Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca
Korisničko ime
Lozinka

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas. Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Oprema

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 17:19   #1
juan maria birnbaum
Registrirani korisnik

juan maria birnbaum Avatar

Registracija: Dec 2002.
Thumbs up Zanimljivo događanje za djecu? Obavijestite nas!

korisna i zanimljiva tema, prebačeno s podforuma Život u dvoje. bilo bi lijepo da kad doznate za neko zanimljivo dogadjanje ostavite post, obavijest ili iskustvo
putnica

Pozdrav svima!

Zanimaju me svi dobri savjeti o tome kako što ljepše provesti vrijeme s djecom preko tjedna, i naravno više vremena preko vikenda. Bilo bi zgodno i kad bi postojala neka web stranica ili nešto slično (možda može i ovdje, u okviru ove teme) gdje bi mogli ostavljati poruke jedni drugima o priredbama, izložbama, igraonicama i slično, tako da smo uvijek u toku i da znamo gdje bi bilo dobro odvesti klince.

Javite se, zanima me što mislite o toj ideji!

Zadnje uređivanje putnica : 29.03.2007. at 16:47.
juan maria birnbaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:02   #2
juan maria birnbaum
Registrirani korisnik

Pa je li moguće da ovo nikoga ne zanima? Svi imaju super isplanirano druženje s djecom, ili nitko nema ideja???
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:32   #3
suncemojemalo
Registrirani korisnik

suncemojemalo Avatar

Registracija: Jan 2005.
Quote:
juan maria birnbaum kaže: Pogledaj post
Pa je li moguće da ovo nikoga ne zanima? Svi imaju super isplanirano druženje s djecom, ili nitko nema ideja???
Ovdje su ti ljudi iz cijele hrvatske i šire.... tako da konkretne preporuke, bez da si napisao o kojem je području riječ teško da će ti netko moći dati...
Moja klinka ima 3,5 godine, i uglavnom je kod mene, ali zbog ritma života (posla) preko tjedna me se stalno čini da nismo dovoljno zajedno, pa onda vikendima organiziram razne aktivnosti... npr. prošli vikend smo išle u zoološki u ZG (inače živimo u Splitu), ovaj vikend ako bude snijega ćemo otići na jedan dan na Plitvice...
uglavnom gledam da smo vikendima što više na otvorenom... u igraonice je vodim jedino kad je vrijeme jako loše, jer je i tako preko tjedna svaki dan u vrtiću i u igri s djecom... ili organiziram kući neke zajedničke tematske aktivnosti..npr. za božić smo radile čestitke, sada imamo u planu od kamenja raditi kutiju za bojice (kamenje smo skupljale zadnjih mjesec dana sa plaža)... i tako... najbitnije je da si kad si s klincima.. da im se posvetiš... da oni osjete da imaju tvoju potpunu pažnju... nekad im više znači sat vremena ako aktivno s njima slažeš legiće nego da ih odvedeš u kazalište gdje skoro ne progovorite...
ako je malo pomoglo drago mi je...

Sretno.. razgovaraj s njima.. vidi koji su im interesi ... i prema tome osmisli zajedničko vrijeme
Old 17.03.2007., 07:02   #4
daru
Registrirani korisnik

daru Avatar

Registracija: Nov 2006.
Slažem se sa sunčicom... Bitna je kvaliteta druženja, a ne kvantiteta izlazaka. Koliki su ti klinci? Izađite, da - ako su dečki igraj s njima nogomet, košarku, pričaj s njima o njihovim "problemima" - o curama o dečkima, ako su stariji... Pitaj ih, uvažavaj ih, voli ih. Ako su dečki u pitanju - imajte svoja "muška" druženja, to im može pogotovo faliti od oca koji nije prisutan svakodnevno...
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 19.03.2007., 10:02   #5
juan maria birnbaum
Registrirani korisnik

Klinci su tako, i veliki i mali (7-10 godina). Mislio sam da bi bilo zanimljivo kad bi netko saznao za neku priredbu, zanimljivu predstavu ili tako nešto, pa to napisao ovdje da svi mogu pročitati i onda odlučiti hoće li voditi klince ili ne.

htio bih s vremena na vrijeme da malo napravimo nešto drugačije, malo da promijenimo rutinu. Naravno da možemo otići u kino ili kazalište, ali i to će im dosaditi. Zato tražim ideje za TU i TAMO otići nekud s njima. Većinu vremena budemo ili doma ili u kvartu (šetnje, igralište), ali ponekad idemo i okolo i za taj dio vremena tražim ideje. Pa ako je neka zgodna izložba, priredba, da javimo jedni drugima.

A bilo bi lijepo i kad bi mi neko rekao tipa "lijepo ti je otići s klincima u dvorac taj i taj", ili tako nešto, pa da mi se upali lampica

Zadnje uređivanje putnica : 20.11.2008. at 12:08.
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 16:32   #6
putnica
.

putnica Avatar

Registracija: Jul 2003.
ja bila s djecom u trakoscanu prosli vikend-odusevili su se. dvorac je preuredjen, ima se sto vidjeti-od oklopa, oruzja, do spavaonica s premalim kreveticima (kako li su bili majusni ), ulaz je simbolican - 10 kn za djecu, 20 za odrasle.

kad vam dosadi, vani je jezero mozete setati ili voziti pedaline

mi smo gustali, jako

ako cete u sloveniju - u mokricama imaju mogucnost jahati.

zapravo je njima vazno osmisliti konstruktivno taj izlet, jer samo razgledavanje gradova im je dosadno, radije spohaj piceka, dekicu, pa negdje na livadu uz frizbi i badminton, a za to ne morate ni putovati dalje od jaruna
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:08   #7
cowgirl
Registrirani korisnik

cowgirl Avatar

Registracija: Jan 2005.
Besplatne radionice crtanja za djecu od 14. do 16. 11.

Zdravo svima!

Evo informacija za roditelje malih kreativaca:

Festival Crtani Romani Šou ovaj vikend (14. do 16. 11.) organizira besplatnu školu stripa za školarce. Vodi ju Maja Duvnjak, simpaticna mlada osoba koja zna s djecom. Radionice se odrzavaju svaki dan (od petka do nedjelje) od 12 do 14 sati u prostorijama kluba SC. Prostorija se nalazi na prvom katu Studentskog centra u Zagrebu (s lijeve strane), a u produzetku je i kafic u kojem se roditelji mogu druziti ili odmoriti dok malci crtaju.

Ovo je idealna prilika da mlade clanove obitelji na zabavan i kreativan nacin upoznate s devetom umjetnosti, a kako su ove godine gosti festivala stari majstori hrvatskoga sripa koji su nas godinama uveseljavali stripovima o Lastanu, Durici i slicnim djecjim likovima zabave sigurno nece nedostajati.

Eto, nadam se da je informacija zanimljiva i da se vidimo na festivalu.

Vise o svemu: www.crs-festival.com
Old 20.11.2008., 00:14   #8
novinik
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
događanja za djecu

čini mi se da na ovom pdfu nema neke popularne teme na kojoj roditelji mogu obavještavati druge roditelje što se zanimljivo zbiva u hrvatskim gradovima vezano uz djecu.
mislila san da ne bi bilo na odmet imat jedan čisto informativni pregled organiziranih događanja za dječicu.

evo ja bi započela s 6. zagrebačkim festivalom prvih čija je ovogodišnja tema 'mediji i prava djeteta', a počinje danas.

tu je program, koji nudi dosta sadržaja za djecu (doduše, čini mi se ovako na prvi pogled malo stariju):

http://www.studio-artless.hr/?q=hr/node/23

eto, to je moj prilog za sad.

roditelji, pomagajte dalje!
novinik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 00:17   #9
IpsyDipsy
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2008.
Super tema!!!
Čim naletim na neko događanje javim.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:37   #10
Hello_Kitty
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2006.
Evo jedan odlican site!
http://www.klinfo.hr/
Hello_Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 11:48   #11
putnica
.

putnica Avatar

linkovi su dobra ideja, a bilo bi super kad bi netko par dana prije dogadjaja kojem ce prisustvovati ovdje nabacio informaciju.

vec smo imali pokusaj pokretanja takve teme, ali nam je potonula, moram ju iskopati.
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:09   #12
Goga_fina
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2006.
Za one kojima Zagorje nije predaleko: dvorac u Gornjoj Stubici je krasan i zanimljiv klincima od 4-5 god. nadalje. Mislim da je i u Krapini, Hušnjakovo- nalazište pračovjeka zanimljivo, iako nam je blizu, još nismo uspjeli otići... ali namjeravamo...
Old 04.12.2008., 21:19   #13
Enid
I`m just a girl

Enid Avatar

Registracija: Apr 2008.
Djed Mraz

Da ne otvaram novu temu - zanima me gdje bi se u Zg moglo sresti Djeda Mraza?
(ne mislim na pravog ofkors )
Naime ja ne radim, kod muža u firmi toga nema, a htjela bi da mala to doživi.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:33   #14
Agata1979
Agata2009 je stigla :-)

Agata1979 Avatar

Registracija: Jan 2008.
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu - zanima me gdje bi se u Zg moglo sresti Djeda Mraza?
(ne mislim na pravog ofkors )
Naime ja ne radim, kod muža u firmi toga nema, a htjela bi da mala to doživi.
Bit će ih po trgovačkim centrima.Recimo kod nas će biti u Kauflandu i darivati će djecu poklončićima i moći će se slikati s njim.Ako dobivaš njihove letke možeš pročitati u koje vrijeme i kad.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 00:43   #15
putnica
.

putnica Avatar

sutra na trgu, ali istodobno s prosvjedom Djedica ce doci u sator
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 07:40   #16
Ani4
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2007.
Ovaj cijeli mjesec ima u CC1 program za klince. Biti ce i Djed Mraz, a moguce se i pribiljeziti kod patuljka susret sa njime. Na njihovim stranicama pise sto ce se dogadati taj vikend.

Vozi i vlakic Bubu sa Trga, svaki dan od 13.00-13.55. isto ima Djed Mraz koji dijeli poklone. Besplatna je voznja. Ima i onaj tramvaj koji isto vozi sa trga i u kojem Djed Mraz djeli poklone. Taj se placa 20 kn.

Zadnje uređivanje putnica : 05.12.2008. at 10:03. Reason: DM izmjenjeno u Djed mraz
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 10:07   #17
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

Registracija: Mar 2006.
http://www.net.hr/infocentar/page/20...4/0281006.html
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 10:07   #18
mandy
- - - - - - -

mandy Avatar

Registracija: Mar 2006.
any odakle polazi vlakić? gdje kupit karte?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 10:10   #19
Enid
I`m just a girl

Enid Avatar

Registracija: Apr 2008.
Pardonček, što je CC1?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 11:47   #20
disident