Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2006., 15:52   #1
Homebox

Dragi Homeboxaši/ice,slažem se s mnogima od vas da nam je glavna tema vodafone homebox previše zaspamana postovima koje se ne tiču samog Homeboxa i funkcioniranja istog.

Volio bih da otvorimo temu gdje će se rasprava voditi u korisnom smjeru,gdje ćemo razmjenjivati korisne informacije jedni drugima.

Za početak ću novim korisnicima dati link na fastnet,koji je vrlo korisna aplikacija i dramatično ubrzava surfanje na GPRS-u.
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8885382

Zatim stranica za mjerenje brzine internet veze:
http://gemal.dk/browserspy/bandwidth.html

Evo vam savjeta kako namjestiti LAN vezu:
1.odite na STATUS
2.kliknite PROPERTIES
3.kliknite INTERNET PROTOCOL(TCP/IP) i ispod PROPERTIES
4.otvorit će vam se novi prozočić
-kliknite na USE THE FOLLOWING IP ADRESS i onda upišite u polja odozgo prema dolje:
192.160.0.2
255.255.255.0
192.168.0.1
5.kliknite na USE THE FOLLOWING DNS SERVER i u polja ispod utipkajte odozgo prema dolje:
212.91.97.3
212.91.97.4

Sretno!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 16:04   #2
A cirkusa na ovon forumu
2 teme za istu stvar
Ko kaže da se ovdi neće počet klat međusobno ?


i da malo ću editirat naslov... preeeeeeedug je

Zadnje uređivanje MEP : 21.12.2006. at 20:39.
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:28   #3
Cuj sad ce ti doci ovdje dvije-tri osobe koje ce pocet pljuvat po homeboxu i vipnetu, pa ne vjerujem da ce ti se topic odrzati u tom smjeru kojem bi volio.

Naglasi da taj "fastnet" nis koristi ako imate UMTS signala jer blokira, ali moze samo za otvaranje stranica pri cemu malo kompresira pocetni sadrzaj.
U biti je on za one koji idu preko GPRS-a a ja pametan moram probat iako ima UMTS
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:35   #4
Quote:
homosapiens kaže:
Cuj sad ce ti doci ovdje dvije-tri osobe koje ce pocet pljuvat po homeboxu i vipnetu, pa ne vjerujem da ce ti se topic odrzati u tom smjeru kojem bi volio.

Naglasi da taj "fastnet" nis koristi ako imate UMTS signala jer blokira, ali moze samo za otvaranje stranica pri cemu malo kompresira pocetni sadrzaj.
U biti je on za one koji idu preko GPRS-a a ja pametan moram probat iako ima UMTS
Meni ne blokira nikada.Omjer stalno oko 6:1
Znači da oko 6X više mogu surfati sa fastnetom ,a i stranice se učitavaju nekoliko puta brže,sve u sekundi.Bez te aplikacije 1 GB bi bio katastrofa.Ovako je podnošljivo.Ko kada sam imao dsl ,samo što nema pretjeranog skidanja file-ova.
kriskros99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:43   #5
Quote:
kriskros99 kaže:
Meni ne blokira nikada.Omjer stalno oko 6:1
Znači da oko 6X više mogu surfati sa fastnetom ,a i stranice se učitavaju nekoliko puta brže,sve u sekundi.Bez te aplikacije 1 GB bi bio katastrofa.Ovako je podnošljivo.Ko kada sam imao dsl samo što nema pretjeranog skidanja file-ova.
Ja ga moram ugasit jer mi nekad blokira ili uopce nece da spoji (samo na UMTS-u)
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:47   #6
Quote:
homosapiens kaže:
Ja ga moram ugasit jer mi nekad blokira ili uopce nece da spoji (samo na UMTS-u)
Kaj nisi ti rekao da imaš HB i VMC i da UMTS imaš preko VMC?
Fastnet spašava stvar.Inače bi 1 GB bio koma.
meni se nije htio spojiti sve dok nisam odabrao "web only".
kriskros99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:48   #7
Quote:
kriskros99 kaže:
Kaj nisi ti rekao da imaš HB i VMC i da UMTS imaš preko VMC?
Ne pricam o homeboxu i imam umts-signal
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:57   #8
Quote:
homosapiens kaže:
Ne pricam o homeboxu i imam umts-signal
Čudno onda ,fakat šteta ...probaj odabrati "web only" u options.
kriskros99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 19:02   #9
Sad sam se sjetio da je nekom blokirao, ako je u sukobu sa ostalim aplikacijama(conflict),npr antivirusni program.Klikni options/support i run diagnostics,onda će ti izlistati programe koji su u konfliktu i onda možeš kliknuti na resolve da ti automatski popravi ako želiš.(piše da se može desiti da taj program poslije ne funkconira kako spada)
kriskros99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 02:12   #10
Šta je s onih 15 besplatnih sms poruka dnevno na vip-u? Dali to vrijedi i za nas HBOX-ovce?
Znam da imamo pravo na e-mail adresu,to sam već iskoristio
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:34   #11
Samo za slanje s golubom pismonošom

Quote:
Constatinopol kaže:
Šta je s onih 15 besplatnih sms poruka dnevno na vip-u? Dali to vrijedi i za nas HBOX-ovce?
Znam da imamo pravo na e-mail adresu,to sam već iskoristio
Vrijedi Consta, ako ćeš SMS slati golubom pismonošom.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:44   #12
Quote:
Constatinopol kaže:
Šta je s onih 15 besplatnih sms poruka dnevno na vip-u? Dali to vrijedi i za nas HBOX-ovce?
Znam da imamo pravo na e-mail adresu,to sam već iskoristio
Ja imam odprije vipme broj pa to koristim, a ima i vip adresu na taj nacin. U stvarima oko homeboxa nikad nisam pročitao da imamo pravo na e-mail adresu. (?) Pitaj korisničku službu.

Ček ček, dakle dali su ti e-mail adresu neku, preko petplate za homebox?

Za te besplatne SMSe-e ti je ja mislim nužo da imaš neki mobitel od VIP-a.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:49   #13
meni se npr. prekjučer dogodilo slijedeće.. imao sam 2 crtice umts-a i one su nestale i to se pretvorilo u puni signal gprs-a. dakle prijepodne umts poslije podne gprs. i to je trajalo još jučer kad sinoć dolazim doma iz vana i vidim da se vratio umts.. mislim ja sam ajmo reć zadovoljan sa homeboxom ali moglo bi bez tih nekih dolaženja i odlaženja ali razumijem da je to sad sve malo novo i da su ovi u vipu malo nespremni i bez znanja ali jebiga...
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:01   #14
Quote:
goranbo kaže:
Ček ček, dakle dali su ti e-mail adresu neku, preko petplate za homebox?
Da! Na pretplatničkom ugovoru ti piše nekakav kod i njega moraš utipkti pri otvaranju e-mail adrese! Ne bih ju baš preporučio ako već imaš više od jedne mail adrese,jer je storag mali -25 MB i često zahebava s otvaranjem na Operi,pa zbog nje moram otvarat mrski IE!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:11   #15
Vau! VIP SMS radi! Gratis 15 poruka dnevno,ej koja ušteda!

Ljudi,link za registraciju je (trenutno nešto šteka) http://moj.vip.hr
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:10   #16
Quote:
Constatinopol kaže:
Da! Na pretplatničkom ugovoru ti piše nekakav kod i njega moraš utipkti pri otvaranju e-mail adrese! Ne bih ju baš preporučio ako već imaš više od jedne mail adrese,jer je storag mali -25 MB i često zahebava s otvaranjem na Operi,pa zbog nje moram otvarat mrski IE!
Ma čini mi se da sam to procitao ali me nije zanimalo jer vec imam vip adresu, kao vipme korisnik.

Ja imam adresu od samo 5 MB a vip.hr , kao vipme korisnik, i to mi je tokom godina primarna adresa. (uzeo sam je jer mi je bilo zgodno da dobijem sms saki put kad primi mail) Pretplatnici su vjerojatno imali veci mailbox.

A na kojoj je domeni ta adresa, dal mi mozes molim te rec? Mislim koji obli ima, nešto homebox, jel?

Samo bih još rekaoi to da najbolje da ne uzimate, ako ste zahtjevniji, nikakvu adresu kod VIP-a, jer mi se čini da nemaju goitovo nikakvu anti-spam zaštitu.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:49   #17
domena je vip.hr

mailovi kasne po 30-ak minuta,tako da stvarno ne otvarajte ako vam nije nužda!

Offtopic,ali vrlo korisno: svi vip-ovi pre-paid i post-paid korisnici imaju pravo na 24h besplatnih poziva prema svim mrežama u RH! Više na forumu mobility
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:55   #18
Quote:
goranbo kaže:
Ma čini mi se da sam to procitao ali me nije zanimalo jer vec imam vip adresu, kao vipme korisnik.

Ja imam adresu od samo 5 MB a vip.hr , kao vipme korisnik, i to mi je tokom godina primarna adresa. (uzeo sam je jer mi je bilo zgodno da dobijem sms saki put kad primi mail) Pretplatnici su vjerojatno imali veci mailbox.

A na kojoj je domeni ta adresa, dal mi mozes molim te rec? Mislim koji obli ima, nešto homebox, jel?

Samo bih još rekaoi to da najbolje da ne uzimate, ako ste zahtjevniji, nikakvu adresu kod VIP-a, jer mi se čini da nemaju goitovo nikakvu anti-spam zaštitu.
Pise da imaju antispam zastitu i treba ic na moj vip a onda na tajni pretinac i tamo imas ako ces ukljucit zastitu.Ja vec 2 miseca pokusavam ukljucit na tim istim stranicama,preusmjerenje e-maila na mob ali nece da ide,kaze da je server u kur...neznam jelivama to ide?
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:58   #19
Neke stvari pobrisane. Nastojte ovaj topic držat čistim. Ne radi mene, već radi vas, jer ja niti stignem, nit iman volje za čistit svaki dan po 20 strana.
Kad ste već onaj drugi topic usrali, onda gluposti prebacite tamo
Fala.
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:08   #20
Quote:
zele kaže:
Pise da imaju antispam zastitu i treba ic na moj vip...Ja vec 2 miseca pokusavam ukljucit na tim istim stranicama,preusmjerenje e-maila na mob ali nece
Meni isto šteka otvaranje tih stranica.Otvaranje mail stranice radi i web SMS također radi,no s http://moj.vip.hr nešto ne štima
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.