Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 11:36   #1
Antimalarici, cjepiva i lijekovi

Iskusni svjetski putnici, please help . Gdje mogu naci listu zemalja za koje treba biti cijepljen i gdje se to obavlja u Zg?
Hvala na pomoci
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:27   #2
www.lonelyplanet.com

Za svaku zemlju ti pišu svi osnovni podaci pa tako i boleštine o kojima bi trebalo voditi računa. Nije ti sve u cijepljenju, o nekim stvarima sama trebaš voditi računa: npr. nemoj jesti salatu i piti ništa s ledom (salata se pere u vodi, led - već znaš) na sumnjivim mjestima ili bilo gdje u zemljama trećeg svijeta, itd...
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:05   #3
Ja bit ti radje savjetovala da pogledas na WHO sajtu (Svjetska Zdravstvena). Oni ti najbolje znaju!!!

Kad dodjes na link koji sam ti dala, na desno imas opciju izabrat za bilo koju zemlju te zanimaju bilo kakve potrebne vakcinacije.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:36   #4
Cijepljenje se obavi na zavodu za javno zdravstvo u zagrebu, oni imaju sva cjepiva.
Ako ides u
Afriku, obavezno je cjepivo protiv zute groznice.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 14:13   #5
Da, Afrika je u pitanju. Svima puno hvala, zahvaljujuci vama nasla sam i ovaj link
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 14:41   #6
I pazi da sve vakcine obavis na vrijeme. Nakon nekih ti moze bit lose, pogotovo od one za Zutu groznicu. MOze se desit da dobis osip i da ti jedno tjedan dana bude jako lose (temperatura, itd.)

I ako ides u Malaricno podrucje, pazi koje tablete ces pit....
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 14:53   #7
Quote:
Prolaznica kaže:
Da, Afrika je u pitanju.
Afrika? Gdje? Ovo ljeto se i ja planiram zaletiti dole na neka 2-3 tjedna. Ideš agencijom ili solo?

Hm, kada sam se cjepio protiv žute groznice nitko mi nije rekao da bi mi moglo pozliti, zaboravili su... valjda . Ja sam to pregrmio bez problema. Inače to cjepivo ti vrijedi 10 godina.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 15:04   #8
Najvjerovatnije Kenija, cekam neki povoljni last minute pa da zbrisem na par tjedana.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 17:05   #9
Quote:
aaston kaže:
Hm, kada sam se cjepio protiv žute groznice nitko mi nije rekao da bi mi moglo pozliti, zaboravili su... valjda . Ja sam to pregrmio bez problema. Inače to cjepivo ti vrijedi 10 godina.
Da, pogotovo ako duze godina nisi primio nikakvu vakcinu.
Meni su tu u WHO-u bas lijepo to objasnili i rekli da je ta vakcina jedna od onih koje se najteze podnosi
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 20:37   #10
Quote:
Indi kaže:
Da, pogotovo ako duze godina nisi primio nikakvu vakcinu.
To je moj slučaj. Nisam ni osjetio. Bit će da imam Supermanove gene...


Inače kada sam pitao za cijepivo protiv kolere rekli su mi da svjetska zdr. organizacija kaže kako je kolera iskorijenjena pa nije potrebno ni cjepljenje. Vratim se ja doma s puta i nakon tjedan dana vidim došlo do kolere nakon nekog većeg festivala u državi gdje sam bio . Pa sada ti vjeruj stručnjacima, nije ni čudo da me nisu upozorili na ovo drugo.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:07   #11
ja sam samo cijepljen protiv hepatitisa A. drugo nis. Mislim da imam i Tetanus ako vrijedi jos odmalena
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:59   #12
Quote:
Roko kaže:
ja sam samo cijepljen protiv hepatitisa A. drugo nis. Mislim da imam i Tetanus ako vrijedi jos odmalena
Tetanus se daje u kombinaciji sa difterijom i vrijedi 10g. Ja zbog posla cesto idem na vakcinacije - cesto podrazimjevam pod time da mi za odredjene bolesti vakcinacije moraju bit up to date.

Pogledacu u svoju zutu WHO vaccination certifikat kolko tocno vrijede hepatitisi - neki vrijede dozivotno, neki se moraju obnavljat svakih 10 ili 15g. Ja imam cjepiva protiv svih hepatitisa
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 10:09   #13
Cjepiva za put u afriku, zuta groznica,kolera,tetanus,hepatitis A.
Ne se seksat(HIV) bez kondoma, ne pit vidu sa ledom, ako ostajes duze uzimati tablete protiv malarije.Ne moj jesti svjeze lisnato povrce, meso koje nije termicki obradjeno( steak well done)opcenito svu hranu koja nije termicki obradjena znaci kuhano i peceno,postoje tablete koje pomazu u slucajevima trckalice pa si to kupi, nisam sigurna da li ih ima u hr, ja ih nabavim kad sam u SDA, ali sigurno ih imaju i kod nas u apotekama, ja nisam jela niti mlijecne proizvode osim mlijeka koje je bilo pasterizirano i sterilizirano.Moras paziti na sve jer ne treba puno da se nesto "pokupi".Piti puno tekucine, uvijek imati bocu ili dvije vode sa sobom u ruksaku.
Sta jos..............dobro se provedi.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 22:38   #14
Evo izvjesca o vakcinama iz moje knjizice koje su uvijek dobrodosle:

tifus - vrijedi 3g.
polio - booster vrijedi 10g
hepatitis a - 10g (daje se u dvije doze u godini dana)
hepatitis b - vrijedi cijeli zivot (al se daje u 3 doze u godini do dvije)
meningitis a+c - vrijedi 3g
difterija/tetanus koktel - booster vrijedi 10g
zuta groznica - vrijedi 10g al se mora cijepit puno prije puta
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 12:04   #15
cijepljenje protiv žute groznice - cijena

Pozdrav!

Spremam se u 10. mjesecu na backpacking avanturu po Maroku, Mauritaniji, Maliju i Senegalu (ili Burkini Faso). Za ulazak u neke od tih zemalja je potrebno cijepljenje protiv žute groznice. Može li mi netko reći koliko kod nas košta dotično cijepljenje? Hvala.
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 16:24   #16
Ja stvarno neznam, ali probaj nazvat svoju ambulantu, ili nazovi nekog privatnog doktora pa pitaj. U svakom slucaju pogledaj si na WHO stranice o detaljima, i rijesi to STO PRIJE jer ti vrijeme tece... Mislim da se za zutu groznicu moras cijepit minimum mjesec dana prije putovanja. Good luck
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 11:18   #17
Antimalarici (cjepiva i lijekovi)

Krajem mjeseca muž i ja idemo u Keniju. Već smo kupili lariam protiv malarije, pa me zanimaju nuspojave - pročitala sam na uputstvu koje sam dobila s tabletama da mogu biti gadne - od obične mučnine i vrtoglavice, do napada depresije ili nervoze i sl.
Imate li iskustva s tim, ili je to pretjerivanje? Koliko traju ti simptomi - da li samo onaj dan kad se uzme tableta, ili za vrijeme cijele kure? Pomagajte, da znam što me čeka!
mala maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 11:22   #18
KOristila moja bolja polovica, znam da je rekao nikad vise.

SAda uzme Maleron (ili Malaron) kaze da ima manje nuspojava.MOgu ga pitati konkretno cim se vrati.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:02   #19
Ja sam ih pila u 9tom i 10tom mjesecu na putu u Tanzaniju. Moguce nuspojave stvarno jesu razno-razne, no mene su srecom gotovo sve zaobisle. Jedino sam na u noci nakon popijene teblete imala nemirne snove. tu noc i to je to. Ako ste imalo skloni depresiji i namjeravate piti tablete kroz dulje razdoblje - mozda bi bilo dobro razmisliti. ali ako ostajete par tjedana i niste depresivni, pazite da teblete pijete sa puuuno vode i nikad na prazan zeludac, mislim da zaista nebi trebalo biti problema.
__________________
--
4, 7, 10, 16, 28, 52, 100, 196, 388, 772
anaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:34   #20
Quote:
mala maca kaže:
Krajem mjeseca muž i ja idemo u Keniju. Već smo kupili lariam protiv malarije, pa me zanimaju nuspojave - pročitala sam na uputstvu koje sam dobila s tabletama da mogu biti gadne - od obične mučnine i vrtoglavice, do napada depresije ili nervoze i sl.
Imate li iskustva s tim, ili je to pretjerivanje? Koliko traju ti simptomi - da li samo onaj dan kad se uzme tableta, ili za vrijeme cijele kure? Pomagajte, da znam što me čeka!
Evo, ja sam prije par minuta popio svoju 7. tabletu Lariama... i jos uvijek cekam da osjetim bilo kakve nuspojave, cak i u najblazem obliku (ako ne racunamo neobican osjecaj praznine u novcaniku, koji me spopao jos u apoteci).

Uglavnom, cini se da je stvar jako individualna - neki prolupaju , neki osjete nelagodu, a neki ni ne znaju da piju taj vrazji meflokin. Bojim se da, kao i svi ostali, ni vas dvoje necete znati u koju kategoriju spadate sve dok sami ne probate...
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.