Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 23:26   #4641
bsimic
Electronics guru

Registracija: Feb 2008.
Pošalji poruku preko Skype korisniku bsimic
Adenokarcinom dojke - POMAGAJTE!

Imam pitanje vezano za moju majku, koja ima 53 godine. Njeni zadnji nalazi tima za tumore dojke od 14. 01. '09. glase:

Dg: CA MAMMAE DISS. Meta reg. Supraclavicularis. Meta ossea

Op. (datum, vrsta): 2003. g. inflamirani tumor lijeve dojke, klinički T4 N2 M0. Priumila neoadj. KT po FEC protokolu 6 ciklusa potom operirana - masektomija i ev. aksile. (2004. g.)
PHD: CDI gr II, sva dojka prožeta tm stanicama. Aksila 5/9.
ER 100% PR=+ HER2=+++

Zračena radialno lokoregionalno.
Potom hormonska terapija - Nolvadex od 5. mj. 2004. g. do 5. mj. 2007. g. kada se uvodi Arimidex (radi hiperplazije endometrija).
11. mj. 2007. g. obrada pokazala paket ly desno.
Odlukom Tima primila 12 tjednih Taxola uz Herceptin.
Od 5. mj. '08. prima Xelodu uz Herceptin. Primila 6 ciklusa Xelode.

U 9. mj. 08. bolovi u leđima, sci obrada pokazala meta promjene po kostima.
Palijativno ozračena na TH9, 10, 11 i primila Arediu.
Također progresija ly suprakl. desno, te progresija tm markera CEA i Ca 15.3
Prekinuto liječenje Xelodom a u th uključen Cisplatin, primila 1 ciklus.

Od 10. mj. '08. na terapiji 2 M, primila IV ckl (zadnji 05. 12. '08.)
Krajem 12. mj. buknula desna dojka, progresija nalaza suprakl. desno te konglomerat ly u desnoj aksili.
Citopunkcija - adenoca metas. u aksili. Dojka punkcija negativna.

ODLUKA O LIJEČENJU:
- kemoterapija po AC protokolu uz kontrolu UZV srca.
Dopuniti obradu RTG pluća, lab. nalaze i tm markere.

-- kraj liječničkog nalaza --

TREBAM SAVJET ili neku pomoć - koliko sam razumio nalaz preporučuje se kemoterapija koktelom "AC", što je zapravo Doxorubicin i Ciklofosfamid s paclitaxelom (ovo sam saznao sa interneta), koji imaju teške nuspojave, npr.: mučnine, povraćanje, gubitak kose, rane na dlanovima i stopalima, mogu izazvati srčane probleme, čak i zastoj srca... (i ovo sam saznao sa interneta). Moja majka već jako teško podnosi kemoterapije (od 2004. stalno prima neke citostatike i hormone, sa očito sve slabijim rezultatima), a sada se stalno javljaju novi čvorići i metastaze u progresiji.

JAKO SAM ZABRINUT! Ima li tko nekakav savjet, kako lakše podnijeti terapiju ili možda neku drukčiju terapiju sa boljim rezultatima. Hvala!
Old 21.01.2009., 06:58   #4642
Ivanicapeca
Svarožić

Ivanicapeca Avatar

Registracija: Mar 2006.
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post

TREBAM SAVJET ili neku pomoć - koliko sam razumio nalaz preporučuje se kemoterapija koktelom "AC", što je zapravo Doxorubicin i Ciklofosfamid s paclitaxelom (ovo sam saznao sa interneta), koji imaju teške nuspojave, npr.: mučnine, povraćanje, gubitak kose, rane na dlanovima i stopalima, mogu izazvati srčane probleme, čak i zastoj srca... (i ovo sam saznao sa interneta). Moja majka već jako teško podnosi kemoterapije (od 2004. stalno prima neke citostatike i hormone, sa očito sve slabijim rezultatima), a sada se stalno javljaju novi čvorići i metastaze u progresiji.

JAKO SAM ZABRINUT! Ima li tko nekakav savjet, kako lakše podnijeti terapiju ili možda neku drukčiju terapiju sa boljim rezultatima. Hvala!
Po ovome što sam pročitala, mami je bolest u punom zamahu Nuspojave su jednostavno takve kakve jesu, iako to ne znači da ih mora uopće imati. Uzima li mama kakav preparat za dizanje imuniteta? Ovdje smo o tome zaista puno pisali.
Ipak, preporučila bih ti da uzmeš sve mamine nalaze i da mamu odvedeš na pregled kod neovisnog onkologa po drugo mišljenje. Ono košta, ali barem ćete biti na čistom što i kako dalje.
Old 21.01.2009., 15:34   #4643
cromaidenfreak
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2007.
Hvala svima. Posebno tebi ko ka. Vjerujem u ono što je napisano.
cromaidenfreak is offline  
Old 21.01.2009., 15:39   #4644
cromaidenfreak
Registrirani korisnik

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
2 Ivanica, Blaise, 5Ivy - mama mi je samozatajni i mirni tip koji izbjegava konflikte. To je sve bilo kul i u redu dok ju nije čopio rak dojke prije mjesec-2, tim više što ima potrebu obaviti sve sama (dižemo joj nalaze i sl., ali to je uglavnom to, jednostavno ima potrebu sama konzultirati se s liječnicima). Sada prima kemoterapiju i ima često niske leukocite. Stalno ju gnjavim da nešto jede i kuham samo ono što voli, samo da si nabilda imunitet. I onda ide kod doktora kojima ništa ne znači dogovoren termin i visi po čekaonicama krcatim ljudima koji su u momentalnim trendovima prehlada i plućnih upala. Ne znam kako, ali morat ću ju nagovoriti za neki kompromis jer me užasava ovo njeno izlaganje svim i svačim.
Posebno me ljuti što ona mora reći liječnici da joj dade uputnicu za kemoterapiju zaboga, tko je tu liječnik? Prvi put umalo zbog te tuke nije mogla primiti kemoterapiju. Sigurno joj ona nije prvi pacijent sa ovom dijagnozom i nije mi jasno koji im je klinac. Ima dosta takvih primjera iz zadnjih par mjeseci... nevjerojatno je kakvi se fušeri i šarlatani danas nazivaju liječnicima
Evo jedan prijedlog iz našeg iskustva. Moj dundo je za života primio 9 ciklusa kemoterapija. Prvo monoterapije, a zatim kombinirane.
Svo to vrijeme je pio kapsule Immunomax AHCC i Nativni propolis.
Krvna slika nikad nije bila van normale, u nijednom dijelu, pa tako i kod leukocita. Neka i drugi napišu ako imaju sličnih iskustava, pa možete probati.
Immunomax košta 180kn kutija, ali za teške bolesnike ona je dostatna za 1 dan. aime od 20 kapsula, dnevno se podijeljeno u 3 doze pije po 6 kapsula, dakle 18 komada. Nativni propolis bar 2x2 dnevno.
Gljive shiitake i maitake u kapsulama Immunomax AHCC dokazano smanjuju ili usporavaju rast metastaza, na način da potiču proizvodnju T stanica i leukocita.
Nativni propolis je snažan antioksidans i vrlo dobar imunostimulans.
Eto, razmislite.
Pozdrav i sretno, piši kako se situacija razvija
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 21.01.2009., 20:32   #4645
plagra
Vjeruj...

plagra Avatar

Registracija: Jun 2007.
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Držite se ljudi i želim vam da što prije dobijete bitku!!Pozdrav.

Zadnje uređivanje plagra : 21.01.2009. at 20:52.
plagra is offline  
Old 21.01.2009., 20:34   #4646
Barreth
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Smile

Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Evo jedan prijedlog iz našeg iskustva. Moj dundo je za života primio 9 ciklusa kemoterapija. Prvo monoterapije, a zatim kombinirane.
Svo to vrijeme je pio kapsule Immunomax AHCC i Nativni propolis.
Krvna slika nikad nije bila van normale, u nijednom dijelu, pa tako i kod leukocita. Neka i drugi napišu ako imaju sličnih iskustava, pa možete probati.
Immunomax košta 180kn kutija, ali za teške bolesnike ona je dostatna za 1 dan. aime od 20 kapsula, dnevno se podijeljeno u 3 doze pije po 6 kapsula, dakle 18 komada. Nativni propolis bar 2x2 dnevno.
Gljive shiitake i maitake u kapsulama Immunomax AHCC dokazano smanjuju ili usporavaju rast metastaza, na način da potiču proizvodnju T stanica i leukocita.
Nativni propolis je snažan antioksidans i vrlo dobar imunostimulans.
Eto, razmislite.
Pozdrav i sretno, piši kako se situacija razvija
Moj je suprug primio 07/08. g. 5 ciklusa kemoterapije (Cisplatin+Vepezid) a prije petnaestak dana drugi ciklus Taxola. Krvna slika mu je također cijelo vrijeme jako dobra - baš sam večeras pregledavala stare nalaze (spremamo se za kontrolu idući tjedan) - L, Tr, E kao i faktori imuniteta su mu stalno bili uredni i u granicama. On nije pio Immunomax (bio nam je preskup jer smo kupovali Tarcevu) ali ni jedan dan nije bio bez Nonija (po 1 dcl dnevno minimalno) i Beta Glucana 1,3 D (po dvije dnevno). Izgleda da je i to "upalilo". Provodio je dosta vremena na zraku, šetao, a i trudili smo se da što više jede voća i povrća.
Naravno, jeo je i slanine i luka jer je to hrana koju i inače voli. Ništa od onoga što je volio prije dijagnoze nismo mu uskratili, tako da cijelo vrijeme ima i istu kilažu. Mislim da je ipak puno toga individualno.
Puno pozdrava svima!
Barreth is offline  
Old 21.01.2009., 21:25   #4647
bsimic
Electronics guru

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Po ovome što sam pročitala, mami je bolest u punom zamahu

Quote:
Uzima li mama kakav preparat za dizanje imuniteta?
Najnovije uzima ProSure, i prije je uzimala razne lijekove za imunitet (sve po preporuci liječnika)...

Quote:
Ipak, preporučila bih ti da uzmeš sve mamine nalaze i da mamu odvedeš na pregled kod neovisnog onkologa po drugo mišljenje.
Teško nekome u Splitu (ovo su nalazi tima za dojku splitskog KBC-a), jedino možda u Zagreb. Zato i pišem na forumu u nadi da će ovo pročitati netko stručan tko može dati koristan savjet što napraviti...
Old 22.01.2009., 07:15   #4648
Ivanicapeca
Svarožić

Ivanicapeca Avatar

Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post

Najnovije uzima ProSure, i prije je uzimala razne lijekove za imunitet (sve po preporuci liječnika)...

Teško nekome u Splitu (ovo su nalazi tima za dojku splitskog KBC-a), jedino možda u Zagreb. Zato i pišem na forumu u nadi da će ovo pročitati netko stručan tko može dati koristan savjet što napraviti...
ProSure je energetski napitak koji zamjenjuje jedan obrok svojim sastojcima.
Pričam o preparatima koje liječnici uglavnom ne preporučuju i smatraju bacanjem novca, a među ljudima koji su uzimali se pokazalo upravo suprotno...
To su stvari tima Immunal, Beta Glucan, Aloa, Noni, Nativni propolis (toplo ga preporučujem iz vlastitog iskustva) i td. Pisali smo ovdje o tome, pogledaj.

Što se tiče privatnih onkoloških ordinacija u Splitu, evo jedne koju sam ovak na przaka uspjela naći:

ONKOLOŠKA ORDINACIJA dr. spec. TOMIĆ DANICA
Adresa: BIHAĆKA 3, 21000 Split
Telefon: 021 / 486321

Nije nužno putovati u Zagreb po drugo mišljenje. Nemoj mamu tramakavat bez potrebe.
Old 22.01.2009., 07:21   #4649
Ivanicapeca
Svarožić

Ivanicapeca Avatar

Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Moj svekar je izgubio borbu sa rakom..umro je prošli tjedan..počeo ga je boliti želudac,došli smo u bolnicu ujutro a popodne je umro.Barem se nije puno mučio.A tako je bio veseo zadnjih par dana i imao je apetita i dobio je na kilaži...i onda odjednom..
Plagra, primi moju iskrenu sućut.
Old 22.01.2009., 08:28   #4650
plagra
Vjeruj...

plagra Avatar

Quote:
Plagra, primi moju iskrenu sućut.
Hvala ti.
Old 22.01.2009., 12:16   #4651
FIŽA
Registrirani korisnik

Quote:
Primi moju iskrenu sućut

Također iskrena sućut Cromaidenfreaku
FIŽA is offline  
Old 22.01.2009., 13:33   #4652
cromaidenfreak
Registrirani korisnik

Quote:
Moja sućut. Prije 15ak dana mi se isto dogodilo sa dundom.
Old 22.01.2009., 20:13   #4653
plagra
Vjeruj...

plagra Avatar

[QUOTE=FIŽA;18335840]Primi moju iskrenu sućut

Hvala ti Fiža.
Old 22.01.2009., 20:14   #4654
plagra
Vjeruj...

plagra Avatar

Quote:
Moja sućut. Prije 15ak dana mi se isto dogodilo sa dundom.
Hvala.Moja sućut zbog gubitka dunde.Sad je na ljepšem mjestu,kao i moj svekar.
Old 22.01.2009., 20:20   #4655
Blaise
Ponekad nisam na forumu

Blaise Avatar

Registracija: Nov 2002.
plagra, primi moje saučešće.
Old 22.01.2009., 23:20   #4656
bsimic
Electronics guru

Plagra i Cromaidenfreak - primite moju iskrenu sućut! Nadam se da će se takve bolesti jedno dana liječiti kao i gripa - sa jednom terapijom tableta (ili nečeg sličnog)...

Quote:
Pričam o preparatima koje liječnici uglavnom ne preporučuju i smatraju bacanjem novca...
Sada uzima Kolostrum i Propolis... raspitat ćemo se za ove ostale imunološke lijekove koje si navela... hvala na savjetu!

Quote:
Što se tiče privatnih onkoloških ordinacija u Splitu...
... nije nužno putovati u Zagreb po drugo mišljenje. Nemoj mamu tramakavat bez potrebe.
Moja mama je bila već u dvije privatne ordinacije u Splitu i nije ništa novo/pametnije saznala. Stvarno mi je žao tramakavat, ali ona je spremna ići (a ja sam spreman voziti je) u Zg ako treba.
Old 23.01.2009., 08:58   #4657
plagra
Vjeruj...

plagra Avatar

Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
plagra, primi moje saučešće.
Hvala ti Blaise.
bsimic-hvala ti.Ja se isto nadam da će se to u skorijoj budućnosti liječiti poput gripe.Da će se napokon toj bolesti stati na kraj.
Zato svima želim da pobijede tu opaku bolest i da ne gube nadu i vjeru.
Old 23.01.2009., 09:11   #4658
ruzica44
Registrirani korisnik

Quote:
Primi moju iskrenu sućut.
ruzica44 is offline  
Old 23.01.2009., 09:14   #4659
ruzica44
Registrirani korisnik

Quote:
Prije 15ak dana mi se isto dogodilo sa dundom.
Primi moju sućut.
ruzica44 is offline  
Old 23.01.2009., 09:22   #4660
plagra
Vjeruj...

plagra Avatar

Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Primi moju iskrenu sućut.
Hvala vam Ružica.
Advertisement