez imalo nervoze...
ne znam, ali ja to iz iskustva govorim, kad sam isla u bolnicu i mislila kako nesto jako ne valja on je sirocek bio toliko miran da me jos vise uplasio jer nikakav pomak nije napravio

magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:42   #10
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

Registracija: Mar 2006.
nije beba ko sat da se svaki dan javi u isto vrijeme.
Ja sam je počela osjećat prije nekoliko dana i nekad je osjetim više, nekad manje.......pojedi nešto slatko da se razbudi malo
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:46   #11
zizitop
Registrirani korisnik

zizitop Avatar

Quote:
mandy kaže:
nije beba ko sat da se svaki dan javi u isto vrijeme.
Ja sam je počela osjećat prije nekoliko dana i nekad je osjetim više, nekad manje.......pojedi nešto slatko da se razbudi malo
Ujutro sam kavu s napolitankama, a sada još i dva komadića kolača s čokoladom. ma osjetila sam je malo prije, onako lagano lupkanje iznutra. Uvjerena sam da je promjenila položaj, pa to lupkanje osjećam prigušeno i rijeđe. Možda si je samo našla fini položaj pa joj ne treba nekog namještavanja i lupkanja a uostalom, to je još mala bebica, od niti pola kile..... pa ne možda baš puno tulumariti...... zar ne?!?!?
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:49   #12
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

a možda tulumari navečer.....netko je pisao kako se briine jer bebica nije baš aktivna, a kad jednu večer nije mogla spavat skužila je zašto je beba mirna po danu....ima tulum po noći....čini mi se Zmijica.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:14   #13
magic blue
rentam sise za pivo

magic blue Avatar

je zmijica je bila, kad ju je zgara oprala

magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:17   #14
Pipercub
Registrirani korisnik

Pipercub Avatar

Registracija: Feb 2006.
Kad je moja žena bila trudna znam da su doktori govorili da se mora javiti barem jednom tokom dana, ak se ne javi, trk u bolnicu.
Dobro, mislim da je to vrijedilo za kasni stadij trudnoće.
Pipercub is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 18:07   #15
Severina
Registrirani korisnik

Severina Avatar

Registracija: Nov 2006.
Quote:
zizitop kaže:
Svi pričaju kako se broje pokreti bebe, ali tek nakon 33 tjedna.... Zanima me koliko često treba beba lupkati u 21, 22 tjedu. Sada sam 21+6 i zadnjih tjedan dana mi se beba javljala lupkanjem (malim udarcima) bar nekoliko puta dnevno dok jučer lupkanje nisam osjetila već samo neko mrdanje, komešanj, a danas pak ni to, možda jednom neki lagani jedva osjetni pokret, a probala sam se i smiriti na sat vremena na lijevom boku ali ništa. Je li to normalno s obzirom da se proteklih dana javljala baš onako pravo. Počela me baš neka panika hvatati
Mislim da je tvoja bebica još jako malena i da njene pokrete osjetiš ovisno o tome kako se ona okrene.A prostora ima puuno...još uvijek. Mene je isto tako znala uloviti panika, ali kasnije kad ti bebač naraste više nećeš imati nikakvih dilema...možda čak i poželjeti malo mira kad bude živahnija
Severina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 19:41   #16
zizitop
Registrirani korisnik

zizitop Avatar

Ma sve ja to teoretski znam, ali nekako ne mogu zaustaviti tu glupu paniku u sebi. I znam da mi je bebica još malena, ali tako je lijepo krenula lupkati, nekoliko dana, ono, bez dvojbe, baš ispod trbuha, a sada je osjetim ali kao da je udaljena ili kao da je sloj između mene i nje, što si objašnjavam da je vjerojatno promjenila položaj pa lupka negdje iznutra a i rijeđe ili ja jednostavno ne osjetim..... Jedva čekam da krene lupati jače, da mi se javlja stalno.......
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 20:39   #17
Zmijica
.

Zmijica Avatar

Registracija: Jun 2003.
Je, ja sam ta bila s malim nocobdijom

Zizitop, bez frke - oko 24-28. tjedana ce te tak lupat i okretat se da ce ti sve trbuh skakati.
Nedostajat ce ti ovi blagi leptirici

A za nakon 30. tjedna - bebolino treba napravit min. 10 pokreta u 2h.
To vec po osjecaju znas, ne moras svjesno brojat.
Ak ti je premiran, popijes vode, legnes na lijevi bok, skoncentriras se bas i brojis.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 08:55   #18
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

Sad tek vidim da si u 22-om tjednu....tad još ne moraš pratit pokrete, jer beba ima dosta mjesta a možda lupka odostraga pa ne osjetiš toliko. Bitno da je osjetiš.....neke nisu imale boksače u trbuhu i cijelo vrijeme su lupkali lagano.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:34   #19
zizitop
Registrirani korisnik

zizitop Avatar

Quote:
mandy kaže:
Sad tek vidim da si u 22-om tjednu....tad još ne moraš pratit pokrete, jer beba ima dosta mjesta a možda lupka odostraga pa ne osjetiš toliko. Bitno da je osjetiš.....neke nisu imale boksače u trbuhu i cijelo vrijeme su lupkali lagano.
Ma znam da pokrete još ne mogu pratiti i brojati, do prije tjedan dana jedva da sam išta i osjetila, ali uplašilo me zo što sam nekoliko dana osjećala ono skroz jako a onda dva dana skoro ništa....
Ali... da se pohvalim i sama utješim one koje se brinu kao i ja: jučer navečer i jutros beba lupka na veliko
Dok se motam po stanu i tako je osjećam, osmjeh mi ne silazi s lica. Znači, to je normalno, pretpostavljam da će se to još koji put desiti i znači.... ne treba paničariti.... jesam to dobro složila????
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 09:39   #20
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

Quote:
zizitop kaže:
jesam to dobro složila????
ma odlično
Ja mislila da će sve brige nestat kad izađemiz 1. tromjesečja....al vraga uvijek ima nešro za brinut se....

A nisu ni bebe uvijek raspoložene.
Jučer MM i ja ležimo i beba lupka li lupka (osjetim je na ruci kad stavim ruku na trbuh)....i stavi MM i ništa.....crta, čim on makne beba opet počne mustrica mamina
mandy is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja