Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2003., 19:53   #1
Problemi s očima/vidom

Naime u zadnje vrijeme sam počeo intenzivno osjećati slijedeće simptome:
- migrene, probadajuća bol u području čela i sljepočnica
- pečenje očiju
- vrtoglavicu kod smanjenog osvjetljenja
- bol u očima kad prebrzo dođem u jako osvjetljeni prostor ili izađem na sunce

Moram napomenuti da nisam siguran da li dobro vidim jer je to izuzetno subjektivna stvar....

Što vi mislite? Posjet okulisti?
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 20:20   #2
Tek sad si to pocel osjecati?

1) Jedan problem moze biti i kratkovidnost pa bi bilo dobro da otidjes k okulisti.
2) Jedan uzrok takvog stanja moze biti i ako radis za kompjuterom ili gledas televiziju u mraku - uvijek imaj ukljuceno nekakvo svjetlo, pa makar i stolnu lampicu - cim svjetlo osvjetljava veci dio prostorije u kojoj se nalazis - tim bolje.
3) Formaldehid - ako dovoljno ne provjetravas prostorije u kojoj radis, formaldehid koji izadje iz namjestaja, podova ili pak elektronicke opreme moze uzrokovati te simptome - jesi li mozda kupio kakvu novu komponentu ili novi uredjaj?
4) Ono s cime upravo eksperimentiram - ziva iz amalgamskih plombi - iako moze uzrokovati 150 razlicitih simptoma, jedni od cescih su preosjetljivost na jako svjetlo i zvukove, vrtoglavice koje se manifestiraju kao poremecaj ravnoteze (ziva ostecuje, izmedju ostalog, mali mozak), glavobolje, probleme s vidom (ostecuje unutrasnji dio oka)... Ja, recimo, imam malu dioptriju (-1), ali kad gledam neki predmet meni se slika pred ocima mijenja - kao da se predmet na koji sam fokusirao oci pomice (iako stoji na mjestu) ili mozda kao da ga gledam pod vodom.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 20:38   #3
Quote:
MaxB kaže:
Tek sad si to pocel osjecati?

1) Jedan problem moze biti i kratkovidnost pa bi bilo dobro da otidjes k okulisti.
2) Jedan uzrok takvog stanja moze biti i ako radis za kompjuterom ili gledas televiziju u mraku - uvijek imaj ukljuceno nekakvo svjetlo, pa makar i stolnu lampicu - cim svjetlo osvjetljava veci dio prostorije u kojoj se nalazis - tim bolje.
Ovo s mrakom nije slučaj. To izuzetno pazim. Ako gledam TV, pokraj kompa je upaljena lampica, isto tak ako delam na kompu.

Quote:
Ja, recimo, imam malu dioptriju (-1), ali kad gledam neki predmet meni se slika pred ocima mijenja - kao da se predmet na koji sam fokusirao oci pomice (iako stoji na mjestu) ili mozda kao da ga gledam pod vodom.
Točno takav osjećaj. Ista priča. Predmet mi se izoštri tek kad se približim na par metara. A posebno ako su neke divlje kombinacije boja, recimo bijela na plavoj podlogi.

Vidim ja što piše, al ne mogu fokusirati. Cijeli dan imam osjećaj ko da plivam u vodi.

Znači okulista... Znaš nekoga? Navodno je onaj iz Getaldusa u Vž dobar, kak se zove ono? Šamarija ili nekak slično!
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 21:21   #4
Quote:
Hallon kaže:
Točno takav osjećaj. Ista priča. Predmet mi se izoštri tek kad se približim na par metara. A posebno ako su neke divlje kombinacije boja, recimo bijela na plavoj podlogi.

Vidim ja što piše, al ne mogu fokusirati. Cijeli dan imam osjećaj ko da plivam u vodi.
Sad nisam siguran da je u pitanju isti 'osjecaj' - gledaj sto se meni dogadja (uopce nije vazno da li nosim naocale ili ne) - dok recimo sjedim za vozackim mjestom u autu i stojim na semaforima, stalno imam osjecaj kao da mi se auto pomice iako znam da 100% stojim na mjestu jer stisnem kocnicu do kraja. Efekt pomicanja posebno je jaki ako gledam u rubnik na desnoj(suvozacevoj) strani ceste. Zbog tog 'pomicanja', odnosno mijenjanja slike tesko mi je citati tekst, bilo na ekranu ili papiru. Imamo li isti osjecaj?

BTW jel te muci ravnoteza? Recimo ja ne mogu hodati po noci u mraku bez da se ne lovim po namjestaju jer u mraku nemam vizualnu potvru prostora - a mali mozak ili unutarnje uho ne rade kako treba (ne znam sto je od toga dvojega u pitanju).

Quote:
Znači okulista... Znaš nekoga? Navodno je onaj iz Getaldusa u Vž dobar, kak se zove ono? Šamarija ili nekak slično!
Ja sam k okulistu isao samo po naocale - bio sam prvo u Getaldusu u Ldbu, a onda u optici Markovic (ima aparat kojim ti odredi dioptriju). Mada, ako ti je problem jednak mojem (ako imamo isti 'osjecaj', istu percepciju prostora), okulist ti ne bu nist pomogel.

E, da... Zaboravih napomenuti jednu stvar: prije sam imal velike probleme s fokusiranjem na daljinu - odnosno, kad sam radil neko vrijeme za monitorom, pa sam onda pogledal u daljinu trebalo mi je mozda 5 ili cak vise sekundi da bi mi se oci prilagodile. Znas kak sam rijesil taj problem? Maknuo se s CRT monitora (17" Flatron 1024x768@85) na 17" LCD (1280x1024). Tak da mislim da probleme s fokusiranjem uzrokuje treperenje monitora, a svi CRT-ovi trepere, noviji manje, ali ipak trepere, dok LCD-ovi ne.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 04:15   #5
Možda ti samo fali vitamina E. Je ti se povraća kada? Osjećaš li mučninu?
Old 05.08.2003., 10:29   #6
Quote:
MaxB kaže:
Sad nisam siguran da je u pitanju isti 'osjecaj' - gledaj sto se meni dogadja (uopce nije vazno da li nosim naocale ili ne) - dok recimo sjedim za vozackim mjestom u autu i stojim na semaforima, stalno imam osjecaj kao da mi se auto pomice iako znam da 100% stojim na mjestu jer stisnem kocnicu do kraja. Efekt pomicanja posebno je jaki ako gledam u rubnik na desnoj(suvozacevoj) strani ceste. Zbog tog 'pomicanja', odnosno mijenjanja slike tesko mi je citati tekst, bilo na ekranu ili papiru. Imamo li isti osjecaj?

BTW jel te muci ravnoteza? Recimo ja ne mogu hodati po noci u mraku bez da se ne lovim po namjestaju jer u mraku nemam vizualnu potvru prostora - a mali mozak ili unutarnje uho ne rade kako treba (ne znam sto je od toga dvojega u pitanju).

...

E, da... Zaboravih napomenuti jednu stvar: prije sam imal velike probleme s fokusiranjem na daljinu - odnosno, kad sam radil neko vrijeme za monitorom, pa sam onda pogledal u daljinu trebalo mi je mozda 5 ili cak vise sekundi da bi mi se oci prilagodile. Znas kak sam rijesil taj problem? Maknuo se s CRT monitora (17" Flatron 1024x768@85) na 17" LCD (1280x1024). Tak da mislim da probleme s fokusiranjem uzrokuje treperenje monitora, a svi CRT-ovi trepere, noviji manje, ali ipak trepere, dok LCD-ovi ne.
Imam osjećaj vrtoglavice ali mi se to ne manifestira fizički. Znači uz taj osjećaj normalno mogu hodati i nemam problema s orijentacijom u prostoru.

Ali ovo s fokusiranjem na daljinu je definitivno. I mislim da baš zbog toga imam osjećaj vrtoglavice. Slični osjećaj pomicanja predmeta. Na poslu gledam aute na parkiralištu i skužim da ulažem dosta napora u to što gledam, da zapravo naprežem oči. A to mi se manifestira kroz bolove mišića oko i iznad obrva. Onaj osjećaj napetosti čela.

I da, nemam mučnine i ne povraća mi se....
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 10:37   #7
Meni se cini da su se tebi oci malo zdosle

Odi ti kod okulista, ali ako ides kod okulista u optici racunaj da ce pregled biti povrsan i da ce ti samo htjeti uvaliti naocale ili lece.

Meni se situacija sa fokusiranjem i zamaranjem ociju jako popravila otkako imam LCD monitor. Nema vise ni mucnina ni glavobolja sto je prije bilo obavezno nakon par sati pred monitorom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 01:43   #8
JA imam veliki problem s očima, naime kad zatvorim kapke ništ nevidim , please help
mifner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 02:20   #9
Uh to ti je ozbiljan problem ali vrlo se lako rješava.

Naime terapija je da se otvore kapci i opet se vidi.
Old 24.01.2004., 22:19   #10
točkice bljeskalice

u mom vidnom polju

pojave se s vremena na vrijeme, ne prečesto

kratkovidna sam, imam - dioptriju i astigmatizam

stalno sam pred kompom ili s nosom u knjizi, da li je moguće da je od umora ?

ima li neko ideju ili slične simptome ? drugih simptoma nema, ili sam toliko isprepadana da ih ne primjećujem

inače, idem kod doktora asap, of kors
Old 24.01.2004., 22:53   #11
Provjeri ocni tlak. Inace, imas opis jednog forumasa na temi "Ovo me vec pocinje zabrinjavati".

Poslije bih mogla i spojiti s tom temom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 00:35   #12
Ako su te tockice bljeskalice srebrnkaste boje i javljaju se uz laganu vrtoglavicu, a traju vrlo kratko......onda se i meni povremeno javljaju vec godinama.
Ja sam to na svoju ruku proglasila posljedicom niskog tlaka, anemije.....
Naravno, ne znam koji je pravi razlog.
Tesa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 12:53   #13
isto se i meni znaju pojavit, ali rijetko, ugl kad sam premoren..
iako mi se jednom dogodilo da ih je toliko bilo da nisam novine mogao citati nekoliko minuta..
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 19:13   #14
Zna se i meni dogoditi. Nekako mi se čini da mi se rjeđe događa od kada sam odlučio da je to normalno i prestao se oko toga uzrujavati.
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 19:19   #15
Quote:
Tesa* kaže:
Ako su te tockice bljeskalice srebrnkaste boje i javljaju se uz laganu vrtoglavicu, a traju vrlo kratko......onda se i meni povremeno javljaju vec godinama.
i meni,najčešće mi se to dešava kad se naglo dignem.
zna proći preko 6 mjeseci da mi se to ne desi a nekada svaki dan
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 20:35   #16
To kad se naglo dignes ti moze imati veze sa niskim tlakom ili anemijom.

Doduse, meni ne bljeska, meni se zamraci pred ocima
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 11:31   #17
išao sam na google da vidim šta je anemija kad ono imam dosta simptoma

u vojsci sam otkrio da imam tahikardiju, pio sam tablete ormidol.
budući da se više fizički ne opterećujem ne pijem nikakve tablete.
brzo se umaram.kad potrčim 50m osjećam da će mi srce eksplodirat,dobijem jake bolove u prsima.
dok spavam često mi utrne lijeva ruka.

upravo sam pogledao šta je Angina pektoris

kad sam služio vojsku poslali su me na preglede u sto bolnica,valjda bi otkrili da imam anemiju
dali je anemija opasna?
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 11:53   #18
Anemija se, barem laicki i povrsno, povezuje najcesce sa nedostatkom zeljeza u organizmu.
Mislim da ona ne mora biti konstantno stanje organizma.
Ja sam jedno vrijeme uzimala tablete zeljeza i sjecam se samo da nije u tome dobro pretjerivati. Visak zeljeza isto nije pozeljan.

Ipak je najbolje ne nagadati i otici na pregled.......a kontraproduktivno je i pretjerano citanje simptoma raznih bolesti....svi smo skloni vrlo brzo prepoznati sebe...i eto hrpe dijagnoza, vecinom netocnih naravno.
Tesa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 18:06   #19
Ma kakva angina pectoris, nemoj brijat...

Ima vise vrsta i uzroka anemija, najcesci je nedostatak zeljeza. Nije to nista strasno.

Javi se svom lijecniku.

BTW, prijateljica mi ima poviseno zeljezo. Sto problema zbog toga...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 02:55   #20
Ovih mi je dana dosta bljeskalo pred nosom, sto se pokazalo kao posljedica povisenja ocnog tlaka. A kako su me uspjesno plasili njime (i ovdje, na forumu ), toplo preporucujem mjerenje.

Inace, ovo bljeskanje je bilo kao mnostvo iskrica razbacanih prilicno jednoliko po vidnom polju. Trajalo je deset minuta do pola sata, s tim da je znalo biti i duze, ali u puno manjoj mjeri. U vrhuncu 'napada' nisam mogao citati ako nisam knjigu drzao na pedalj od ociju, a i tako sam trebao buljiti u rijec da je prepoznam. To bi trajalo po dvi-tri minute. Sad, kad znam sto mi bi, sretan sam da je sve dobro zavrsilo.

Dakle, ako je slicno, trkom u doktora.

S druge strane, i meni je otkad znam za sebe problem naglo ustajanje. Blago mi se zavrti, a na par sekundi sam blago (ili manje blago) zaslijepljen. No, onda samo na sekundu glavu medju koljena da krv dodje i sve super trenutacno.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 03:03.