Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2004., 01:14   #1
Japan

jel bio tko ? i jel moze napisati bitnije informacije , posebno sto se tice cijena svega i svacega ???
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 02:45   #2
Bio ja. Tokyo i Kamakura. Jako lijepo i jako neobicno, izgubit ces se sigurno. Pretpostavljam da ne citas japanski. U podzemnoj ima imena stanica na engleskom i ona masina za karte ima na engleskom i tu engleski prestaje. Prstima pokazujes i poslije "Arigatooooo" (obrati paznju na produzeno 'o').

Cijene... U ducanima ko u HR... puta 3. Imas po gradu restorane, tj. rupe u zidu di imas masine, pa izaberes koju ces juhu, pa platis, pa odneses frajeru i on ti napravi. $8. Daleko najjeftinije za vani jest. Inace ispod $15 po tanjuru ni blizu birtiji, a uglavnom je i vise. Hranu je lako izabrat, jer, suprotno uvrijezenom misljenju, najveca industrija u Japanu nisu auti i elektronika, nego mali plasticni modeli hrane (onak, na tanjuru, u zdjelici, itd.) pa onda uvijek znas sta ces dobit (i to tak zbilja i izgleda, ko na modelu). Podzemna je bila nekad po Tokiju oko $2 po voznji, tak nekak. Vlak izmedu Tokija i Kamakure (Kamakuru toplo preporucam, prekrasan gradic sa onim velikim Budom) je bio oko $15 u jednom smjeru. A za pol sata si tam. Pivo se ne sjecam posto je bilo. Nas trojica smo u nekom ne prefinom restoranu dali za malo jela, malo sushija, malo sakea i tri pive $90 + napojnica. Puno previse, a nije bilo ni fino. Spavanje u hostelu je bilo $35 na noc, a u nekom ryokanu oko $60. Hotele nisam ni gledao.

Nisi napisao kud ides, pa mi se ne pise kaj ima za vidit u Tokiju. Investiraj u Lonely Planet, isplati se svaki cent, jer samo mapa Tokija kosta ko pol knjige.

Javi ak oces jos informacija.
PakShoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 02:58   #3
ej hvala puno na informacijama , planiram na dva mjeseca manje vise otici , i vidjet koliko god se moze i sta god se preporuci , mislim putovat po svim vecim,manjim i poznatim mjestima , manje vise cijelu zemlju ak stignem , u tokyu isto mislim prvih 5 dana bar ostati , tako sta god bi mi mogao jos preporuciti , kazati ,je jako dobrodoslo , japanskog znam nesto osnovnog , planiram jos malo naucit tako da mislim da bar sa citanjem osnovnih stvari ne bi trebalo biti previse problema ... hvala jos jedanput.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 05:14   #4
Marine, ja sam bio u Japanu krajem listopada prosle godine. Turisticki. Tri tjedna. I dobro ti kazu, Japan jest skup, ali je usluga i kvaliteta svega vrhunska (ali se, hvala Bogu, puuuno stvari moze naci po jako povoljnim cijenama, a uopce nije rijec o boflu). Ja sam imao olaksicu sto sam spavao kod frendova (jedan tjedan Tokio, drugi Osaka i treci Fukuoka). Za prijevoz preporucujem kupnju JR Rail Passa (moj je trajao 21 dan i kostao 550 $, ali je pokrivao vecinu vlakova pa i one bullet traine, najbrze na svijetu kojima sam se vozio osam puta, sto bi me inace kostalo oko 800 $). I jako mi je pomoglo sto razumijem osnove japanskoga.

Pozdrav,

kaeovo

P.S. Ako imas jos kakvih pitanja, samo pisi.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 13:10   #5
Cool Idem u Japan ovo ljeto!

Konnichiwa!

U kolovozu idem s frendom backpackirati Japanom na 2 tjedna

Jučer smo uzeli karte;s Al Italiom povratna Zagreb-Tokio via Milano košta 811 eura. S drugim kompanijama je bilo dvjestotinjak eura skuplje.

Hosteli će doći negdje 500 eura po osobi za 14 noći.
Za vidjeti najvažnije Kyoto,Tokyo i Fuji.
To je otprilike ono što sam do sada doznao.

Jeli netko od forumaša bio u Japanu ili ima informacije o cijenama,must see mjestima,jap.željeznici i slično?

Domo arigato,
Sayonara

Zadnje uređivanje x-type : 20.12.2007. at 19:05.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:34   #6
Zavidim ti, provedi se dobro i mogao bi postati naforumu mali putopis iz Japana
Siddartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:13   #7
Naravno da cu napisati mali putopis za forumaše!

Izgleda da osim Joze nitko od forumaša nije bio u zemlji izlazećeg sunca,pa sam ja drugi;kako to fancy zvuči LOL ;-)

Jozo,kakvi su bili vlakovi,recimo srednje brzi na relaciji Tokio-Kyoto ili Kyoto-Hirošima?

Zadnje uređivanje x-type : 20.12.2007. at 19:05.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:17   #8
Ok,bili i Kaevo i Pakshoe ;-) Ljudi,dajte savjet dali uzeti japan raill pass ili se snalaziti na licu mjesta sa kartama?
Navodno ima neki praznički rail pass od 20.7 do 10.9 za 80 eura(kupuje se u Japanu)ali vrijedi samo na sporim vlakovima! Pravi raill pas koji vrijedi na 90% vlakova se obavezno kupuje prije puta(najbliže u Beču) i košta oko 300 eura. relacije koje planiram su otprilike- Tokio i okolica,Kyoto i okolica,Kyoto-Tokio povratna,Kyoto-Hiroshima povratna
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 18:16   #9
constantinopol,obavezno napisi kako je bilo u japanu,bilo kakva informacija je dobrodosla,od cijena do mjesta za vidjeti.decko i ja se spremamo na mjesec dana,doduse,tek druge godine,ali smo vec poceli prikupljati informacije da sto jeftinije prodemo.mi mislimo ici preko rusije transsibirskom zeljeznicom,htjeli bi vidjeti moskvu,pa iz vladivostoka do japana.ako je itko putovao u japan ili transsibirskom neka se javi.
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 18:40   #10
Japan - slikopis

Dakle, galerija slika (njih 350) s komentarima nalazi se na adresi:
http://www.markog.com/album/index.html

Slike su zapravo screenshotovi s videokamere (da ne prigovarate bez veze).
I malo sam teziste bacio na stvari koje bi mogle zanimati potencijalne turiste (npr. cijene, klopa i slicno). Nekoliko slika sam namjerno uklonio, ali 95% ih je OK.

kaeovo

P.S. Molim admine da ovu temu ne spajaju s "Japanom i Bugarskom" jer od Japana na toj temi vise nema nicega (a i blesavo je imati dvije tako razlicite destinacije spojene zajedno). I link do galerije slika s te teme vise ne radi.

Teme sam spojio tako da ima nekog smisla, tj. svi korisni postovi o Japanu su na jednom mjestu. Nekorisno je ostavljeno u temi s krepanim linkom.

Zadnje uređivanje aaston : 21.01.2007. at 20:09.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:52   #11
^^ Zakon, pregledal sve, jako zabavan slikopis hvala
*Cole* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:55   #12
hi!
pozdrav iz Phnom Penha! bio ja u Japanu krajem 10. i pocetkom 11. mjeseca. Proveo malo manje od dva tjedna i vidio Tokio-jezero Yamanaka (Fuji)-Kyoto-Nara-Osaka. Japan je skuplji od Hrvatske, ali ne puno. Price o visokim cijenama su prenapuhane. Jesti mozes u malenim restoranima za cca 10 dolara, ulaznice stoje par dolara, smjestaj u hostelima cca 20-25 dolara po osobi u dvokrevetnoj sobi. Ono sto je skupo u Japanu je prijevoz i na to mi je otislo najvise para, bilo da se radi o metroima ili autobusima i vlakovima izmedju gradova. Uglavnom, koristi sto vise autobusa, a sto manje vlakova. U gradovima koristi vise noge umjesto metroa.
Mozes naci moj putopis iz Japana na http://backpack.blog.hr

Pozdrav,
Vedran
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 03:03   #13
super ti je putopis iz vijetnama

studiram u americi i bas ovaj term imam course US and Vietnam

trebam jednog dana tamo otici
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 22:20   #14
Evo par cinjenica i cijena:

Podzemna u Tokiju obicno kosta u jednom smjeru cca 7 - 15 kn, ovisno o relaciji.

McDonaldsu i ostalim fast food restoranima tipa KFC i MOS burger cijena krece otprilike kao i kod nas. Tu nema puno filozofije, dakle znas kaj te ceka.

Sushi je od obicne svakodnevne hrane u Japanu postao pravi luksuz i uzasno je skup u pravim sushi restoranima. Tu se uvjek isplati otic skupa sa nekim, naruciti veliki pladanj i podjelit trosak.
Ipak, postoje jeftini sushi restorani nize kvalitete u kojima se sushi vrti na nekakvoj izlozbenoj traci (kaiten zushi) di samo uzmes tanjur i tam obicno kosta 5 kn po komadu, ali naravno ima i skupljih. Nije da je nekvalitetan, ali nije ni vrhunski kao onaj di platis 1000 kn po rucku Uglavnom, to je masovno popularno jer je jeftino a fino.

Kava i sok su isto kao kod nas... Ima jaaaako puno automata za sokove i kavu pa i nije bas strasno.

Japanski fast food lanci tipa Yoshinoya, Matsuya, Gyuudonya su relativno jeftini i covjek moze rucati normalno za 20 kn

Velike robne kuce zvane Depaato (od Department store) obicno na svojoj najnizoj razini ili najvisoj imaju restorane koji isto tako nisu preskupi. Racunaj 50 kn.

Bento ili vec pripremljeni svjezi ruckovi koje mozes kupiti u ducanima su oko 25-50 kn.

Kino je masovno skupo, dakle to se ne isplati... oko 100 kn po osobi.
Karaoke nije skup a i dobite besplatna pica u vecini njih.
Love hoteli su oko 150 kn / 3h.
Taksi je uzasno skup i NEMOJ ni za zivu glavu ici u njih jer neces imati cime platiti, vjeruj mi. Znam za ljude koje je taksi od Narita aerodroma do centralnog Tokija kostao preko 2000 kuna a mogli su ici vlakom za 150kn. Ni za zivu glavu ulaziti u njih.

Eto, to je otprilike to sto se tice cjena, nadam se da sam pomogao. Kao sto vidite, Japan nije nista skuplji od onog na sto smo mi navikli doma, dok god je covjek u nekim razumnim mjerama. Naravno da neces otic jest u restoran u Hyatt ili Hilton hotel. Dakle sve u svemu, hrana je sto se tice cjena kao u Zagrebu.

U Japanu vrijedi jedno zlatno pravilo: izvan svih normalnih restorana vani su izlozene cijene i modeli hrane zato da covjek zna kaj ima unutra. Oni koji nemaju izlozene cijene - ne ulaziti u njih. To sluzi samo da se odere covjeka da si nemre vise popravit budjet za sljedecih 2 dana. Isto tako, ne ulaziti u nekakve trecerazredne rupcage jer takve obicno najvise naplate, kao sto su covjeku gore koji je platio $90 za tri pisljiva rucka... PREVISE.

Evo par savjeta sto se tice ponasanja i kulture:

Ne jesti na ulici u hodu, na biciklu ili vlaku. To se smatra krajnje nekulturnim i izaziva zgrazanje. Obicno kad ljudi jedu vani, sjednu na klupicu i tamo pojedu. Dakle mozes jesti svugdje, ali prvo sjedni.. i NE u vlaku.
Ne razgovarati glasno na mobitel u vlaku. Isto se smatra nekulturnim.

Izbjegavati podzemnu od 7-9 ujutro i 3-5 popodne. Guzve su jednostavno nepodnosljive. Radije idi pjesice, nije centralni Tokio tak velik da se ne bi moglo hodati izmedju 2-3 stanice.

I naravno, uvijek se isplati nauciti neke rijeci, ponijeti rijecnik sa sobom, i nauciti pisma hiragana i katakana... korisno je. Svako pismo je cca 40 znakova, nauce se u par dana.

Eto... to je to od mene

Zadnje uređivanje x-type : 20.12.2007. at 19:04.
tommy456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:29   #15
Da se nadovezem na Tommyja:
1. Tokio je pokriven fantasticnom mrezom metroa i zeljeznice (dvije razlicite ogranizacije, sto znaci da karte za metro ne vrijede za zeljeznicu i obratno). Zeljeznica povezuje udaljenije dijelove, ima manje stanica, ali je isplativija (stranci mogu kupiti i poseban pokaz JR Pass, ali samo izvan Japana - to je najisplativija investicija za svakog turista koji namjerava putovati izvan Tokija jer pokriva i japanski ultraekspresni vlak shinkansen - relaciju Tokio-Fukuoka (1500 km) prevali za cca 5,5 h). Metro pokriva samo gradsko podrucje i ima gusce nacickane stanice. I jedno i drugo je krajnje pouzdano i vrlo tocno.
2. U McDonald'su se valjda najjeftinije jede. Iako je to (uglavnom) standardna ponuda hamburgera pa ih treba izbjegavati ako se bas mora. Hocu reci, glupo je da nakon puta od 10.000 km trcite u McDonald's. To mozete i doma.
3. Sushi nije nikakav luksuz i postoje tisuce restorana u kojima ga mozete jesti (od vrlo jeftinih do ultraskupih). Preporuka: sushi na trznici Tsukiji najsvjeziji je na svijetu jer je Tsukiji najveca ribarnica u Japanu (ako ne i globalno). Takodjer, kaiten-zushi restorani mogu biti (uvjetno receno) prcvarnice, ali i fino uredjena mjesta (sjecam se jednoga u Roppongiju). Kamo god odete, necete zazaliti. Kod Japanaca losa usluga ne prolazi. Sushi mozete kupiti i u kombiniju (convenience store). Taj je, doduse, proizveden industrijski, ali nema veze. Kosta od 10-25 kuna. Sat vremena prije zatvaranja, u regularnim ducanima sushiju cijena padne i do 50%. Moraju ga se nekako rijesiti.
4. Kava i sok... To sam kupovao u kombiniju (ili iz automata kojih ima posvuda). 7-10 kuna.
5. Yoshinoya, Matsuya, Gyuudonya nisu relativno jeftini, nego vjerojatno najjeftiniji lanci restorana u kojima mozete kusati nesto japansko (dobro, Yoshinoya je carstvo curryja). Rucati se moze vec za 20 kn, sto je sigurno bagatelna cijena kad se uzme u obzir da se nalazite u jednoj od najskupljih zemalja na svijetu.
6. Na prehrambenom odjelu robih kuca mozete kusati sve i svasta (besplatno) jer posvuda imaju kojekakve degustacije.
7. Kad je mene ekipa vodila na karaoke, sat vremena nas je kostao 50-60 kn po glavi. Dakle, oprez.
8. Kako Tommy rece, bjezite od taksija glavom bez obzira. Prepreskupi su.
9. Ja sam jeo u vlaku, bas kao i jedan gospodin (Japanac) od svojih 70-ak godina. Uzeli obento, sokic i deri. Ljudi mozda nisu navikli na to, ali nas nitko nije cudno gledao zato sto jedemo u vlaku. Prebrzo se ondje zivi da bi se ljudi zgrazali nad takvim sitnicama.
10. Mnogi Japanci znaju nesto engleskog, ali ne bi beknuli ni za Boga (kazu da ne govore dok se ne osjecaju sigurno - ili pijano ). Zato mozete pokusati komunicirati na engleskom, ali sporo i glasno. Ili im pokusajte napisati. I to katkad pali. S druge pak strane, ako se potrudite i pokusate s japanskim frazama, nitko vam se nece smijati. Bit ce ljudima drago sto ste si dali truda. A i neki od njih ce vas pohvaliti. Mene je jedino zacudilo to sto su mi u Tokiju prije prilazili penzici (kad bi me vidjeli kako gledam u kartu grada) nego mladi. Zasto? Navodno penzici imaju vremena posvetiti se hobijima (ucenju jezika, na primjer) dok mladima strani jezici bas i ne igraju neku preveliku ulogu (Japan je otocna zemlja, nemaju puno kontakta sa strancima itd.).
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 04:06   #16
Prekrasna zemlja u kojoj me najmanje impresionirao Tokio...Ukoliko zivite u vecem gradu i navikli ste na nebodere i neonske reklame mozete ga slobodno preskociti.
__________________
"What's the use of watching?A watched pot never boils".
Elizabeth Gaskell

Zadnje uređivanje x-type : 20.12.2007. at 19:02.
Telma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 12:15   #17
da li je ova opcija sa Alitaliom još uvijek najjeftinija? koje su ono stranice za pronać jeftine letove? gleda san na skyscanner al nevidi japan. (ili ga ja ne vidim )
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 13:00   #18
studeni 2004. - British Airways - Zagreb-London-Tokio (i natrag) = 5800 kn
veljaca 2006. - AllItalia - Zagreb-Milano-Tokio (i natrag) = 5800 kn

Zadnje uređivanje x-type : 20.12.2007. at 19:02.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:10   #19
Jel ima netko ideju kako doci najjeftinije od Novog Zelanda do Japana?
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 17:36   #20
Putovanje u Tokio

Planiram u neko dogledno vrijeme otići u Tokio, minimalno na 7 dana. Kako slabo putujem avionima, molio bih za savjete vezane uz cijenu karte, smještaj u Tokiju... uglavnom sve vezano uz putovanje. Molio bih da se ne javljate sa komentarima tipa 'Egipat ili Indija su bolja destinacija' ili 'Kina je povoljnija', uglavnom ništa takvog od komentara. Doslovce tražim vašu pomoć i savjete kako proći najjeftinije glede karte i smještaja. O Japanu i temama vezanim uz ponašanje stranaca u toj državi sam se uspio snaći, ali ako imate kakve bolje savjete, slobodno ih ostavite, samo nemojte ovo shvatiti kao temu o tome.

Zahvaljujem.

Zadnje uređivanje x-type : 20.12.2007. at 18:59.
TripperNX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.