Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija
Korisničko ime
Lozinka

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 14:06   #1
gorcin
sada Vojnik Gorčin

gorcin Avatar

Registracija: Dec 2002.
Post Što Biblija kaže o Muhammedu

Ovim postom nemam namjeru da opovrgnem da Biblija ništa na govori o Isusu, jer bi to bila glupost. Ima na hiljade dokaza koje govore o dolasku Mesiha/Mesije. Samo hoću da ukažem na to da Biblija ipak spominje Muhammeda!
Ponovljeni zakon 18:18

"Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim".

Ispravite me ako griješim ali ovo je objavljeo Mojsiju. Koliko ja znam jeste.

Jahve/Bog ovdje kaže "kao što si ti"
A koji je to prorok najsličniji Mojsiju?

Dakle pođimo od teze da su svi vjerovjesnici i poslanici propovijedali jednu istu vjeru. Od Adema/Adama a.s. do Muhammeda s.a.v.s.

Mojsije ima oca i majku. Muhammed, takođe, ima oca i majku.

Mojsije i Muhammed su oženjeni i imaju djecu.

Mojsije i Muhammed su prihvaćeni kao proroci u svome narodu, u njihovom životnom vijeku.Bez sumnje, Jevreji su Mojsiju zadali beskrajne brige gunđajući u divljini ali, kao nacija, prihvatili su Mojsija kao Božijeg Poslanika, koji je njima poslan. Arapi su, također, učinili Muhammedov život nemogućim. Veoma mnogo je pretrpio od njihovih ruku. Nakon 13 godina poslanstva u Mekki, morao je napustiti svoj rodni grad. Ali, prije njegove smrti, arapska nacija ga je u potpunosti prihvatila kao Allahovog verovjesnika.

Mojsije i Muhammed su donijeli nove zakone i pravila za svoje narode. Mojsije, ne samo da je dao deset zapovijedi Izraelcima, nego i veoma obiman obredoslovni zakon, radi upute svoga naroda.

Obojica, Mojsije i Muhammed, su umrli prirodnom smrću.

Daljeslijedi između njihove braće.

Otac izraelaca je Abraham koji je iamo dvije žene Saru i Hagar
SINU ŠTO MU GA RODI HAGARA NADJENU IME JISMAEL.' (Postanak, 16:15) a Sara rodi Isaka.
Ekvivalenti Jismaela i Isaka su Ismail i Ishak a.s. dok je Abraham Ibrahim a.s
Ako su Ismail i Ishak, obojica sinovi istog oca, onda su oni braća.
Potomci Isakovi/Ishakovi su, kao što e zna, jevreji, a potomci Ismailovi su Arapi. Arpi i Jevreji su Braća.
Al su prava braća ko Kain i Abel se vole
A Muhammed je Arap kojem se njegovo rodoslovlje može pratiti do samog Ibrahima.
Hajmo dalje...

Treći dio glasi: Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim"
Da vidimo Početak Kurana "U ime Boga, Milostivog, Samilosnog."
a to da je Objava došla na ovaj Dunjaluk iz njegovih usta nije ikakva tajna. Kao što vi volite reći da je on "autor" Kurana. A mi tvrdimo da je kroz njegova usta spuštena Objava.

Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu,i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; Mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."

(Kur'an, 2:136)

'ILI KAO KNJIGA KOJA SE DAJE ČOVJEKU KOJI JE NEPISMEN, GOVOREĆI: ČITAJ OVO, JA TE MOLIM, A ON ODGOVORI: JA NISAM UČEN'; ili po hrvatskom prijevodu Biblije: 'A dade li se kome ko ne zna čitati govoreći: Čitaj to! - On će odvratiti: Ne znam čitati (Izaija 29:12).
77. pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

78. Neka je uzvišeno ime Gospodara tvoga, Veličanstvenog i Plemenitog!
Kuran Ar-Rahman(55)

Literatura:
"Šta Biblija kaže o Muhammedu"
Ahmet Didaat
gorcin is offline  
Old 23.12.2002., 14:16   #2
Super Hrvoje
Banned

Super Hrvoje Avatar

Mislim da o Muhammedu u Bibliji govori Ivanovo Otkrivenje!

Znate ono, zvijeri, 666, antikrist...
Super Hrvoje is offline  
Old 23.12.2002., 14:19   #3
kaskader
Registrirani korisnik

Gorcin, to je vrlo lose slozena muslimanska spekulacija. Ajde pogledaj tu svoju metodologiju pa vidi da se ovakvom "proof text" metodom moze izspekulirati sto se hoce.

Kao sto je lijepo objasnio John Gilchrist...da ne kopiram cijeli njegov response na ovog.
kaskader is offline  
Old 23.12.2002., 14:24   #4
Prorok
Registrirani korisnik

Biblija spominje mnoge lazne proroke, a jedan od njih je i Muhamed!
Advertisement

Advertisement
Old 24.12.2002., 05:04   #5
Shady
Ovaj korisnik je otjeran

Shady Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko Skype korisniku Shady
Quote:
Prorok kaže: "Biblija spominje mnoge lazne proroke, a jedan od njih je i Muhamed!"
Daj neki dokaz... neki primjer... pa da se uvjerimo.
Shady is offline  
Old 24.12.2002., 05:19   #6
zagor
*

zagor Avatar

Valja zna prorok po sebi...
zagor is offline  
Old 24.12.2002., 07:16   #7
Shady
Ovaj korisnik je otjeran

Shady Avatar

Shady is offline  
Old 24.12.2002., 12:02   #8
gorcin
sada Vojnik Gorčin

gorcin Avatar

Quote:
kaskader kaže:
Gorcin, to je vrlo lose slozena muslimanska spekulacija. Ajde pogledaj tu svoju metodologiju pa vidi da se ovakvom "proof text" metodom moze izspekulirati sto se hoce.

Kao sto je lijepo objasnio John Gilchrist...da ne kopiram cijeli njegov response na ovog.
Ma znaš šta meni nije jaso.
Nemoguće je da Biblija govori o Hitleru, i velikim događajima koji će se desiti a da ne govori ni riječ o čovjeku koji je promijenio političku sliku Bliskog Istoka a kasnije, vođeni onim što je naučavao, sjeverne Afrike, pa tamo do Butana pa čak i dijela Evrope. Koji je uništio Perziju i jedan od najzaostalijih naroda na svijetu uzdignuo...

Što se tiče moje proof metode bukvalno sam prepisao iz knjige Ahmeta D. koji jest stručnjak. Dalje, ovakvu proof metodu koriste i crkveni skolastici koji na osnovu već dogođenog zaključuju da je to nešto predskazano u Bibliji. Ne vidim nikakvu zapreku Da se mi služimo s tom metodom.

Što se tiče S. Hrvojine "doskočice" neki protestanti tvrde, Kissionger mislim, kako je baš ta "zvijer 666" sam papa!?
Ne ulazimo u to, to uopće nije tema.

Predlažem da se Mojsije uporedi s ostalim Prorocima i Poslanicima koji su bili slani pa da se vidi koji je od njih najsličniji mojsiju.
gorcin is offline  
Old 24.12.2002., 12:09   #9
kaskader
Registrirani korisnik

Ma kakva biblija i Hitler...moj gorcine....nemoj vjerovati tumacima biblije koji koriste bas upravo takvu "proof tekst" metodu.

Znam da si prepisao od Ahmeta D, procitao sam tu knjigu, ali sam i procitao knjigu koja je odgovor na takvu metodologiju i naveo sam ti pisca...procitaj i ti pa onda sam prosudi ciji su bolji argumenti i tko koristi biblijske tekstove izvan konteksta i nadodaje im znacenje koje unutar konteksta nikako ne stoji. Sam ces vidjeti....
kaskader is offline  
Old 24.12.2002., 12:23   #10
Prorok
Registrirani korisnik

Quote:
gorcin kaže:

Predlažem da se Mojsije uporedi s ostalim Prorocima i Poslanicima koji su bili slani pa da se vidi koji je od njih najsličniji mojsiju.
Muhamed mu je susta suprotnost!
Old 24.12.2002., 12:28   #11
gorcin
sada Vojnik Gorčin

gorcin Avatar

Post još malo "Dokaza jasnih"

U Ponovljenom zakonu (XXXIV,10) nalazimo da se više u Izraelu nije pojavio poslanik ravan Mojsiju. Otuda ne može ostati ni najmanja sumnja da obećani poslanik mora biti između Ismailija, braće Israilaca, dakle, između Arapa.

... Vidi li konjanike, jahače udvojene, jahače na magarcima, jahače na devama, neka dobro pazi, s pažnjom napetom! ... (Isaija, XXI,7.)

Isaija je u viziji vidio dva jahača: jedan od njih je bio jahač na magarcu, a drugi jahač na devi. Prema našem mišljenju gornji pasus je vjeran prevod originalnog hebrejskog teksta. Ne može biti sumnje da su dvojica jahača, koje je predstavio prorok Isaija, bili obnovitelji istinite vjere. Jahač na magarcu je bio Isus Krist jer je on tako ušao u Jerusalim, a drugi jahač na devi je bio Poslanik Arabije, gdje je deva predstavljala glavno prevozno-prenosno sredstvo.

U Starozavjetnoj knjizi ''Pjesma nad pjesmama'' (V,16) stoji sljedeći tekst (transkribovano sa hebrejskog jezika):
''HIKKO MAMITTADIM VIKULLO MAHAMADIM ZEHDUDI VEZEM RAAI BENUTE YAPUS HALAM.''

Prevod: ''Njegova usta su najslađa; da, on je Muhammed, najvoljeniji. To je moj ljubljeni, to je moj prijatelj. O kćeri jerusalimska.'' (Pjesma nad pjesmama, V,16)

Prevod ovog istog stiha na hrvatsko-srpski jezik u izdanju Biblije od 1968. godine glasi ovako: ''Govor mu je sladak i sav je od ljupkosti. Takav je dragi moj, takav prijatelj moj, o kćeri jerusalimske.''
gorcin is offline  
Old 26.12.2002., 19:02   #12
gorcin
sada Vojnik Gorčin

gorcin Avatar

Cool Sta je bilo????

eh moji forumasi sta je bilo?
sto ste se usutili
gorcin is offline  
Old 26.12.2002., 19:14   #13
Prorok
Registrirani korisnik

Re: Sta je bilo????

Quote:
gorcin kaže:
eh moji forumasi sta je bilo?
sto ste se usutili
Pa evo, skuzili smo da je Muhamed lazni prorok i vise nema smisla da o tome diskutiramo.
Old 26.12.2002., 19:17   #14
gorcin
sada Vojnik Gorčin

gorcin Avatar

hoces reci da Biblija laže???

Pa u Bibliji lijepo pise da trebaju da dodju još dvojica jedan na mazgi a drugi na devi.
Valjda je očito ko su ta dvojica
gorcin is offline  
Old 28.12.2002., 06:21   #15
Ame®icano
Existing

Ame®icano Avatar

Oprostite sto upadam ovako, s neba... spominje li se tu kakav, hmmm... konj, ili da budem precizniji... Ferrari?

P.S. At the time, I was smoking Camel. But since Marlboro sign a contract with Ferrari, I had to change.

"Kne before me" - or else.
Old 28.12.2002., 08:43   #16
Shady
Ovaj korisnik je otjeran

Shady Avatar

Cool

Quote:
Prorok kaže: "Pa evo, skužili smo da je Muhamed lazni prorok i više nema smisla da o tome diskutiramo."
Ako nema smisla, a ti se onda fino - povuci iz diskusije!

"Poslanica Arapima", koja nalazi se u "Knjizi Isaijinoj" (Stari Zavjet), po meni jasno najavljuje poslanika Muhammeda (s.a). Možda griješim.
Imal neko ko je čitao ovu poslanicu, pa da nam objasni ko je taj "prognani", ispred kojega Arapi trebaju izaći sa kruhom i darovima i odazvati mu se?

Zadnje uređivanje Shady : 28.12.2002. at 17:05.
Shady is offline  
Old 28.12.2002., 10:41   #17
kaskader
Registrirani korisnik

Jel treba jos?
kaskader is offline  
Old 28.12.2002., 10:46   #18
Gospon Pes
friendly and polite

Gospon Pes Avatar

Da, prijevod.
Gospon Pes is offline  
Old 28.12.2002., 11:22   #19
gorcin
sada Vojnik Gorčin

gorcin Avatar

Prijevod

Jerbo mi je mrsko tražiti link...
Kaskader opet ne navodi odakle pastira pa da ja kažem da je to Ahmet Didaat "Šta Biblija kaže o Muhammedu"
ukljucis Google.com

U pretraživač ukucaš Šta Bilija kaže o Muhammedu i klik na traži

i onda klikaj pa ćeš naći prijevod.
gorcin is offline  
Old 28.12.2002., 11:31   #20
kaskader
Registrirani korisnik

Is Muhammad Foretold in the Bible?
by John Gilchrist

To ti je odgovor na ovog vaseg mehu...sto bulazni o muhamedu u bibliji...

kaskader is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja