Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 22:04   #1
Question Psihofarmaci: Normabel

bok ljudi trebam pomoć iskusnih i/ili obrazovanih: u depresiji sam, imam poremećaj prehrane.... psihijatrica mi je propisala normabel da se malo opustim (imam i problema sa nesanicom).... zaboravila sam joj napomenuti da sam suicidalna i sklona samoozlijeđivanju (ups) a na uputama piše da takvi ljudi nebi trebali uzimati normabel... popila sam 1 i baš mi se ne sviđa... najradije bih bez lijekova... petak je i mogu ju nazvati tek u ponedjeljak.... što vi mislite, da ga pijem preko vikenda (ujutro 1, popodne 1, 2 prije spavanja, prema njenim uputama) ili da pričekam do ponedjeljka? hvala
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:14   #2
Normabel baš i ne spada u antidepresive,to je anksiolitik.U svakom slučaju djeluje smirujuće. I od koliko su mg?
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 22:45   #3
Quote:
dreamy3 kaže:
bok ljudi trebam pomoć iskusnih i/ili obrazovanih: u depresiji sam, imam poremećaj prehrane.... psihijatrica mi je propisala normabel da se malo opustim (imam i problema sa nesanicom).... zaboravila sam joj napomenuti da sam suicidalna i sklona samoozlijeđivanju (ups) a na uputama piše da takvi ljudi nebi trebali uzimati normabel... popila sam 1 i baš mi se ne sviđa... najradije bih bez lijekova... petak je i mogu ju nazvati tek u ponedjeljak.... što vi mislite, da ga pijem preko vikenda (ujutro 1, popodne 1, 2 prije spavanja, prema njenim uputama) ili da pričekam do ponedjeljka? hvala
Nemoj se zezat već slušaj psihijatricu i pij normabel... od njega ti se ništa neće dogodit, a i služi baš za takvo stanje u kojem se ti trenutno nalaziš.
Pazi nesanica (kao i plitki san) je gadna stvar i totalno te može psihički uništit ak ne popiješ nešto da možeš duboko zaspat.
Još jednom - slušaj psihijatricu!
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:25   #4
2mg... ma nekak bi radije sama "sredila" tu nesanicu, bez nadrogiranog osjećaja.........
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:26   #5
Quote:
dreamy3 kaže:
2mg... ma nekak bi radije sama "sredila" tu nesanicu, bez nadrogiranog osjećaja.........
ma slobodno si to uzmi, to se daje i trudnicama, bez brige

nego reci, sta si po zanimanju?
pretpostavljam da si kao curica htjela biti glumica kad odrastes?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:54   #6
Quote:
dreamy3 kaže:
bok ljudi trebam pomoć iskusnih i/ili obrazovanih: u depresiji sam, imam poremećaj prehrane.... psihijatrica mi je propisala normabel da se malo opustim (imam i problema sa nesanicom).... zaboravila sam joj napomenuti da sam suicidalna i sklona samoozlijeđivanju (ups) a na uputama piše da takvi ljudi nebi trebali uzimati normabel... popila sam 1 i baš mi se ne sviđa... najradije bih bez lijekova... petak je i mogu ju nazvati tek u ponedjeljak.... što vi mislite, da ga pijem preko vikenda (ujutro 1, popodne 1, 2 prije spavanja, prema njenim uputama) ili da pričekam do ponedjeljka? hvala
depra: seroxat, prozac, luxeta (xanax čak)...
poremećaj prehrane:nemam pojma
normabel (iliti apaurin) kao veli neč ide po difoltu za opuštanje cijelog tijela pa je dobar za spavanje, za smirenje itd
a ak se oš ozljedit il ubit, neće te normabel ni spriječit ni potaknut

čudno sva si razjebana, ideš psihijatru, bljuješ, oš se rezat bacat itd a bed ti je popit jedan apaurin

ma ti sereš
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 23:59   #7
Quote:
KCN kaže:
depra: seroxat, prozac, luxeta (xanax čak)...
poremećaj prehrane:nemam pojma
normabel (iliti apaurin) kao veli neč ide po difoltu za opuštanje cijelog tijela pa je dobar za spavanje, za smirenje itd
a ak se oš ozljedit il ubit, neće te normabel ni spriječit ni potaknut

čudno sva si razjebana, ideš psihijatru, bljuješ, oš se rezat bacat itd a bed ti je popit jedan apaurin

ma ti sereš
da, il sere il je zeljna paznje.
il joj se ne uci
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:05   #8
sve skupa

nek meni da apaurine
ja znam šta bi s njima
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:18   #9
očekivala sam odgovor nekog psihologa, psihijatra... il barem nekog ko ima razumijevanja... krivi forum jelda?
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:25   #10
nisam to nikad pila ali pijem xanax što je slično u neku ruku.
svakako poslušaj doktoricu.
neće ti ništa biti,barem češ fino zaspati a vjeruj mi san je jako jako važan pogotovo kod nas koji imamo nekakve poremećaje.
osim toga mislim da zbog ovoga što si napisala da normabel nije jedino što bi ti moglo pomoći.
što se tiče nesanice to svakako je oke ali zbog drugih problema možda neki antidepresiv.
zoloft je dobar probaj s time.
druga stvar-to što ti se ne sviđa što piješ tablete je vjeruj nama svima teško.
to je tako,kod psihičkih problema postoje doktori kao i zubari,ginekolozi a kod nas su to psihijatri.
tako da ju poslušaj i razgovaraj s njom što se tiče terapije.
javi kako si i kako ti bude
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:27   #11
Quote:
dreamy3 kaže:
očekivala sam odgovor nekog psihologa, psihijatra... il barem nekog ko ima razumijevanja... krivi forum jelda?
ako zelis biti bolesna, to ces morati dobro platiti ili odlezati cijelu mladost, a ne isplati ti se ni jedno ni drugo.

sto se tice specijaliziranih foruma, ima ih mnogo.
evo ti jedan od njih:

http://www.depresija.org/index.php?page=korisnici

inace, i ovdje imas topic o border-line poremecaju (ups, sto bi ti rekla )

https://www.forum.hr/showthread.php?t=64116
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:29   #12
ja osobno izbjegavam tablete bilo kakve vrste i ide mi dobro. mislim da se problem nesanice moze rijesiti i na bolje nacine...prirodnije i manje sokantne organizmu.
internet ti je dostupan, stoga google
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:30   #13
anksiolitici nisu adekvatan lijek za nesanicu, kvaliteta sna je narusena.
pomaze sanval, ocuvan ritam rem i non rem faza, mozak se stvarno odmori.
treba ga uzeti u krevetu jer djeluje brzo i probati s 5 mg.

naravno u konzultaciji s lijecnikom. a apaurini, praksiteni, lorami i slicne stvari imaju drugu primjenu.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:31   #14
ako je istina da joj je lijecnica dala normabel (od 2 mg!) i pustila ju kuci suicidalnu , mozda je bolje da se obrati alternativnoj medicini
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:32   #15
Ovdje ti je popis tema, pa pogledaj mozda na nekoj temi nadjes nesto sto ce ti pomoci ...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=175109

Sto se ljekova tiče, tu su ti psihijatri relevantniji od psihologa (psiholozi ne mogu propisivati ljekove, barem ne u Hrvatskoj, za razliku od psihijatara)
Nisam siguran da je na ovom podforumu aktivan neki psihijatar ... psihologa ima, ali za psihijatre nisam siguran
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:32   #16
Quote:
Noemi kaže:
pomaze sanval
kaj je to?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:33   #17
vjeruj mi ja sam pila sanval jedno tri dana i u ta tri dana oka nisam sklopila.
jedino što mi je pomoglo je xanax koji djeluje smirujuće kao i normabel.
no svi smo drugačiji i imamo drugačije probleme tako da je sad lako pametovati što i kako ali svakako mislim da treba slušati osobu koja je najkompetentnija za to a to je njena doktorica.
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:33   #18
Ako neces ti,daj meni...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:35   #19
Quote:
andreina kaže:
vjeruj mi ja sam pila sanval jedno tri dana i u ta tri dana oka nisam sklopila.
jedino što mi je pomoglo je xanax koji djeluje smirujuće kao i normabel.
no svi smo drugačiji i imamo drugačije probleme tako da je sad lako pametovati što i kako ali svakako mislim da treba slušati osobu koja je najkompetentnija za to a to je njena doktorica.
da, i meni se cini da cura malo previse drami
zelis li razgovarati s nama o svojim mladenackim problemima, dreamy?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 00:37   #20
Quote:
andreina kaže:
jedino što mi je pomoglo je xanax koji djeluje smirujuće kao i normabel.
ja sam to bila uzela na obrani dipomskog, i skoro sam zaspala na klupi
al nije dobar za spavanje, jer omogucava tek plitak san, zapravo djeluje vise kao antidepresiv, ako se dobro sjecam.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.