Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo
Korisničko ime
Lozinka

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 14:02   #14741
sinisaT5
djedmraz

Registracija: Feb 2010.
Jesam li to ulovio najbolju ovogodišnju priliku???
Dalmatinska(kod Frankopanske)-stan na 1. katu od 36m2-hodnik,soba,kupaona,kuhinja+dnevni bor.
-instalacije,struja,odvod,dovod,zidovi-uređeno prije 4 godine
-plin nije uveden u stan,ali priključak postoji(cca 2000eur)
-vlasništvo 1/1, nije etažirano,kao većina stanova u centru
-pločice i parketi i interijer općenito u iznenađujuće dobrom stanju
-parking u dvorištu zgrade osiguran
55000eur
Komentari, sugestije????
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:11   #14742
ViktorViktorija
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2009.
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
amen!

Vec si mogu razmislit nekog meshetara kako bari bakicu s 3 macke da je Petrinja bolja od Petrinjske
Deos bi je vjerojatno obrlatio sam tak, da nije zauzet apartmanima...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:17   #14743
sinisaT5
djedmraz

Quote:
ako nemas cash, onda ti ova neetaziranost moze predstavljat problem za realizaciju kredita
inace zvuci OK
jedino je malo nisko (jesi ikad boravio u slicnom prostoru u centru grada? vjeruj to ima mana, pitanje da li si na njih spreman)
Imam cash. Stan ne uzimam za sebe, već za iznajmljivanje. Mane 1. kata u centru?
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:33   #14744
sinisaT5
djedmraz

Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Nije najbolja
Meni poznati su ovaj tjedan kupili stan nešto bliže trgu nego ti za 1500, otprilike isto stanje s tim da je plin unutra ali su plinske peći.
To je očito to, cijena po kojoj se sad može realizirati najstroži centar
Neki veći stan ili isto ovakav manji? Za veći mi je logično da su uspjeli naći za 1500eur/m2
Je, to je očito ta cijena, ali su i dalje vrlo rijetke.
Danas obišao cijeli uži centar,nekolko stanova i izgleda ovako:
1.Primorska(Britanac)-43m2,visoko prizemlje, da ne kažem roh bau,zahtjeva kompletnu adaptaciju 72000eur fixno(cca 1700eur/m2)
2.Vlaška(blizu Kvatrića)-potkrovlje,jednosoban,32m2,65000eur,kaže žena, ne mogu vam puno spustiti za gotovinu, ide do 2000eur,donja granica. Reko,čekaj malo 65000/2000=2031.5eur/m2. Nemoj mi slučajno spustit za 31.5eur/m2.
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 09.07.2010., 14:37   #14745
sinisaT5
djedmraz

Quote:
deos kaže: Pogledaj post
Pogled na ulicu ili na dvorište...ako je na dvorište ili suteren bolje zaboravi...
dvorišna zgrada,1.kat. Cijela zgrada je dvorišna,na parceli nema objekta uz cestu.Prvo je ulaz u dvorište,pa parkirna mjesta i onda po 1 zgrada sa lijeve i desne strane.(po 3 stana u prizemlju i 3 na 1. katu)
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:56   #14746
sinisaT5
djedmraz

Quote:
Ako ipak odlučiš provjeri da li je ipak sve 1/1 jer ako nije etažirano tada i nije sve 1/1 ...
deos, ovo ti je 666 post, sad me sve strah provjeravati papire
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 15:04   #14747
sinisaT5
djedmraz

Quote:
za iznajmljivanje je 1 kat ok, jer onda moze i tihi obrt i sl, ured sto ti prosiruje mogucnosti
za zivot prvi kat u centru moze biti bucan i zagusljiv,

s druge strane znas li koliko se krecu cijene najama na sl lokacijama?
i koji je to postotak od upucane zive love
odnosno koliko godina iznajmljivanja ti treba da vratis ulozeno

ako je iskljucivo za iznajmljivanje mozda bi bilo pametno jos cekati
samo je jedna stvar s kojom se manje-vise svi slazu, a to je da ce cijene jos nizbrdo
Iskreno, ne znam kolike su šanse da u centru ode ispod 1500eur/m2.
Što se najma tiče, da iznajmim za 300*12=3600 godišnje, dakle nekih 15 godina.
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 15:23   #14748
BANANAFISH
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2009.
Ako neko naleti na stan na Šalati a da nije više od 3000 m2 molim da mi javi.
Ove cijene o kojima pričate su stvarno dobre. Meni se sigurno neće zalomiti da nađem nešto što mi se sviđa a cijena je počela padati.Dapače, čak rastu.
Sada prodaju na Srebrnjaku jednu kućicu za rušiti i zemljište od cca 600 m2 za 1.000.000 Eur-a. Naravno da sam zakovrnula i živo me zanima da li će uspjeti. Pratiti ću pa vas izvjestiti čisto da potvrdim tezu da nekim lokacijama nikad neće pasti cijena a to su vjerojatno te u koje treba ulagati.
U Babonićevoj su nedavno prodali nedovršenu, jako loše postavljenu kuću, koju također jedino možeš srušiti za 1.200.000 Eur-a .
Vi sad svi mislite, a jbg stara kad hoćeš u dobar kvart, ali ipak moram prijaviti
da znate da se i to događa na tržišti nekretnina.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 15:38   #14749
FileExplorer
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2008.
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Ako neko naleti na stan na Šalati a da nije više od 3000 m2 molim da mi javi.
Ove cijene o kojima pričate su stvarno dobre. Meni se sigurno neće zalomiti da nađem nešto što mi se sviđa a cijena je počela padati.Dapače, čak rastu.
Sada prodaju na Srebrnjaku jednu kućicu za rušiti i zemljište od cca 600 m2 za 1.000.000 Eur-a. Naravno da sam zakovrnula i živo me zanima da li će uspjeti. Pratiti ću pa vas izvjestiti čisto da potvrdim tezu da nekim lokacijama nikad neće pasti cijena a to su vjerojatno te u koje treba ulagati.
U Babonićevoj su nedavno prodali nedovršenu, jako loše postavljenu kuću, koju također jedino možeš srušiti za 1.200.000 Eur-a .
Vi sad svi mislite, a jbg stara kad hoćeš u dobar kvart, ali ipak moram prijaviti
da znate da se i to događa na tržišti nekretnina.
Promet je toliko malen da su i ove statisticke cijene prilicno beskorisne. Ako netko ima para i doceka da se prodaje nekretnina na lokaciji, taj ce mozda platit i bolesno visoku cifru. Naravno i obratno: u vremenima ovakve nelikvidnosti prodaju iskljucivo oni koji su na to primorani pa ce naravno prodavat i za smijesno niske cifre. Ali to su za mene sve ipak vise iznimke nego iznosi koji mogu sluzit za utvrdjivanje nekakvih "realnih" cijena. To ti je kao na burzi: sta ti vrijedi zadnja/prosjecna cijena dionice ako nitko ne zeli prodavat.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 21:15   #14750
ivo patijera
Registrirani korisnik

¸Ja nemogu reci da sam zivio ali sam proveo dobar dio djetinjstva u kuci , znaci jedino nisam puno spavao sve ostalo jesam i ne vidim neku veliku prednost.
Susjeda koje moras pozdravljat isto ima , buke je nesto manje tj vise si neovisan ali i to ima granice .Imas vise mjesta u svakom slucaju.Skuplje za odrzavati.

Da imam love , kuca bi bila moj izbor , ali pod "kuca" ja dozivljavam 100+ kvadrata stambenog , dva kata, garaza za auto , podrum, tavan, bazen, drvece, zelenilo.
edit: i ono kameno za rostilj obavezno , sad me faca podsjetio.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 21:57   #14751
ViktorViktorija
Registrirani korisnik

Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Ali sa novcima 1800€ po kvadratu u džepu, Zagreb je tvoja igračka. Možeš birati zaista ogroman broj stanova koji se nude. Mislim da bi mogla naći i nešto bolje.
Trebat će ljudima vremena da to shvate. Ne mogu vjerovat da na 'Novogradnji' netko može slaviti kupnju stana na Novoj cesti po 2200 eura ili pričati o novogradnji u Dubravi, koja na cesti uz tramvaj s pogledom na ruglo kvarta po 1700 eura i to je, kao, normalno.

Eno neki Profectusovci s Laništa, koji su platili stanove (Deos će znati ) valjda po 1700 eura prije cijelog ovog pada pričaju o tome kako će vrijednosti njihovih nekretnina porasti kada dođe fantomski most za Jarun.
Istovremeno, vidjeli smo na par primjera po koliko sada ide sam Jarun
I centar

Ali most i tramvaj će sve promijeniti

Tada će 'blizina' Jaruna koštati više nego sam Jarun!

A što se tramvaja tiče...
Nema veze što pojedini kvartovi koji su već sada u tramvajskoj zoni muku muče s prodajom, a starogradnja je na oko 1200 eura, ali nee, TAJ pojedini tramvaj koji tu jednu stanicu prođe kroz Lanište će biti poseban i cijene će letiti u nebo
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 22:05   #14752
Monsignor.m
udbaš

Monsignor.m Avatar

Registracija: Oct 2008.
Pošalji poruku preko Skype korisniku Monsignor.m
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
Budem vidjela bili još malkice spustili ... al najgore me strah da se ja odlučim za to, pa za par mjeseci padne cijena na recimo 1600, što u današnjoj situaciji nebi ni bilo čudno. Pojela bi se
Ma nije, jednom kad kupis stan svejedno ti je ide li cijena gore i dolje, za zivot ga kupujes.
Davno smo to utvrdili.
Old 09.07.2010., 22:09   #14753
ViktorViktorija
Registrirani korisnik

Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post
Budem vidjela bili još malkice spustili ... al najgore me strah da se ja odlučim za to, pa za par mjeseci padne cijena na recimo 1600, što u današnjoj situaciji nebi ni bilo čudno. Pojela bi se
Što ti se čini koliko je zgrada rasprodana? Ima puno praznih stanova? Meni kada prolazim izgleda kao zgrada duhova
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 23:31   #14754
Monsignor.m
udbaš

Monsignor.m Avatar

Quote:
el.danchi kaže: Pogledaj post
Nemoj tako, nije ona freak...
Ona je zposlena, urbana, fensi-šmensi žena.
Ima drugačije poglede na život a samim tim i na stanovanje.
Vjerojatno je samoživa i nema puno slobodnog vremena za roštiljanje i druženja jer je sva u karijeri.
Kao takvu ju je teško vidjet kako uživa u kući jer ono što je nama kućnim tipovima prednost i nezamjenjivo njoj je opterećenje i trošak i muka.
Ljudi smo različiti.
Koji si ti <...> Kao da slusam one svoje u Ogorju koji se cili zivot nisu makli dalje od Solina.
Old 09.07.2010., 23:40   #14755
Monsignor.m
udbaš

Monsignor.m Avatar

Quote:
Upao si u diskusiu kojim povodom?
Kakve veze ima Solin s postom? Ili sa mnom?
Upao sam u diskusiju jer je tebi zena koja vise voli stan nego kucu samoživa i nema vremena nizasto osim za karijeru, i uz to je fensi-šmensi itd.

Da skratim, upao sam samo zato da se izrigam na te tvoje mentalne proljeve koji još žive (barem sam ja tako mislio) jedino u pitoresknim mjestašcima tipa Ogorje, Neorić, Kandahar.

Laku noc.
Old 09.07.2010., 23:45   #14756
Mali_Morgen
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2008.
Quote:
sigurno će podići cijene...
Nema da omane...kupovna moc stanovnistva uopce nije bitna...dok god se "nesto" tamo gradi.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 09:03   #14757
ledich
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2010.
Ima li netko saznanja za koliko se može spustiti cijena stana ako plaćate u gotovini?
Naime, 5 godina štedima s obitelji - što stambena štednja što privatno, i trenutno imam oko 30.000,00 eura. Ukoliko još nešto dodam da li imam mogućnost kupiti neki manji stan, garsonjeru? Novogradnja ako je moguće?!?
ledich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 10:01   #14758
ViktorViktorija
Registrirani korisnik

Quote:
Što to tebe tolio frustrira na Laništu ??? To što živiš u Dubravi ili Sesvetama ili gdje već tamo negdje pa tražiš mane drugim kvartovima...?

Meni se Lanište osobno ne sviđa ali ima perspektivu kao ni jedan kvart u Zagrebu, sve to što se tamo gradi ili će se uskoro graditi sigurno će podići cijene...tramvaj možda najmanje od svega...
Deos, o čemu ti to?? Pa ja sam već u nekoliko navrata pisala da ću najvjerojatnije čak i kupovati stan tamo, samo ne po jebenih 1700 eura u Profectusu, kužiš?

Evo ti moj jedan stari post pa se uvjeri sam što me smeta: ljudima su mazali oči nekim budućim projektima, platili su stanove tada kada su ih platili, a u međuvremenu su i neki razvikaniji kvartovi s boljom infrastrukturom potonuli.

o laništu

Hoćeš reći da će recimo ljudima iz Kamgrad zgrade na Laništu, koja je koštala nevjerojatnih 1950 eura po kvadratu sada kada dođe shopping centar ili taj fantomski most cijena kvadrata skočiti na 2200?! ILi na 2500 eura po kvadratu, više od centra ili Šalate? Daj molim te!

I da, ja živim u Dubravi. Imamo kuću s vrtom u zelenilu četiri stanice od Maksimira, i da, to je periferija. Pa što onda? Jedini razlog zbog čega i kupujem stan (a nije mi o glavu) jest da imam svoj kutak (jer je kuća obiteljska, ja imam svoj kat) blizu posla i blizu izlaza iz grada. I mogu si ga priuštiti, ali neću po suludim cijenama.

Što se tiče moje kakti 'teorije zavjere' o tome da zgrade zjape prazne a da piše da su dobrano prodane... Ne da mi se sada tražiti postove drugih forumaša koji su navodili upravo takva iskustva, a i ja sama sam ih također imala.

Stanovi iz kompenzacije se vode na webu kao prodani, a onda osvanu odjednom u oglasnicima. I nemoj mi samo reći da nikad nisi vidio završenu zgradu koja zjapi polu prazna i da nisi pročitao niti jedan novinski naslov o tome da je prodaja praktički stala!
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 13:53   #14759
ViktorViktorija
Registrirani korisnik

Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ne slusa svog covjeka.
Ili znači da živi sama?

Zadnje uređivanje ViktorViktorija : 10.07.2010. at 13:59.
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 13:55   #14760
FileExplorer
Registrirani korisnik

Quote:
Nemoj tako, nije ona freak...
Ona je zposlena, urbana, fensi-šmensi žena.
Ima drugačije poglede na život a samim tim i na stanovanje.
Vjerojatno je samoživa i nema puno slobodnog vremena za roštiljanje i druženja jer je sva u karijeri.
Kao takvu ju je teško vidjet kako uživa u kući jer ono što je nama kućnim tipovima prednost i nezamjenjivo njoj je opterećenje i trošak i muka.
Ljudi smo različiti.
Ja njenu težnju za stanom savršeno razumijem.
Kao što sam već napisao, nisam ja protiv stanova, naprotiv, iste prodajem,
ali sam stao kontra obezvređivanja života u kući kako je na početku krenulo od Alexis i bilokoje....
Fakat ne kuzim cemu ova etiketiranja ili generaliziranja. Valjda se mozemo slozit da svatko ima svoje preference (ovisno o okolnostima), mozda da jednsotavno ostanemo na tome. Ne znam tko je prvi poceo, ali ne vidim smisao takve infantilne "diskusije".
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja