Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 20:05   #1
Toplomjeri - iskustva i preporuke

Kupili smo ušni toplomjer kako bi našoj bebici lakše izmjerili temperaturu.
Znam da postoje razlike u očitovanju temperature između mjerenja ušnim toplomjerom i običnim, ali ne znam koje.
Savjeti, iskustva?
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:41   #2
i mene zanima kakva su iskustva jer ja ga imam al ne koristim jer ne pokazuje točno. svaki put pokaže drastične razlike. ne kužim,možda nije ispravan?
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 23:13   #3
Ista stvar i kod nas. Imali smo ušni toplomjer i pokazivao je razlike od cijelog jednog stupnja, čas je temp bila 36,8 čas 37,8 čudo jedno.
Na uputama piše da je normalna temperatura koja se mjeri njima do 38 stupnjeva , a znamo da je ispod pazuha 37.
Ma koristili smo ga više kao orijentir jer bebo i nije bio bubani nego je imao reakciju na cijepljenje,odista je praktičan jer teško je izmjeriti bebi temperaturu običnim toplomjerom, ali nije baš pouzdan. Istina je da kad je temperatura prošla da je pokazivao normalne vrijednosti temperature dakle 36, 8/36,7
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 00:20   #4
Treba ga dobro namjestiti u ušni kanal, treba redovito mijenjati kapice.
Nama je odličan. Pokazuje temperaturu od pola stupnja do stupanj višu nego pod pazuhom.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 00:31   #5
Ja sam isto bila jako zadovoljna s tim. Moj mali je imao probleme sa febrilnim konvulzijama, pa smo u svakoj virozi morali kontrolirat u 1/2 do 1 satnim intervalima.

Kupila sam malo bolji model. Realno ne postoje odstupanja ako znaš s njim baratat, ali ako mjeriš na uspavanom djetetu i ne želiš ga buditi onda ga možeš koristit kao odličan orjentir da li temperatura pada ili raste.

Sumnjam da se isplate ovi jeftini modeli koji se prodaju po apotekama, a ako je dijete zdravo onda nema potrebe za takvim uređajem. Imaš krasne modele varalica sa toplomjerom ako želiš samo kontrolirat temperaturu nakon cjepljenja ili se bojiš da nisi prepoznala simptome - nisu pouzdani, ali pokazuju trend, puno su jeftiniji, a opet ne moraš mjerit ako prikazuju nisku temperaturu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 01:00   #6
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Kupili smo ušni toplomjer kako bi našoj bebici lakše izmjerili temperaturu.
Znam da postoje razlike u očitovanju temperature između mjerenja ušnim toplomjerom i običnim, ali ne znam koje.
Savjeti, iskustva?
Odličan je, ne brini.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 07:01   #7
I nama je OK, treba se priviknut na njega. Na svu srecu ga bas ne koristimo
Ovdje su nam izricito rekli da toplomjer u guzi ne koristimo a ispod pazuha je tesko maloj bebi izmjeriti.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 11:46   #8
Ja sam na sebi probala mjeriti prvo običnim toplomjerom a onda ušnim, da vidim razliku i da probam tako uspostaviti prave vrijednosti. Meni je ušni pokazivao oko pola stupnja nižu temperaturu od običnog. i to u nekoliko navrata. Šta ne bi trebao pokazivati višu?
I još nešto: definirajte mi jeftiniji od skupljeg toplomjera, pliz
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 18:35   #9
a od kojih proizvodaca ste vi kupovali i kaj da trazim od funkcija kad dodem u ljekarnu?
jel mi treba memorija? i kaj je to s tim mjenjanjem cepica? jel to na svima i koliko da ih kupim u startu?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:58   #10
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
I nama je OK, treba se priviknut na njega. Na svu srecu ga bas ne koristimo
Ovdje su nam izricito rekli da toplomjer u guzi ne koristimo a ispod pazuha je tesko maloj bebi izmjeriti.
a sta se desilo s dobrim starim narodskim obicajem turanja recenog toplomjera, u jelte, straznji otvor djeteta? mislim, pitam jer je mene to jako srdilo a sad vidim da se to ne radi pa me zanima tko je i zasto tako odlucio da to ne valja i di je bio prije dvajs godina
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 03:49   #11
Iz mog iskustva zaključila sam:
1. kad dijete ima visoku temp. prvi ćete osjetiti bez ikakvog toplomjera
2. Razlika u mjerenjima na našemmodelu je oko pola stupnje viša nego naživinom
3. Ta razlika je manja što jetemp veća. Ja samnjekoliko puta pratila i kad je temp visoka(39*) otprilike je približna kad bi mjerili temp rektalno
U početku dok nisam naučila baratati s njim mjerila sampo nekoliko puta, obično mali imavišu temp u desnom uhu, na taj način sam pretpostavila jednom daimaupalu uha jer jerazlika bila za stupanj ak ne i malo više veća(on nije tad pričao pa mi nije mogao reći da ga boli, ali kad sam ga pitala onda samznala daga i boli).
Jeftiniji i skuplji? Ma zavisi od proizvođača, i kad je kupljen, a naravno i gdje...
Meni se sviđaju zbog jednostavnost...jer i kad je dijete veće postaje nemirno kad mjeri temp...ali zavisi od djeteta...anaravno kad je mirno više nego uobičajeno...treba snižavati odmah temp.
Negdje sam naletila da se temp do 38,5 stupnjeva ne treba snižavati zato jer se pri toj temp uništavaju neke vrste bakterija, znači samo kad pređe granicu....
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 08:15   #12
mislim da je opasno gurat bilo sta u rektum i da je bilo ozljeda pa su odlucili ipak to izbjegavat i to govore roditeljima.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 13:32   #13
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
a od kojih proizvodaca ste vi kupovali i kaj da trazim od funkcija kad dodem u ljekarnu?
jel mi treba memorija? i kaj je to s tim mjenjanjem cepica? jel to na svima i koliko da ih kupim u startu?
ja imam usni toplomjer od proizvodaca:
BRAUN, Thermo Scan IRT 4520
nije bas povoljan, dode oko 50eura ali sam jako zadovoljna snjime!
cak ga i koristi nas dijeciji doktor...
a te kapice koje bih trebala mjenjati svaki put poslje upotrebe... iskreno ja ih nemjenjam svaki put samo ako su zamazani ili tako... obrisem ih poslje upotrebe sa mokrom maramicom... i u biti ih samo koristim za moju curicu...
na pocetku jesam svaki put al po mom nije potrebno... kad kupis imas vec 20 takvih kapica u pakovnju, mozes ih i posebno kupiti ja mislim da onda ima 40 komada u pakovanju

ima i nekih koji nemaju tih kapica/cepica
ali ako tako nesto uzmes uzmi nesto malo bolje jer moja sogorica kupila neki sto je za kantu za smece!!!
__________________
*CLARA&EMMA*
milky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 00:08   #14
Dobila od prijateljce na poklon prije 6 godina BRAUnov Thermoscan, tada je koštao oko 550 - 600 kn, danas su nešto jeftiniji!
Kapice se mogu kupiti u ljekarni, razlike u cijeni i do 7 kn ( 48 - 55 kn paketić)!

Pokazao se dobar, kada svako malo moraš kontrolirati temperaturu, a da ne gnjaviš dijete!
Pokazuje veće vrijednosti nego klasično mjerenje pod rukom, ali zato treba više puta izmjeriti kada nema temperature, pa usporediti vrijednosti!

Dobro mi je došao jer curka tada nije dala pod rukom mjeriti temperaturu, (zalijepit će se za mene, pa ga neću moć skinuti! )sada je O.K.
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 09:19   #15
Normalno je da je temperatura mjerena u uhu viša za jedan stupanj baš kao i temperatura mjerena analno ili pod jezikom.

Mi imamo model koji mjeri temperaturu u uhu ili na čelu. Ovo na čelu ne smatram previše mjerodavnim no dobro je ako ne želiš buditi dijete i gurati u uho.

Uz toplomjer smo dobili uputstvo u kojem lijepo piše kolika je temperatura na kojem dijelu tijela i kolika su odstupanja.

Inače, sama metoda mjerenja isto kao i živinim toplomjerom ili bilo koje drugo mejrenje može imati odstupanje i da bi bili sigurni treba napraviti tri uzastopna mjerenja i naći prosjek. Ista priča kao kod mjerenja tlaka i sl.

Frendovi su nam napomenuli da kad dođeš u bolnicu s bubanim bebačem uopće te ne doživljavaju ako si temperaturu mjerio u uhu nego traže da ponovno mjerite temperaturu živinim toplomjerom (što je po meni i ok i razumljivo).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:51   #16
ne volim usne toplomjere, jer zaista ne pokazuju precizno. u to sam se mnogo puta sama uvjerila. najbolji mi je ipak elektr. toplomjer i mjerenje aksilarno. naravno da je maloj bebi malo teze izmjeriti temp. aksilarno, pa se zato i koriste usni, no vecoj djeci koja mogu biti koju minutu mirna, ja preporucujem klasicnu metodu mjerenja temperature.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:04   #17
Ako je toplomjer kvalitetniji ne bi smio pokazivat velike razlike u temp nakon dva ili vise mjerenja jer u protivnom ili aparat nije dobar ili nije dobro namjesten....... inace se od ušnog toplomjera temp. umanjuje za 0.5 C da bi se dobila tocna temp ( isto kao i kod analnog) ali vam te podatke doktori ne priznaju.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:12   #18
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ali vam te podatke doktori ne priznaju.
Kako misliš ne priznaju?

Meni je pedijatrica u Klaićevoj rekla, a tako sam i čitala, da je temperatura tijela različita na različitim dijelovima tijela. Pa ako je mjerim djetetu u guzi, da će biti oko 0,5 stupnja viša od one mjerene aksilarno. Dakle, ako je 37,5 ispod pazuha, onda je povišena, ali ako je 37,5 mjerena rektalno, onda nije povišena.
http://www.medicina.hr/clanci/povise...emperatura.htm

Ušni termometar nisam koristila.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:31   #19
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Kako misliš ne priznaju?

Meni je pedijatrica u Klaićevoj rekla, a tako sam i čitala, da je temperatura tijela različita na različitim dijelovima tijela. Pa ako je mjerim djetetu u guzi, da će biti oko 0,5 stupnja viša od one mjerene aksilarno. Dakle, ako je 37,5 ispod pazuha, onda je povišena, ali ako je 37,5 mjerena rektalno, onda nije povišena.
http://www.medicina.hr/clanci/povise...emperatura.htm

Ušni termometar nisam koristila.
pa dobro ti je rekla .. temp. mjerena preko sluzinice ( anus, usta, uho) je uvijek bar 0.5C ( ponekad i 1 C ali to se desava u pravilu ako mjerenje nije provedeno ispravno ili aparat nije dobar) vislja od temp. mjerene ispod pazuha

Ali inace doktori ne priznaju podatke dobivene bilo kojim digitalnim termometrom....za njih vrijedi samo zivin ( naravno priznaju neki ali velika vecina ne)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:37   #20
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ali inace doktori ne priznaju podatke dobivene bilo kojim digitalnim termometrom....za njih vrijedi samo zivin ( naravno priznaju neki ali velika vecina ne)
Iz tvog prvog posta bi se dalo zaključiti da liječnici ne priznaju da je temperatura u guzi viša od one aksilarne. A da su digitalni termometri manje pouzdani od živinog, istina živa.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.