Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 13:34   #2301
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Lijepo on radi, gledao sam ga neko vrijeme dok sam radio taj stan. Samo ne znam kaj je sad s njim. S obzirom da se žalio kako su mu dužni na par strana oko 80.000 kn.

Tako da ono, čim ti se "uvuče" poslovanje na tešku naplatu a materijal odlazi iz tvojega džepa, loše to završi. Nažalost
Nažalost to je tak...ali u 90% slučajeva ispadne kak si skuhaš tak i...
Velim nemora bit al...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 18:02   #2302
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Nažalost to je tak...ali u 90% slučajeva ispadne kak si skuhaš tak i...
Velim nemora bit al...
Stari moj, kad ti stotka sjedne za vrat a radit dalje moraš lako se dogodi i 200.00 pa dalje. Još ako ti banka puše za vratom, gotov si.

Koliko ih je oko mene "nestalo", a pošteno su radili. Neki sada rade kao u početku, firma i satnica a godina 50.

Uzimaj Sve, radi Sve... Izgradite mi kuću sa svojim materijalom bez avansa, ili ajmo u 50 000 m2 na istu foru.

Na kraju, sori dečki bankrotirao sam, love nemam. Dajte me na sud.

Bolje 5000 kn u džepu nego 500.000 kn na papiru...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 11:09   #2303
bok,adaptirao sam balkon novi prozor s vratima,a jedna vrata zazidao i požbukao.E sad ide farbanje, sve zidove i plafon sam namazao impregnacijoim pa pogletao,i sad imam problem kupio sam fasadnu farbu(smoborka)na kojoj piše da prije nanošenja boje treba impregnirati,dali trebam opet sve namazati impregnacijom ili ne.
fala
da dodam,nisam sve zidove gletao,nego samo gdje su bila vrata(cca. 2m2) i oko novog prozora
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 11:32   #2304
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
bok,adaptirao sam balkon novi prozor s vratima,a jedna vrata zazidao i požbukao.E sad ide farbanje, sve zidove i plafon sam namazao impregnacijoim pa pogletao,i sad imam problem kupio sam fasadnu farbu(smoborka)na kojoj piše da prije nanošenja boje treba impregnirati,dali trebam opet sve namazati impregnacijom ili ne.
fala
da dodam,nisam sve zidove gletao,nego samo gdje su bila vrata(cca. 2m2) i oko novog prozora
Opet impregnirati samo novo pogletane površine.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 23:33   #2305
Jel koristio ko ove boje od Poliflora?
"ekstra" "perivi" ....
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 08:27   #2306
Pošto se moja klizna vrata koja se skrivaju u zidu bliže kraju izrade došlo je na red farbanje. I zato pitanje - nisam nikar radio farbanje sirovog lesonita, pa me zanima koja je procedura da obojim krilo vrata od sirovog lesonita? Po mogućnosti akrilnom bojom? Treba li nekakav izloant ili ne? Može li samo fino brušenje pa temelj + kit + temelj + lak?
Old 17.05.2010., 16:46   #2307
Quote:
Jel koristio ko ove boje od Poliflora?
"ekstra" "perivi" ....
Jesam ja,zašto?
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 16:55   #2308
Kakav je eksta? kakav je perivi? i neki zeleni-zeleni poklpac
na to sam naletio u novinama nisam opče znao da poliflor ima to
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:12   #2309
Quote:
Kakav je eksta? kakav je perivi? i neki zeleni-zeleni poklpac
na to sam naletio u novinama nisam opče znao da poliflor ima to
Radio sam sa extra,meni je bolji od Jupol golda.
Mazao sam OSB ploče,s extra i jedan dio s Jupol Goldom,s extra sam dosta više
namazao i pokazala se opčenito bolja boja ,u mom slučaju.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:14   #2310
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Radio sam sa extra,meni je bolji od Jupol golda.
Mazao sam OSB ploče,s extra i jedan dio s Jupol Goldom,s extra sam dosta više
namazao i pokazala se opčenito bolja boja ,u mom slučaju.

hvala na informaciji. Ništa drugo nego probat...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 20:37   #2311
A ja se ispričavam Maleru što ponavljam pitanje na koje sam već prije donekle dobio odgovor. Za samu stolariju na kojoj je već bilo sintetički lak znam - rekao si dulux Satinwood. No interesira me baš konkretno za čisti sirovi komad lesonita. Kad već nema odgovora vodit ću se vlastitim razmišljanjem i prvo sav lesonit lagano prijeći kitom, pobrusiti ga, pa temelj, dorada kitom, temelj i na kraju lak. Impregniranje firnisom/lanenim uljem mi nije prihvatljivo jer nemam vremena 2 do 8 tjedana čekati da se upije i posuši.

Usput, ovih dana sam oguli špahtlom, ručno šmirglom i uz malu asistenciju metabo delta brusilice 70m2 zida. Od toga 20m2 zida na koji je nekad neostik(tigar) lijepilom bilo nalijepljeno pluto. Horor od posla i test izdržljivosti volje i živaca.
Old 17.05.2010., 20:38   #2312
A ja se ispričavam Maleru što ponavljam pitanje na koje sam već prije donekle dobio odgovor. Za samu stolariju na kojoj je već bilo sintetički lak znam - rekao si dulux Satinwood. No interesira me baš konkretno za čisti sirovi komad lesonita. Kad već nema odgovora vodit ću se vlastitim razmišljanjem i prvo sav lesonit lagano prijeći kitom, pobrusiti ga, pa temelj, dorada kitom, temelj i na kraju lak. Impregniranje firnisom/lanenim uljem mi nije prihvatljivo jer nemam vremena 2 do 8 tjedana čekati da se upije i posuši.

Usput, ovih dana sam oguli špahtlom, ručno šmirglom i uz malu asistenciju metabo delta brusilice 70m2 zida. Od toga 20m2 zida na koji je nekad neostik(tigar) lijepilom bilo nalijepljeno pluto. Horor od posla i test izdržljivosti volje i živaca.
Old 18.05.2010., 19:13   #2313
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post

Možeš napraviti kako si napisao. Laneno niti ja ne koristim uzmem radije neku impregnaciju.

Satinwood jednom kada budeš probao, vidjet češ da je odličan. Samo kako sam ti napisao, postoji jedna caka. Meni se pogotovo pokazao dobar za "brzinsko" lakiranje tipa pet-šest obješenih vrata i sl. Znači odradiš posao dosta brzo, nije mat već kako naziv kaže satin i čvrst je nakon sušenja.

Temeljna ako želiš Caparolova (H2O), suši se izrazito brzo, alat lako oprat. Napisao negdje gore puni švabski naziv.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:22   #2314
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post

Satinwood jednom kada budeš probao, vidjet češ da je odličan. Samo kako sam ti napisao, postoji jedna caka. Meni se pogotovo pokazao dobar za "brzinsko" lakiranje tipa pet-šest obješenih vrata i sl. Znači odradiš posao dosta brzo, nije mat već kako naziv kaže satin i čvrst je nakon sušenja.

Temeljna ako želiš Caparolova (H2O), suši se izrazito brzo, alat lako oprat. Napisao negdje gore puni švabski naziv.
Kad je vec o tome rijec, interesuje me tvoje misljenje o Caparolovim PU-Satin i PU-Gloss, pitam jer ih mogu nabaviti lakse nego Dulux?
amater1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:26   #2315
I ne manje bitno, brusni papir uvijek ako je moguće (Aluminijum oXid), prodaje se u rolama. Duže traje bilo da se radi o stolariji ili zidovima. Navodno postoji i sa dijamantnom prašinom, ali zadana proporcija tipa 25x10 cm košta od 200,00 kn nadalje.

Kažu da je nepoderiv, ali nisam još probao.

eto
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:38   #2316
Quote:
amater1 kaže: Pogledaj post
Kad je vec o tome rijec, interesuje me tvoje misljenje o Caparolovim PU-Satin i PU-Gloss, pitam jer ih mogu nabaviti lakse nego Dulux?
Od Caparola osim temeljne, koristio sam i njihov završni lak ali nisam bio zadovoljan. Možda zato jer se baš potrefio žuti ton (laser na ton karti). Jer iako sam požutio temelj, nije bilo jarko žuto kao na ton karti.

Od boja Malerit, koji ne koristim više. I još nekih drugih, ali to je bilo u periodu 2005-te. Od ovoga što si naveo ništa, a da sam i jednom ne bih napisao ništa jer materijal trebaš probati u više situacija kako bi napisao dal je dobar ili ne.

Što bi bilo najpoštenije i najispravnije.

Kada nađeš formulu materijala u poslu, ne mijenjaš ako je krajnji rezultat zadovoljavajuć. Ali ono što ti mogu garantirati, je da će kroz koji mjesec biti drugačija situacija i da ćemo se puno, puno, više baviti raznim materijalima.

Koje će mi sami ustupiti proizvođači. Znači ne trebam izdvajati vlastita financijska sredstva, a prostora za isprobati hvala bogu imam.

Ima nova glet masa, gotove mase za pogletavanje knaufa, nekih novih boja i lakova i tako više manje.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:46   #2317
Koje gotove mase? ili pssst?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:51   #2318
Quote:
Koje gotove mase? ili pssst?
Zna se koje, Američanske.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:55   #2319
" tvrdi dr..." ?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 08:53   #2320
I usputno pitanje, je li se kome dešavalo da mu se akrilni emajl namazan na staru alkidnu/uljanu bolju (pripremljenu, tj. matiranu) kasnije počne dizati? Do sad sam akrilne stvari mazao samo po željezu, bezbojni lak po starom nitro bezbojnom laku i sl.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 20:51.