Natrag   Forum.hr > Sport > IMF kladionica

IMF kladionica Ulaz na vlastitu odgovornost !!!

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 16:59   #1
Moj pogled na klađenje danas

Prvo, da vas pozdravim. Slučajno sam naletio na taj forum i želio bih nešto napisati o mom razmišljanju o klađenju. Isto bi volio pokoji komentar posebice sa strane L.Nimoy-a. Jer vidim, da ima pojma.
Zašto ne pišem ovo na nekom kladioničarskom forumu? Pa stvarno je teško nači kvalitetne tipstere na forumima a reči ču i zašto je verovatno tako.

Kladim se več nekoliko godina. Inače studiram gradjevinski na fakultetu u Ljubljani i nešto "malo" znam o statistici. Počeo sam kao večina ljudi, mali ulozi na veliki broj parova/listič. Naravno to nije išlo. Sa internetom naletiš na neke forume itd. Počneš ulagati veči keš na manji broj lističa, nešto dobiješ nešto ne.
Onda sam se još više posvetio klađenju, pratio livescore, lige, itd. Baš sam prije čitao nešto o tipdana. Tada su bili tamo Kiki, Satyr, chelsea, Dado10,... ma puno dobrih tipstera. Mogu reči, da sam se dosta uspješno kladio, zaradio ali sam triput bankrotirao vrlo jake banke.

Onda sam počeo malo više proučavati stvar. Kad sam mislio, da sve znam, opet sam naučio nešto novo i video opet, da ne znam skoro ništa.

BORBA PROTIV KLADIONICA
Svaka utakmica ili par izražen je kvotama, koje su izračunate na osnovi verovatnoče, koje dobiju kladionice, odnosno njihovi experti. Moj prijatelj, koji studira na fakulteti za informatiku i računalništvo imao je seminarsku na temu klađenje u obzir je uzeo nekoliko liga i statistički obradio kvote i prolaznost. Njegova seminarska naloga bila je toliko dobra, da ge je jedna firma pozvala da radi za njih, a ta firma se bavi sa ulaženjem na sportsko berzu (betting exchange).
Po njegovoj teoriji uspjeh na kladionici ovisi samo 5% o čovjekovom faktoru. Kaže, da kod statistike nema umora, nema psihičkih problema,... ali, ok nema veze.
Glavna stvar kod klađenja je da nađeš value, dakle veču kvotu, kao što si ti sam predvidio. E, sad mi svi (isto kladionice) pokušavamo doči nekako do te verovatnoče. Logično, da nema 100% tipova. Niko ne bi dao u ponudu neki par, koji če sigurno proči samo sa jednim rezultatom. I sad meni se postavilo pitanje, kako ču ja nači neki value kontra kladionice, kad oni imaju hrpu experata, hrpu najboljih statističkih programa, i šta ja znam svega. Kad dobro razmisliš, neče to nikako proči. Onda ako uzmeš u obzir još marginu, koju postave kladionice u svoje kvote, da bi na osnovu toga zarađivale, kvote se još malo spuste od realnih %.

Svi profesionalni (ili barem večina) kladioničara več igra na nekom betting exchangeu (najpoznatiji betfair). Stvar je u tome, da ti ne igraš protiv hrpe experta i kladionice, nego protiv drugih ljudi i možeš se postaviti u ulogu kladionice ili kladioničara. Po domače, kupuješ ili prodaješ svoje kvote. I to ja mislim, da je jedina bodučnost u klađenju.
Moj prijatelj sam kaže, da pogađanje kladionica je več tako dobro, da je pitanje vremena, kad če oni to svesti do skore perfekcije.
Sami znamo (oni koji se klade online) da neki Pinnacle radi vrlo malo pogrešaka (ili skoro ništa).
Ne znam koliko vam je poznato, da kladionice same naprave greške (namjerno) zbog psihičkog momenta kod kladitelja. Na onu foru, kao u kazinima, malo ti isplate, da bi se vratio i dao im na kraju dvostruku.

Ja bih razdelio kladionice na tri tipa:
1.Online (pinnacle, bet365,....)
2.Betting exchange (betfair, betsson, ....)
3.Lokalne (kod mene je to samo jedna ŠL)

Igranje na lokanlim mi se najviše isplatilo igranjem na parove, gde kladionica nije spustila koef. Recimo prošli tjedan bilo kod nas 1,70 na Boston (Pierce se vratio, Milwaukee bez Redd-a,...) dok je neki Pinnacle imao ovo za 1,45 ili Toronto kod nas za 1,45 a na Pinnacleu 1,19 ili slično.

I onda ako pomisliš, ako kladionice stvarno tako dobro izračunaju %, zašto bi se sam mučio i statistički obrađivao neke parove, kad to mogu napraviti kladionice. Ideš na Betbrain uzmeš prosječni koef, malo obradiš (izbaciš max, min) izbaciš marginu i dobivaš svoje koef. Dodaš 5-10 % svog znanja i tražiš value.

Ja u lokalnoj kladionici igram, gde tražim one koeficiente, koji su znatno veći nego na online kladionicama.
Danas sam igrao recimo Linkoping za 1,80 (online max ti je 1,75, a avarage 1,70).

Svaki kladioničar, če teško imati veči yield od 10-12%. Ko ima veči, svaka mu čast.

ONLINE FORUMI
Ne znam, dali samo meni ili se i vama tako čini, da pada kvaliteta foruma, zbog odlaska tipstera. Pa to je logično.
Tipsteri nisu više prijatelji, nego smo si konkurencija. Jer betting exchange je jedina budučnost i ovde igram ja kontra tebi i bilo bi stvarno glupo od mene dati neki tip na forum i onda iči na berzu. Kao, da neko ko posluje sa dionicama, svoje informacije da drugima, a do tih informacije je teško došao.
I kao što sam rekao več skoro svi profesionalni tipsteri su na betting exchange.

SPORTOVI
Meni je najisplativiji NBA. Onda još ostala košarka i tenis. Mada na tenisu ne smeš ganjati favorite.
Verovatno nekom drugom je možda isplativiji nogomet ili šta ja znam. Ali zašto NBA?
Kod NBA ima puno utakmica i puno informacija, brzo se dolazi od informacija i do statistike.
Kod košarke na parketu je 5 igrača, gde kod nogometa 11 i kod tenisa samo 1. Kod nogometa ako fali jedan igrač ne znači puno, ali kod košarke, da ti fali neki Lebron James ti možeš na osnovu toga naprviti neku sliku verovatnoče. I koef sa lebronom ili bez se drastično menjaju, dok kod nogometa ne toliko.
Kod tenisa je problem, što sve pare staviš na jednog čoveka. moraš dobro poznavati i psihu tog čoveka, umor itd.
Nogomet nisam igrao niti ču se nakon par godina posvečivanja košarci sad poesvetiti nogometu.

Ali imam jedno pitanje. MLB. Dali ko igra MLB?
Počeo sam polako pratiti MLB prošle godine, ove ču godine igrati fantasy na MLB.com i na yahoo. MLb ti je neka mješavina NBA i tenisa (znate u kom smislu)-jer dosta ovisi od pitchera(tenis-jedan čovjek) ali ipak je tu i ekipa(nba-ekipa). Ali neču puno o tome je stvarno nemam pojma.

I SAD KAKO SE USPJEŠNO KLADITI?
Moj prijatelj kaže, da 50% uspjeha ovisi od kapitala. Treba sad definirati šta je uspjeh. Za nekog je uspjeh da ima 10% yield ali ako ulaže svaki dan po 1 euro to i nije uspjeh. A za nekog ko ima 5% yield a uloži po 5000 eura na dan je možda veči uspjeh.
Uspjeh je za svakog čoveka razlićit, ako nemaš neki cilj viziju, popušio si (ne samo u klađenju).
Zato se stvaraju MM, kojih ima nekoliko. I svaki čovek može svoj MM prilagoditi sebi ali šta je kod svih MM isto, je to da obavezno igraš određen procenat svoje banke (max 2-3%). Bili su ljudi, kojima je uspjelo i sa 10% u pola godine, ali pola godine nije realna brojka za klađenje. Klađenje se gleda na par godina.
Ko želi brzo zaraditi, neka igra 5 puta godišnje i čeka na pravi par i uloži stvarno puno. A to je več znamo šta-hazardiranje. Nekad če se poklopit nekad ne.

ZAKLJUČAK
Klađenje je naporan posao. Kladionice su zaradile i još zarađivaju ogromne pare na ljudima. Kad ti je jedan BWin sponzor Milana i skoro je bio sponzor Barceloni, koju ne može platiti niko, onda nam je svima jasno, koliko je sati. Borba protiv kladionice biče nesmiselna. Budučnost su kladioničarske berze, i ponekad se može ukrast koji euro na lokalu. Ne kažem, da se ne isplati na online, ali sve su bolji i bolji. I držati korak s njima če biti vrlo teško.
Pre nekoliko vremena želio sam napraviti ekipu ljudi (prijatelja, koje poznajem u real lifeu), da bi investirali u klađenje i sami bi pravili analize, ali nisam mogao nači ljude za to. Tako sam ostao sam i igraču dalje to što igram. Betting exchange i lokal ponekad kad stvarno zajebu kvote.

Svi komentari dobro došli. I kad sam več ovdje igra ko od vas Fantasy Baseball, da mi malo pomogne?

ČAO
Peldas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:27   #2
O pozdrav prijatelju, evo drago mi je da te vidim ovdje . evo da prokomentiram što si napisao, puno toga dobroga naime .

Quote:
Kladim se več nekoliko godina. Inače studiram gradjevinski na fakultetu u Ljubljani i nešto "malo" znam o statistici. Počeo sam kao večina ljudi, mali ulozi na veliki broj parova/listič. Naravno to nije išlo. Sa internetom naletiš na neke forume itd. Počneš ulagati veči keš na manji broj lističa, nešto dobiješ nešto ne.
Onda sam se još više posvetio klađenju, pratio livescore, lige, itd. Baš sam prije čitao nešto o tipdana. Tada su bili tamo Kiki, Satyr, chelsea, Dado10,... ma puno dobrih tipstera. Mogu reči, da sam se dosta uspješno kladio, zaradio ali sam triput bankrotirao vrlo jake banke.
Da, nekad je zlatno doba TD-a fakat nosilo lovu svima, i ne samo to, atmosfera je bila odlična. Ali to se raspalo nažalost. Danas je većina od tamo na zatvorenim forumima, jedino nas par i dalje piše na public boardovima.
Quote:
Svaka utakmica ili par izražen je kvotama, koje su izračunate na osnovi verovatnoče, koje dobiju kladionice, odnosno njihovi experti. Moj prijatelj, koji studira na fakulteti za informatiku i računalništvo imao je seminarsku na temu klađenje u obzir je uzeo nekoliko liga i statistički obradio kvote i prolaznost. Njegova seminarska naloga bila je toliko dobra, da ge je jedna firma pozvala da radi za njih, a ta firma se bavi sa ulaženjem na sportsko berzu (betting exchange).
Po njegovoj teoriji uspjeh na kladionici ovisi samo 5% o čovjekovom faktoru. Kaže, da kod statistike nema umora, nema psihičkih problema,... ali, ok nema veze.
Glavna stvar kod klađenja je da nađeš value, dakle veču kvotu, kao što si ti sam predvidio. E, sad mi svi (isto kladionice) pokušavamo doči nekako do te verovatnoče. Logično, da nema 100% tipova. Niko ne bi dao u ponudu neki par, koji če sigurno proči samo sa jednim rezultatom. I sad meni se postavilo pitanje, kako ču ja nači neki value kontra kladionice, kad oni imaju hrpu experata, hrpu najboljih statističkih programa, i šta ja znam svega. Kad dobro razmisliš, neče to nikako proči. Onda ako uzmeš u obzir još marginu, koju postave kladionice u svoje kvote, da bi na osnovu toga zarađivale, kvote se još malo spuste od realnih %.

Slažem se. Moraš znati da kladionice većinom imaju FIRST HAND info, a mi se moramo snalaziti sa informacijom koju oni već imaju. Rijetko se desi da je njihova reakcija zakašnjela (sad govorim o pravim kladionicama kao recimo Pinnacle, a ne o mizerijama tipa BetAndWin ili HR kladionice gdje i za 500 kuna uloga čekaš autorizaciju, da im ne bi slučajno previše uzeo ) i sad ti se postavljaš sukladno s tim, imaš info koji je već znan, i cilj ti je naći utakmicu u kojoj se tvoja estimacija razlikuje od one oddscompilera.

Slaganje kvote nije nikakva mudrost, ali line adjustment jest. Ono što bookiji rade tijekom dana (opet najvidljivije kod recimo Pinnaclea, jer tamo sharp action (veliki ulozi) kao i vijesti o ozljedama određuju line movement), ono što je zanimljivo je da često moraš dobro razmislit što ti određena kvota govori.

Ako recimo od 5.5 spread postepeno poraste na 7.5, to može značiti više stvari, od velikog actiona na jednu stranu, do "phantom movementa", oddssetteri traže action na drugu stranu, punteri igraju value i team A recimo pobjeđuje, tako je kladionica minimizirala gubitak. Ali to je duga priča.

Quote:
Igranje na lokanlim mi se najviše isplatilo igranjem na parove, gde kladionica nije spustila koef. Recimo prošli tjedan bilo kod nas 1,70 na Boston (Pierce se vratio, Milwaukee bez Redd-a,...) dok je neki Pinnacle imao ovo za 1,45 ili Toronto kod nas za 1,45 a na Pinnacleu 1,19 ili slično.
Zato su lokali dobri, sjećam se prije nekoliko godina kad su igrali Lakersi protiv Minnesote, Lakersima fale Bryant, Malone, Payton, O'Neal, Medvedenko a Minnesota dolazi u solidnoj formi, kvota online pada na pk (1.90-1.90) kod nas 2.90 na Minnesotu, naravno da sam uplatio... .

Quote:
Moj prijatelj sam kaže, da pogađanje kladionica je več tako dobro, da je pitanje vremena, kad če oni to svesti do skore perfekcije.
Sami znamo (oni koji se klade online) da neki Pinnacle radi vrlo malo pogrešaka (ili skoro ništa).
Ne znam koliko vam je poznato, da kladionice same naprave greške (namjerno) zbog psihičkog momenta kod kladitelja. Na onu foru, kao u kazinima, malo ti isplate, da bi se vratio i dao im na kraju dvostruku.
Pinnacle je najjači, bez premca. Ali isto tako kladionica u kojoj sam napravio najviše plusa. E sad, ako su oni tako dobri, a i dalje radim plus, gdje je kvaka? Možda u tome što imaju najmanje "juicea", na primjer pogledajte two way game u recimo PSK kladionici, 1.80-1.80, na Pinnacleu je često to i 1.93 - 1.93.
Znači imaju najbolje kvote, a iz njihovog movementa se svašta može pročitati. Ali svejedno se da napravit solidan plus.

Quote:
Svaki kladioničar, če teško imati veči yield od 10-12%. Ko ima veči, svaka mu čast.
Evo moj primjer, imam yield od 109% na NBA u zadnje 4 godine, nije spektakularno ali donosi solidan plus (oko 400 unita u 3.5 sezone)

Američki sportovi i recimo Premiership imaju najviše informacija po netu, a i najdostupniji su, pošto je sve na Engleskom kojeg svi znaju. Ali to ne znači da je i najbolje, jer pazi, ako ti imaš kontakte koji će ti reći zašto igrati ne znam, Goteborg protiv Sundsvalla, onda imaš dobre šanse da NEKE kladionice to još nisu prokužile. Za NBA imaš minimalno šanse. Ali ja ionako ne igram na foru velikih grešaka kladionice (makar ponekad i tu se zna dić lova, kao kad je frend javio prije EP u Portugalu da je teški miscalculation promaknuo PSK-u, o tome kasnije), nego čisto na estimaciju:

Evo kako je kod mene:

1-10 unita, s tim da uniti ne predstavljaju sigurnost prolaznosti nego jačinu uloga, dakle fleksibilnost.
Kriteriji su: Value (kvote), mogućnost prolaznosti oklade. Što je veća nepodudarnost između mojih estimacija i kvote (spreada) koju nudi kladionica, veća je i kvota. Ima i iznimaka naravno.

Počeo sam ovako, 10 unita = 5% banke (danas mi je 10 unita oko 3%, jer je banka nešto veća), tako da izbjegavaš bankrot u bilo koje doba.

Nisam od onih koji će završit u Jutarnjem ili na Sanji i pričat o velikim dobicima, ali činjenica je da NIKAD nisam imao gubitničku sezonu u bilo kojem od američkih sportova (NBA, NHL, MLB. NFL još ne pratim )
Quote:
Ali imam jedno pitanje. MLB. Dali ko igra MLB?
Počeo sam polako pratiti MLB prošle godine, ove ču godine igrati fantasy na MLB.com i na yahoo. MLb ti je neka mješavina NBA i tenisa (znate u kom smislu)-jer dosta ovisi od pitchera(tenis-jedan čovjek) ali ipak je tu i ekipa(nba-ekipa). Ali neču puno o tome je stvarno nemam pojma.
Ne bih rekao da je uloga pitchera veća nego recimo Kobe Bryanta, Gilberta Arenasa ili Carmela Anthonya. Teško da će Luke Walton zabit 30 ako Bryanta ne ide šut. MLB je jako dobar sport za dignut lovu, samo moraš poznavat zakonitosti. Pratim zadnje 4 sezone, prvu sezonu nisam ni centa uložio, samo pratio i pokušavao skužit indikatore, naravno uz pomoć brojnih američkih foruma, nisam sve to iz prsta isisavao kad ima ljudi koji to prate 20 i više godina .

Uglavnom MLB je donio oko 120 unita u dvije sezone. Opet, nikakva senzacija, ali solidno.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:37   #3
Quote:
I SAD KAKO SE USPJEŠNO KLADITI?
Moj prijatelj kaže, da 50% uspjeha ovisi od kapitala. Treba sad definirati šta je uspjeh. Za nekog je uspjeh da ima 10% yield ali ako ulaže svaki dan po 1 euro to i nije uspjeh. A za nekog ko ima 5% yield a uloži po 5000 eura na dan je možda veči uspjeh.
Uspjeh je za svakog čoveka razlićit, ako nemaš neki cilj viziju, popušio si (ne samo u klađenju).
Zato se stvaraju MM, kojih ima nekoliko. I svaki čovek može svoj MM prilagoditi sebi ali šta je kod svih MM isto, je to da obavezno igraš određen procenat svoje banke (max 2-3%). Bili su ljudi, kojima je uspjelo i sa 10% u pola godine, ali pola godine nije realna brojka za klađenje. Klađenje se gleda na par godina.
Ko želi brzo zaraditi, neka igra 5 puta godišnje i čeka na pravi par i uloži stvarno puno. A to je več znamo šta-hazardiranje. Nekad če se poklopit nekad ne.
Sve si dobro napisao. Danas je ljudima sve malo, ljudi bi sa 100 kuna napravili 1000, sve ostalo je malo. A igrat 50 za 100, istina, i nije neka lova. Cigare i benzin do kladionice (ako ti nije blizu kao meni ili nemaš online account ) i spizdio si tih 50 plusa.

Ali sa 100 očekivat 1000 je DESET PUTA OD ULOGA. Razvit nekakvu konzistenciju s takvim stilom je skoro pa nemoguća misija.

Ali onda treba skupit banku, odvojit lovu samo za kladionicu, i to MORA biti ono s čime si nećeš uzeti od usta, od računa, ni od čega. Tek kad imaš solidnu situaciju možeš igrat kladionicu, ako igraš "za marendu i novine" nikad nećeš bit u plusu, probao sam i to u početku, igrao sam recimo 100 kuna a u džepu imam 200, to je loše, nekakav čudnovat maler se nadvije nad tebe i neda ti ni naprijed ni nazad .

YIELD je jako bitan: YIELD se izračunava ovako: 100/uloženi novac * dobiveni novac. I sad ako je tebi yield oko 9%, to je solidno. Ne možeš tražiti da imaš yield na long run 45%, jer je to skoro pa nemoguće, osim sa iznimno rijetkim hitrateom iznad 65%.

Tek kad sam pogodio onu famoznu okladu Spursi osvajaju prvenstvo @ 18.00 i napravio banku na netu, počeo sam s prijespomenutom šemom 5% banke = 10 unita, i fleksibilan staking naravno, nikad nisam volio flat.

Poanta je ono što si već spomenuo: Psihološki moment. Ako igraš za kupit si sutra majicu ili tenisice, ili ti "visi" oćeš ić van ili ne u subotu, onda nemoj igrat radije. Kad skupiš nekakvu banku, makar 2000 kn, onda možeš počet. I to recimo 100 kn na doubleove za početak. I kad povećaš banku do nekakvih 5000, igraš 200 ili 300 na singlove, i to je to. Nema živciranja, nema "falio mi je jedan par...a sad sam bez love", ništa.

Ne bih rekao da je "borba" protiv kladionice besmislena, jer i dalje se sa recimo hitrateom od 55% da solidno zaradit, uz naravno dobar play criteria, value definition, znanje o sportu kojeg igraš, itd...

Makar bih rekao da zasigurno za nekoliko godina kladionica u Hrvatskoj neće biti, hoće li to biti 5 ili 10 godina pitanje je, ali činjenica je da je kockanje poprimilo takve razmjere da će kad tad država morat stavit ključ u bravu, usprkos golemom profitu kojeg ima od kocke.

Isto se desilo u Izraelu, Nizozemskoj, nedavno i u SAD-u makar je to druga fora, neka šema s VISA i MasterCardom, uglavnom u SADu će to bit kratkog vijeka. Ali svijet ide prema tome da se naprave izolirani rezorti za kocku, kao Las Vegas, Monte Carlo, itd...
Više je razloga za to.

Ali mene ne brine to. Nekad sam imao onaj "rush", dobici, zadnji par, ajde gol, pa veselje, itd... danas je to odavno splasnulo, druga vrsta "rusha" je dedicirano i konstantno tuć kladionicu po repu, i radit plusa. Moj plus neće nijednu kladionicu dovest do bankrota, ali ću si financirat ljetovanje i jednog dana auto itd...
Ako me jednom pogodi nekakav veliki dobitak odlično, ako ne, i s ovim sam više nego zadovoljan.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:01   #4
Hvala na odgovoru i svemu dobrom napisanom.

Uključit ču se u još koju raspravu na ovom forumu. Idem sad jer nemam vremena.

čao
Peldas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:11   #5
Nemam što dodat u vezi Betfair-a nego back i lay obavezno i kod 3-0 rezultata u nogometu npr. iako ja radim kod 1-0 obavezno.
Old 20.02.2007., 00:51   #6
Quote:
Peldas kaže:
Otprilike sam to izveo i ja jucer navecer, koef na pobjedu Havanta je na Bwinu bio 1.45, a u mom omiljenom Stanleybetu 1.90. Kad sam se probudio, koef je vec bio 1.50 (u Stanleybetu).

U svakom slucaju, odlican topik, pametni ljudi. Eto, navratite mi slobodno na blog ponekad, jest da se radi o tek nesto vise od dva mjeseca ozbiljnijeg kladjenja na 'engleske 28. lige', ali yield mi je 22.1%, a banka je sa 60 narasla na vise od 140 unita. Jos sam zelen, to mi je jasno - ucim i usvajam stvari u hodu, krenuo sam s premalom bankom i prevelikim ulozima, hvala bogu da nisam spiskao cijelu banku u prva dva tjedna, pocetnicka sreca valjda.

Prednost 28. liga definitivno je u sporosti protoka informacija na relaciji momcad-kladionice. Uz malo volje, truda, vremena i efikasnosti moze se iskopati sjajnih detalja - svi ce znati da se dva dana prije prvenstvene tekme ozljedio Rooney i kladionice ce ekspresno modificirati koeficijente. Ali pogledajte samo moju analizu ove vecerasnje tekme (4:0 za domacine, stavio sam 7.5 unita na cistu jedinicu i 2.5 unita na hendi pobjedu domacina) - ako je netko bio u prednosti sto se tice informiranosti, to sam bio ja, a ne kladionica.

Dakle, u 28. ligama vrijede neka druga pravila, a ja ih namjeravam loviti dok god ide. Sretno vam/nam bilo!

http://okruglalopta.blog.hr
skeeve is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:37   #7
moj pogled na klađenje danas:

kladionicu ne mogu sjebat pa se necu ni truditi

kao matematicar vjerujem u neke zakonitosti, npr neki tip rezultata se mora odigrati kad tad (tu prvenstveno mislim na nerijeseno buduci da je koef priblizno isti nevezano protiv kojeg kluba "moj" klub igra)
e sad, da bi se zaradilo mora se imati dovoljno novca da se ulozi prate. svaki puta duplo ulozeno znaci rast uloga tipa 50 - 100 - 150 - 300 - 600 - 1200 - 2400 - itd kn
prije 2 godine sam zaradio poprilicnu svotu tim nacinom kladjenja. jedini razlog za to je: imao sam srece sto je X brzo odigran (npr kada sam krenio klub nije igrao X 6 utakmica, moj 7. ulog je bio 2200 i zaradio sam lijep iznos. hrpu puta sam dobio i na male uloge, sto mi naravno nije tesko palo)
evo npr proslo kolo real madrid je odigrao X nakon mislim 16 utakmica. malo tko bi to mogao pratiti da se kladio od samog pocetka, treba samo izabrati pravo vrijeme i to je sve. malo sam svrljao i naisao na ovo: nisu odigrali nerijeseno: Blackburn 14 kola, Wigan 10, Watford 6, Inter 16, Valencia 12, Real Mallorca 10, Hertha 10, Werder Bremen 9, Dortmund 8... sta mislite, hoce li odigrati X u sljedecih 5 kola? ja mislim da hoce. samo treba izabrati jedan klub i lova sjeda u dzep bez brige
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:52   #8
Quote:
52X32X52 kaže: Pogledaj post
moj pogled na klađenje danas:

kladionicu ne mogu sjebat pa se necu ni truditi

kao matematicar vjerujem u neke zakonitosti, npr neki tip rezultata se mora odigrati kad tad (tu prvenstveno mislim na nerijeseno buduci da je koef priblizno isti nevezano protiv kojeg kluba "moj" klub igra)
e sad, da bi se zaradilo mora se imati dovoljno novca da se ulozi prate. svaki puta duplo ulozeno znaci rast uloga tipa 50 - 100 - 150 - 300 - 600 - 1200 - 2400 - itd kn
prije 2 godine sam zaradio poprilicnu svotu tim nacinom kladjenja. jedini razlog za to je: imao sam srece sto je X brzo odigran (npr kada sam krenio klub nije igrao X 6 utakmica, moj 7. ulog je bio 2200 i zaradio sam lijep iznos. hrpu puta sam dobio i na male uloge, sto mi naravno nije tesko palo)
evo npr proslo kolo real madrid je odigrao X nakon mislim 16 utakmica. malo tko bi to mogao pratiti da se kladio od samog pocetka, treba samo izabrati pravo vrijeme i to je sve. malo sam svrljao i naisao na ovo: nisu odigrali nerijeseno: Blackburn 14 kola, Wigan 10, Watford 6, Inter 16, Valencia 12, Real Mallorca 10, Hertha 10, Werder Bremen 9, Dortmund 8... sta mislite, hoce li odigrati X u sljedecih 5 kola? ja mislim da hoce. samo treba izabrati jedan klub i lova sjeda u dzep bez brige

frende, ostavi se martingale-a dok ti nije prekasno...

samo trebas pogoditi...a znalo se dogoditi da ima klubova koji u cijeloj sezoni ne udje u x, ili udje taman kad bi ti ulog trebao biti 64.000 kuna.
i sto da ti nije usao dok je ulog bio 2200, da dalje nisi imao za pratiti ?

najbolji dokaz da kladjenje ipak nije samo matematika/statistika.
Old 20.02.2007., 18:01   #9
Znaš što ću ti reći, svaki ozbiljni kladitelj će ti reći da bilo kakav progression odnosno martingale u ovom slučaju te kad tad vodi ka propasti.

Evo ti primjer:

50 - 100 - 150 - 300 - 600 - 1200 - 2400

Je SAMO 7 kola.

Tvoj trošak iznosi 4800 kuna. Vrlo riskantno, znam ljude koji su loveći Assyrisku prije nekoliko sezona (druga švedska liga) ostavili gaće na štapu, dečki su do kraja sezone odigrali možda jedan remi, a neki su ih pratili od pola prvenstva.

Statistika stvarno IMA tendenciju izjednačavanja, to je fakt. Ali isto tako je sport jedna vrlo neznanstvena disciplina i ako tako ispadne može se desit da ishod koji ti "ganjaš" čekaš predugo i riskiraš previše. Jer jednom kad kreneš u "chase" ti ne smiješ stat, inače si izgubio i prije nego si počeo igrat, a mislim da je malotko spreman danas ganjat i 15-20 utakmica da bi konačno došao do ishoda koji mu treba.

Osobno sam ekstremno protiv progresivnih uloga a pogotovo Martingalea.

Samo jedna napomena.

Zamisli ovo: dobio si par puta već s tim načinom. I možeš dobit još ravno 10 puta. I 20. Samo JEDAN put je dovoljno da ti X ne izađe 15tak kola i bankrot ti ne gine. I nema tog načina kako bi to izbjegao.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:02   #10
Tek sad vidim da ti je čovjek odgovorio, brži si od mene .
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:08   #11
znam, znam...

vise se ne kladim, al volim malo bacit pogled na statistike
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:13   #12
nekako se uvijek kad tad crno nebo nadvije nad čovjeka koji ganja rezultat i sjebe ga potpuno. Sjećam se tipa koji je prije nekakvih godinu dana istražio da svaka ekipa već 10 godina odigra BAREM JEDAN PRODUŽETAK u sezoni. I dečko na pola sezone vidio da Pistonsi nemaju produžetak, i natovario im se na leđa. Nije duplao ulog, jer nije bilo potrebno (kvote od 13.00 - 16.00) ali je i dalje ostavio oko 4000 kn samo na tome, naravno da Pistonsi nisu odigrali produžetka

Ne znam ako je nastavio ili ne ali u svakom slučaju daje ti materijal za razmišljanje . Kud baš na njih naletio
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:58   #13
joj, ljudi, martingale nikako.

Ja bih još dodao svime ovome što je i napisao L.Nimoy psihički učinak.

Pa recimo, da ti teoretski iznosi taj martingale, pa recimo i da imaš novac za nekih 20-25 duplanja (šta je ludo mnogo) ali ok.

I sad, kad češ ti ili neko drugi več potrošiti 15 tih oklada, dal češ imati muda onda staviti onu brutalnu svotu ili češ si reči ipak bolje da ne izgubim svega. Ja mislim, mada ne poznajem nikoga ko je igrao martingale sa stvarno velikim budgetom, da 99% ljudi bi se uplašilo i zaboravili bi radije onih 10 promašaja, nego da odigraju 11 zaredom.

Martingale te vodi u svakom slučaju u propast. Bolje ti je iči na rulet ili odigrati single, na kvotu @2,00 i ubaciti sve i ne kladiti se onda više.

To je moje skromno mišljenje.
Peldas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:04   #14
Quote:
Peldas kaže: Pogledaj post
joj, ljudi, martingale nikako.

Ja bih još dodao svime ovome što je i napisao L.Nimoy psihički učinak.

Pa recimo, da ti teoretski iznosi taj martingale, pa recimo i da imaš novac za nekih 20-25 duplanja (šta je ludo mnogo) ali ok.

I sad, kad češ ti ili neko drugi več potrošiti 15 tih oklada, dal češ imati muda onda staviti onu brutalnu svotu ili češ si reči ipak bolje da ne izgubim svega. Ja mislim, mada ne poznajem nikoga ko je igrao martingale sa stvarno velikim budgetom, da 99% ljudi bi se uplašilo i zaboravili bi radije onih 10 promašaja, nego da odigraju 11 zaredom.

Martingale te vodi u svakom slučaju u propast. Bolje ti je iči na rulet ili odigrati single, na kvotu @2,00 i ubaciti sve i ne kladiti se onda više.

To je moje skromno mišljenje.
evo da ides sa 5+10+20+40+80+160+320+640+1280+2560+5120=10325

to je dosta love
tanja19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:12   #15
Ok martingale je sranje i vodi ka propasti...ali svejedno i dalje ima sistema koji se mogu odigrat uz naravno da se ide sa pretpostavkom da dobro poznajes sport na koji se kladis i da imas samokontrolu....

Ima jedan sistem koji sam pokupio na tip dana forumu i pokazao mi se kao dosta ok kad sam ga igrao na pocetku ove sezone nhl-a...

ukratko:

postaviš si banku (nek je 100 eura)
izraèunaš si poèetni ulog (tebi je 21 kn ako je 100 eura= cca 760 kn)
i igraš tako da postaviš tablicu od 1 do 8 i poèneš od 1*poè.ulog, ukoliko pogodiš opet isto, a ako fulaš drugi puta uložiš 2*poè.ulog, ako sada pogodiš spuštaš se za 1 niže, u ovo sluèaju na 1*poè.ulog, a ako fulaš dižeš se na 3*poè.ulog itd, itd.

evo ti tablice kako sam dobio da ti je poèetni ulog 21 kn
1 21
2 42
3 63
4 84
5 105
6 126
7 147
8 168
------
suma: 756

Al koef nebi trebao bit ispod 1.80....
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 22:14   #16
Nema kruva u tim kombinacijama
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 13:08   #17
Samo Betfair live utakmice,gledati preko satelita,prije toga proučiti sve i onda uložiti,ja krećem uskoro s igrom,uzeću neku banku 500 eura za početak i igrati s 20-30 eura back pa lay kad moji povedu,obično igram nogomet ili tenis.
Old 21.02.2007., 21:06   #18
Quote:
stoneisland kaže: Pogledaj post
frende, ostavi se martingale-a dok ti nije prekasno...

samo trebas pogoditi...a znalo se dogoditi da ima klubova koji u cijeloj sezoni ne udje u x, ili udje taman kad bi ti ulog trebao biti 64.000 kuna.
i sto da ti nije usao dok je ulog bio 2200, da dalje nisi imao za pratiti ?

najbolji dokaz da kladjenje ipak nije samo matematika/statistika.

Evo jednog mog iskustva..

Prije nekih cca 5 godina sam okusao srecu u takvoj shemi, odabrao talijansku ligu i odlucio se za Chievo kao klub koji mi je trebao donijet "lovu"..

Vec se 5 kolo igralo i postalo je malo skakljivo ulagati sve vece i vece iznose,al ajde, nedjelja navece, prijenos Chieva na HRT2, gledam tekmu, vec 90 minuta, 1:1 i trljam ruke, konacno ce x odigrat i nema vise gubljenja zivaca kad u 94 minuti Bierhoff zabija za 2:1.

Lagano sam problijedio.. Jer jos jedno kolo i postalo bi mi jako tesko pratit x na Chievo..

U nadolazecem tjednu sam pogodio jedan listic kojim sam vratio dosad ulozen novac na Chievo + nesto i zaradio i reko sam sebi da necu vise nit Chievo pratit niti ikad igrat takav sistem te naravno odustao (psi faktor - mislio sam si kakve sam srece nece oni do kraja prvenstva x odigrat),a budale naravno slijedeca 3 kola odigraju x
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 21:10   #19
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Samo Betfair live utakmice,gledati preko satelita,prije toga proučiti sve i onda uložiti,ja krećem uskoro s igrom,uzeću neku banku 500 eura za početak i igrati s 20-30 eura back pa lay kad moji povedu,obično igram nogomet ili tenis.
live je majka, tu se zna dignut jako dobra lova a samo moraš malo pametan bit .
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:11   #20
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
live je majka, tu se zna dignut jako dobra lova a samo moraš malo pametan bit .
pojasni, ovdje, ili pm, msn...
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.