Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima
Korisničko ime
Lozinka

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2007., 09:22   #1
Ab_Origin
Registrirani korisnik

Ab_Origin Avatar

Registracija: Jan 2007.
Ideš u Irak preko KBR-a? - I. dio

Tvrtka KBR za pružanje vojnih usluga od 4. do 26. veljače u Zagrebu prima prijave za posao na Bliskom istoku i u Aziji

ZAGREB - Američka tvrtka KBR, specijalizirana za pružanje građevinskih, inženjerskih i vojnih usluga državnim i privatnim institucijama i tvrtkama, na svojim je internetskim stranicama objavila da će od 4. do 26. veljače u hotelu Esplanade primati prijave za posao na Bliskom istoku i u središnjoj Aziji.

Iako se ne specificira o kojim je zemljama riječ, jasno je da se traže radnici za rad u Afganistanu i Iraku. Na stranicama KBR-a u ovom trenutku objavljeno je 146 slobodnih radnih mjesta u Afganistanu i 578 u Iraku, a koliko radnika traže iz Hrvatske, zasad nije poznato.

Osim tih dviju zemalja, KBR obavlja poslove i u Australiji, Koreji, Kuvajtu, Singapuru, Velikoj Britaniji itd.
TRAŽE SE

Prema objavljenom popisu, traže se raznovrsna zanimanja: od kuhara, električara, vozača i bivših policijskih djelatnika koji su radili na poslovima sigurnosti do inženjera za rad na aerodromima...

... Oglasi tvrtke vrlo su transparentni te se svi potencijalni kandidati unaprijed upozoravaju da će raditi na lokaciji gdje se vode ratne operacije, u neprijateljskom okruženju, da bi mogli stradati u napadima neprijateljskih snaga, ali i od prijateljske vatre.

Za sva zaposlenja traži se višegodišnje radno iskustvo i znanje engleskog jezika, a za većinu i sigurnosna provjera zaposlenika. To bi moglo značiti da će ta američka tvrtka preko hrvatskih sigurnosnih službi tražiti sigurnosnu provjeru osoba koje će namjeravati zaposliti.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan..._irak,60798.jl
Ab_Origin is offline  
Old 04.02.2007., 15:13   #2
Prebo
Registrirani korisnik

Prebo Avatar

Registracija: Oct 2004.
I? Jel bio ko? jel placaju prekovremene i jel se radi nedjeljom? Jel vlasnik firme vozi Maybacha? Ima detalja?
Prebo is offline  
Old 05.02.2007., 15:16   #3
Ab_Origin
Registrirani korisnik

Ab_Origin Avatar

http://www.halliburton.com/

od igle do lokomotive
Ab_Origin is offline  
Old 05.02.2007., 15:24   #4
walther-P38
Pljuca

walther-P38 Avatar

Registracija: Oct 2005.
Naranča kaj su te opet banali?
Advertisement

Advertisement
Old 05.02.2007., 15:45   #5
Ab_Origin
Registrirani korisnik

Ab_Origin Avatar

Da bi ste shvatili suštinu posta, ponekad trebate čitati između redaka. Ne dopustite da vas zavara naslov, pa da političke odnose uzmete za radne i obratno. Napregnite malo ćelije. Jedite više fosfora
Ab_Origin is offline  
Old 08.02.2007., 10:58   #6
homosapiens
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2005.
I jel bio itko na razgovoru u Sheratonu i sta treba ponijeti od dokumenata sa sobom na razgovor?
homosapiens is offline  
Old 08.02.2007., 15:02   #7
Maple
Maple

Maple Avatar

Registracija: Aug 2004.
Ima li koga sa više info?
Jučer je u Otvorenom bilo riječi o tome, ali dajte ljudi iz prve ruke.
Navodno mnogo njih iz BIH dolazi na razgovore u ZG jer u BIH nisu uspjeli doći na red...
Maple is offline  
Old 14.02.2007., 09:36   #8
Maple
Maple

Maple Avatar

ANYBODY???
Maple is offline  
Old 14.02.2007., 10:46   #9
Paramedic
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
Ma da nude plaću 5000 dolara po satu.Nema šanse.Istina,to je možda dobra prilika za zaraditi,ali život mi se još nije ogadio,pa...
Paramedic is offline  
Old 14.02.2007., 14:22   #10
Flaming Lips
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
Quote:
Ma da nude plaću 5000 dolara po satu.
mislis mjesecno? to je najmanja mjesecna placa. moze biti i do 9000, ovisi sto se radi.
u iraku je dosad poginulo koliko ja znam 3 hrvata. dva vozaca i jedan security.
iz mog mjesta rade na desetke ljud vec tamo i to za istu firmu vec 10 godina. prvo su radili tu u mom mjestu, onda u madjarskoj, sad u iraku. da vam ne pricam koju lovu su dosad uzeli.
zivot ti se nije ogadio? njima se ogadio zivot bez kinte i perspektive. rade, posteno zaradjuju, nikog nisu ubili, pomazu onom svijetu tamo koliko mogu...
bolje nego sjedit u birtiji i cekat socijalu od 400 kn ili radit za pedere koji ne placaju il placaju 2000 kn mjesecno za 200 sati krvavog rada.
Flaming Lips is offline  
Old 14.02.2007., 20:11   #11
Flaming Lips
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
za ovog koji je htio vise info. za te poslove mozes se prijaviti samo online. napravis cv na engleskom, registriras se na njihovom sajtu, dobijes korisnicko ime i password, pregledas poslove koji te zanimaju, prijavis se za njih, i cekas da te nazovu. kad te nazovu kazu ti kad trebas doci u sheraton(tamo su do 26.2.) i to je to.

http://kbrcareers.webrecruiter.com/p...440003BA74E87F

uzet ce ti kreiranje profila dosta vremena. moras to napraviti. radio sam to za par kolega i cak sam razmisljao da odem odradit interview cist da vidim na sto to lici.
Flaming Lips is offline  
Old 15.02.2007., 12:41   #12
Maple
Maple

Maple Avatar

To sam sve napravila i zvali su me na razgovor, ali prije nego idem zanima me da li je netko već bio i da li je već možda bio na licu mjesta pa podijeli iskustvo s onima koji se tek spremaju otići
Maple is offline  
Old 16.02.2007., 11:43   #13
homosapiens
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2005.
Bio sam jucer sa kolegom koji je prosao razgovor za skladistara i sad ceka ima termin za americku ambasadu u Zg radi dobijanja vize za US. Ide tek za desetak dana u amabasadu i nakon toga ceka 3-4 tjedna vizu i kad dobije kopira i salje u KBR centralu nakon cega treba dobit poziv da dodje u Houston na preglede i ostalo...
Inace bilo je oko 7-8 ljudi cekalo, a unutra ides razgovarat sa predstavnicima KBR-a iskljucivo na engelskom jer ne mozes ni uci unutra ako neznas dobro engleski i to je to.
homosapiens is offline  
Old 16.02.2007., 11:58   #14
Maple
Maple

Maple Avatar

Hvala Homosapiens
Maple is offline  
Old 16.02.2007., 21:09   #15
RedFly
Registrirani korisnik

RedFly Avatar

Registracija: Apr 2005.
Jel se treba cekati da te pozovu na razgovor ili samo dođeš tamo i prihvatis kaj ti ponude?????

-- J.C. Penney, businessman --
RedFly is offline  
Old 16.02.2007., 21:21   #16
anna0207
Registrirani korisnik

anna0207 Avatar

Registracija: Nov 2006.
Ljudi moji, uz dužno poštovanje svima koji su u stanju otići za bilo koje pare u ratnu zonu, imam jedno pitanjce.....ZAŠTO? Zbog para? Hebeš 5000usd na mjesec ak riskiraš da ti neka budala hiti nekaj na bazu, klinac se na biciklu zaleti u tebe ili tvoj auto u ode u 3pm neznam koliko ljudi......ima 1000 scenarija za poginut ili ostat invalid. Znam da ti se i tu može desit sranje, možda te pokupi auto, možda te herc ćopi ak ti je suđeno a možda su u šumi.
Eto, pitanje je zašto ići tamo i riskirati život?
anna0207 is offline  
Old 16.02.2007., 21:28   #17
RedFly
Registrirani korisnik

RedFly Avatar

Registracija: Apr 2005.
Zašto ići....hm.... pa zbog para naravno....

Nek mi neko ponudi takvu plaću u HR ili bilo gdje drugdje i idem....

Izdržiš godinu, dvije i vratiš se sa 60-120kUS$ bogatiji.....

A kao što si i primjetila i ovdje možeš poginuti.... Ideš npr. autocestom ZG-RI i pogineš zbog budale koja je pretjecala preko dvostruke pune i pred sam zavoj... Ja sam skoro tako prije tjedan dana... pa ti vidi.... Po ljudima su prije par godina padale granate i fijukali meci....a zakaj....da ova naša politička gamad sve rasproda???

Daklem, ak mi supije ja idem na godinu-dvije i kad(ako??) se vratim svi problemi su rješeni. A ak se i ne vratim, onda i nemam vise problema

A i familija mi je osigurana - imam 2 police životnog svaka po 50k€.

-- J.C. Penney, businessman --
RedFly is offline  
Old 16.02.2007., 21:34   #18
rossonero
misses next match

rossonero Avatar

Registracija: Oct 2003.
Quote:
anna0207 kaže: Pogledaj post
Eto, pitanje je zašto ići tamo i riskirati život?
Zato što 90% ljudi misli, nece bas mene, necu bas ja naj*.
A i lova je za nase prilike velika.
Radis tamo, god, dvije, neznam kolko je najmanje na kolko mozes otic, dodjes doma, kupis stan il kaj vec, nesto sto kod nas nebi mogao 10 god da radis.
rossonero is offline  
Old 16.02.2007., 22:30   #19
useless
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2006.
Quote:
RedFly kaže: Pogledaj post

A i familija mi je osigurana - imam 2 police životnog svaka po 50k€.

provjeri da li ti polica pokriva izlete u ratnu zonu
useless is offline  
Old 16.02.2007., 22:32   #20
useless
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2006.
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
A i lova je za nase prilike velika.
najgore saznanje je da je tvoj posao placen puuuuno vise ali kroz razne agente tebi ostane sitnica...a oni ne idu u ratnu zonu
useless is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja