Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika
Korisničko ime
Lozinka

Kozmetika A perfect gift. Podforumi: Kosa, Dekorativna kozmetika, Preparativna kozmetika i Prirodna kozmetika.

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2004., 17:40   #1
Silajn
..............

Registracija: Jul 2003.
Question Sve što ste željeli znati, a niste se usudili pitati #1

belobaza???
Ne znam ali slutim da bi to trebala bit nekakva krema koja se miješa s ostalom kozmetikom. Ali zašto, zašto? Pomozite, odurno sam znatiželjna, odurno siromašna trenutno, a puklo me šminkicu

Zadnje uređivanje Just a Girl : 23.11.2008. at 16:35.
Silajn is offline  
Old 02.03.2004., 17:47   #2
T@nja
Ho-ho-ho

T@nja Avatar

Dobro si slutila. To je neutralna krema, osnova u koju idu daljnji sastojci.
Moze se koristiti i samostalno.
T@nja is offline  
Old 02.03.2004., 18:27   #3
Silajn
..............

Dobro, ali jel' onda svrha tog mješanja da neke skupe kremice u maloj flašici postane puno kreme? I valja li to? I di se kupi?
Silajn is offline  
Old 02.03.2004., 19:42   #4
Ava Adore
carousel

Ava Adore Avatar

Registracija: Jan 2003.
Bilo je jednom u glamour caffeu u prilogu kako neke kreme kostaju 1000 kuna i vise... pa je jedna apotekarka rekla da je to sve sranje i da je osnova svake kreme belobaza koja u apoteci dodje nesto stvarno sitno, mislim da je rekla oko 16 kuna, tak mi je neki broj ostao u glavi....
I onda jos dodaju par gluposti unutra i eto ti kreme od 800kn..
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 02.03.2004., 22:18   #5
Silajn
..............

Dobro, ja ću otić sutra do apoteke i pitat tam tetu što da utrpam u belobazu, pa da izgledam ko cvjetić
Silajn is offline  
Old 02.03.2004., 23:01   #6
xxGaladrielxx
The Lulek, prosim lepo

xxGaladrielxx Avatar

Registracija: Nov 2002.
uradi sam
xxGaladrielxx is offline  
Old 02.03.2004., 23:49   #7
Silajn
..............

Eeeeeeeej hvala Galadriel. Sutra se igram s kremicama
Silajn is offline  
Old 03.03.2004., 07:28   #8
magic
dvadesetpetznakova

Pazi, ako sve te sastojke morash kupiti jer ih nemash kuci, jeftinije za pochetak je kupiti kremice u DM-u.

Jer npr. svako eterichno ulje koshta bar dvadesetak kuna, bez obzira shto cesh ga upotrijebiti par kapi.

Ili se dogovori s frendicom, kupite zajedno i podijelite proizvod ionako ne mozhesh proizvesti veliku kolichinu jer su to kreme bez konzervansa i ne preporucha se da dugo stoje.
magic is offline  
Old 03.03.2004., 10:49   #9
Silajn
..............

Quote:
magic kaže:
Pazi, ako sve te sastojke morash kupiti jer ih nemash kuci, jeftinije za pochetak je kupiti kremice u DM-u.

Jer npr. svako eterichno ulje koshta bar dvadesetak kuna, bez obzira shto cesh ga upotrijebiti par kapi.

Ili se dogovori s frendicom, kupite zajedno i podijelite proizvod ionako ne mozhesh proizvesti veliku kolichinu jer su to kreme bez konzervansa i ne preporucha se da dugo stoje.
Koliko je to dugo? Deset dana? Mjesec?

A što se eteričnih ulja tiče, ostatk mogu iskoristit za namirisat kuću, i onak to radim, tak da nije glup trošak
Silajn is offline  
Old 03.03.2004., 11:07   #10
magic
dvadesetpetznakova

Eterichna ulja NIKAKO ne mogu biti glup troshak...samo ti za kremicu trebaju bar dvije vrste, shto mi se uchinilo velikim troshkom za nekoga tko pishe da nema za kremu...no ti znash najbolje

Kreme bez problema stoje mjesec - dva dana, a u hladnjaku i nekoliko mjeseci.

I nemoj mochit prste unutra, uzmi ih nekom plastichnom zhlichicom.
magic is offline  
Old 03.03.2004., 11:15   #11
Silajn
..............

ma, nije da baš nemam, ali su mi apetiti za šminkicom narasli ovih dana, pa se hoću malo pravit racionalna po tom pitanju Zapravo, voljela bih se poigrat, s guštom
Silajn is offline  
Old 03.03.2004., 11:16   #12
magic
dvadesetpetznakova

E, za to ti dajem veliki

Negdje smo pisali prirodne recepte
magic is offline  
Old 03.03.2004., 13:46   #13
Noemi
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2004.
Jesmo,nasla sam ih ja jos i to bas za kreme za lice.SAmo nisam znala da li je ok podizat topic
Noemi is offline  
Old 03.03.2004., 14:57   #14
Silajn
..............

Quote:
Noemi kaže:
.SAmo nisam znala da li je ok podizat topic
Je je, skroz je okej
Silajn is offline  
Old 03.03.2004., 15:48   #15
Noemi
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2004.
Ne nadjem vishe taj topic...napisati cu par stvari tu.
Recept za prirodne kreme za lice nemam tu,doma su mi,pa cim ozdravim i vratim se ih pishem ako nekog zanima.
.Za sad ukratko-
domace mlijeko za lice-
1 krastavac oguliti,nerazati na kockice,procijediti kroz cjedilo ili gazu i promijesati sa 1,5 dcl mlijeka.Ako se stavi u sterilnu bocicu moze stajati u frizideru cca5 dana.

Za skidanje sminke-
1zlica maslinovog ili bademovog ulja+2zlice jogurta

Ako mi lice nije jako prljavo stavim mlacenicu na vaticu pa time prijedjem preko koze,onda naspricam thermalnu vodu i ok je.
(U vrijeme recesije stavim jamnicu u rasprsicvac pa time spricam lice dok ne kupim one thermalne)
Ima toga josh,maski,pilinga,cak za njegu usana,ako nekog zanima pishem

Noemi is offline  
Old 03.03.2004., 18:24   #16
Silajn
..............

Pa, ako ti se da, ja ću ti bit vrlo zahvalna
Silajn is offline  
Old 12.10.2004., 09:39   #17
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Registracija: Dec 2002.
Question istina o kozmetici?

da li netko zna gdje (link, please) se moze naruciti knjiga od Rite Stiens? obicno ispadne da je nema (a ne vjerujem da ju nitko nigdje ne izdaje...)
zapravo me zanima, da li znate jos knjiga (ili dobrih linkova) koje nas mogu pouciti boljem citanju etiketa i time biranju boljih proizvoda?

ja mogu isto iskopati par linkova, ali ne znam vise da li su uglavnom na francuskom (pa je dostupno manjem broju ljudi...)

npr., mene sad zanima gdje cu ja naci sampon ili wash za lice koji nema neki (amonij ili natrij) laureth ili lauryl sulfat nije da mi nesto specijalno smeta ali me zanima koliko se toga stvarno apsorbira kroz kozu jer sam nasla uznemiravajuci podatak. nisam paranoicna, volim kozmetiku, volim kemikalije ali zelim birati da li cu nesto nakeljiti na sebe iako znam da nije specijalno dobro. zelim imati izbor prilikom te odluke. a za dobar izbor mi trebaju dobre informacije i znanje. a toga nemam dovoljno dakle, pomoc

Stefice, nadam se da ces se javiti
drugi znalci (profesionalci ili amateri) takodjer!

edit: nasla sam ove francuske linkove, ako nekog zanima (prva dva opcenita i zadnji malo konkretniji)
http://www.biorespect.com/lesnews.asp?ID=5&NEWSID=56
http://www.econovateur.com/rubriques...om150502.shtml
http://www.aromanature.com/attention.htm
Old 12.10.2004., 11:18   #18
Lali Puna
Waving, Not Drowning

Lali Puna Avatar

Registracija: Dec 2003.
Dr. Stephen&Gina Antczak: Cosmetics Unmasked

A za zahtjevnije čitateljice:
Naomi Wolf: The Beauty Myth

već ih jednom preporučih...
Old 12.10.2004., 11:41   #19
Hannah
Registrirani korisnik

Ja sam isto pročitala prije jedno godinu dvije da je Sodium Laureth Sulfate iznimno štetan za kožu. I onda sam neko vrijeme gledala sastav gelova za tuširanje, za lice, šampona...i svima je u sastavu bio nakon vode naveden kao sastojak .

E, sad, potaknuta ovim postom/topicom (bravo, luca! ) zanima me koji proizbvodi dostupni u Hr nemaju u sastavu Sodium Laureth Sulfate?
Hannah is offline  
Old 12.10.2004., 12:05   #20
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Quote:
goldberry kaže:
Dr. Stephen&Gina Antczak: Cosmetics Unmasked

A za zahtjevnije čitateljice:
Naomi Wolf: The Beauty Myth

već ih jednom preporučih...
mozes malo detaljnije (ako imas knjige doma), npr koje teme se raspravljaju, na kojoj razini, kakav je popis citirane literature itd?

ne treba mi netko da mi objasnjava logicne stvari kao npr da kolegen u kremama (btw, najcesce dobijen iz mesne industrije -(koza zivotinja i nogice od pilica) ionako ne ulazi u stanice i nema utjecaja na kolegen u nasoj kozi...
nego bih ucila stvari koje nisu nuzno logicne same po sebi i treba stvarno bolje poznavati tematiku, npr SLS (kao detergent) mi je logicno da isusuje kozu i da moze biti iritans, ali uopce ne bih bila milila da sa apsorbira. kao ni triclosan, koji je nadjen u mlijeku dojilja....
zato pitam detalje (da ne nabavljam knjige koje kazu super stvari ali koje vec znam...)
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja