Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente
Korisničko ime
Lozinka

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 12:33   #1
Antac
Registrirani korisnik

Antac Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Antac Pošalji poruku preko MSN korisniku Antac Pošalji poruku preko Skype korisniku Antac
Studentski domovi - Pročitati prvi post!

thx

Na ovoj je temi ZABRANJENO oglašavanje/prodaja/kupnja/zamjena mjesta u domovima. Za oglašavanje i zamjenu postoji ova tema na Malim oglasima. Molimo da se služite njome. Svako kršenje pravila kažnjavat će se, a postovi koji krše pravila brisati. Hvala na razumijevanju.

Za detaljnije informacije o studentskim domovima pratite blog http://studentski-dom.blog.hr/

Informacije vezane za useljenje u domove 2010/2011

----------------------------------------------------------------------------------------------

POTREBNI DOKUMENTI:
  • Indeks ili potvrda o upisu
  • Osobna iskaznica
  • Potvrda liječnika (sistematski pregled) - više info ovdje.
  • Brucoši pregled obavljaju kod doktora zaduženog za srednju školu koju je prethodno završio.

----------------------------------------------------------------------------------------------

SD Stjepan Radić
  • 26.08. i 27.08.2010 - Stariji koji ostaju u istim sobama
  • 28.08.2010 - Stariji koji mijenjaju sobu i brucoši
  • 30.08.2010. - Brucoši

SD Šara
  • Useljenja počinju 26.08.2010 i traju do 10.09.2010
  • ...i od 01.10.2010 do 11.10.2010
  • 28.08. - nema useljenja

SD Cvjetno
  • Rezervacije i useljenja
  • 26.08. i 27.08. - za stare sobe
  • Od 28.08. nadalje - za nove sobe i za one koji nemaju sobu od lani

SD Lašćina
  • Useljenja za sve od 01.09.2010

Napomena: Da bi se popis nadopunjavao, šaljite mi info o useljavanju po domovima na PM.

Zadnje uređivanje Countess : 14.10.2010. at 11:41. Reason: Dodavanje pravila
Antac is offline  
Old 16.07.2004., 12:57   #2
Vel'ka seka
Registrirani korisnik

Vel'ka seka Avatar

Registracija: Dec 2003.
www.sczg.hr

odi tamo ti sve pise..
Vel'ka seka is offline  
Old 20.07.2004., 13:31   #3
Crimson Petal
#unrepentant

Crimson Petal Avatar

Registracija: Mar 2003.
yep, natjecaj je vec raspisan.

http://www.sczg.hr/page.php?id=118
Crimson Petal is offline  
Old 22.07.2004., 21:11   #4
*Deathless*
mali šumski prijatelj!

*Deathless* Avatar

Registracija: Dec 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku *Deathless*
jedno pitanje: vidim da se gledaju svjedodžbe i prema tome, odlikaši imaju veće šanse... i piše da se priznaju natjecanja... a zna neko kaj je s dvoškolcima? dobe se kakvi "bodovi" za to?
*Deathless* is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 26.07.2004., 00:39   #5
aksiom
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2004.
ljudi, de recite koji su kriteriji pri selekciji? znam sve one općenite stvari šta pišu u natječaju, nego kako to izgleda u praksi?

poslala sam papire već.. prosjek ocjena zadnja 2 razreda mi je 4.68 i brat mi studira.. nikakvih dodatnih bodova nemam. jel to odvoljno za upad?
aksiom is offline  
Old 08.09.2004., 19:28   #6
Antac
Registrirani korisnik

Antac Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku Antac Pošalji poruku preko MSN korisniku Antac Pošalji poruku preko Skype korisniku Antac
SC rezultati za dom ne mogu otvoriti !

dok upisem JMBG i "enter" ocitava mi do beskonacnosti ... imate isti problem ?
Old 08.09.2004., 22:12   #7
Attack
Razum i Bezumlje

Attack Avatar

Registracija: Jul 2003.
WTF je SC?????
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Old 08.09.2004., 22:30   #8
Antac
Registrirani korisnik

Antac Avatar

Quote:
Attack kaže:
WTF je SC?????
studenski centar www.sczg.hr
Old 29.11.2004., 12:18   #9
Annette
Registrirani korisnik

Annette Avatar

Registracija: Sep 2004.
Lokacija: nemam stalnu lokaciju, sad sam tu, sad negdje drugdje...
Spuštanje granice za dom-ZG

Zna li itko od vas zagrebačkih studenata kada se spušta granica za dom? i za koliko bodova bi se mogla spustiti???
hvala
Old 29.11.2004., 18:37   #10
injanja
portobello belle

injanja Avatar

Registracija: Nov 2004.
sad je revizija i sad će ti se spustit...ali to ti je uvik nešto malo...nekoliko bodova...neznam točno jer se još ni nezna točno...
Old 12.03.2005., 19:34   #11
Ivan Markovic
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2005.
Budući brucoš

Planiran ići u dom zbog nekoliko razloga od kojih je jedan skupi stanovi . Međutim čuo sam izjave kao “ako želiš završiti fax ni slučajno ne idi u dom”. Kao razlog navode lude, otkačene tulume, neurednost, buka…uglavnom sve one stvari koje će mi definitivno uskratiti mogućnost kvalitetnog obrazovanja. Je li društvo stvarno organizirano na ovaj način, koliko u tome ima istine recite mi vi!
Dalje, planiram si kupiti novi kompić, al’ ne znam kakav – neki kažu da mi i ne treba nikakav, jedni kažu da si kupim laptop , drugi zagovoravaju dobro stolno računalo – šta mi je od ovoga potrebno?
Plz odgovorite:
1. o domu
2. o kompu
3. ostalom o čemu možda nisam razmišljao a da je možda potrebno
Old 12.03.2005., 20:26   #12
Kristina19
Registrirani korisnik

Kristina19 Avatar

Registracija: May 2004.
1. Ovo o domu su gluposti! Imam puno kolegica koje studiraju i žive u domu i sve im je ok. Sve ovisi o tebi i koliko se daš smetati. A što se tiče učenja, ako ti bude smetalo, uvijek imaš knjižnicu!

2. O kompu.... sad ovisi naravno koliko love imaš. Ali ne znam koji faks misliš upisati. Ako budeš imao kakvo programiranje onda ti je potreban. Ali opet, na faksu (ako je takvog tipa) postoje računarski praktikumi gdje možeš doći raditi na komp. Prednost je ako ga imaš jer ne moraš po cijele dane visiti na faksu.

3. Što se tiče stana... to što ćeš živjeti sam (ili s jednim cimerom) ti neće pomoći da završiš faks ako ne budeš uporan.
I još nešto, za zadržati mjesto u domu trebaju dosta dobre ocjene. Tak da pada u vodu ta priča da se ništa tamo ne uči!
Kristina19 is offline  
Old 13.03.2005., 10:59   #13
Planewalker
Advocate Infernus

Planewalker Avatar

Registracija: Oct 2004.
1. Nije istina. Prošle godine sam živio na Savi koja je najveći studom, i buka mi nikad nije smetala. Dobro, to ovisi u kojem si paviljonu. Ali po danu nema buke, a ukoliko ne živiš na nekom posebno društvenom katu, nećeš ni upoznati susjede. Nije baš da su svaki dan tulumi, iako ima i toga. Zapravo sve ovisi o tvom cimeru. Ako imate slične radne navike, onda ćeš moći kvalitetno raditi. Ove godine sam na Šari koja je puno mirnija i bolje uređena.

2. Što se tiče računala, kupi onakvo kakvo će ti trebati. Ako ga misliš koristiti intenzivno za igre i multimediju, kupi neko jako stolno. Ako ga trebaš povremeno za nešto napisati u Wordu i prosurfati po Internetu k tome da ga možeš odnijeti kući, uzmi laptop. Na Šari i Cvjetnom imaš besplatnu broadband Internet vezu, pa to možeš iskoristiti. Meni računalo u domu ne treba jer imam računalnu učionicu u kojoj mi je jedan sat dnevno dovoljno za moje potrebe.

3. Na kraju, savjetujem ti dom. Ima mnoge prednosti - vrlo jeftina stanarina s obzirom na kvalitetu smještaja, besplatne režije, okruženost ljudima tvoje dobi, blizina menze, sigurnost,... Probaj upasti na Šaru ili Cvjetno. Savu uzmi ako ovo dvoje ne dobiješ, a za ostale domove ne znam.
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Old 13.03.2005., 11:48   #14
Ludi konj
...je Tashunca-uitco

Ludi konj Avatar

Registracija: Oct 2003.
1. Do sad ti svi dobro govore. Tvoj uspjeh ovisi sam o tebi, a ne o tomu jel se u nekom domu održavaju fešte ili nekaj slično. Dok želiš učiti, onda uči i ne obaziri se na druge. Ako ti je buka u sobi otiđi u učionicu. Moj dom je ima, a mislim da je ima svaki drugi. Tamo je uvijek tišina i tko god dođe tamo, uči.

2. Kaj se kompa tiče... Ako ti treba nužno kupi ga. Ako ti nije nužan za faks, nemoj ga nositi u ZG jer će te samo odvračati od učenja. Malo jedna serija, pa film, pa igrica i slično. Inače ja mislim da ti je bolje kupiti neki malo bolji laptop.

3. Sve je na tebi, pa odluči...
Old 13.03.2005., 13:36   #15
ruda mraz
Registrirani korisnik

ovak.. recimo varaždin.. ja nisam na stanu ni u domu jer sam iz varaždina.. ali, ja idem u dom k kolegama kad se oču napiti, zabaviti i za njih znam da nebuju završili faks.. tam je leglo nabave filmova, muzike, alkohola i nike se ne uči.. tak da preporučam stan.. ali moreš uspeti u domu.. ovisi kakvog cimera buš imal, i ovisi o tvojoj volji..
za komp.. ja zagovaram dobar stari stolni.. na laptopu ti je slika manje kvalitetna.. nebreš si ga nadograđivati.. tj. moreš ali uz mnogo više para i muke.. a za prenos podataka imaš cd-e, dvd-e, usb stick, ladicu..
sad ti napravi kak očeš.. al bilo koji dom.. vž, zg.. biraj.. svi su takvi.. sve ti ovisi poglavito o cimeru i tvojoj volji..
ruda mraz is offline  
Old 13.03.2005., 13:51   #16
smješka
mangansko dite

smješka Avatar

Registracija: Jan 2005.
Lokacija: ...tamo di more bisno udara o hridi, di raste krš, di je kamen, di pod granama starih maslina raste ljubav...
Jesi se odlučija ideš li na biologiju il fiziku?
smješka is offline  
Old 13.03.2005., 16:47   #17
InfoStudent
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2004.
Onima koji će u dom ili tamo već jesu možda pomognu članci objavljeni u rubrici "STUDENTSKI DOMOVI" na www.student.hr

http://www.student.hr/skripte/srv.asp?svc_id=69

Želite li postati izvjestitelj/ica iz nekog doma ilii se barem povremeno javiti člankom, pogledajte ovu stranicu:
http://www.student.hr/info/join_us.asp
Old 14.03.2005., 19:14   #18
Antac
Registrirani korisnik

Antac Avatar

Quote:
ruda mraz kaže:
ja idem u dom k kolegama kad se oču napiti, zabaviti i za njih znam da nebuju završili faks.. tam je leglo nabave filmova, muzike, alkohola i nike se ne uči.. tak da preporučam stan.. ali moreš uspeti u domu.. ovisi kakvog cimera buš imal, i ovisi o tvojoj volji..
joj daj ne baljezgaj gluposti...kakvo leglo? Dom je zakon mjesto gdje bu ti fenomenalno ak imas radne navike i barem malo svjesti da si dosel studirat a ne se zajebavat
Stan: kosta 100E + rezije, daleko ti je do menze, zajebava te vlasnik, zajebavaju te susjedi, nema ekipe ko u domu...
Dom: 123kn (nema rezija+tusiras se 2 sata ), menza ti je odma, sobu ocistis za 3 min, nema iskopleksiranog vlasnika, ekipaaaaaaa....
I kaj ti mislis da ak se ides k njima napit da oni konstanto piju??? Pa isto imaju vrijeme ko i ti doma za ucenje i zabavu! samo trebas imati granice, ograniziraj si vrijeme i nemas frke
tolko od mene
Old 14.03.2005., 20:33   #19
smješka
mangansko dite

smješka Avatar

Registracija: Jan 2005.
Lokacija: ...tamo di more bisno udara o hridi, di raste krš, di je kamen, di pod granama starih maslina raste ljubav...
Quote:
Antac kaže:
Stan: kosta 100E + rezije, daleko ti je do menze, zajebava te vlasnik, zajebavaju te susjedi, nema ekipe ko u domu...
Imaš ljudi u Zg-u (osobno ih poznan) koji novi jednosobni stan iznajmljuju za oko 2400 kn, tako da te dođe i više od 100 €... Mislin neš baš u jednosobnom stanu od 40 kvadrata imat više od jednog cimera.
smješka is offline  
Old 14.03.2005., 20:34   #20
ruda mraz
Registrirani korisnik

Quote:
Antac kaže:
joj daj ne baljezgaj gluposti...kakvo leglo?
ja govorim o onome kaj znam, ne baljezgam.. takav je dom u vz-u, a i jedan u zg-u..
ruda mraz is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja