Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2004., 00:22   #1
kombinacija boja pločica

ima ko kakvu ideju kako iskombinirati boje zidnih i podnih pločica sa bojom kuhinje, bojom zida i bojom fuge?
ja sam već luda od silnih kombinacija i jednostavno od svega viđenog više ne znam što bi.
help pliz.
glavna smjernica je da su fronte crvene boje u kombinaciji s bukvom.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2004., 09:29   #2
dje me nadjeeeeee.....

moja kuhinja je mala... 1.5×2.5... i ja na pod stavila velike indigo plave plocice... a na zid male indigo plave plocice... i to sve sa plavim fugama....

kuhinja je bijela, bijela... sve... i stednjak i fizider... i zidovi su bijeli...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 00:23   #3
Probaj nedje pronaci u katalogu slicnu kombinaciju, mozda ti to pomogne

Za pod je mozda najzgodnije uzeti nesto neutralno tako da pase na sve. Mi smo na pod stavili plocice koje su rozo-bez-krem-nesto, onako kao malo mramorno i malo hrapavo. Imali smo iste takve u podstanarskom stanu i idealne su za odrzavanje jer se ne skilzu, lako se peru, a prljavo se na njima uopce ne kuzi. Stavili smo svijetlo sive fuge, bas fino pasu.

Zidne su tamno sive, mat, jednobojne, sa sivim fugama. Zidovi su vrlo svijetlo zuti, a kuhinja je svijetlo zuta sa sivim (inox) elementima i ruckama.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 18:03   #4
kombiniraju mene svaki dan...

Quote:
chiquita kaže:

ja sam već luda od silnih kombinacija i jednostavno od svega viđenog više ne znam što bi.
help
I ja sa takvima....Jel možeš zamislit neku viziju u sebi, neki odraz , bar približno, al' da bude samo tvoje....
Samo je jedna kuhinja, a ne sto...
Sve se može realizirat...Definiraj svoju želju, poznaš li se....

"To ti je kao i dečko, ova boja/kombinacija mi se sviđa, zašto je volim, zato što je moja i samo moja..."....
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 12:53   #5
Pločice u kuhinji

Vidio sam da neki stavljaju u kuhinji zidne pločice, ali samo na dio zida. Odnosno ispod visećih elemenata pa sve do visine donjih elemenata. + 1 do 2 reda.

Dok opet neki stavljaju zidne pločice do poda.

Koji su razlozi za te solucije, što je bolje, kakva su vaša iskustva

Hvala na odgovorima.
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 13:43   #6
Razlozi? Cijena

Mi imamo plocice samo na vidljivim djelovima (5 cm ispod elemenata) + podne plocice imaju cokle, tako da ako dodje do poplave nece ici na zidove.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 13:46   #7
Quote:
Razlozi? Cijena
Mislio sam na tehničke razloge...
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 14:30   #8
A što je "tehničkije" od cijene ?

Valjda ovisi kako ćeš urediti kuhinju. Ako ćeš klasično postaviti i gornje i donje elemente - nikad više nećeš vidjeti niti zid niti pločice iza njih. Još ako pretpostavimo da ti kuhinjski elementi imaju stražnju stranicu - žalibože novaca koje si dao za pločice.

Ako imaš neku drugu ideju za uređenje, (npr. elemente bez stražnje stranice, ili zidove koji neće biti sakriveni elementima), lijepi pločice po cijelom zidu!
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 14:37   #9
Ukoliko se nešto prolije po kuhinjskim elementima (što nije rijetko kod kuhanja) bolje je da su pločice iza njih.
Tintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 14:40   #10
Meni je kuhinja postavljena tako da se nista ne moze proliti "iza". Svi elementi su ugradbeni a radna ploca ima uz zid "lajsnu" (? ne znam kako bih to nazvala) koja je jos dodatno zapunjena silikonom. I nema sanse da nesto ode iza.

S druge strane moja mama ima samostojeci stednjak i tamo itekako moze nesto iscuriti sa zadnje strane.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 15:38   #11
Quote:
Tintin kaže:
Ukoliko se nešto prolije po kuhinjskim elementima (što nije rijetko kod kuhanja) bolje je da su pločice iza njih.
Ukoliko nemaš lajsnu kakvu ti Lei opisuje, puno veći problem od oštećenog zida predstavljat će ti oštećeni elementi, koji su redovito od iverice (ili neke više-manje kvalitetne varijacije na temu) koja s vremenom strune ako je poljevaš. Ne zavaravaj se da ćeš, nakon što proliješ nešto, izvlačiti kompletan element, i brisati iza njega...

A i ja imam "samostojeći" ( ili ne-ugradbeni) štednjak. Ja sam problem proljevanja i špricanja rješila akrilom (ne znam po čemu se razlikuje od silikonskog kita, ali su mi rekli da tu mora ići baš - akril). Znači - akrilom je zapunjena fuga između štednjaka i zida, odnosno štednjaka i ostalih elemenata (i s lijeve i s desne strane)... Nema curenja - nema ribanja pločica iza štednjaka
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 14:43   #12
razlog je samo cijena,
ako si ziher da neces premicati elementa (i staviti, npr, stol na njihovo mjesto). Taj dio zida je dovoljno samo okreciti.
u principu se plocice stavljaju od 80 cm (gledano od poda, to je 5 cm ispod razine elemenata) pa do 140 (dakle 60 cm široka traka) (kod nape malo vise)

ak imas 3m kuhinje, za ovaj donji dio bi morao potrositi jos 80x300=2,4m2
i ako kupis plocice po recimo 100 kn/m2 i ak ti majstor racuna postavljanje 60 kn/m2, tu , samo u donjem dijelu, sparas oko 400 kn ili pun frizider pive koju onda mozes ispijati buljeci u svoje nove plocice!)
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 17:11   #13
Quote:
Rurik kaže:
razlog je samo cijena,
ako si ziher da neces premicati elementa (i staviti, npr, stol na njihovo mjesto). Taj dio zida je dovoljno samo okreciti.
u principu se plocice stavljaju od 80 cm (gledano od poda, to je 5 cm ispod razine elemenata) pa do 140 (dakle 60 cm široka traka) (kod nape malo vise)

ak imas 3m kuhinje, za ovaj donji dio bi morao potrositi jos 80x300=2,4m2
i ako kupis plocice po recimo 100 kn/m2 i ak ti majstor racuna postavljanje 60 kn/m2, tu , samo u donjem dijelu, sparas oko 400 kn ili pun frizider pive koju onda mozes ispijati buljeci u svoje nove plocice!)
Da, te mjere su meni bezveze, kao da su po standardima s dalekog istoka. Malo kome je kod nas dovoljna visina radne plohe od 85 cm. I onda ako ideš na više, usfali ti jedan red pločica ako hočeš standardni razmak od 60cm između gornjih i donjih elemenata.
A ako i ostaneš na tih 85 cm onda ispadne 85 + 60 = 145cm, znaći da ni tih standardnih 140cm nije dovoljna visina ako hoćeš propisanih 60cm razmaka između gornjih i donjih elemenata..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 13:01   #14
nitko ne kaze da se navedene mjere trebaju postivati
svatko nek si stavi visinu elemenata kak mu pase (nije isto jesi li dvometras ili metarziletas - jedino treba uskladiti visinu samostojecih aparata)

htio sam samo obajsniti gdje ti plocice ne trebaju, gdje ih je suludo stavljati.

kao sto se plocice ne stavljaju iza i ispod uzidane kade, niti se auto farba ispod tapecirunga...
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 13:20   #15
Ma kužim, ali ja sam primjetio da je ta visina od 140cm praktički standard kod nas. U večini stanova novogradnje je ta visina. Ja sam morao nadozidati još jedan red pločica prije dolaska kuhinje.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 16:23   #16
Quote:
Rurik kaže:
kao sto se plocice ne stavljaju iza i ispod uzidane kade
osim ako kada nije ugradbena
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 01:28   #17
ako te svrbi lova, samo ti lijepi sve po redu. dobro ti vele, samo tamo gdje se vidi.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2004., 17:35   #18
Quote:
Tintin kaže:
Ukoliko se nešto prolije po kuhinjskim elementima (što nije rijetko kod kuhanja) bolje je da su pločice iza njih.
Slažem se... Kada smo kupili stan, zid iza sudupera je izgledao užasno, jednostavno se uvijek nešto vode probije. Zato smo stavili pločice po cijeloj visini, danas više nisu tako skupe nego nekad.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 00:32   #19
Vojky, ali to onda podrazumijeva da ti su elementi do samih pločica. znači da ona voda koja i prodje se dinsta u sendviču od pločica i zadnje daske elemenata.
nebu to dobro.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 22:43   #20
Pločice za kuhinju.....kakve?

Kuhinja će mi biti boje čokolade, radna ploha boje bijele kave.
Podne pločice bi bile isto te boje(bijele kave).onak nešto neupadljivo i mat.
A za zidne pločice nemam uopče ideju.Mislila sam možda nekakve tamno crvene,ali nigdje nisam uspjela nač takve kakve sam ja zamislilla,a i nisam sigurna da bi to dobro izgledalo.Jel imate vi kakvih ideja?
Ja bih htjela staviti baš neke u upadljivoj boji,da dođu do izražaja, a možda i isto kremaste sa nekim bordurama.Ma ne znam ,totalno sam nesigurna i za niš nisam sigurna da bi bilo dobro.
Trebam ideje
antonhy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.