Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 00:52   #261
Pa ako ce ti kroz koji mjesec ubosti nesto bolje tj. ti ne odustanes, onda je konzumova ok. Iako mislim da ima Staggova za tu cijenu. Razlika je vrlo vjerojatno minimalna.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:16   #262
Quote:
orange_girl kaže: Pogledaj post
najvažnije je da vide da me zanima, samo mi je bilo da se ja onda potpuno ne ohladim
reci ti njima da puno početnika odustane od sviranja jer sviraju na smeću od instrumenta, zatim da nikad nećeš razviti dobro sluh ako počneš na lošoj gitari, da nikad nećeš biti kvalitetna glazbenica (gitaristica) ako ne kreneš na gitari od bar 2000 kn.

reci da si to pročitala na forumima koji se bave glazbom od eminentnih glazbenika, pa neke nabrojiš..bla..bla , malo ga naseri
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 14:20   #263
Koji si ti muljator.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 00:04   #264
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
reci ti njima da puno početnika odustane od sviranja jer sviraju na smeću od instrumenta, zatim da nikad nećeš razviti dobro sluh ako počneš na lošoj gitari, da nikad nećeš biti kvalitetna glazbenica (gitaristica) ako ne kreneš na gitari od bar 2000 kn.

reci da si to pročitala na forumima koji se bave glazbom od eminentnih glazbenika, pa neke nabrojiš..bla..bla , malo ga naseri
a vidim još, da je jednostavno držim negdje pa po potrebi uzmem u ruke...
 
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 21:47   #265
Quote:
orange_girl kaže: Pogledaj post
bok svima, jedno pitanje. učila bi svirati gitaru (spremam se onako jaaaako dugo, al evo sad postoji šansa da se konačno i tim počnem baviti). problem je taj što nemam svoje novce, već me financiraju, a ti koji financiraju mi ne bi odmah kupili čak ni solidnu gitaru (od nekih 800kn) već bi vidjeli koliko se ja želim time bavit pa mi ne gine gitara iz konzuma za početak. ajd vi meni lijepo recite jel to ono baš bacanje novca i hoću li ja zbog gitare odmah odustat, il ću moć koliko toliko s njom pretrpit mjesec, dva? molim da odgovore oni koji su čuli ili probali konzum gitaru (ona klasična).
Išao sam u školu tamburice Batorek u Osijeku i prije našeg sata je bio sat onih koji su učili svirati gitaru, primijetio sam da dosta polaznika ima baš konzumove gitare pa sam pitao Batoreka kakve su, on je rekao da su za početak dobre i da je on za potrebe škole sebi kupio pet takvih gitara, kaže da su bolje od melodije Mengeš, samo ne znam na koje melodije Mengeš je mislio jer ima svakakvih.
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 21:52   #266
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
počeo sam učiti gitaru s 14 god u KUD Lipa Osijek.

i nemojte mi tu pričati da je svejedno na kakvoj se gitari uči. tko ima love odmah nek istrese jedno 2t € za kakvu dobru akustaru ili klasičnu.

krv smo pišali mi koji smo naučili svirati na melodijama Mengeš.
Misliš na ovakvu melodiju Mengeš? Što njoj fali?

Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:59   #267
Evo Batorek svira na gitari od 199kn.
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:50   #268
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
Misliš na ovakvu melodiju Mengeš? Što njoj fali?

ne, ja sam imao "akustičnu" kitaru. imala je razmak žica na 12 polju; mogao si prst ugurati.

a ta tvoja klasična je isto lošeg zvuka, tupa, tiha, raštimava se često.
sve u svemu krš.

btw: jedino što je "mekana" za svirat.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:51   #269
gitaru slucajno naucio svirat, poceo s "crnim leptirom" od yu grupe
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:53   #270
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
Evo Batorek svira na gitari od 199kn.
i što si mislio s time !?

čuje se da je smeće od zvuka.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:47   #271
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
i što si mislio s time !?

čuje se da je smeće od zvuka.
Ništa, da čujete kako zvuči.

Koja po tebi bolje zvuči, ta sa videa ili ona melodija Mengeš sa slike?
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 21:04   #272
imam doma gitaru koju sam dobio na poklon i sad kao da ne propadne ja pokusavam nesto naucit svirat.posto nemam bas previse vremena pa neogu na nekakve satove pokusat cu sam.skužio sam da se prvo treba naucit akorde i usao sam u nekoliko programa i odmah problemi vidim C dur nekoliko varijacija svačega i tako za svaki ton,sad me sram al pitat cu koliko ih uopce ima???koje prvo naucit?kad pokusam nesto odsvirat jel moram svaku žicu i kako postavit prste na svih 6 žica,sve pojedinacno??velika zbrka mi je u glavi,bili mi netko mogao reci sto prvo trebam naucit i kako,neke osnove??ili sam si ja umislio da to mogu sam pa da ipak odustanem na vrijeme...pomoc
legionari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 22:42   #273
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Ako ti ne znas, ne zna nitko.
Uskoro cu postavit link za jedan video s Youtubea, na kojem moj frend koji nema pojma o notama rastura gitaru, a od nota ne zna ni n. Pa cete se onda svi tu uvjerit da za sviranje uopce ne treba znat note...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 10:16   #274
pa postoji pun kurac ljudi koji sviraju, a pojma nemaju o notama, ne trebaju nikakvi videi s youtuba

besides, kak bumo mi znali da taj lik nezna note?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 16:34   #275
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
pa postoji pun kurac ljudi koji sviraju, a pojma nemaju o notama, ne trebaju nikakvi videi s youtuba

besides, kak bumo mi znali da taj lik nezna note?
Morat cete mi vjerovat na rijec...
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:36   #276
Jel kasno počet svirat sa 21 godinom?
I morao bi sam tamburat jer nemam vremena za ić kod nekog na instrukcije.


Volim rock, slušam od kad znam za sebe i (jeb** mu sunce) volio bi znat odsvirat bar nešto od Azre i Daleke..

Šta mi treba? Klasična gitara i "Guitar for Dummies" e-book?

Gledao sam po netu i vidio da ima jeftinjak Stagg gitara, jel valja to išta? Mislim, neće se raspast za mjesec dana?
knick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 12:49   #277
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Pa cete se onda svi tu uvjerit da za sviranje uopce ne treba znat note...
pa šta svira ako ne svira note ?
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 17:57   #278
ja sam dobio gitaru prije 6 god. i još je neznam svirat.
lukasb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 19:54   #279
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
pa šta svira ako ne svira note ?
tonove?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 00:08   #280
ja svirao 2 godine klasičnu gitaru na nekim tecajevima na kojim nisam nis naucio, pa sam poceo svirat trubu 4 godine u glazbenoj školi (glazbeno iskustvo koje me mnogočemu naučilo), onda kad sam i od trube odusto reko ja sebi da za krizmu ocu elek. gitaru, tako je i bilo, cak je dobio prije krizme.. Uglavnom, sviram elektricnu i akusticnu imam "bend" (hrpa majmuna koji se vole zajebavat xDD) to vec furam 4 mjeseca i cist sam zadovoljan, mogo bi jos i one teze akorde i note naucit... BTW kak da izvjezbam prste za shredding, mucim se sa solažama...
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much!
inkspot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.