Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 12:39   #1
marijeta
...searching...

marijeta Avatar

Registracija: May 2006.
Bol u predjelu debelog crijeva

vec otprilike 2 tjedna imam bolove u podrucju debelog crijeva. kako sam imala problema s hemeoroidima, pomislila sam kako je rjec o tome, no ni najjaci cepici mi u ovom slucaju ne pomazu, te pretpostavljam da nije rijec o hemoroidima.
sve je pocelo kao ostra, probadajuca bol, od koje mi se najezi cijelo tijelo, no koja traje ne vise od 10 sekundi. nakon toga slijedi tupa bol u podrucju debelog crijeva, koja se intenzivira dugotrajnim sjedenjem, dok hodanje i bilo koji drugi uspravni polozaj smanjuju pritisak i bol. zadnjih dana bol se smanjila, no danas je opet neizdrzivo, pritisak i tupa bol su jaci nego ikad. stolica nije krvava, no nekad se pojavi sluz.
ima li tko slicnih iskustava?
hvala svima unaprijed.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:50   #2
CosmaShiva
divlja i dobroćudna

CosmaShiva Avatar

Registracija: Oct 2006.
Jesi sjedila na hladnome? Meni je bilo tako par puta . Uvijek moram pazit gdje sjedim da si guzu ne nahladim baš sam osjetljiva na to. Još ako par puta zaredom imam tvrđe stolice onda mi bude baš tako kao tebi.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:55   #3
marijeta
...searching...

marijeta Avatar

Registracija: May 2006.
jesam, sjedila sam na hladnom, i dobila upalu mokraćnih putova, no ovo se pojavilo nakon toga i nakon sta sam zavrsila turu antibiotika, tako da nisam sigurna da je od toga. a i nekako mi predugo traje...
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:07   #4
CosmaShiva
divlja i dobroćudna

CosmaShiva Avatar

Moju sestru tak boli kad ima mengu onda od bolova uopće nemože na wc.
mislim tako ju probada kroz crijevo onda joj je doktorica rekla da ima čudna crijeva mislim anatomiju crijeva.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.11.2006., 13:29   #5
Bani
Fiškal

Registracija: Aug 2004.
marijeta izvoli doktoru i ne filozofiraj s crijevima se nije za zezat!
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 16:02   #6
cesma
cesma

Registracija: Aug 2006.
pogledaj na temi hemoroidi o kakvim smo sve problemima raspravljali i odi što prije dr.
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 16:44   #7
Cordelia
Registrirani korisnik

Cordelia Avatar

Registracija: Nov 2004.
Quote:
Bani kaže:

Jedini pravi savjet
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:54   #8
BBlue
Baby Blue

BBlue Avatar

Registracija: May 2005.
Quote:
Bani kaže:
Upravo tako... to može biti i divertikuloza, a to je onda već akutno stanje....
Old 26.11.2006., 10:10   #9
iman
*IMAN*

iman Avatar

Registracija: Jun 2006.
Quote:
marijeta kaže:
vec otprilike 2 tjedna imam bolove u podrucju debelog crijeva. kako sam imala problema s hemeoroidima, pomislila sam kako je rjec o tome, no ni najjaci cepici mi u ovom slucaju ne pomazu, te pretpostavljam da nije rijec o hemoroidima.
sve je pocelo kao ostra, probadajuca bol, od koje mi se najezi cijelo tijelo, no koja traje ne vise od 10 sekundi. nakon toga slijedi tupa bol u podrucju debelog crijeva, koja se intenzivira dugotrajnim sjedenjem, dok hodanje i bilo koji drugi uspravni polozaj smanjuju pritisak i bol. zadnjih dana bol se smanjila, no danas je opet neizdrzivo, pritisak i tupa bol su jaci nego ikad. stolica nije krvava, no nekad se pojavi sluz.
ima li tko slicnih iskustava?
hvala svima unaprijed.

I ja imam isti problem. Čak sam išla na kolonoskopiju zbog toga (sve ok).
Imala sam povremeno krvavu stolicu i sluz dosta često.
Dok sjedim, bol je jača, toliko me to zna boljeti, da mi se bol širi u lijevu nogu i lijevi dio trtice...
Luda sam već od toga što ne mogu skužiti od čega je to...
Tak da znam kak ti je
Old 26.11.2006., 10:14   #10
iman
*IMAN*

iman Avatar

Registracija: Jun 2006.
Quote:
BBlue kaže:
Upravo tako... to može biti i divertikuloza, a to je onda već akutno stanje....

Divertikuloza, šta je to?
Old 26.11.2006., 22:11   #11
BBlue
Baby Blue

BBlue Avatar

Registracija: May 2005.
Quote:
iman kaže:
Divertikuloza, šta je to?
Divertikuli su izbočine na crijevu, nastaju zbog naprezanja crijeva, loše prehrane (nedovoljno vlakana). Većinom nastaju s godinama, ali nisu rijetki ni kod mladih. Ne moraju praviti nikakve probleme, ali se mogu upaliti, mogu krvariti, a tada je to akutno stanje... dakle obavezno liječniku.
Old 27.11.2006., 09:29   #12
marta 76
www.sapica.hr

marta 76 Avatar

Dugogodišnji sam crijevni bolesnik..
ali ne želim nagadjati i nedaj Bože preplašiti te ... (sluz hm...hm...)

Moj savjet, OBAVEZNO POSJETI LIJEČNIKA!!!!
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 10:17   #13
ena
ena

Registracija: Mar 2006.
Tako je meni počelo,pa sam obolila od Ulceroznog kolitisa,ne mora biti da je to isti slucaj kod tebe ali nije se igrati sa debelim crijevom.
Trazi uputnicu za rektoskopiju,nije nista strasno.Odmah ce ti vidjeti sta ti je sa debelim crijevom,nemoj dugo cekati.
Javi se ako te nesto zanima.Imam puno iskustva s tim.
ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 11:27   #14
alondra
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2012.
Pozdrav!

Pokušat ću opisati svoj problem, nadam se da će mi netko reći koju riječ utjehe jer se jako bojim...

Sve je počelo za vrijeme spolnog odnosa, kad sam počela osjećati nekakav pritisak na debelo crijevo... Mislila sam da je to zbog toga neredovite stolice, međutim, situacija se nije ništa popravila ni poslije.
Nekoliko dana poslije toga, osjetila sam jaku bol prilikom sjedanja, baš me presjeklo, a onda se počela javljati i neka tekućina iz debelog crijeva i u to u velikim količinama (prozirna, vodenasta)...

Stolica je inače više-manje sad normalna, nema krvi ili tako nečega, ali i dalje osjećam pritisak i neugodnu bol kad sjedim; također me boli i područje trtice.
Bila sam na digitalnorektalnom pregledu i tamo mi je doktor rekao da je sve ok, sad sam naručena na rektoskopiju, ali užasno paničarim dok čekam, zato sam i došla tu...

Danas sam bila i kod ginekologa; s ginekološke strane je sve ok, ali opet sam za vrijeme pregleda osjećala taj užasan pritisak...

Ima netko ideju što bi to moglo biti?
alondra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:12   #15
Navi
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
Moja ti je preporuka da odeš izvadit krv i napraviš pretragu na tumorske biljege.Nesto slično sam imao i završio sam na operaciji debelog crjeva.Daj Bože da nije ništa.
Navi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 14:46   #16
hrvoje dr.
Gastroenterolog

Registracija: Aug 2011.
Quote:
alondra kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Pokušat ću opisati svoj problem, nadam se da će mi netko reći koju riječ utjehe jer se jako bojim...

Sve je počelo za vrijeme spolnog odnosa, kad sam počela osjećati nekakav pritisak na debelo crijevo... Mislila sam da je to zbog toga neredovite stolice, međutim, situacija se nije ništa popravila ni poslije.
Nekoliko dana poslije toga, osjetila sam jaku bol prilikom sjedanja, baš me presjeklo, a onda se počela javljati i neka tekućina iz debelog crijeva i u to u velikim količinama (prozirna, vodenasta)...

Stolica je inače više-manje sad normalna, nema krvi ili tako nečega, ali i dalje osjećam pritisak i neugodnu bol kad sjedim; također me boli i područje trtice.
Bila sam na digitalnorektalnom pregledu i tamo mi je doktor rekao da je sve ok, sad sam naručena na rektoskopiju, ali užasno paničarim dok čekam, zato sam i došla tu...

Danas sam bila i kod ginekologa; s ginekološke strane je sve ok, ali opet sam za vrijeme pregleda osjećala taj užasan pritisak...

Ima netko ideju što bi to moglo biti?
Nemože se napamet odg. nakon rektkoskopije a pp i kolonoskpije će se više znati,mala je mogućnost da se radi o nečem ozbiljnom.

Quote:
Navi kaže: Pogledaj post
Moja ti je preporuka da odeš izvadit krv i napraviš pretragu na tumorske biljege.Nesto slično sam imao i završio sam na operaciji debelog crjeva.Daj Bože da nije ništa.
Od tm. markera neće biti skoro nikakve koristi
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja