Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 13:27   #1
Fasade od stiropora ili termo žbuke

Pozdravljam vas,kao što vidite tema su fasade koje su vrlo popularne u hrvatskoj u zadnjih 7-8 godina.Svi imamo pitanja,ja sam taj koji se ovime bavi već odavno i probat ću na vaša pitanja odgovorit
hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 24.11.2015. at 19:53. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 14:14   #2
Ima li tko što pitat?
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 14:22   #3
Fasada od stiropora

Quote:
antetg kaže:
Ima li tko što pitat?
evo, ja ću, nisam još do toga došao na kući ali za početak...
Hoču 10cm stiropora, koje su varijante završnog premaza, koji je najbolji?
Koliko košta koja varijanta s 10cm stiropora?
Da li se obli zidovi naplačuju više?
Kako se stavlja stiropor (ili vuna) na oble zidove?
Da li boje mogu biti skroz po želji ili postoje samo određene nijanse?
Kako se računa kvadratura za fasadu, mislim da prozore?

Sigurno ću se sjetiti još toga...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 14:26   #4
imam i ja...
da li stiropor (stirodur) ukopava u zemlju? koliko duboko? kako reagira s vodom?
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 14:43   #5
Imam i ja

Ja imam malo kompleksnije pitanje i evo ga:
Kuća je na dvije etaže i toplinska izolacija nije baš naj sjajnija i sada mene zanima da li je moguće i ako je koliko je takva izveda komplicirana (zakukuljena za napraviti i za naplatiti) da se baci termo fasada SAMO NA 1 ETAŽU (prizemlje). Čuo sam da je to jebada za raditi i da se radije manim tog posla, pa me sada zanima drugo, treće , n-to mišljenje

Ajde hvala
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:23   #6
Quote:
prle69 kaže:
imam i ja...
da li stiropor (stirodur) ukopava u zemlju? koliko duboko? kako reagira s vodom?
na ovo ću ti ja odgovorit. možeš ga ukopat u zemlju, dobit ćeš naravno bolju izolaciju podruma. stirodur dobro reagira s vodom, nepropustan je za vodu. stiropor ne bi preporučio u zemlji, voda prodire između kuglica.

s druge strane, ako podrum ne misliš grijat, pitanje koliko dobivaš termoizolacijom temelja u zemlji
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:26   #7
Quote:
blue_one kaže:
Imam i ja

Ja imam malo kompleksnije pitanje i evo ga:
Kuća je na dvije etaže i toplinska izolacija nije baš naj sjajnija i sada mene zanima da li je moguće i ako je koliko je takva izveda komplicirana (zakukuljena za napraviti i za naplatiti) da se baci termo fasada SAMO NA 1 ETAŽU (prizemlje). Čuo sam da je to jebada za raditi i da se radije manim tog posla, pa me sada zanima drugo, treće , n-to mišljenje

Ajde hvala
nek ti ante odgovori, ali ne vidim zašto bi bila jebada, osim što imaš gornji rub za zaštitit. štoviše, za taj posao ti možda ne treba niti skela
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:19   #8
Quote:
zed_alive kaže:
...štoviše, za taj posao ti možda ne treba niti skela


Ma rekli su da je jebada upravo ta zaštita od vlage da se ne provlači između ove postojeće i te nove fasade i da je to nezgodno za napraviti kada nema neki završetak na vrhu.
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:03   #9
Quote:
blue_one kaže:


Ma rekli su da je jebada upravo ta zaštita od vlage da se ne provlači između ove postojeće i te nove fasade i da je to nezgodno za napraviti kada nema neki završetak na vrhu.
pa ima nekog dodatnog posla na koji očito ti ljudi nisu navikli, pa ne vole radit. fah-majstori. čim odudara od rutine, eto problema
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:31   #10
ante, pozdrav, mi smo se već čuli vezano za ponudu za fasadu. kod mene ne ide stiropor, samo žbuka i završni sloj, ako se sjećaš...

e sad, zanima me da li bi se fasada mogla izvest tako da dobijem zaobljene ćoškove na kući?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 09:22   #11
plimpi...
koji je razlog da ne stavljaš stiropor? (znatiželja ne kritika)
Koliko će te koštati po m2?
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 09:40   #12
Quote:
prle69 kaže:
plimpi...
koji je razlog da ne stavljaš stiropor? (znatiželja ne kritika)
Koliko će te koštati po m2?
Već imam stiropor u blokovima kojima sam zidao, 6cm.
Da sam zidao ciglom, stavio bih svakako nešto stiropora, ali ne više od 5-6cm...

Koliko će me koštati ovo bez stiropora? Otprilike 40, a možda i 50% jeftinije.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:59   #13
kad podvučeš crtu da li ti je takva gradnja isplativija od klasičnih blokova pa staviti stiropor fasadu?
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:06   #14
obzirom da misliš staviti tanku klasičnu fasadu plimpi, na koji bi ti način mogao dobiti potreban volumen za okrugle ćoškove? otucao bi bridove?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:06   #15
Quote:
prle69 kaže:
kad podvučeš crtu da li ti je takva gradnja isplativija od klasičnih blokova pa staviti stiropor fasadu?
nije jeftinija, ali nije ni skuplja kad se sve zbroji i oduzme.
ja to gledam ovako: za iste novce sam dobio puno kvalitetniji zid.

a da ne spominjem zajebancije oko stiropor fasade... po meni, stiropor fasada koliko ima pluseva, toliko ima i minusa.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:09   #16
Quote:
plimpi kaže:
nije jeftinija, ali nije ni skuplja kad se sve zbroji i oduzme.
ja to gledam ovako: za iste novce sam dobio puno kvalitetniji zid.

a da ne spominjem zajebancije oko stiropor fasade... po meni, stiropor fasada koliko ima pluseva, toliko ima i minusa.
ja isto mislim da si odabrao kvalitetnije rješenje, zid je zid. iako tvoji blokovi isto koriste stiropor (gdje je? na vanjskom rubu?)
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:11   #17
Quote:
zed_alive kaže:
obzirom da misliš staviti tanku klasičnu fasadu plimpi, na koji bi ti način mogao dobiti potreban volumen za okrugle ćoškove? otucao bi bridove?
pa... ako je potrebno... inače, to i nije tako loša ideja, budući da se ne radi o cigli, nego o materijalu sličnom heraklitu...
ali, bit će tu i par centimetara (2-3cm) klasične žbuke...

isto tako, da se razumijemo, ne tražim ja tu neke velike obline... čisto da ćošak bude zarajban tako da nije pravi kut, nego nekakva varijacija polukruga, elipse...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:16   #18
Quote:
plimpi kaže:
pa... ako je potrebno... inače, to i nije tako loša ideja, budući da se ne radi o cigli, nego o materijalu sličnom heraklitu...
ali, bit će tu i par centimetara (2-3cm) klasične žbuke...

isto tako, da se razumijemo, ne tražim ja tu neke velike obline... čisto da ćošak bude zarajban tako da nije pravi kut, nego nekakva varijacija polukruga, elipse...
malo offtopic (ionako nema autora da mi odgovori na pitanja), Plimpi, kaje bilo s katastrom i gruntovnicom?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:16   #19
Quote:
plimpi kaže:
pa... ako je potrebno... inače, to i nije tako loša ideja, budući da se ne radi o cigli, nego o materijalu sličnom heraklitu...
ali, bit će tu i par centimetara (2-3cm) klasične žbuke...

isto tako, da se razumijemo, ne tražim ja tu neke velike obline... čisto da ćošak bude zarajban tako da nije pravi kut, nego nekakva varijacija polukruga, elipse...
...a može i hiperbola
kužim...u biti, trebao bi ti neki okruglasti profil za brid umjesto pravokutnog, ako tako nešto postoji, ili vraški dobar majstor
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 11:27   #20
Quote:
Codegun kaže:
malo offtopic (ionako nema autora da mi odgovori na pitanja), Plimpi, kaje bilo s katastrom i gruntovnicom?
rješenje iz katastra sam dobio s datumom 15.12.2006. dobio sam ga na kućnu adresu 19.12., a žalbeni rok teče od dana kada svima kome je poslano dobiju rješenje. e sad, jedan od posjednika je u srbiji i još nije stigla povratnica, a navodno je i umro... ali ako sve bude ok, i bez žalbi, puzdam se u ono da će u gruntovnici uzeti datum rješenja, dakle 15.12.... a što drugo...

jesi ti riješio svoje?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.