Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 21:57   #1
Dreamgirls

ljudi moji ja ne znam čime je taj film zaslužio da bude nominiran u čak osam kategorija!?
Nemam lijepe riječi...ovo je prvi put u mom životu da sam iz kina otišla nakon 3/4 filma...koma

ubacit ću se ja još, nakon nekoliko vaših komentara.
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:17   #2
nemam niš pametno za napisat i nisam gledao film jer je mjuzikl. pišem ovo samo da se moš "ubacit" kak si i sama rekla
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:21   #3
meni se čini bezveze.. tako da ga ne planiram ni gledati.. ali jedna frendica je bila oduševljena..
__________________
There is something that I feel to be something that is real
I feel the heat within my mind and craft new changes with my eyes
Giving freely wandering promises a place with decisions I'll fashion.. I won't waste another breath
jedinstvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 18:40   #4
Quote:
jedinstvena kaže: Pogledaj post
meni se čini bezveze.. tako da ga ne planiram ni gledati.. ali jedna frendica je bila oduševljena..
je li ti rekla čime, molim te...?
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 08:53   #5
Film je kvalitetan, ali niti do koljena nekim drugim mjuziklima... Problem je što prvih pola sata uopće ne osjetiš da gledaš mjuzikl, nego tek kasnije počinju pjevati.. A to pjevanje... Majko moja - sve neke tužaljke, melodramatike i premda svi odreda (a POGOTOVO Jennifer Hudson) imaju SUPER glasove, ti dijelovi totalno uspore i na kraju upropaste film...

Jennifer Hudson MORA dobiti Oscara... Ona je naprosto savršena u toj ulozi... Ni Beyonce nije loša, iako mi baš nije jasno zašto je na Zlatnim Globusima nominirana za najbolju GLAVNU glumicu? Pa brijem da Jennifer ima puno više minutaže od nje... No, dobro...

Eddie Murphy me također oduševio, iako sumnjam u njegovog Oscara... Akademija je preozbiljna - brijem da će Arkin na kraju pokupiti nagradu...

U svakom slučaju, solidno ostvarenje koje neće ostati u povijesti filmske umjetnosti zapamćeno po ničem drugom osim da je te godine imao najviše nominacija za Oscara...

Ocjena: 3
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 11:55   #6
Quote:
Bebika kaže: Pogledaj post
je li ti rekla čime, molim te...?

odabirom glazbe..
__________________
There is something that I feel to be something that is real
I feel the heat within my mind and craft new changes with my eyes
Giving freely wandering promises a place with decisions I'll fashion.. I won't waste another breath
jedinstvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:06   #7
Ovako nešto rješavam pacifistički - mirno odustanem.
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:43   #8
....

Ako netko slučajno nije znao, film je inspiriran istinitim događajima. Ali vama je valjda uvjerljivije da se kao u Chicagu usred sudnice počne pjevati više nego ovdje kad se radi o hm....PJEVAČIMA i njihovim NASTUPIMA! Mislim, koliko puta netko zapjeva a da ne nastupa?? Jako malo. 2,3 puta. Ne kužim, valjda su svi očekivali neki novi Moulin Rouge ili Chicago, ali to je očito kod nas problem. Kad sam bio u kinu, da, puno ljudi je otišlo usred filma. Meni je to nezamislivo. Da mi je ne znam kako grozan film (što ne mislim da je moguće, jer se ipak malo informiram o filmu prije nego ga odem pogledati!!), pogledao bih ga do kraja.
I mislim da malo previše čitate tuđa mišljenja i kritike. Po čemu je Jennifer Hudson zaslužila Oscara?? Jer ima jak glas? Jer je pjesma koju otpjeva emotivna i snažna?? Dajte, molim vas! Pogledajte malo ostale nominirane GLUMICE. Mala Abigail Breslin nadmaši ju već u svojih prvih pet minuta nastupa u Little Miss Sunshine. Ova je pjevačica i, ok, može prenjeti tu neku emociju u te DVIJE pjesme koje otpjeva, ali ona nije glumica, nije pokazala nikakav poseban glumački talent, a najmanje onaj zbog kojeg bi trebala imati Oscara.
I još jedna stvar. Jennifer Hudson izbačena je s Američkog idola potpuno nezasluženo. Svi su izviždali taj događaj, a Elton John prozvao je glasatelje rasistima. Eto, otuda tolike simpatije prema istoj osobi, a na kraju će i dobit Oscara najvjerojatnije.....
...
Ne kažem ja sad da je film odličan...Ali ipak je malo bolji od onog kako ga komentiraju. I ono, zar je netko tko nije pogledao film do kraja prozvan komentirati isti?? Napišite- nisam ga pogledao/la do kraja, bio mi je dosadan, a ne neke nebuloze.....I da, drugi put se malo informirajte o filmu prije nego ga pogledate

Zadnje uređivanje coldplay : 20.02.2007. at 19:36.
coldplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 04:10   #9
Quote:
coldplay kaže: Pogledaj post
...
Ne kažem ja sad da je film odličan...Ali ipak je malo bolji od onog kako ga komentiraju. I ono, zar je netko tko nije pogledao film do kraja prozvan komentirati isti?? Napišite- nisam ga pogledao/la do kraja, bio mi je dosadan, a ne neke nebuloze.....I da, drugi put se malo informirajte o filmu prije nego ga pogledate
Jasno da sam bila informirana o samom filmu...zato sam ga i išla gledati. Ne samo da nije ispunio moja očekivanja, nego je razočarenje bilo toliko da sam prvi put otišla van iz kina prije kraja filma (a nagledala sam se stvarno svega i svačega). Ne zamjeram pjevanju, jasno, pa to je musical?! Scenarij je podbacio, na žalost, a imao je potencijala upravo zato što je temeljen na istinitim događajima. Šteta solidne glumačke ekipe koja je u filmu nakaradna.
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 04:31   #10
Quote:
Bebika kaže: Pogledaj post
Jasno da sam bila informirana o samom filmu...zato sam ga i išla gledati. Ne samo da nije ispunio moja očekivanja, nego je razočarenje bilo toliko da sam prvi put otišla van iz kina prije kraja filma (a nagledala sam se stvarno svega i svačega). Ne zamjeram pjevanju, jasno, pa to je musical?! Scenarij je podbacio, na žalost, a imao je potencijala upravo zato što je temeljen na istinitim događajima. Šteta solidne glumačke ekipe koja je u filmu nakaradna.

Nakaradna?? Jennifer i Eddie su dobili Zlatni globus, ova će najvjerojatnije dobit i Oscara. Beyonce je bila nominirana. Ostaje nam Jamie Foxx, jedini čija uloga nije pohvaljena od strane kritike. Malo si upotrijebila tešku riječ, s obzirom na niz glumaca, uloga i filmova koji stvarno zaslužuju da ih se tako nazove, pa ih se ne naziva. Još jednom ponavljam, nije da mi je film nešto posebno dobar, ali definitivno nije u toj kategoriji.

Druga stvar- SOLIDNA glumačka ekipa, koja je u filmu nakaradna?? To ti je isto izjava za popizdit! Tko je točno solidan glumac od njih?? Beyonce, Eddie Murphy ili Jennifer Hudson (koja nikad prije nije glumila)???? Gdje si ih točno vidjela da su dobri, pa da su te za razliku od tamo ovdje razočarali?? Hm...I ja mislim!

I još jedna stvar (za onog koji misli da mu Jennifer Hudson mora biti super jer je malo previše čitao strane kritike... i za istomišljenike)- upravo je uloga Jennifer Hudson ta koja inicira songove. Dakle, ne sviđaju vam se songovi, ali vam je ona super?? Hm....Bravo, majstori!
coldplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 08:50   #11
Quote:
coldplay kaže: Pogledaj post
I još jedna stvar (za onog koji misli da mu Jennifer Hudson mora biti super jer je malo previše čitao strane kritike... i za istomišljenike)- upravo je uloga Jennifer Hudson ta koja inicira songove. Dakle, ne sviđaju vam se songovi, ali vam je ona super?? Hm....Bravo, majstori!
Malo pretjeruješ... Nemaju pjesme veze sa glumom u tom filmu... Jennifer meni nije izvrsna zbog svog pjevanja, nego zato što je odlično isportretirala pomalo egoističan tip osobe koji se s pravom ljuti kad joj zbog jebačine i bolje prodaje lik Jamiea Foxxa oduzme liderstvo skupine... I nevjerojatno je uvjerljiva u toj ulozi i svatko bi stao na njezinu stranu, iako, kada se pogleda "big picture", Jamie Foxx je zapravo taj koji ima pravo... Novci su tu najglavniji i ništa više... A i sam si rekao da joj je to prva filmska uloga... Ona će, nažalost, najvjerojatnije završiti kao i većina glumaca i glumica koji dobiju Oscara za sporedne uloge: nestat će... Ali za ovo je to zaslužila i premda mi je mala Abagail simpatična i film Little Miss Sunshine neusporedivo bolji od Dreamgirls - u toj kategoriji navijam za Jennifer... I mislim da će pobijediti 100%... I možda se čak rasplakati dok prima Oscara...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 15:26   #12
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Malo pretjeruješ... Nemaju pjesme veze sa glumom u tom filmu... Jennifer meni nije izvrsna zbog svog pjevanja, nego zato što je odlično isportretirala pomalo egoističan tip osobe koji se s pravom ljuti kad joj zbog jebačine i bolje prodaje lik Jamiea Foxxa oduzme liderstvo skupine... I nevjerojatno je uvjerljiva u toj ulozi i svatko bi stao na njezinu stranu, iako, kada se pogleda "big picture", Jamie Foxx je zapravo taj koji ima pravo... Novci su tu najglavniji i ništa više... A i sam si rekao da joj je to prva filmska uloga... Ona će, nažalost, najvjerojatnije završiti kao i većina glumaca i glumica koji dobiju Oscara za sporedne uloge: nestat će... Ali za ovo je to zaslužila i premda mi je mala Abagail simpatična i film Little Miss Sunshine neusporedivo bolji od Dreamgirls - u toj kategoriji navijam za Jennifer... I mislim da će pobijediti 100%... I možda se čak rasplakati dok prima Oscara...
Ok. Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Nisam ja napisao svoj post da bih nekoga vrijeđao, samo sam iznio svoje viđenje situacije. A to je da je Breslin bolja u svojoj ulozi, Blanchett u svojoj. Pa čak i one dvije iz Babela. I ne znam, iz nekog fucking principa ne bih mogao zaokružiti njeno ime da ja moram glasovati. Jennifer Hudson ima malo agresivan izgled, pristup, čak ima nešto malo zločesto u sebi, u pogledu. To je ono što je savršeno za taj lik. Opet ponavljam, ne čini ju to DOBROM glumicom.
I opet imam zamjerku na nešto što si napisao/la-
Nije istina da glumci koji su dobili Oscara za sporednu ulogu padaju u zaborav. Barem ne češće nego oni za glavne uloge-
Evo, of the top of my head, za glavne uloge:
Helen Hunt- dobra glumica, ali neprestano igra iste uloge. Skoro potpuno nestala.
Holly Hunter - ni jedan dobar naslov nakon Piana, osim u filmu 13.
Gwyneth Paltrow- održava se na "sceni" jer je poznata kao ikona stila. A zapravo nema dobar filmski naslov već godinama.
Adrian Brody, Geoffrey Rush......

S druge strane, neke današnje najveće filmske zvijezde dobile su Oscara baš za sporednu ulogu- Renee Zellweger, Cate Blanchett.
....ali evo i par dobitnica koje su pale u zaborav:
Marisa Tomei- ta užasna, antipatična ženska dobila je Oscara, a danas skoro pola Amerikanaca na zna tko je ona. Glumila je valjda u 30 filmova B produkcije, uvijek s onim istim izrazom lica zbunjene glupače.
Mira Sorvino- Ista stvar, samo što je ova za razliku od prve DOBRA glumica.
Catherine Zeta Jones. Tu stvarno ne znam što bih rekao. Ta žena koja je glumila u 3 filma dobije Oscara jer se eto namučila naplesati koreografiju i pjevati. A inače nema pojma o glumi.
A tu istu nagradu nemaju Julianne Moore, Michelle Pfeiffer....
coldplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:32   #13
Quote:
coldplay kaže: Pogledaj post
Ok. Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Nisam ja napisao svoj post da bih nekoga vrijeđao, samo sam iznio svoje viđenje situacije. A to je da je Breslin bolja u svojoj ulozi, Blanchett u svojoj. Pa čak i one dvije iz Babela. I ne znam, iz nekog fucking principa ne bih mogao zaokružiti njeno ime da ja moram glasovati. Jennifer Hudson ima malo agresivan izgled, pristup, čak ima nešto malo zločesto u sebi, u pogledu. To je ono što je savršeno za taj lik. Opet ponavljam, ne čini ju to DOBROM glumicom.
I opet imam zamjerku na nešto što si napisao/la-
Nije istina da glumci koji su dobili Oscara za sporednu ulogu padaju u zaborav. Barem ne češće nego oni za glavne uloge-
Evo, of the top of my head, za glavne uloge:
Helen Hunt- dobra glumica, ali neprestano igra iste uloge. Skoro potpuno nestala.
Holly Hunter - ni jedan dobar naslov nakon Piana, osim u filmu 13.
Gwyneth Paltrow- održava se na "sceni" jer je poznata kao ikona stila. A zapravo nema dobar filmski naslov već godinama.
Adrian Brody, Geoffrey Rush......

S druge strane, neke današnje najveće filmske zvijezde dobile su Oscara baš za sporednu ulogu- Renee Zellweger, Cate Blanchett.
....ali evo i par dobitnica koje su pale u zaborav:
Marisa Tomei- ta užasna, antipatična ženska dobila je Oscara, a danas skoro pola Amerikanaca na zna tko je ona. Glumila je valjda u 30 filmova B produkcije, uvijek s onim istim izrazom lica zbunjene glupače.
Mira Sorvino- Ista stvar, samo što je ova za razliku od prve DOBRA glumica.
Catherine Zeta Jones. Tu stvarno ne znam što bih rekao. Ta žena koja je glumila u 3 filma dobije Oscara jer se eto namučila naplesati koreografiju i pjevati. A inače nema pojma o glumi.
A tu istu nagradu nemaju Julianne Moore, Michelle Pfeiffer....

Sa nekim stvarima se slažem... Sa nekima ne... Pogotovo ne za Marisu Tomei koju sam upravo pogledao u filmu Wild Hogs i ta žena je meni naprosto Nemam pojma što imaš protiv nje... Ona je meni savršena, npr. u filmu In The Bedroom... A da ne govorim za My Cousin Winny... Ona je nakon osvojenog Oscara definitivno pala u zaborav, ali se početkom stoljeća opet vratila sa In The Bedroom (njezina druga nominacija)... Jebi ga, valjda je promijenila agenta u međuvremenu...
Miru Sorvino, s druge strane, ne mogu smisliti... I uopće joj te godine ne bih dao Oscara (osobno mi je najdraža od nominiranih iz te godine bila Kate Winslet)... Eto, recimo Kate ga nikad nije osvojila, a kako za sada stvari stoje - neće niti ove godine... A MORALA je...
Međutim, nećemo se uopće upuštati u raspravu tko je trebao, morao ili nije trebao ili morao dobiti Oscara, jer bi to moglo potrajati do travnja...

Vidiš i sam si napisao da Jennifer Hudson ima "malo agresivan izgled, pristup, čak ima nešto malo zločesto u sebi, u pogledu. To je ono što je savršeno za taj lik." UPRAVO TO! Taj lik ona je ODLIČNO ODGLUMILA! Pa to joj je prva filmska uloga - ne možemo ju odmah proglašavati genijalnom glumicom... Ali za ovu ULOGU zaslužila je sve pohvale... Vrijeme će pokazati da li je žena nova Vivien Leigh ili Gwyneth Paltrow...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:47   #14
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Sa nekim stvarima se slažem... Sa nekima ne... Pogotovo ne za Marisu Tomei koju sam upravo pogledao u filmu Wild Hogs i ta žena je meni naprosto Nemam pojma što imaš protiv nje... Ona je meni savršena, npr. u filmu In The Bedroom... A da ne govorim za My Cousin Winny... Ona je nakon osvojenog Oscara definitivno pala u zaborav, ali se početkom stoljeća opet vratila sa In The Bedroom (njezina druga nominacija)... Jebi ga, valjda je promijenila agenta u međuvremenu...
Miru Sorvino, s druge strane, ne mogu smisliti... I uopće joj te godine ne bih dao Oscara (osobno mi je najdraža od nominiranih iz te godine bila Kate Winslet)... Eto, recimo Kate ga nikad nije osvojila, a kako za sada stvari stoje - neće niti ove godine... A MORALA je...
Međutim, nećemo se uopće upuštati u raspravu tko je trebao, morao ili nije trebao ili morao dobiti Oscara, jer bi to moglo potrajati do travnja...

Vidiš i sam si napisao da Jennifer Hudson ima "malo agresivan izgled, pristup, čak ima nešto malo zločesto u sebi, u pogledu. To je ono što je savršeno za taj lik." UPRAVO TO! Taj lik ona je ODLIČNO ODGLUMILA! Pa to joj je prva filmska uloga - ne možemo ju odmah proglašavati genijalnom glumicom... Ali za ovu ULOGU zaslužila je sve pohvale... Vrijeme će pokazati da li je žena nova Vivien Leigh ili Gwyneth Paltrow...
Za Kate se slažem skroz, toliko dobrih uloga..... iako je meni Mira Sorvino super u tom filmu i zaslužila je Oscara.
Ali opet me nisi shvatio- poanta je bila u tome da je ona takva kakva je i nije morala pokazivati nekakav zavidan glumački talent za tu ulogu (debeljuškasta, zločestog pogleda, snažnog glasa)..... Isto ko ni Reese Witherspoon za ulogu June u Walk the line....To je bio očigledan izbor.
coldplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 10:07   #15
beyonce je dobro odigrala svoju ulogu kao i jennifer-svaka cast i za jennifer navijam sto se tice sporedne uloge za oscara.....

film nije los ali nije nis posebno....fali mi malo radnje,i lako je predvidivo sto ce se dogoditi i kako ce zavrsiti,ne znam....iako je to mjuzikl.......
goplay001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 11:55   #16
[QUOTE=coldplay;7486439]Nakaradna?? Jennifer i Eddie su dobili Zlatni globus, ova će najvjerojatnije dobit i Oscara. Beyonce je bila nominirana. Ostaje nam Jamie Foxx, jedini čija uloga nije pohvaljena od strane kritike. Malo si upotrijebila tešku riječ, s obzirom na niz glumaca, uloga i filmova koji stvarno zaslužuju da ih se tako nazove, pa ih se ne naziva. Još jednom ponavljam, nije da mi je film nešto posebno dobar, ali definitivno nije u toj kategoriji.

Druga stvar- SOLIDNA glumačka ekipa, koja je u filmu nakaradna?? To ti je isto izjava za popizdit! Tko je točno solidan glumac od njih?? Beyonce, Eddie Murphy ili Jennifer Hudson (koja nikad prije nije glumila)???? Gdje si ih točno vidjela da su dobri, pa da su te za razliku od tamo ovdje razočarali?? Hm...I ja mislim!

QUOTE]
Jamie Foxx je definitivno glumac od kojeg sam očekivala puno više, a u ovaj su ga film stavili, ne znam, zbog Raya Charlesa možda? Tako da se on prije pokazao više nego solidnim. Murphy? Pa isto tako sam očekivala da će pokazati mnogo više jer su mu konačno, kao, dali priliku da ne bude obični komičar. To je li netko dobio Zlatni globus za ulogu ili ne...ma come on, kao da je to neko mjerilo uopće. Može biti jedino neka smjernica, ali ni u kom slučaju ne može biti fokaz nečije kvalitete. Sve je to mašinerija.

Uostalom, vidim da si ovdje i najzagriženiji za ovaj film, iako si i sam priznao da nije nešto. Ok, o tome neću. Moj je stav jasan od početka. Meni je film totalni debakl.
Bebika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:31   #17
Meni je film odličan! Ne želim sad tu komentirati nešto poput filmskog kritičara i nadmudrivati se. Otišla sam u kino, opustila se, pogledala uistinu lagan film, naslušala se uistinu dobrih pjesama i lijepih glasova, vidjela par lijepih lica i provela ugodnu nedjeljnu večer. Što više treba obinom čovjeku. OSCAR bi trebao biti pitanje struke, pa ako ne komentiramo zašto bi netko trebao ili ne bi trebao dobiti Nobelovu nagradu, zašto se osjećamo kompetentnima procjenjivati glumačke kvalitete?
DanchyOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:18   #18
Quote:
DanchyOS kaže: Pogledaj post
Meni je film odličan! Ne želim sad tu komentirati nešto poput filmskog kritičara i nadmudrivati se. Otišla sam u kino, opustila se, pogledala uistinu lagan film, naslušala se uistinu dobrih pjesama i lijepih glasova, vidjela par lijepih lica i provela ugodnu nedjeljnu večer. Što više treba obinom čovjeku. OSCAR bi trebao biti pitanje struke, pa ako ne komentiramo zašto bi netko trebao ili ne bi trebao dobiti Nobelovu nagradu, zašto se osjećamo kompetentnima procjenjivati glumačke kvalitete?

A vidi ovu Biserku....
Stvarno ti to netko treba objasniti??
Pa znaš, ako već ne možeš drugačije shvatiti, onda ovako- probaš jedan sladoled, pa drugi, pa treći...Pa kažeš koji ti se sviđa, koji ne. Jer si ga okusila, pa valjda znaš. Nitko te ne pita jesi slastičarka ili ne, i da li si na temelju toga kompetentna ili ne dati svoje mišljenje!
Vidiš glumca, pobogu, nisi valjda slijepa i gluha? A s obzirom da nemaš apsolutno nikakvog pojma o tome što je neki kemičar ili fizičar postigao na svom području, utoliko....
Ma ne kužim zakaj uopće odgovaram na ovo, zaboravi.....
...............


http://muzikologija.blog.hr/
coldplay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 19:59   #19
.. nisam gledala film, a sad ni necu jer ga nitko nije pohvalio
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:10   #20
i ja sam se pokupila prije kraja , propalih 35 kuna za ponocnu premjeru... film je bzvz dizan u nebesa ni za sto
abigail is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.