Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2002., 00:23   #1
Heroes of might and magic 4

Dal netko zna kak ih startat u 800 X 600? Igra se starta u 1024 X 768, a to moj šugavi monitor ne podržava.
__________________
Mrak
Mračnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 14:52   #2
za početak deinstaliraj. pa instaj HOMM 3. četvorka je u banani.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 22:50   #3
Nemam namjeru deinstalirat. Imam im trojku i četvorku na hardu. Al sam uspio narihtat 800 x 600.
__________________
Mrak
Mračnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 19:40   #4
Moram ti reči da je to zakon igra imam i četvorki i getering storm i winds of war.Super je to igra ali samo ne kužim zakaj to nikomu nnije dobra igra ali mani je zakon a i grafika je puno bolja od četvorke.
 
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 19:43   #5
A kaj se tiče tvog monitora trebal bi donesti bilo čijeg monitora koji podržava tu rezoliciju. i otiti u ugru i podešavanja i deti rezoluciju 800x600 i to bi trebalo biti to.Bar je tak kod mog frenda bilo.
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 20:00   #6
Quote:
grafika je puno bolja od četvorke.
fučkaš grafiku, ak igra nije dobra.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 19:41   #7
Ne kužim u čemu je igra tak loša.A baš je fora.I 3D i grafika i vojnici i magije i sve je bolje u 4.I trica i četvorka su dobre ali četvorka mi je bolja.
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 20:33   #8
ne četvorki je glupo kaj je heroj u vojski, glupo je osvajanje dvorca, glupo je kupovanje vojnih zgrada (mora se birati između 2 zgrade mjesto da je to sve dostupna vojska) i ima još glupih stvari.

ocjena tih heroja (od 1 do 5) je -3 (i to još na kredit).
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 01:05   #9
ma vid' šta ti je ukus. Igrao sam dvojku, trojku te četvorku... mogu bezrezervno reći da je četvorka najbolja igra u serijalu. Istina, trojka bolje izgleda i ima bolju atmosferu no četvorka nudi toliko toga u onome što je najvažnije - gameplay-u. Ideja sa biranjem zgrada daje dodatnu dubinu strategiji, pošto biranje zgrada često ovisi o dostupnim resursima, nadalje - heroji u bitci su ne samo logičan korak nego opet daju nove opcije igraču, nove taktičke mogućnosti odigravanja te bitke...
agresivne magije (poput lightninga) su oslabljene a prednost je data pasivnim stvarima koje poboljšavaju vlastite ili slabe tuđe jedinice - što je jako dobra stvar jer mi je išlo na kar da se svi koncentriraju samo na spell level 25 da bi mogli pobit pol vojske sa dva chain lightninga.

ajmo dalje. nema više onog: tko prvi udari, njegova djevojka. puno je pravednije da onaj koji se brani može iskoristit sve jedinice za retalijaciju. hm. 'ebi ga, ne da mi se više pisat'. nek netko drugi nastavi.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 12:52   #10
četvorka nije toliko zarazna koliko je trojka.
četvorka je neuravnotežena (death je najjači bez konkurencije).


Quote:
Ideja sa biranjem zgrada daje dodatnu dubinu strategiji, pošto biranje zgrada često ovisi o dostupnim resursima
istina je daje dodatnu dubinu,al ja bi rađe imal obadvije jedinice nego biral 1 izmeđ 2.
resorsi nisu nikad problem (osim ako se ne igra na večim težinama).
jaaakkooo glupo mi je kad moram birati između npr. vampira i onog ljigavca kod death-a. vampir je močan, a ako ga uzmem nebudem imal strijelca. (ista stvar je sa meduzom i sa minotaurom).

Quote:
heroji u bitci su ne samo logičan korak nego opet daju nove opcije igraču, nove taktičke mogućnosti odigravanja te bitke...
ja ti ubijem heroja i ti si gotov. heroj je puno slabiji i ima puno manje zdravlja od nekih jedinica kasnije u igri i zbog toga je ranjiv.

Quote:
agresivne magije (poput lightninga) su oslabljene a prednost je data pasivnim stvarima koje poboljšavaju vlastite ili slabe tuđe jedinice
istina. nekad je puno bolje baciti neku defanzivnu magiju nego agresivnu.

jako me smeta jer se gotovo nikad ne mogu bacati raznolike magije, nego samo 1 vrsta.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 00:53   #11
evo kao veteran moram i ja prozboriti koju o ovoj legendi, igral sam i 1,2,3,4.

Quote:
četvorka je neuravnotežena (death je najjači bez konkurencije).
evo stvarno nisam siguran ali mislim da life ima ipak vecu prednost samo treba znati jednu fora taktiku.

e sad kaj se tice bas heroja u bitci po meni je to bio najgluplji korak kaj se moglo napraviti. osobno najvise mi se svidja to kaj se u 5 to bude promjenilo tj heroji vise nebudu pasicni ko u serijalu 1-3 a opet nebudu aktivni ko u 4 sto je odlicno.

heroji u bitci nemaju kaj traziti u onom omjeru ko u 4 jel heroj ti prakticki nemre preziviti ak ne uzmes aj skil za bildanje heroja mislim nekak combat da se zove ili tak nesto.

kaj se tice grafike po meni je stvarno odlicna i to je mozda i najveci ako ne i jedini napredak u igri.

kaj se pak tice odabira zgrada to je ope jedan korak u nazad jel sad imamo samo 6 vojski, a da ne govorim o ukidanju upgradea koji je zapravo bio najzanimljiviji dio gradjenja dvoraca. osobno sam ocekivao barm tri upgreda vojske u cetvorci i kad sam je pokrenuo doil sam stvarno jednu jako ljepu bananu.

nadalje stvarno neznam kak bi netko trbao uspjesno igrati sa chaos kucom kad jedan crni zmaj kosta 8 samovo a max u tjednu mozes zaraditi 7 smomova , dakle moras pod mus imati rudnik zlata i to jos najbolje barem dva. totalna debilana

sve ostalo mozda i nije tako lose tak da sad trenutno nemam kaj za dodati.

nadalje mislim da je nazesca bila 2 heroja tj najbolje mi se urezala u pamcenje i znam da me je ona najvise drzala. doslovce 2 god bez prestanka (da znam kaj mislite) a mozda cak i vise. trojka je stvarno bio korak naprijed ali da iskreno kazem grafika kako god bila sugava u 2 i onaj midi zvuk toliko su bili autenticni i privlacni da su mi nekak najdrazi, pa makra bio i osudjen na samo 256 boja, jednostavno imala je toliko sarma.

no na kraju znam da se ljudima nekad nsvidjau takve igre mozda bas zbog princima igranja na poteze sto ljude odbija cim ugledaju, ali po meni je to igra svih vremena i cak i sam mi pada na pamet da ponovo instaliram 2 ali nazalost to nemrem vise jel je cd od silnog koristenja postao totalno necitljiv
Rising Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 00:59   #12
Meni je cetvorka bolja. Odigrala sam i sve nastvake, a trojku se ne mogu prisiliti niti da odigram original.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 01:29   #13
ok ajd moze i tako ali onda daj reci kaj ti se ne svidaj u trojci a kaj ti je tak mrak u 4. velim meni je nekak bolja 3.

evo bas me zanima. vilim meni je nekak izgubila car a i neki nedostaci su mozda neoprostivi u 4.
Rising Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 06:37   #14
Nije da mi se u trojci nesto odredeno ne svida, jednostavno mi je brzo dosadila.
Sto mi se u cetvorki svida, a upoce nema u trojci: heroj moze ratovati i sam,moze se voditi i vise od jednog heroja u grupi, vojska moze ici bez heroja, karavani, mogucnost biranja izmedu dvije gradevine za gradnju ...
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 13:35   #15
evo nezan mmeni bas ta fora da heroj aktivno sudjeluje u borbi bas i nije neka, radje bi htio da se vrati na stari nacin ko u trojci. svidja mi se zato vodjenje vise heroja sa sobom sto je jedan veliki plus ali opet ono jedan korak naprijed dva nazad, pa mi je tako totalno debilno da statistika herja ne utjece na jacinu tvoje vojske( dakle, attack, defense) nego moras uzeti taktiku da bi vojska bila bolja. evomeni je to nesto najgluplje u herojima kaj je napravljeno.

osobno najvise volim kad se statistka heroja pribraja tvojoj vojski jel to je nekako i logicno sto je heroj jaci to je i njegova sposobnost vodjenja bolja.

a biranje gradjevina bi po meni cak i imalo smisla da je vise razlicitih u pitanju. ovako imamo 8 s time da prvi lvl mozes imati obadvoj. po meni su trebale bar jos cetri biti dakle da imamo opet 7 lvl.
a izostanak upgradea vojske je stvaro tesko za oprositi.

evo meni je zato zanimljivija 3.

moram ici budem jajos neke napisal.
Rising Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:12   #16
a sad seciranje
Quote:
Rising Phoenix kaže:
evo stvarno nisam siguran ali mislim da life ima ipak vecu prednost samo treba znati jednu fora taktiku.
a to je bildanje resorectiona, jel tak?

al ja i dalje mislim da je death najjači jer od neprijateljskih gubitaka dobivaš vojsku.

Quote:
e sad kaj se tice bas heroja u bitci po meni je to bio najgluplji korak kaj se moglo napraviti. osobno najvise mi se svidja to kaj se u 5 to bude promjenilo tj heroji vise nebudu pasicni ko u serijalu 1-3 a opet nebudu aktivni ko u 4 sto je odlicno.

heroji u bitci nemaju kaj traziti u onom omjeru ko u 4 jel heroj ti prakticki nemre preziviti ak ne uzmes aj skil za bildanje heroja mislim nekak combat da se zove ili tak nesto.
meni je puno bolja uloga heroja u trojki. u četvorki imaš nebildanog heroja koji prvim napadom pogine i kakva je onda korist od toga jakog heroja? i glupo mi je vozit 2 heroja jer se iskustvo onda dijeli na 2 djela. ideja je dobra, al tak imaš onda 2 slaba heroja, a po meni je bolje imati 1 jakog. al opet taj heroj ništ ne koristi ak odmah pogine.

bude zanimljovo vidjeti tog modificiranog heroja sa elementima 3 i 4 u petom nastavku. a kad heroji 5 izlaze?
Quote:
kaj se tice grafike po meni je stvarno odlicna i to je mozda i najveci ako ne i jedini napredak u igri.
grafika je ok, al to je meni zadnji kriterij po kojem ocjenjujem igru.
Quote:
kaj se pak tice odabira zgrada to je ope jedan korak u nazad jel sad imamo samo 6 vojski, a da ne govorim o ukidanju upgradea koji je zapravo bio najzanimljiviji dio gradjenja dvoraca. osobno sam ocekivao barm tri upgreda vojske u cetvorci i kad sam je pokrenuo doil sam stvarno jednu jako ljepu bananu.
to se ni meni ne sviđa.
Quote:
nadalje stvarno neznam kak bi netko trbao uspjesno igrati sa chaos kucom kad jedan crni zmaj kosta 8 samovo a max u tjednu mozes zaraditi 7 smomova , dakle moras pod mus imati rudnik zlata i to jos najbolje barem dva. totalna debilana
a još veća glupost je ta da su ukinuli capitol. na četvorki mi lova uvijek fali. moram zauzeti neki dvorac i imati ga samo za lovu.

[QUOTE]nadalje mislim da je nazesca bila 2 heroja tj najbolje mi se urezala u pamcenje i znam da me je ona najvise drzala. doslovce 2 god bez prestanka (da znam kaj mislite) a mozda cak i vise. trojka je stvarno bio korak naprijed ali da iskreno kazem grafika kako god bila sugava u 2 i onaj midi zvuk toliko su bili autenticni i privlacni da su mi nekak najdrazi, pa makra bio i osudjen na samo 256 boja, jednostavno imala je toliko sarma.

no na kraju znam da se ljudima nekad nsvidjau takve igre mozda bas zbog princima igranja na poteze sto ljude odbija cim ugledaju, ali po meni je to igra svih vremena i cak i sam mi pada na pamet da ponovo instaliram 2 ali nazalost to nemrem vise jel je cd od silnog koristenja postao totalno necitljiv /QUOTE]
moožda ti ja mogu nabaviti dvojku. znam daju je frend imal al sad je na maturalcu pa ga pitam dok se vrati
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:16   #17
Quote:
viky kaže:
Meni je cetvorka bolja. Odigrala sam i sve nastvake, a trojku se ne mogu prisiliti niti da odigram original.
a koje su ti bili prvi heroji?

Quote:
Sto mi se u cetvorki svida, a upoce nema u trojci: heroj moze ratovati i sam,moze se voditi i vise od jednog heroja u grupi, vojska moze ici bez heroja, karavani, mogucnost biranja izmedu dvije gradevine za gradnju ...
za heroja i građevine sam već komentiral, a karavane su korisne. a to kaj voska može ići bez heroja to i je i nije dobro. dobro je jer beže razgledam teren, a loše je zbog toga dok si komp rascjepa vojsku pa ju onda trebam poloviti po terenu.

dok sam igral trojku mislim sam kak bi bilo dobro da se može vojnik itvaditi da čuva npr. rudnik, al to je zaprav loše jer je to uzaludno gubljenje vojske.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:26   #18
Quote:
Black Revenger kaže:
a koje su ti bili prvi heroji?
Ne bih htjela lagati jer sam dosta davno igrala, ali mislim da je to bila jedinica. Dvojku sam igrala sasvim sigurno.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:27   #19
Quote:
Black Revenger kaže:

dok sam igral trojku mislim sam kak bi bilo dobro da se može vojnik itvaditi da čuva npr. rudnik, al to je zaprav loše jer je to uzaludno gubljenje vojske.
S ovim se slazem i nisam uopce koristila tu mogucnost.

Zaboravila sam napisati jos nesto sto mi se vise svida kod cetvorke, a to su carolije. Recimo otrov, koji sam jako cesto koristila, pa onda "vampirski dodir", kuga... Zapravo koliko citam ovdje mislim da se radi o stilu igranja koji se razlikuje kod svakog. Ja sam razvila odredeni na cetvorki i sada mi nedostaju neke od tih stvari na trojci. Znam da sam isla obrnutim redom, ali eto, slucajno se dogodilo da sam dobila obje zajedno i zaigrala prvo cetvorku.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 14:36   #20
Quote:
viky kaže:
Ne bih htjela lagati jer sam dosta davno igrala, ali mislim da je to bila jedinica. Dvojku sam igrala sasvim sigurno.
pokušavam dokučiti zakaj ti je četvorka bolja pa sam mislil da ti je ona bila prva.

ak neznaš za prijašnje nastvake, onda je četvorka čist ok. ista stvar ko i s sre dogsima i piratsima s kariba.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.