Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 10:28   #1
Isee
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2005.
Gradnja pečenjare (roštilja)

Duže vrijeme razmišljam o gradnji pečenjare u dvorištu.

Zašto gradnja, a ne kupovina neke gotove? Ima stvarno lijepih gotovih pečenjara, ali niti jedna nije sasvim onakva kakvu bi ja htio, a osim toga ono što mi se donekle sviđa cijena je prevelika.

Dakle, ako neko ima kakav nacrt, ideju, savjet. Koje norme treba zadovoljiti (visina, dužina, širina).

Ono što sam ja otprilike zamislio je sa lijeve strane radna ploha otprilike 1m širine, zatim ložište 1m širine podjeljeno na dva djela (lijevi dio prostor za održavanje vatre i ujedno peka, a desni dio roštilj). Zamislio sam ložište u dva djela zato što na starom željeznom roštilju uvijek petljam sa tim žarom. Ili je vatra prejaka pa vadim žar pa mi pada po nogama(stopala mi izgledaju kao da sam hobit), ili se desi da ga bude premalo pa treba dodati.

Ajde molim vas, svaki savjet dobro će mi doći, jer puklo me i moram to ovo proljeće napraviti.
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 11:30   #2
droljko
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Hmmm još jedan koji potvrđuje da je roštilj na ugalj prava muka i nauka Moj izbor je plinski sa čeličnom pločom. Emmm brž, em kontrola bolje, em možeš peći slaninicu bez vatrogasnog aparata pored sebe, em možeš ga svaki dan upaliti za tili čas Na plinskom svatko može biti roštilj majstor, na ovome za ugalj samo vrlo rijetki
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 11:35   #3
Isee
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2005.
Točno meštre....ko se dima ne na dimi. Ma skidam kapu plinskom. Svojedobno sam razmišljao o tome, ali kod plinskog otpadaju neki sado-mazo gušti kao što su krvave oči i sl.
Ma našao sam nešto slično samo što je montažno i papreno skupo na ovoj stranici.http://www.bmb.hr/portal/index.php?lang=hr
Isee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 13:53   #4
Oluja77
Ja dulazim

Oluja77 Avatar

Registracija: Sep 2006.
Ovo je mojih ruku djelo. Slobodno komentirajte (zanemarite kramu ispod roštilja).
http://img02.picoodle.com/img/img02/...8m_f45c491.jpg
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.01.2007., 15:20   #5
Luftwaffe
Registrirani pilot

Registracija: Jan 2007.
Quote:
oluja77 kaže: Pogledaj post
Ovo je mojih ruku djelo. Slobodno komentirajte (zanemarite kramu ispod roštilja).
================================================== ==
...jako lijepo... ak' smijem predložiti ... uz mala ulaganja, mali elektromotorni pogon ... sve se da napraviti od otpada,a izgleda slično kao "rotacioni pečeni picek" u pećnici štednjaka...
Luftwaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:43   #6
droljko
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Quote:

sviđa mi se, bravo majstore
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:57   #7
Acidofil
Tetrapak zdravlja

Acidofil Avatar

Registracija: May 2003.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Acidofil
Quote:
wow! odlichno!
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 19:00   #8
moja-kucica
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2004.
Quote:
Isee kaže: Pogledaj post
Duže vrijeme razmišljam o gradnji pečenjare u dvorištu.

Zašto gradnja, a ne kupovina neke gotove? Ima stvarno lijepih gotovih pečenjara, ali niti jedna nije sasvim onakva kakvu bi ja htio, a osim toga ono što mi se donekle sviđa cijena je prevelika.

Dakle, ako neko ima kakav nacrt, ideju, savjet. Koje norme treba zadovoljiti (visina, dužina, širina).
jako tesko ces to naci sa nacrtom i svim..ja sam preorao cijeli internet, p2p klijente na kojima nadjes nove windoze prije nego sta sluzbeno izadju a ovoga NEMA ..neshvatljivo da to nitko u svijetu nema u svojoj privatnoj kolekciji...

inace ovaj od oluje je jako dobar..ja bi samo napravio siri da stane i "janko" i s ovakvim bi bio prezadovoljan..
kolko je kostalo sve skupa?
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 19:22   #9
Oluja77
Ja dulazim

Oluja77 Avatar

Ako se dobro sjećam manje od 3000kn. Jedan savjet svima koji gradite roštilj ili pečenjaru, pazite na temelje. Moraju biti čvrsti i dosta široki. Jednom mom prijatelju se zbog laganog temelja roštilj nagnuo 5-6cm prema nazad. Sada liči na kosi toranj iz Pize.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 19:34   #10
Luftwaffe
Registrirani pilot

Registracija: Jan 2007.
... pokušati ću pronaći fotografiju, gdje sam frendu pomogao ugraditi već spomenutu "dodatnu opremu" na ručno zidani roštilj...
Pogon je bio elektromotor 12V od auto-brisača + dodatna remenica (zbog velikog smanjenja brzine rotacije mrtve životinje-koja se peče)
Osovina - nazovi, bila je Rostfrei šipka s pokretnim držačima
Luftwaffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:00   #11
JoZ@
odbanirani korisnik

JoZ@ Avatar

Registracija: Dec 2002.
Quote:
krov
ne uklapa se u ostalo od cigle
i dimnjak
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:43   #12
Oluja77
Ja dulazim

Oluja77 Avatar

Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
krov
ne uklapa se u ostalo od cigle
i dimnjak
Koj je tvoj prijedlog za natkrivanje roštilja?
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 08:35   #13
JoZ@
odbanirani korisnik

JoZ@ Avatar

Registracija: Dec 2002.
Quote:
Koj je tvoj prijedlog za natkrivanje roštilja?
biber crijep
ja planiram radit u proljece
i mislim sa njim pokrit
dimnak ce bit od pune cigle
ko i cjeli rostilj
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:01   #14
hakimaajka
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2010.
Prvo pozdrav svima. Pratio sam malo ovu temu jedno vrijeme, zbilja ima lijepih uradaka, svaka čast. Planiram se i ja upustit u izradu pečenjare pa me zanima čisto jedna tehnička stvar. Da li smeta ako se isti dan sazidaju donji nosivi zidovi (ispod prve deke) i zalije ta prva deka? Nisam baš iskusan (čitaj totalni n00b ) oko zidanja i betoniranja pa me zanima. Hvala!
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 11:17   #15
nemo01
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2010.
Quote:
hakimaajka kaže: Pogledaj post
Prvo pozdrav svima. Pratio sam malo ovu temu jedno vrijeme, zbilja ima lijepih uradaka, svaka čast. Planiram se i ja upustit u izradu pečenjare pa me zanima čisto jedna tehnička stvar. Da li smeta ako se isti dan sazidaju donji nosivi zidovi (ispod prve deke) i zalije ta prva deka? Nisam baš iskusan (čitaj totalni n00b ) oko zidanja i betoniranja pa me zanima. Hvala!
dok zazidaš,a onda napraviš šalung za deku,već ti se bude stvrdnulo dovoljno,osim ako ti cigla nije bila na kiši i napita vode,a ovak ionak buš morao šalung pošprajcati da ti sve skup drži pa će ti šprajci držati šalung i beton
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:16   #16
baustelac99
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
pa bolje ne isti dan, jer dok šaluješ ti deku možeš razmdati zidove, slučajno se nasloniš ili ti ešto padne i eto štete. inače betonu i cigli je svejedno, oplatu ionako trebaš držat bar 10tak dana
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:21   #17
zoki33
Registrirani korisnik

Thumbs up

a ovo je djelo mojih ruku
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 21:31   #18
lozac
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2010.
Zoki 33 zblija super.
Ajde ako moze stavi sliku iz pecenjare prema otvoru dimnjaka da se vidi kako si to izveo
lozac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:11   #19
zoki33
Registrirani korisnik

Quote:
lozac kaže: Pogledaj post
Zoki 33 zblija super.
Ajde ako moze stavi sliku iz pecenjare prema otvoru dimnjaka da se vidi kako si to izveo
Može, ali sad je nemam. Ovih dana ču ić do ljudi kojima sam to radio, pa ču još poslikat, sad je pečenjara gotova, i dimnjak, te je i krov postavljen na cijelu sjenicu.
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:16   #20
zoki33
Registrirani korisnik

Quote:
zoki33 kaže: Pogledaj post
Može, ali sad je nemam. Ovih dana ču ić do ljudi kojima sam to radio, pa ču još poslikat, sad je pečenjara gotova, i dimnjak, te je i krov postavljen na cijelu sjenicu.
A što se tiče izvedbe, preko cigle je betonirana ploča s armaturnim pojačanjem i lateksom po posebnoj recepturi tako da je beton otporan na temperaturu i da ne puca, a dimnjak je zidani isto od stare cigle unutarnjeg promjera 20 x 20 cm, sa gotovom betonskom kapom na kraju.
zoki33 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja