Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2009., 14:08   #61
Izrađujem vrlo vjerne figurice i privjeske vaših pasa, maca i drugih životinjica!

Pozdrav svima!

Kako se već dosta vremena bavim izradom nakita i figurica od fimo mase, gline, gipsa, itd., a i sama sam vlasnica psa čiju sam si figuricu željela - krenula sam u izradu skulpturica koje vjerno prikazuju određenog psa, macu, papigicu, iguanu, hrčka, isl., pa da radove predstavim i ovdje!

Spreifičnost ovakve izrade je da se određeni ljubimac, bez obzira na vrstu, prikaže što vjernije - primjerice, ako radim statuicu ili privjesak huskija Rema, rezultat će biti figurica koja prikazuje mladog huskija sivo-smeđih leđa i crnih ušiju, odnosno, Rema - a ne figurica koja prikazuje bilo kojeg huskija!

Na taj način određenu životinjicu mogu složiti i kao ukras na ormariću, u autu, privjesak na lančiću ili privjesak za ključeve, kao statuicu u vrtu, na balkonu, pa čak i nadgrobnom spomeniku, ili bilo što god vam drugo padne na pamet!

Figurice ili privjesci se rade najčešće od fimo mase, izrađujem ih osobno, rukom, a prema slici ljubimca, potom se peku, bufiraju, farbaju, lakiraju i stavljaju na privjesak, lančić ili podlogu.

Kaj velite?Nadam se da će vam se svidjeti, a ako nekoga nešto više zanima o procesu izrade, ili bi htio svoga ljubimca na ovaj način izraditi - obratite mi se slobodno na pm, e-mail, ili svratite na moj blog (kliknite na sig!).

I, za kraj - par slikica standardnih figurica peseka(oko 3 cm)!Figurice prikazuju stvarne peseke s naše lokalne pseće livadice(Maksimir):-)




Kastor


Rem


Frida


Eco


Apolon


Ares


Stefi


Thor
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 10:12   #62
Pozdrav svima! Ima li zainteresiranih koji bi u ponudu u svojom darovnom dučanu ili suvenirnici uvrstili gel svijeće s mirisom prave Hvarske lavande? Izrađujem ih već duže vremena i htjela bih pronaći još neki dučan sa kvalitetnom ponudom. Odbila sam neke jer na njihovim policama prevladava kineska roba, a nažalost, to prolazi pod "Hrvatski suvenir". Postavit ću i koju sliku ako ste zainteresirani. Pozdrav svima!
gagica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 23:47   #63
@Mist Dragonlady: nauči fotkati! na ovim slikama se ne vide nikakvi detalji jer su mutne, zbog blica bijele i lakirane površine blješte... kad tražiš posao, prezentacija je jednako bitna kao i sami radovi

ne tražim i ne nudim posao, no ako ovdje zaluta netko kome treba ilustracija za cover CD-a ili knjige nek baci oko na linkove u signature-u
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:40   #64
...i ja trebam karikaturistu...help!!!

Zadnje uređivanje nixon : 05.07.2009. at 19:21.
lora8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 11:22   #65
treba mi netko tko bi znao sliku uvećano preslikati na zid sobe. znači ne radi se o grafitu, grafici ili oblačcima za dječju sobu, nego o umjetničkom djelu kojeg treba preslikati na veličinu mog zida u sobi. za honorar i ostale detalje se dogovorimo. ja sam u Ri.
molim zainteresirane da me kontaktiraju na pm, ne pregledavam baš ovu temu često. hvala!
__________________
May the sun bring you new energy by day, May the moon softly restore you by night, May the rain wash away your worries, May the breeze blow new strength into your being, May you walk gently through the world and know its beauty all the days of your life. Apache blessing
may21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 16:12   #66
Crtanje portreta i karikatura u crno bijeloj tehnici. Olovka i ugljen. Sve informacije na web stranici: www.portreti.net16.net
aktartist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 23:02   #67
ako nekom treba nesto nacrtati, bilo koja tehnika, bilo koja tema, na zid, na papir, na kucu, apsolutno sve neka mi se javi na pm!!cijena po dogovoru.
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 00:08   #68
Mali oglas:
Crtanje:
- Crtam bilo kojom tehnikom, samo recite što želite. Na papir, na zid, na.. di god hocete.. može i body painting

Uredjivanje stana:
- Ako uredjujete stan, pomažem pri odabiru prikladnih boja za zidove, maljera ne morate posebno placati, DA, sve radim, pa i maljam zidove.

Fashion
- Crtam modne ilustracije, kreiram odjeću, modeliram+krojim.

Upiti na PM
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 00:23   #69
bok bok, crtam i ja svašta
javite se
cijena? novac, seks, droga, rokenrol
hybryd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 17:42   #70
Vidim da dosta ljudi trazi nekoga za crtanje portreta.. to je super poklon
Crtala sam portrete dosta dugo, ako netko treba, neka se slobodno javi na pm
velebitskadegenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:38   #71
Trebate pirograf?

Izrađujem pirografe po narudžbi. Pribor za crtanje po drvetu, rogu, koži... Radi na principu paljenja materijala sa usijanom cekas žicom. Mogučnopst regulacije temperature za nijansiranje. Evo i par linkova za pogledati neke primjere pirografije:

http://www.adamowenpyrography.com
http://www.juliebender.com
http://www.payles.com
http://www.pyroart.co.za
a.bellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 17:39   #72
kolko para?

kako radiš te pirografe, kolko koštaju, ja sam nešto prije lemilicom crtao pa me zanima kako se nijansira i naravno, kolko para košta, jel teško naučit se i sl
hybryd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 23:48   #73
crtam po narudžbi

eto i ja crtam po narudžbi sve i svašta.

http://markopajnic.daportfolio.com
Inače radim u svim tehnikama po želji.
aborigino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 15:59   #74
evo da se i ja ponudim

Crtam portrete olovkom po narudžbi, tehnika - hiperrealizam/fotorealizam.

primjer1
primjer2
primjer3
Uzurpatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 18:38   #75
Quote:
hybryd kaže: Pogledaj post
kako radiš te pirografe, kolko koštaju, ja sam nešto prije lemilicom crtao pa me zanima kako se nijansira i naravno, kolko para košta, jel teško naučit se i sl
Pirografi su gotovo u cijelosti ručni rad. Prilikom izrade sam pazio na kvalitetu proizvoda, od same elektronike pa do kučišta. Što se tiče nijansiranja postoji regulacija koja je puno efektivnija od lemilice. Temperatura može biti tolika da se drvo u trenu propali a i da ostavlja blagi trag. Ne mogu dati neki korisniji savjet jer ja samo proizvodim pirografe a ne crtam (za sad). Ali ljudi koji se bave sa crtanjem ocijenjuju ga odlično. Košta 1000 kn a naručit se može lako. Pošaljem ga poštom ili se nekako dogovorimo da se osobno vidimo. Evo i par fotografija proizvoda http://www.facebook.com/album.php?ai...2&id=696197797
a.bellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 14:36   #76
evo ja crtam ,realizam ,tehnika uglavnom olovka na papiru.
ak je tko zainteresiran nek se javi-tema može bit i fantasy,goth,dark...
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 20:22   #77
pozz

zivim u zg, bavim se oslikavanjem razlicitih predmeta (staklo, drvo, keramika.. i sl.) pa odlucih i ovdje postati i ostaviti blog http://tinkerbell4you.blog.hr/ gdje imam nekoliko prijasnjih radova i nekih radova za prodaju

dugo se vec bavim ovakvim stvarima-prvo sam pocela s fimom i izradom nakita, a sad aktivnije crtam i oslikavam predmete, zidove.. izradujem stvari..

takoder oslikavam (djecje) sobe (disney likovi, crtani likovi i sl.), izradujem magnete, radim s fimom, glinamolom, das-masom...

radim i po narudzbi

o detaljima na pm
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:52   #78
Grafički dizajn, unikatne slike u digitalnom formatu

Nudim usluge grafičkog dizajna, vizualnih riješenja za;

- Dizajn logotipa
- Podsjetnica, memoranduma, letka i svih drugih tiskovina;
- omota knjiga, covera za digitalne medije i sl.

- Također printam velike plakate po naruđbi, unikatne ili po određenoj količini zbog čega ih potpisujem. Plakat (slika) se tiska na kvalitetnom papiru.
Potom ih uokvirim (gore ide i staklo), pa plakat postaje idealan poklon ili ukras za interijer, koji se može stilizirati na bezbroj načina, u odnosu na prostor i želju naručitelja.

Npr. date mi fotku u digitalnom obliku neke osobe ili dragog predmeta; Ja je digitalno ukomponiram u određenu temu (npr. Vaša beba u naručju anđela, veliki logo Vaše tvrtke u prostranstvu svemira i sl.). Može se kombinirati svašta; Portret neke osobe koji izgleda kao da ga je slikao Van Gogh ili čak 100% reprodukcija nekog poznatog umjetničkog djela (makar to ne volim raditi).
Ako nemate odovarajuču fotografiju, sam se primam fotoaparata, da zadovoljim Vašu želju.

Može li se to i u nekom studiu?
Može, ali se oni neče toliko obazirati na Vašu individalnu želju a upitna je i kreativnost samog djelatnika koji bi se eventualno prihvatio toga. Takav posao zahtijeva puno vremena (za što djelatnici uglavnom nemaju vremena a studiu se ne isplati). U slučaju da se prihvate tog posla oderati če Vas do kosti, pa Vam se više isplati naručiti umjetničku sliku nekog slikara ili još bolje obratiti se meni na mail.

Po potrebi svoje reference i portfolio šaljem na mail. Cijenu vrednujem ovisno o naruđbi, željenoj kvaliteti okvira (ili bez) a kvaliteta ispisa je uvijek ista (profesionalni printer velikog formata). Vlastitom radu sam odredio realnu cijenu po satu (50 kn). Dio cijene naravno ide i za papir i sam ispis. Foto ispis je najskuplji.

Dakle vi mi zadate ideju, temu ili je sam pronađem. Kad padne dogovor ja vam šaljem predloške od kojih vi izabirete jedan. I to je to.

Veličina slike nije ograničena; U slučaju formata slike večega od formata printera, slika se precizno spaja od više djelova a spojevi se ne vide.

Pozdrav!
Pulsardesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:53   #79
Zaboravih staviti mail:
[email protected]
Pulsardesign is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:15   #80
Bok svima!

Trebam pomoć! Zanima me gdje mogu naći informacije o obavezama mene kao autora koji želi ilustrirati za neki strani magazin. Znači, kako se sklapa autorski ugovor, kako se obračunava porez i sl.
Inače, još uvijek sam student, diplomu nemam.

NAPOMENA: Bacio sam oko na ZAKON O AUTORSKIM PRAVIMA, ali nadam se da netko ima direktniji odgovor, tu kobasicu od teksta čuvam u slučaju da baš nitko ništa ne zna.

Hvala!
djulzulejhad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.