Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2003., 16:32   #81
Re: Re: Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

[QUOTE]Billi kaže:
[B]Cijeli ti je post u kontri "istinski - neznabozacki".
Iako me niti jedna strana dubinski zanima, moram izraziti negodovanje prema ovakvnom nacinu opisivanja onih koji vjeruju u nesto drugo :"Tko nije samnom - protiv mene je" !

Dok to sve ne pervertiras i napises: " Tko nije sa mnom-protiv mene je, te ga treba smaknuti", kao sto su radili tvoji vrli ateisticki srodnici, ja dotle smatram njegov upis vrlo dobrim i informativnim!
Da li ti mozes ovo shvatiti?

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 16:37   #82
pričam sam sa sobom.. kad hoću da komentira moj post onda nikaj. a onda uleti negdje i počne srat iz čista mira..
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 18:32   #83
Re: Re: Re: Krscanstvo i Islam u usporedbi !

Quote:
slafko kaže:

teorija i praksa i nelogičnost:
po ovome izlazi da će kršćani bit spašeni (preko božjeg jaganjca) kaj god radili, a pogani od muslića se moraju trsit i grčit da zasluže svoje spasenje, a i onda će bit kak se allahu spukne taj dan...
Mislim da je ucenje i jednih i drugih slicno.
Hriscani se spasavaju vjerom i dobrim djelima.
Isto i kod Muslimana.

Kroz citav Kur`an se prozima poruka: vjera i djela.
Jedno bez drugog ne ide.
Problem je sto mi ne mozemo ocijeniti ni sebe a pogotovo drugoga koliko smo vjernici i koliko dobra cinimo.
Ne sudi da ti se ne bi sudilo (mi u stvari i ne mozemo suditi i da hocemo. jednostrani smo).

E tu dolazi Bog kao sudac na sudnjem danu koji je pravedan i nikome nece nepravdu nanijeti.
Pa cak ni tada kada covjekova vjera i djela budu veca od losih djela i nevjerovanja i covjek zasluzi vjecni zivot, na kraju toga dolazi Bozija milost kao dzoker ili kec u rukavu, jer od Boga ne mozemo nicim kupiti vjecni zivot. To je logicno nemoguce. Zato sto je sve Bozije pa cak i mi, nasi zivoti i sve.
Mi vjecni zivot ne mozemo kupiti necim sto ne posjedujemo jer je sve Bozije. Zato dolazi Bozija milost.

Ovako ja shvacam poruku Kur`ana.
Biblija nije nista drugacija.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 11:32   #84
to je sve u kurcu, zabranio bi sve religije pa da vidiš kak bi bilo mira.
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."

Zadnje uređivanje Gospon Pes : 08.03.2003. at 13:22.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 13:23   #85
U ime Boga Sveopceg Doborcinitelja Milostivog

Ja saaam prvi ja sam prviiii............ (sala) Vidi na stoparici
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 13:28   #86
............ <------------Here is chenifa

Sto to bona, pa zar ovu palicu ne smijemo mi koristiti. Jedan post mi je fijuuuuuu - odleprsao hehe odnijela ga bura.

Oprosti al' sala je bila ovog istog tipa. Ma smijesni mi ovi Smajo Smajlici , pa reko da isprobam ovaj sa palicom.
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 13:29   #87
Quote:
El-Kalem kaže:
U ime Boga Sveopceg Doborcinitelja Milostivog

Ja saaam prvi ja sam prviiii............ (sala) Vidi na stoparici
Radi ovog i jednog posta prije kojeg sam obrisala, zatvorila sam ti par topica.
Ne prestanes li provocirati, zatvaram i ostale, a ne prestanes li i dalje, ima i drugih mjera.

Aganor me ne uspijeva nagovoriti da forum ocistim od muslimana, ali ovakvi kao ti ce uspjeti za cas.

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 15:48   #88
Re:...Gospodja Pes!...

Sve sto bih zelio napisati je: sada ti radis u interesu foruma i gostiju! Bravo i hvala!

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 03:55   #89
Islam vs Kršćanstvo

Gle, od kako sam došao na ovaj forum pokušavam na meni zanimljivim temama naći nešto korisno. I nađe se
No, ono što je vrlo zanimljivo pod RELIGIJAMA jest činjenica da mnogi mlate praznu slamu, pronalaze toplu vodu i prave se da su nešto što nisu niti žele biti

Što si muslimani umišljaju tumačiti Bibliju kada ne znaju tumačiti niti Kuran?

Je li netko od lajavaca završio islamski teološki fakultet?
Uvjeren sam da nije!
Pa molim vas pametnjakovići, tumači, povjesničari...kvazi teolozi što vas toliko gura u Bibliju, tumačenje knjige koja vam je najomraženija? Što govorite o tuđem nauku, zakonima, propisima kada vas vaše tumačenje Kurana tjera u razdoblje koje je gore od srednjeg vijeka?

Uistinu, kako protumačiti toliku vašu potrebu za razgovorom o kršćanstvu?
Kako to da ste najzastupljeniji baš vi muslimani u temama koje se tiču kršćana il drugih religija? A kažete da je u Kuranu spas?
Što vas toliko privlači u kršćanstvu, odnosno što vam toliko smeta?
Jednostavno islamisti, koji vam je k****?

Kako sam novi ovdje pitam se da li bi kršćani mogli otvoriti nekakvu diskusiju o ekumenizmu među svim kršćanima bez uplitanja muslimanskih ekstremista i fundamentalista a to znači zaslijepljenih idiota i praznoglavih intelektualaca?

cast izuzetcima,
oni potvrđuju pravilo
Old 08.04.2003., 07:25   #90
Stigao Agi, u novom ruhu.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 07:29   #91
Ma kaj god. Pa to isto, samo mozda drugim rijecima, si vec citao od vecine nemuslimana ovdje.
Agi je mozda najbezobrazniji ali ako njegove rijeci oslobodis uvreda, ostaje ono sto i drugi misle.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 07:30   #92

Dedera prostri mu onaj cilim.........
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 07:34   #93
Prije njemu nego tebi, to je sigurno.
On ima samo pokvarenu jezicinu, za tebe mislim da bi po potrebi i drugo oruzje koristio.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 07:46   #94
Misliti i srati nije isto.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:00   #95
Hehe, Shady, jel se ti to nesto ljutis?
Da nisi mozda od mene u zadnje vrijeme procitao nesto sto ne znas vec godinu dana?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:18   #96
Islam vs Kršćanstvo...

Sve to treba zabranit' k'o i ostale narkotike i uvesti zajednicku vjeru...a to je vjera u univerzalnu vrijednost ljudskog bica i nepotrebnost postojanja klasnog drustva.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:26   #97
Eh, grofe, ali onda ne bi jedan mogao biti bolji od drugoga.
Bolje receno: umisljati si da je.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 09:31   #98
U ime Boga Sveopceg Dobrcinitelja Milostivog

Mir i dobro

Pes
Quote:
On ima samo pokvarenu jezicinu, za tebe mislim da bi po potrebi i drugo oruzje koristio.
Vidim......
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 11:33   #99
Shady
Quote:
Stigao Agi, u novom ruhu.
Ograničenost je nešto svojstveno čovjeku. Dio njega sasvima i bez nje ne možemo.
I netrpeljivost je dio čovjeka i njegovoga bića, ali vrlina kojom se pobjeđje upravo ta loša dimenzija je razumnost i tolerancija.

E, vidiš Shady, ti ih izgleda nemaš.
Ali uvjeren si da si tako pronicav te sudiš kako već umiješ.

Kako slijepcu govoriti o bojama?
Kako gluhome govoriti o glazbi?
Shady, i oni slični njemu znaju odgovore...a nitko ih ne pita, žalosno!

Old 08.04.2003., 12:09   #100
A meni smeta ono vs. u naslovu. A i ako je "protiv" na kom onda polju...cinjenica, atmosfere, posledica, uzroka, nacina ispovedanja..ili je samo poenta da se strane sukobe?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.