Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 01:58   #1
Menka
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2006.
Filozofski fakultet u Splitu

Namjeravan upisat ff u ST-u i to engleski i hrvatski ili povijest umjetnosti pa me zanima kakvi su prijemni za ove predmete i općenito kako je studirat na ovon fakultetu.
Menka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 19:16   #2
Yeo
Registrirani korisnik

Ja mislim da je propisana posebna literatura za svako usmjerenje na FFST za prijemni, nije ko u zg. Ne znam kako je na tim usmjerenjima, al znam da je sociologija (koja je tek otvorena prošle godine) totalno neorganizirana.
Yeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:40   #3
Menka
Registrirani korisnik

E znan, u prijemnon za hrvatski se piše hrvatski jezik i književnost, u prijemnon za engleski se piše engleski jezik, a u prijemnon za povijest umjetnosti likovna umjetnost i opća kultura. Al zanima me kako je studirat na ton fakultetu jer ne znan nikoga ko studira na filozofskon ovdi u Splitu, svi idu u Zagreb a meni se tamo ne da.
Menka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:45   #4
silly_one
ɥıʌs po ɐuıpǝɾ

Registracija: Jan 2007.
Filozofski fakultet - Split

Evo ovako. Ja sam maturantica u Splitu. Htjela bih upisati Filozofski fakultet u Splitu - smjer hrvatski jezik i književnost i engleski jezik i književnost.

Zanima me koji su predmeti na prijemnom za te smjerove (jer sam čula da u Splitu treba povijest, a u Zagrebu ne treba). Gdje god da se raspitujem (vodiči, prijatelji, internet) dobijem kontradiktorne informacije.

Također me zanima iskustvo nekoga od vas (ako ima tko na forumu a da je (bio) Filozofskom - hrvatski i engleski)

Koliko ocjene u srednjoj školi utječu na upis? Gleda li se opći uspjeh ili određeni predmeti?

Dosada sam sve razrede prošla s odličnim (4.5 - 4.6).

Također, čula sam da se na smjer engleskog jezika i književnost teško upisati, jer je velik broj prijavljenih s položenim ispitom iz engleskog jezika pa imaju direktan upis. Engleski sam učila (izvan škole) osam godina, i dosta mi dobro ide, ali nemam taj ispit položen. Pa me zanima je li toliko teško upisati smjer engleskog jezika i književnosti.

I, još samo nešto, kakva je situacija na zagrebačkom Filozofskom i na Hrvatskim Studijima u Zagrebu? Mislim na potrebne predispozicije za upis, stvari što se traže na prijemnom i vašim iskustvima.

Nadam se da vas nisam puno zamarala, i da će se naći netko tko će biti voljan odgovoriti na bar neke od ovih pitanja, jer mi stvarno treba pomoć.

Unaprijed zahvalna.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 03.01.2007., 20:58   #5
Maisie
Majmunče

Maisie Avatar

Registracija: Dec 2005.
filozofski fakultet u splitu ima svoju web stranicu. na toj stranici moš nać i neke brojeve telefona priko kojih moć doć do nekih podataka koji te zanimaju, točnih podataka, kad se već ovi rekla-kazala ne podudaraju.

a na pitanja vezana za osobna iskustva će ti valjda ekipa po forumima odgovorit
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 21:00   #6
angel ina
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
Bez obzira na to što ti u Splitu treba povijest, lakše ćeš upasti)

Za Zagreb, na prijemnom je test inteligencije, opća kultura (dosta teška, treba ti povijest i puno više) i test pismenosti.

Od ocjena iz škole, treba ti samo ocjena s kojom si prošla svaki razred + ocjena s mature.

Nije teško upisati faks, dosta ih se prima i ako si u prvih 300, sigurno ćeš upasti ) A biti u prvih 300 nije teško ako se malo pripremiš.

Sretno!
angel ina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:40   #7
azucena
Svuda pomalo

azucena Avatar

Registracija: Jan 2007.
Čula sam da se diplome sa Hrvatskih studija ne priznaju kod većine poslodavaca. Bolje ti na Filozofski pa si mirna! a da je teško upast- ne mora bit, nema više povlaštenog upisa djece branitelja pa će ti sigurno biti barem malo jednostavnije nego meni!
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:50   #8
barbika
Im not blond!

barbika Avatar

Registracija: Dec 2006.
Quote:
azucena kaže:
Čula sam da se diplome sa Hrvatskih studija ne priznaju kod većine poslodavaca. Bolje ti na Filozofski pa si mirna! a da je teško upast- ne mora bit, nema više povlaštenog upisa djece branitelja pa će ti sigurno biti barem malo jednostavnije nego meni!
ne kuzim, zasto se ne priznaju diplome s hrv. studija?
Old 06.01.2007., 09:22   #9
Mavis
Registrirani korisnik

Mavis Avatar

Registracija: May 2006.
Quote:
angel ina kaže:
Bez obzira na to što ti u Splitu treba povijest, lakše ćeš upasti)

Za Zagreb, na prijemnom je test inteligencije, opća kultura (dosta teška, treba ti povijest i puno više) i test pismenosti.

Od ocjena iz škole, treba ti samo ocjena s kojom si prošla svaki razred + ocjena s mature.

Nije teško upisati faks, dosta ih se prima i ako si u prvih 300, sigurno ćeš upasti ) A biti u prvih 300 nije teško ako se malo pripremiš.

Sretno!
Mda.
Sad kad veovci ne idu ispred svih ma kako dobro ili loše napisali prijemni-lako je.Ili bolje da kažem-lakŠE je.
A ovo da ti povijest ne treba i nije tako točno.Jer iako je kao poseban predmet ne pišeš na prijemnom,ima je dosta u općoj kulturi.
Mavis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 20:39   #10
antest
Registrirani korisnik

u splitu je velika navala za jezike.... no mislim da ce za 5 godina biti ih previse....
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 20:42   #11
marijan_e
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2003.
mislin da je i u st opća kultura

www.ffst.hr
Old 23.05.2007., 12:48   #12
BAMBOLA5
Registrirani korisnik

BAMBOLA5 Avatar

Registracija: Mar 2007.
Quote:
Menka kaže: Pogledaj post
Namjeravan upisat ff u ST-u i to engleski i hrvatski ili povijest umjetnosti pa me zanima kakvi su prijemni za ove predmete i općenito kako je studirat na ovon fakultetu.
JA TI STUDIRAM HRV I ENG U SPLITU. PRIJEMNI IZ HRVATSKOG NIJE STRASAN,TRAŽI SE ONO NAJOSNOVNIJE IZ KNJIŽEVNOSTI-A BILO BI VAM PAMETNO PRISJETIT SE POJMOVA KAO ŠTO SU ASONANCA,PERSONOFIKACIJA I SLIČNO. ENGLESKI PRIJEMNI JE PRESTRAŠAN!!!!!!SASTOJI SE OD HRPE ZADATAKA,NEMA OPĆE KULTURE NI IŠTA SLIČNO. OBA SMJERA PRIMAJU 60TAK LJUDI. SAM STUDIJ JE TAKO-TAKO,PRILIČNO JE TEŠKO,POGOTOVO ENG,DOK JE HRV ŠTREBAČINA

velika slova znace da se deres. a nemoj se derati

Zadnje uređivanje no idea : 23.05.2007. at 23:48.
BAMBOLA5 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.05.2007., 14:45   #13
dalma222
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
hrv i tal

namjeravam upisat hrv i tal u splitu pa me zanima sto se trazi za talijanski jezik....je li tesko upisati talijanski ili je možda težak za studiranje...procitala sam da za hrv treba jezik i književnost no što je onda s općom kulturom i testom inteligencije...ima li toga uopće u splitu na prijemnom....tnx unaprijed
dalma222 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 14:29   #14
ana..:)
'all you need is love..'

ana..:) Avatar

Registracija: May 2006.
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:33   #15
mala nevaljala
Registrirani korisnik

mala nevaljala Avatar

http://www.unist.hr/web/datoteke/vodic_2007.pdf

tu bi vam trebalo pisat sve šta se traži za određeni faks u splitu
mala nevaljala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:27   #16
B.Boop
Pacijent

Question

HITNO
da li netko zna postoji li prijemni za pedagogiju? i od cega se sastoji? pitanje je vezano uz filozofski u splitu, navodno se otvara pedagogija ove godine

Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 00:00   #17
mala nevaljala
Registrirani korisnik

mala nevaljala Avatar

Quote:
B.Boop kaže: Pogledaj post
HITNO
da li netko zna postoji li prijemni za pedagogiju? i od cega se sastoji? pitanje je vezano uz filozofski u splitu, navodno se otvara pedagogija ove godine
ne znan stvarno, nisan ni znala da uvode pedagogiju,..

garant neće bit jer ako prijemni nemaju učiteljski i predškolski- ne virujen ni da će pedagogija,..
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:42   #18
*Libertine*
Paranoid Android

*Libertine* Avatar

Registracija: Aug 2006.
Sad cu vas ja malo zagnjavit... Pise da su prijemni od 9. do 13.,zna li mozda netko tocno kada je za povijest umjetnosti? I sta cu uopce pisat na tom prijemnom?
*Libertine* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:50   #19
annie018
Registrirani korisnik

annie018 Avatar

Registracija: Jun 2007.
ej jel zna neko možda jel istina da se za prijemni na pedagogiju ka gledaju ocjene i daju ti temu da napišeš esej?? i to je ka sve? i imam još jedno pitanje..šta ako npr. upadnem hrvatski bez plaćanja,a engleski s plaćanjem, jeli onda plaćam ili ne? plz ako neko zna...
annie018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 06:58   #20
mala nevaljala
Registrirani korisnik

mala nevaljala Avatar

Quote:
*Libertine* kaže: Pogledaj post
Sad cu vas ja malo zagnjavit... Pise da su prijemni od 9. do 13.,zna li mozda netko tocno kada je za povijest umjetnosti? I sta cu uopce pisat na tom prijemnom?
nazovi referadu faksa i pitaj,...
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja