Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2004., 11:59   #1
Buhe

Našao sam buhe na psu.

Prvo mi je postalo sumnjivo stalno češanje. Počnem gledati krzno oko vrata. Crvene točke. Brzo klik na "flea faq" - kaže da su najčešće iznad stražnjice.

I počnem ja gledati, i sve je tamo - još crvenih točaka (ugrizi?), smeđe smeće koje je navodno govno od buha kojim se ličinke hrane. A onda je jedna pred mojim očima protrčala među dlakama!

Piše u faqu da treba usisavati cijeli stan, naročito mjesta gdje se psi često zadržavaju - jer ličinke padaju svugdje.

Postoje li neki kemijski proizvodi koji se koriste za ubijanje ličinki - u stanu?
Kesten is offline  
Old 29.08.2004., 16:18   #2
usisaj i operi kuću i riješi psa buha (meni su frontline ampule zakon za to), trebalo bi biti dosta
Janjesce is offline  
Old 29.08.2004., 20:04   #3
Sad mi je horor svaki put kad vidim da se češe na sred stana. Sigurno fontana buha i ličinki frca na sve strane. Buhodrom od psa.

I sve to će se zavuć u parket gdje može bez krvi inkubirati i do dvije godine.

Želim bacač plamena.
Kesten is offline  
Old 29.08.2004., 20:11   #4
To je onaj pas kojeg čuvaš?
Dogodi se to, pokupe oni buhe za čas. Imaš topic o tome što koristiti za čišćenje stana. Nedavno sam tamo nešto čitala, sigurno je još na prvoj strani.
Za pesa (s obzirom da je kod tebe privremeno) - kupi ampulu frontline-a (nekih pedesetak kuna), imaš unutra točne upute kako to apliciraš i miran si.
Blaise is offline  
Old 29.08.2004., 21:56   #5
pa od frontlinea mu i skacu buhe sa psa po tepisima bjeze glavom bez obzira i zavlace se u parkete, ormare, zavjese, iza usiju i pod nokte nasem kestenu! i tu se inkubiraju godinu-dvije, i u medjuvremenu mutiraju, dok ne postanu mamutske buhe-mutanti koje ce mu isisati svu krv!!!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.08.2004., 23:28   #6
Quote:
Natch kaže:
pa od frontlinea mu i skacu buhe sa psa po tepisima bjeze glavom bez obzira i zavlace se u parkete, ormare, zavjese, iza usiju i pod nokte nasem kestenu! i tu se inkubiraju godinu-dvije, i u medjuvremenu mutiraju, dok ne postanu mamutske buhe-mutanti koje ce mu isisati svu krv!!!
eh...da...upravo takve su sad kod mene u stanu
vjeverica is offline  
Old 29.08.2004., 23:47   #7
ok, kad vec navaljujete. mislim da je dobar pitroid plus, onaj kojim su nas prasili po kosi kad smo u vrticu imali usi
inace, odite u (poljoprivrednu) apoteku i raspitajte se. ili nazovite strucnjaka za buhe, tzv. veterinara
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 30.08.2004., 00:59   #8
Sjećam se da su postojali nekakvi električni češljevi za uši koji bi palili ličinke. Ali buhe su vjerojatno prebrze za to.

E, te krvave rane od buha su strava. Fontane krvi na kojima se ove svake noći napajaju

Koliko samo krvopija ima! Buhe, komarci, šišmiši, vampiri...

Piše u FAQ-u da buhe prenose i pseće i ljudske bolesti. Kad pas poždere neku buhu, može dobiti crve! A buhe sa štakora odgovorne su za kugu ("bubonic plague").
Kesten is offline  
Old 30.08.2004., 01:06   #9
cekaj samo kad otkrijes krpelje
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 30.08.2004., 01:08   #10
Quote:
Natch kaže:
cekaj samo kad otkrijes krpelje
Ma, ako ih nisam do sad otkrio, možda ni neću.

Čekaj malo, jel postoje pseći krpelji?

Možda su ovo krpelji.
Kesten is offline  
Old 30.08.2004., 01:28   #11
Quote:
Kesten kaže:
Ma, ako ih nisam do sad otkrio, možda ni neću.

Čekaj malo, jel postoje pseći krpelji?

Možda su ovo krpelji.


Krpelji su univerzalni, nema posebno psećih

I ne možeš ih fulat, veći su od buha, crni, zabiju se u kožu i sišu krv pa još narastu.
Potala is offline  
Old 30.08.2004., 12:08   #12
Aha, dakle ne plaze okolo po životinji.

A onda su buhe.
Kesten is offline  
Old 30.08.2004., 18:48   #13
Quote:
Kesten kaže:
Aha, dakle ne plaze okolo po životinji.

A onda su buhe.
plaze, dok se ne prikace. najvise ih je po nogicama i njusci. skuzit ces ih jer imaju vise nogica od buha, a kad narastu i nasisu se krvi, glava im naraste ko omanji ribizl!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 30.08.2004., 22:08   #14
Evo novog pitanja - kak SPRIJEČITI buhe?

Recimo da dobijem neke životinje na čuvanje.

1) Koji su simptomi buha na životinji?

2) Postoji li neki tretman kojim mogu ODMAH srediti sve buhe na toj životinji, prije nego se rašire i razmnože?

Zanimaju me tretmani za pse i za mačke.

Ima li itko iskustva s buhama na pticama?
Kesten is offline  
Old 30.08.2004., 22:39   #15
Buhe su najmanji problem, čekaj prvog krpelja.
Još ako se tebi prikvači.

Postoje neki veći i tu zapeče kad te ugrize i - užasno mi se to gadi - ja odmah idem gledat. Tako sam jednog ulovila baš kad se počeo pikat u trbuh.
A nismo bili niti dva sata u prirodi.

A jednom sam jednog skužila tek doma u kadi, taj je bio mickini, mickini, nekakvi tamni. Uopće nisam osjetila ništa.
Zapiknulo se đubre u ruku.

Svaki put kad dođem doma iz prirode ili vikse, imamo akciju od sat vremena: Nađi krpelja, ubij krpelja. Iako se oni baš i nedaju ubit.

Mrzim krpelje.
Blaise is offline  
Old 30.08.2004., 22:50   #16
Blaise, opusti se

Nisam nikad imao krpelja, nadam se da ni neću.

A buhe NISU mali problem. I na ova dva topica je bilo svjedočanstava o hordama buha i o tome kako ih je teško ubiti.

Malo sam guglao "fleas" i našao puno gadnijih priča. E sad, jesu li američke buhe luđe, ne znam, ali fakat je bilo horor svjedočanstava.

Danas su odnijeli psa, sad idem usisavat i prat cijeli stan i sebe.
Kesten is offline  
Old 30.08.2004., 22:59   #17
Nema opuštanja kad su krpelji u pitanju.
Em su ogavni, fuj, a jedan moj frend je završio u bolnici na nekoliko tjedana, sredio ga podsljemenski krpelj u viksi.


Buhe isto ne volim, ali malo našpricam ovu moju sirotu s frontline-om i nema buha i peso se više ne čoha.


Blaise is offline  
Old 30.08.2004., 23:15   #18
Quote:
Kesten kaže:

sad idem usisavat i prat cijeli stan i sebe.
ne pali... perem i usisavam svaki dan po nekoliko puta , spricam sve zivo sa bio kilom ... i jos ih nalazim.... ili su ovo moje neke posebne mutant buhe... ili ja neznam vise
vjeverica is offline  
Old 31.08.2004., 19:34   #19
Kak spriječiti buhe?

Pa, kupi FRONTLINE u pet shopu. A ima i nekakvih ogrlica i sprejeva.
A Nemruth je predložila mazanje orahovim lišćem pa možeš pitat nju za to.
Potala is offline  
Old 02.09.2004., 23:09   #20
Kako često bi se trebao upotrebljavati Fronline?

2-3 mj?
__________________
http://www.kucniljubimci.net/forum
Forum o kucnim ljubimcima
Fashion Caffe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.