Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje
Korisničko ime
Lozinka

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 21:52   #1
mole-
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Kako se boriti s alkoholom?

U braku sam nepune dvije godine i imam veliki problem,naime ja svog muža obožavam,pametan je,duhovit,vrijedan,ali voli popiti.To samo po sebi nebi predstavljalo neki veliki problem da ja nisam odrasla uz oca alkoholičara,moje život je bio pun svađa,tuća,istjerivanja iz kuće uzrokovana alkoholom da sam ja od toga pobjegla.Sad prolazim isto jer je i moj muž agresivan kad popije,samo što je razlika što on još uvijek može bez alkohola ali se bojim da je na dobrom putu da se skroz navuće,jer bez obzira na tisuće razgovora koje smo vodili,bio je svjedok kakav moj otac bude kad je pijan on ne prestaje.Koristi svaku priliku da se napije a ja to sve teže podnosim.On misli da je u redu napit se,napraviti frku u kući i sutradan se izviniti i sve 5 a ja moram zaboraviti bljuvotine koje izgovori.Ponekad se osjećam kao da puno tražim jer sve ostalo štima ali ja jednostavno nemogu to podnijeti.Nije meni život kad ja se više ne radujem kad dolazi kući već mu gledam u oći da vidim dali je pijan,što ne volim ići na slavlja,rođendane i sl. jer znam da će se napiti.Ne želim se rastati,ali ako ovako nastavi morat ću.Kako da mu dokažem da to nije život i da nam je brak na jako tankoj niti,ako ne prestane piti?Kako da budem jaća od alkohola?
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:00   #2
Cats
intelektualno nevina

Cats Avatar

Registracija: Dec 2003.
Tako da mu jasno kažeš da odlaziš.

Pa ako mu je zaista stalo, potrudit će se da se to ne dogodi.

A ako mu je vlastiti porok draži od tebe, onda u tom braku ionako nemaš što raditi.
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:02   #3
mole-
Registrirani korisnik

To mi je padalo na pamet ali zašto nemože sam shvatiti što ne valja?
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:08   #4
Cats
intelektualno nevina

Cats Avatar

Registracija: Dec 2003.
Jer je slabić.

Prije nego sad skoče na mene, žao mi je ali izuzetno sam netolerantna prema onima koji su komodni prema svojim porocima i radije će uništiti vezu nego im stati na kraj.
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 03.01.2007., 22:10   #5
lilla
li-la

lilla Avatar

Registracija: Aug 2004.
Quote:
Cats kaže:
Tako da mu jasno kažeš da odlaziš.

Pa ako mu je zaista stalo, potrudit će se da se to ne dogodi.

A ako mu je vlastiti porok draži od tebe, onda u tom braku ionako nemaš što raditi.
Zavisi koliko je zaglibio s tim porokom.
Mole, mislim da treba osvjestiti problem i potražiti stručnu pomoć. Teško se sam boriti s takvim stvarima
Old 03.01.2007., 22:48   #6
mole-
Registrirani korisnik

A kako da mu ja dokažem da nam treba strućna pomoć kad on ne smatra da je to problem.I ja u neku ruku mislim da je slabić jer da me voli koliko prića sam bi prestao.Zna da moji razlozi nisu bez veze.Tužna sam i teško je gledati propast nećega što si svim srcem želio.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 23:02   #7
antonio17
Registrirani korisnik

antonio17 Avatar

Registracija: Jan 2007.
muško je pusti ga nek pije bolje ti je takav nego neki njonjo
antonio17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 23:16   #8
-ana-

-ana- Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku -ana-
Quote:
mole30 kaže:
..............Sad prolazim isto jer je i moj muž agresivan kad popije......
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Old 03.01.2007., 23:34   #9
CosmaShiva
divlja i dobroćudna

CosmaShiva Avatar

Registracija: Oct 2006.
Quote:
mole30 kaže:
U braku sam nepune dvije godine i imam veliki problem,naime ja svog muža obožavam,pametan je,duhovit,vrijedan,ali voli popiti.To samo po sebi nebi predstavljalo neki veliki problem da ja nisam odrasla uz oca alkoholičara,moje život je bio pun svađa,tuća,istjerivanja iz kuće uzrokovana alkoholom da sam ja od toga pobjegla.Sad prolazim isto jer je i moj muž agresivan kad popije,samo što je razlika što on još uvijek može bez alkohola ali se bojim da je na dobrom putu da se skroz navuće,jer bez obzira na tisuće razgovora koje smo vodili,bio je svjedok kakav moj otac bude kad je pijan on ne prestaje.Koristi svaku priliku da se napije a ja to sve teže podnosim.On misli da je u redu napit se,napraviti frku u kući i sutradan se izviniti i sve 5 a ja moram zaboraviti bljuvotine koje izgovori.Ponekad se osjećam kao da puno tražim jer sve ostalo štima ali ja jednostavno nemogu to podnijeti.Nije meni život kad ja se više ne radujem kad dolazi kući već mu gledam u oći da vidim dali je pijan,što ne volim ići na slavlja,rođendane i sl. jer znam da će se napiti.Ne želim se rastati,ali ako ovako nastavi morat ću.Kako da mu dokažem da to nije život i da nam je brak na jako tankoj niti,ako ne prestane piti?Kako da budem jaća od alkohola?
Žao mi je, ali to ti već jesu znakovi alkoholizma jer mu je ipak alkohol važniji od
žene.To što ti je otac alkoholičar čini te samo još tolerantnijom prema njegovima
ispadima.Koliko kužim iz tvoga posta sama sve si malo uljepšavaš kao nije još
tako strašno.Znam da se sa alkoholičarima baš i nemože previše raspravljati.
Ti ili alkohol?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 23:37   #10
-ana-

-ana- Avatar

Quote:
CosmaShiva kaže:
.Znam da se sa alkoholičarima baš i nemože previše raspravljati.
tocno.

.....o navedenom bi moja majka mogla knjige u nastavcima pisati.
Old 03.01.2007., 23:39   #11
Brown Acid
Dežurni Depresivac

Brown Acid Avatar

Registracija: Oct 2003.
Živio sam dugo uz cugera..
..jedina sigurna pomoć je razvod..
Old 03.01.2007., 23:45   #12
CosmaShiva
divlja i dobroćudna

CosmaShiva Avatar

Quote:
-ana- kaže:
tocno.

.....o navedenom bi moja majka mogla knjige u nastavcima pisati.
i moja također
hvala bogu moj muž nikako ne pije
ti si i inače Ana?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 23:52   #13
mole-
Registrirani korisnik

Quote:
antonio17 kaže:
muško je pusti ga nek pije bolje ti je takav nego neki njonjo

Ako je on faca što pije onda mi je bolji neki njonjo.I nije problem u tome što pije nego u ponašanju kad popije...
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 23:58   #14
mole-
Registrirani korisnik

.Koliko kužim iz tvoga posta sama sve si malo uljepšavaš kao nije još
tako strašno.

O da uljepšavam,mogla bih tri dana psati šta je sve bilo,ali sad razumijem mamu kad je rekla da ju je bilo sramota nekome reći pa je trpila sama i danas pati,a kaže da joj je sad kasno i da nema gdje.Sve mi se čini da bi mogle nas dvije skupa ostavit budale pa kako bude.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:12   #15
CosmaShiva
divlja i dobroćudna

CosmaShiva Avatar

Quote:
mole30 kaže:
.Koliko kužim iz tvoga posta sama sve si malo uljepšavaš kao nije još
tako strašno.

O da uljepšavam,mogla bih tri dana psati šta je sve bilo,ali sad razumijem mamu kad je rekla da ju je bilo sramota nekome reći pa je trpila sama i danas pati,a kaže da joj je sad kasno i da nema gdje.Sve mi se čini da bi mogle nas dvije skupa ostavit budale pa kako bude.
To ti je dobra zamisao.Ako mu bude do braka stalo bude se opametio.
Pošto sam sa ocem prošla slično kao i ti i da mi muž još počne piti
ma zbrisala bi na prve znakove.Tu ti nema pravog lijeka rijetko koji alkoholičar se izliječi i to onda samo svojom voljom,kad sam sve uvidi.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:20   #16
-ana-

-ana- Avatar

Quote:
CosmaShiva kaže:
i moja također
hvala bogu moj muž nikako ne pije
ti si i inače Ana?
i da i ne. ana mi je crkveno ime.
Old 04.01.2007., 00:45   #17
cuca
inace okvacena

cuca Avatar

Registracija: Jul 2004.
Pošalji poruku preko MSN korisniku cuca
Quote:
mole30 kaže:
Draga moja znam sto dozivljavas,
kao prvo, pises da je tvog oca upoznao u tom stanju.
Da li ti muz zna da si od kuce zbog toga pobjegla, u njegov zagrljaj?

Kao drugo;
pokusaj mu to, kad je povoljno i on je trijezan, objasniti kako ti dozivljavas to njegovo pijancenje i cega te je strah. Reci mu konkretno da ces ga napustiti ako tako nastavi! Upozori ga, ako se jos jednom ponove te stvari-pijaca-vrijedjanje-grubost-da ces ga napustiti i zatraziti rastavu!
ALI; "pruzi mu ruku" i reci mu koliko ga volis, koliko ti je vazan u zivotu i da si spremna pratiti ga kroz terapiju.....
Oznaci mu tacni rok do kada si ti spremna za to i od kada vise ne!
recimo, nek si razmisli, kolliko mu je vas brak i ti vrijedi i koji put on u buducnosti zeli....
Reci mu i daj mu jedan rok od ca. 4 tjedna za razmisljanje i odluku...

Kao tece;
Budi konsekventna! Nakon tog odredjenog roka, ako se stanje ne poboljsa, spakiraj kofere i sakrij se, idi nekud gdje te nemoze nac. Uzmi godisnji ili bolovanje. Ostavi ga samog samcatog, napustenog sebi i njegovom alkoholu.
Napisi mu jedno pismo i ostavi za sobom, napisi u njemu SVE, iskreno, sto te mori, sto ti zelis, tvoju ljubav prema njemu i sto ti od njega ocekujes, opisi vas zivot, manko zivota zbog njegovog alkohola i inace sve sto ti je na dusi...

Kao cetvrto;
ako to sve ne pomaze, da se odluci na profesionalnu terapiju i dalji zivot sa tobom----Zaboravi ga i zatrazi rastavu!

Draga moja, zelim ti uspijeh
vjeruj mi, samo konzekvencija tu pomaze i nista drugo!
Javi kako je, ok?
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 01:34   #18
georgeWtheNuclear
Banned

Registracija: Nov 2004.
Zene, bjezite od alkosa i onih koji vas zlostavljaju. Ima toliko finih muskaraca na svijetu. Cemu zivot protratiti na spasavanje nekoga tko mrzi sam sebe i vas?
Old 04.01.2007., 02:18   #19
strujici
Registrirani korisnik

strujici Avatar

Registracija: Apr 2006.
Protiv alkohola se boriti.... Zivog ga pojedes (popijes)nema sanse da prezivi
Old 04.01.2007., 03:48   #20
Ego
Egomanijak

Ego Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Ego
Alkoholizam je u oko 60% slučajeva zapravo smrtonosna bolest... Neki se izvuku, neki jednostavno nemaju snage.

Možda zvuči tadikalno, ali moj je savjet da nastavak veze uvjetuješ dobrovoljnim liječenjem. Ako to ne pomogne, bježi!
Zvijeri / Degu Nadlažan za prirodne znanosti, svijet oko nas, religiju i duhovnost. Molim da se za problema na ostalim forumima obratite nekom drugom. Ne brišem postovena zahtjev i ne mijenjam nickove.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja