Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 15:14   #61
to je alergija na nešto, usljed pada imuniteta, ja sam imala u srednjoj, tada sam jako loše jela...prošlo je samo od sebe ali 2,5 godine nisam smjela okusit čokoladu, odmah bi se negdje pojavila utikarija, doduše samo 2-3 mala plikića, ne ko prvi put kad sam bila cijela jedan veliki plik ...taj prvi put su mi dali injekcije a kasnije bih popila claritin kad bi se pojavilo, nekad bi se povuklo i prestalo svrbit samo sa hladnim oblogom.
nije to ništa strašno, sretno!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:41   #62
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Hej Angel, kako je danas mališa? Jel bolje?
je,dobro je..nema nigdje osip..pijemo te kapi...ali kaže pedica da može opet samo tako odjednom buknuti..ne znam od čega..to ..ne pije nikakav lijek,jede sve kao i prije,ništa novo nisam uvela u prehranu...Ma bitno da mu je dobro..to je najvažnije.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:58   #63
čitala sam na netu da jedan od uzroka izbijanja urtika mogu biti agrumi. što bi u mom slučaju moglo biti točno jer zadnjih par tjedana baš puno jede i mandarina i naranči. voli ih, moj momčić.
naime, bila sam danas kod pedijatrice i ona veli da malac nije izreagirao na antibiotik.
i sad ga znaj...

preporuka je da nastavim s istim antibiotikom i usporedo s fenistil kapima.
sutra ću probati pa ćemo vidjeti.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 09:14   #64
da,tako je i meni rekla,od agruma,ali moj nije baš u zadnje vrijeme ih jeo..nekad hoće,nekada ne,ovisi kakav mu dan..E sad pitala me jel je jeo lizalicu ja ono...pa je jeo je i to baš neku voćnu,šarenu..pa jel moguće da je dobio osip od lize??još danas pijemo te kapi i gotovi smo..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 10:34   #65
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
da,tako je i meni rekla,od agruma,ali moj nije baš u zadnje vrijeme ih jeo..nekad hoće,nekada ne,ovisi kakav mu dan..E sad pitala me jel je jeo lizalicu ja ono...pa je jeo je i to baš neku voćnu,šarenu..pa jel moguće da je dobio osip od lize??još danas pijemo te kapi i gotovi smo..
Moguće da je od lizalice. Nažalost, u te dječje slatkiše, osobiti u lizalice, trpaju svakakve konzervanse i kemikalije da bi dugo trajali i izgledali "lijepo i šareno".
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:30   #66
a koliko dugo ste pili fenistil?
danas nije izbio niti jedan plikić jeeeeeeeeej

ja mislim da je moj izreagirao na bebivitin sok u kojem je bilo ananasa. malo mi je čudno da bi izreagirao nakon dana i dana jedenja mandarina i naranči.

osim toga jedina novost taj dan kad je to izbilo koju sam uvela u prehrani je bio taj sok...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:08   #67
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
a koliko dugo ste pili fenistil?
danas nije izbio niti jedan plikić jeeeeeeeeej

ja mislim da je moj izreagirao na bebivitin sok u kojem je bilo ananasa. malo mi je čudno da bi izreagirao nakon dana i dana jedenja mandarina i naranči.

osim toga jedina novost taj dan kad je to izbilo koju sam uvela u prehrani je bio taj sok...


da,to je od tog soka...kapi smo pili puna 3 dana svakih 8 sati,rekla je da nakon što osip nestane ,pijemo još 2 dana..osip mu sepovukao skoro pa odmah,evo sinoć zadnje je popio,i koža je čista
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 09:40   #68
Exclamation Osip po nogicama!

Help!
Malac mi noćas dobio osip po nogicama...
Bijeli prištići (nema crvenila), brojni, osjete se baš na dodir ali samo po nogama. Nije od hrane (barem mislim) jer nisam jela ništa novog na što bi mogao reagirati..
I čudno mi da ima samo po nogicama

Imao netko sličan slučaj?
Sutra smo kod pedice na cijepljenju pa ću pitati.. al me brine...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 10:17   #69
kika da nije od nekih hlačica ili štramplica, možda reakcija na gruplje tkanje, novi prašak, omekšivač?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:42   #70
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
kika da nije od nekih hlačica ili štramplica, možda reakcija na gruplje tkanje, novi prašak, omekšivač?
To sam i ja pomislila ali jučer nije nosio nijedne nove hlačice, štramplice...
A da je do praška/omekšivača, imao bi po cijelom tijelu, ne

Valjda nije dermatitis...
Mame koje imate iskustva s njim, kak to izgleda??
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 17:38   #71
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Help!
Malac mi noćas dobio osip po nogicama...
Bijeli prištići (nema crvenila), brojni, osjete se baš na dodir ali samo po nogama. Nije od hrane (barem mislim) jer nisam jela ništa novog na što bi mogao reagirati..
I čudno mi da ima samo po nogicama

Imao netko sličan slučaj?
Sutra smo kod pedice na cijepljenju pa ću pitati.. al me brine...
Moja mala je bila na antib. silapen i dobila tako opisane prištiće prvo po nogama pa su se počeli širiti. Dobili claretin - prekinuli terapiju i povuklo se.
Fendica imala nedavno isti problem s malom.
S tim da nisu trošili antibiotik.
Bili kod dermatologa. Virusno. Dermatolog rekao da nema lijeka nije zarazno i povlaći se za 6 tjedana.
I točno tako je bilo.
Tako da uzrok može biti bilo što, najbolje dermatologu ako se širi i ne prolazi.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:11   #72
miamama, hvala na odgovoru, malo si me utješila..

Sutra idemo kod pedice pa ćemo vidjeti... Danas sam pratila da se ne širi i da ne dobije temperaturu.
Vidjet ćemo kak će biti ujutro.
Nadam se da nije niš ozbiljno...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:20   #73
Bili danas kod pedice..
Nije ga htjela cijepiti dok mu ne prođe taj osip.
Kaže da je reakcija na hranu, najvjerojatnije na mandarine ili orahe koje sam pojela u kolaču

Propisala mu Fenistil.
Ajd, barem nije dermatitis
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:51   #74
Podižem temu

Bebo od jučer na nogama do razine koljena ima po 15-ak prištića na obje noge i par po šavu pelena - na pregibu noge i guze, izgleda kao ubod komarca. Može li biti reakcija na prašinu (imali smo radove doma)? Štramplice mu još ne stavljam, ima 19 mj.

Wedding, što je bilo kod vas na kraju? Ili ima li netko drugi takvo iskustvo? Koju kremu preporučujete? Naravno, ako se ne povuće kroz dan-dva idemo kod pedice.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 08:49   #75
Mi smo nedavno imali osip po potkoljenicama... baš sam pisala o tome (ne na ovoj temi)

Ugl., osipale mu se cijele potkoljenice. Pedica rekla da je od hrane (još je na cici) i dala nam Fenistil.
Kad sam pročitala nuspojave, prolongirala sam davanje i čekala da se samo povuče... Nije prolazilo ni nakon pet dana, ustvari, postajalo je još gore.

Tada sam mu dala tri puta Fenistil. Nije imao nikakvog učinka pa sam prestala...
Osip se sam povukao nakon nekoliko dana. Skužila sam da je to bilo od znoja... Po noći mu izbijalo i ujutro bilo najgore.
Onak, sitni, sitni prištići. Nisu čak ni bili nešto crveni ali na dodir ko šmirgl-papir. Tone njih...
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 11:21   #76
Danas je stanje još gore, gotovo je sav ispikan po podkoljenicama i pregibima između noge i guze Prištići su crveni sa bijelom točkicom, kao gnojni Popodne idemo kod pedice
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 11:37   #77
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Danas je stanje još gore, gotovo je sav ispikan po podkoljenicama i pregibima između noge i guze Prištići su crveni sa bijelom točkicom, kao gnojni Popodne idemo kod pedice
Onda nije isti slučaj...

Ali opet je moguće da je od znoja (pogotovo kad je u pregibima)

Sretno na pregledu i javi kak je prošlo!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 11:45   #78
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Podižem temu

Bebo od jučer na nogama do razine koljena ima po 15-ak prištića na obje noge i par po šavu pelena - na pregibu noge i guze, izgleda kao ubod komarca. Može li biti reakcija na prašinu (imali smo radove doma)? Štramplice mu još ne stavljam, ima 19 mj.

Wedding, što je bilo kod vas na kraju? Ili ima li netko drugi takvo iskustvo? Koju kremu preporučujete? Naravno, ako se ne povuće kroz dan-dva idemo kod pedice.
nemam pojma, te fleke su se pojavljivale u nekoliko navrata i samo su kao odrezane nestale... inace mi smo dobili kortikosteroidnu kremu od koje bi stao ali se uvijek ponavljalo pa sam prestala sa upotrebom iste i cekala da se stvar rijesi sama od sebe kako je i bilo

Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Danas je stanje još gore, gotovo je sav ispikan po podkoljenicama i pregibima između noge i guze Prištići su crveni sa bijelom točkicom, kao gnojni Popodne idemo kod pedice
samo ti odi kod pedice jer to mi bas ne izgleda kao alergija, mozda sam u krivu - padaju mi na pamet sarlah i kozice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 11:59   #79
Evo i nas na ovoj temi! Ne znam jel svi pričamo o istom (čini se da ne) ali isto smo imali problem s potkoljenicama. Jednu večer je bebinjo jako plakao i sasvim slučajno ga skinem kad se već bio smirio i imam šta vidjeti... Potkoljenice otečene s crvenim flekovima (kao od kopriva), a na mjestima plavo-ljubičasto... Zovemo pedijatra, ispitao nas sve živo, nije bio siguran šta se događa i kaže da idemo u Zaraznu. Na putu tamo već sve nestalo. Dođemo, izvade mu krv, pregledaju ga. Krvna slika pokazala da je virozan iako simptome nikakve nije imao. Doktorica zaključila da bi mogla biti neka reakcija na virozu ili alergijska reakcija za koju vjerovatno nećemo ni saznati od čega je ako se ne bude ponavljalo. Ponovilo se još jednom u blažem obliku i od tada ništa. A uplašili smo se jakooooo!!!!
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:26   #80
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
A uplašili smo se jakooooo!!!!
ajme pa i ja bi premrla a kako nebi i ti uz sve sto vam se tuznog desilo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.