Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 15:05   #1
kljukx
Registrirani korisnik

kljukx Avatar

Registracija: Nov 2006.
Lightbulb Frižider iliti hladnjak - problem!

Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!
Old 09.12.2006., 22:11   #2
puger
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2006.
Pošalji poruku preko Yahoo korisniku puger
moje misljenje je da ili fali plina ili je kompresor oslabio vjerovatno ovo prvo probaj nazvati nekog servisera kucanskih aparata
Old 09.12.2006., 22:45   #3
zlocestoca
Registrirani korisnik

zlocestoca Avatar

Registracija: Jul 2003.
moj stari frizider (gorenje) je u jednom trenutku isto poceo raditi bez prestanka dok nije skroz stao
pokvario se termostat, a buduci da nismo obracali paznju na to da se uopce ne gasi, na kraju je frizider crknuo... (otisao valjda kompresor, uglavnom popravak bi kostao skoro kao novi frizider)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 01:12   #4
nedst
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2006.
Lokacija: prebivalište Split,prebilo me i na nekim drugim mjestima
Pošalji poruku preko MSN korisniku nedst
Quote:
kljukx kaže:
Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!
ako je to rekao serviser iz gorenja onda bi to bilo da on zna da na tim modelima ima neka konstrukcijska pogreška pa bi da se popravi sa originalnim dijelovima dovelo do istog kvara
nedst is offline  
Odgovori s citatom

Old 12.06.2010., 17:49   #5
slatki203
Registrirani korisnik

slatki203 Avatar

Registracija: Sep 2009.
Pošalji poruku preko Skype korisniku slatki203
Znam da je ovaj "Post" star ali ...

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti, a sve je počelo kad sam ga išao redovno čistiti (gornju ledenicu i prostor za hranu). Kad sam ga ponovo upalio nikako da unutarnji prostor hladnjaka i ledenica počnu hladiti ?!
Ček sam ga i od zida odmaknuo -misleć kako nema dovoljno prostora da se isparivać (crna rešetka na poleđini) hladi.
Molim pomoć -točnije broj nekog JEFTINOG i poštenog servisera
Može i (Na PM)

Hvala !!
Old 12.06.2010., 18:35   #6
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
slatki203 kaže: Pogledaj post

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti, a sve je počelo kad sam ga išao redovno čistiti (gornju ledenicu i prostor za hranu). Kad sam ga ponovo upalio nikako da unutarnji prostor hladnjaka i ledenica počnu hladiti ?!
Ček sam ga i od zida odmaknuo -misleć kako nema dovoljno prostora da se isparivać (crna rešetka na poleđini) hladi.
Molim pomoć -točnije broj nekog JEFTINOG i poštenog servisera
Može i (Na PM)

Hvala !!
Vjerovatno si prilikom čiščenja probušio neku cjevčicu i iscurio ti je plin...
Ne kužim kako dođete na ideju noževima skidati led, zar nije jednostavnije pustiti da se sam odledi, zar je tih pola sata tolko bitno u životu....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 20:51   #7
user zoki
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
.
Ne kužim kako dođete na ideju noževima skidati led, u....
ne rade to svi , samo 79 % korisnika
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 22:55   #8
Mafro
Registrirani korisnik

Mafro Avatar

Registracija: May 2010.
Quote:
slatki203 kaže: Pogledaj post

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti,....
Ako se kompresor uključuje, a ne hladi onda je koka36 u pravu. Nažalost, u tom slučaj najisplativije ti je kupiti novi.
Sličan slučaj sam i ja imao prije par mjeseci. Jedino kod mene nije bilo čišćenje nožem, već je plin sam iscurio (korozija cijevi u izolatoru).
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 10:43   #9
sfar
Registrirani korisnik

sfar Avatar

Slučajevi o kojima se ovdje govori su da je sietem za hlađenje zaštopan.Ne vidim razloga zašto se to ne bi dalo popraviti , jednostavno sistem se ispuše dušikom i očisti ulje u sistemu , zamijeni dehidrator (filter 10 ili 20 gr)i opet napuni sistem . To se normalno popravlja samo što neki serviseri to ne vole raditi jer neki puta treba i više puta ispuhavati sistem.No ako to ne žele raditi kod stranke , vozi se hladnjak u servis , preporuka obavezno voziti u servis ako je plin R 600a,, no i nije uvjet.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 17:59   #10
Mafro
Registrirani korisnik

Mafro Avatar

Registracija: May 2010.
A koliko je to u kunama?
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:23   #11
sfar
Registrirani korisnik

sfar Avatar

E to je već za pp
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:03   #12
Momze
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2009.
sfar, mozes mi, molim te, poslati na pp ime nekog dobrog servisera?
Hladnjak se ne gasi, dio oko vrata je vruc i malo je pocrnio (hladnjak star dvije i pol godine) i sumnjam da mu manjka plina
hvala!
Momze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 13:23   #13
mp_3
Registrirani korisnik

I ja imam problem. Gorenje frižider, star nekih desetak godina. Radi non stop, ne gasi se. Ali normalno hladi i smrzava gornji dio(ledenica). Gornji dio kučišta je topao a iza frižidera, cijevi tj.crna rešetka jako vruća.

Što bi moglo biti????????????

Hvala!
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 15:41   #14
sfar
Registrirani korisnik

sfar Avatar

Za obojicu isti odgovor - Termostat
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 19:33   #15
mp_3
Registrirani korisnik

Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Za obojicu isti odgovor - Termostat
Sad se počeo gasiti
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 22:01   #16
pljucpljuc
Registrirani korisnik

pljucpljuc Avatar

Registracija: Oct 2009.
Guma na vratima od zamrzivača više ne priliježe kod zatvaranja i zamrzivač je počeo nalikovat na scenu iz crića IceAge....nije ni guma na donjim vratima koja su od hladnjaka baš puno bolja....i da, hladnjak je star vjerojatno 20-30g. Ali gazde stana su rekle da ne treba kupit novi hladnjak, nego da se samo ta guma može zamijenit.
Može li se samo ta guma na vratima hladnjaka zamijenit? I gdje toga ima za kupit?
Old 02.08.2010., 09:40   #17
sfar
Registrirani korisnik

sfar Avatar

Nisi naveo koje je marke hladnjak , no guma se da zamijeniti (bar kod starijih tipova ) ovi noviji nekih marki bi trebo mijenjat vrata što se ne isplati. Gumu za kupit ZAGORSKA 17 - Batis -zg .Kod zamjene gume preporučam skinut vrata i onda mijenjat gumu.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 11:09   #18
pljucpljuc
Registrirani korisnik

pljucpljuc Avatar

Registracija: Oct 2009.
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Nisi naveo koje je marke hladnjak , no guma se da zamijeniti (bar kod starijih tipova ) ovi noviji nekih marki bi trebo mijenjat vrata što se ne isplati. Gumu za kupit ZAGORSKA 17 - Batis -zg .Kod zamjene gume preporučam skinut vrata i onda mijenjat gumu.
gorenje, neki model definitivno do prije moje ere...dolje je hladnjak, a gornji dio je mali zamrzivač.
Hvala .
Old 20.08.2010., 09:41   #19
momof3
Registrirani korisnik

momof3 Avatar

Registracija: May 2007.
Gorenje hladnjak curi :(

Imam Gorenje hladnjak koji je star nekih 8 godina, gore ima ledenicu, a dolje frižider. Počela je curiti voda ispod njega. Što bi to moglo biti? Da li se isplati popraviti ili je bolje kupiti novi? Da se zna, ne mislim uopče više Gorenje kupovati jer s njima nikako nemam sreće. Perilica za veš mi je crkla nakon samo 4 godine, i to je otišao motor, pa nije bilo isplativo popraviti. Ovaj isti frižider mi hladi do te mjere da mi povrče zamrzne, makar je u ladici, i makar je termostat skroz na nisko namješten. Uglavnom, ukoliko mi ipak treba novi frižider, ima li tko kakve preporuke a da priča opet ne završi ovako?
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 13:06   #20
sfar
Registrirani korisnik

sfar Avatar

Pokušaj pogledati u frižideru ima u sredini na dnu jedna rupica i ako je zaštopana onda voda curi , pogledaj iza frižidera na kompresoru je jadna posuda da nije procurila ili da nije prepunjena.
sfar is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja