Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2003., 13:25   #1
kdamcevi
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2003.
Taekwondo

Ja treniram ovu SUPER borilačku vještinu i stvarno mi je gušt!!!!!!
Imam žuti pojas,a brzo će polaganje za zeleni.Može mišljenja o taekwondo-u?
Old 07.09.2003., 15:42   #2
cemo
triput

cemo Avatar

Registracija: Mar 2003.
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 16:51   #3
kdamcevi
Registrirani korisnik

Quote:
cemo kaže:
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!

Može pitanje?koje borilačke vještine preporučuješ,a koje obuhvaćaju "sve šta treba"tj.udarce u glavu,ispod pojasa,itd...
Old 07.09.2003., 19:28   #4
cemo
triput

cemo Avatar

pa ako mislis neke stand-up vjestine onda definitivno kickbox (obuhvaća sve udarce sakama i nogama. zabranjeno je koristenje koljena i lakta), muay-thai (mislim da se tako pise, tj. tajlandski box. isto kao i kickbox samo su dozvoljena koljena) i karate (nema kontakta ni na treningu ni na natjecanju, tako da neces znati primiti udarac, ali je tehnika udaraca odlicna i cinjenica koju malo ljudi zna je da karate udarac sakom ima vecu snagu od boksackog udarca.)

ne postoji ni jedna vjestina koja obuhvaca sve, ali bi ti preporucio hrvanje (slobodnim stilom) i judo posto u HR nema jujitsu klubova (bar koliko ja znam) a judo i jujitsu su ista stvar samo sto judo ima vise bacanja a nema poluga na nogama, dok skoro sve ostalo identicno.
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 07.09.2003., 22:21   #5
Afrofeet
Stranger In A StrangeLand

Afrofeet Avatar

Registracija: Apr 2003.
ko kaže da je karate udarac jači od boksačkog udarca?!?!?
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 09:57   #6
cemo
triput

cemo Avatar

ja kazem da je karate udarac jaci od boksackog!
karate je nastao kao borilacka vjestina kojoj je u cilju cijelu borbu zavrsit jednim udarcem. druga stvar je to sto ljudi cim cuju za box odmah sebi predocuju likove iz teske kategorije!
karatasi od 100+ kg ne prolaze jer su prespori, ali uzmi karatasa i boksaca istih kilograma i jaci udarac imati ce karatas zbog upotrebe boka pri udarcu. govorim o udarcu bez rukavica!
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 11:50   #7
BananaSkin
God's Great Banana Skin

BananaSkin Avatar

Registracija: May 2003.
hmm...

cemo

Sto kazes na Jeet-kune-do ?

Ova vjestina uopce nema natjecanja, upravo zato sto je kreirana za ulicnu borbu, bez ikakvih pravila. cilj je onesposobiti nepraijatelja na sto gori nacin
Isto tako uci se i borba stapovima i nozevima.
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 13:03   #8
subc0mandante m0ris
Lijep, pametan i bogat

subc0mandante m0ris Avatar

Registracija: Feb 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku subc0mandante m0ris
cemo...
Postoje dva Taekwondo-a ...WTF (Olimpijski sport) i ITF (neolimpijski).
Mirko Filipović je nekad treniraao ITF Taekwondo.
Ja treniram ITF Taekwondo (III dan).
Međusobno se WTF i ITF razlikuju kao nebo i zemlja.
Drukčije forme , drukčiji način izvođenja tehnike i drukčiji način borbe.

Zbog toga što je to olimpijski sport WTF tkd je eksponiraniji i poznatiji, ali ITF je tradicionalnija verzija i borbe su puno slične K-1 borbama (s iznimkom low-kickova)..a full contact legende Chuck Norris i Wallace su ponikle iz ITF tkd (Chuck Norris je VIII dan).
Old 08.09.2003., 16:15   #9
Afrofeet

Afrofeet Avatar

je ITF je slično kickboxu jedino što nije u rungu nego na otvorenom borilištu.
isto tako u WTF-u tkd teška kategorija je užaš jer su spori s tim nogama, ali lakše kategorije izgledaju puno bolje u borbama.
a u jetkundou ima natjecanja. isto slična kickboxu.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 17:09   #10
hrvoje_1
Registrirani korisnik

Quote:
cemo kaže:

ne postoji ni jedna vjestina koja obuhvaca sve, ali bi ti preporucio hrvanje (slobodnim stilom) i judo posto u HR nema jujitsu klubova (bar koliko ja znam) a judo i jujitsu su ista stvar samo sto judo ima vise bacanja a nema poluga na nogama, dok skoro sve ostalo identicno.
1) IMA vještina koje obuhvaćaju udarce nogama (petama, koljenima,...), rukama (šakama, laktovima,...), glavom itd., obrane od istih, sve prisutniju i razvikaniju borbu na tlu, poluge, gušenja, bacanja, borbu protiv više napadača, padove, kolutove, borbu sa oružjima... Evo jedna: www.bujinkan.hr, evo druga www.kuksoolwon.hr, a treća je hapkido ali ne znam adrese.
P.S. samo za prvu znam iz prve ruke i znam da sve to ima, za ostale govorim otprilike ali pretpostavljam da su slične.

2) jujutsu postoji, ali ne onaj brazilski nego tradicionalni japanski www.bujinkan.hr. Pretpostavljam da i ove druge vještine imaju neki oblik hrvanja i borbe na tlu, konkretno znam da kuksoolwon ima poluge, hapkido isto, doduše ne znam za borbu na tlu.
Jujutsu navodno postoji na još nekim adresama u Zg, ali nisam ih vidio uživo a da iskreno kažem neke su mi jako sumnjive.

O jeet kune dou znam da bi trebao imati dosta toga ali nisam vidio uživo!

Pozdrav,
Hrvoje.
hrvoje_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 20:29   #11
cemo
triput

cemo Avatar

Quote:
subc0mandante m0ris kaže:

Zbog toga što je to olimpijski sport WTF tkd je eksponiraniji i poznatiji, ali ITF je tradicionalnija verzija i borbe su puno slične K-1 borbama (s iznimkom low-kickova)..a full contact legende Chuck Norris i Wallace su ponikle iz ITF tkd (Chuck Norris je VIII dan).
hm... s iznimkom low kickova?? a sto je sa udarcima koljenom, i najvaznije - sakom u glavu?? nemoj mi reci da nekoga smijes maznuti sakom u galvu.

uostalom koliko si puta u TKD-u vidio da je mec zavrsen nokautom?? mozda jednom u 20-30 borbi! u k1 je svaki drugi mec zavrsen nokautom!
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 20:44   #12
cemo
triput

cemo Avatar

Quote:
hrvoje_1 kaže:
1) IMA vještina koje obuhvaćaju udarce nogama (petama, koljenima,...), rukama (šakama, laktovima,...), glavom itd., obrane od istih, sve prisutniju i razvikaniju borbu na tlu, poluge, gušenja, bacanja, borbu protiv više napadača, padove, kolutove, borbu sa oružjima...

2) jujutsu postoji, ali ne onaj brazilski nego tradicionalni japanski www.bujinkan.hr. Pretpostavljam da i ove druge vještine imaju neki oblik hrvanja i borbe na tlu, konkretno znam da kuksoolwon ima poluge, hapkido isto, doduše ne znam za borbu na tlu.
1. znam da ima vjestina koje se bave svim i svacim ali ako mislis da ces na jednoj vjestini koja se bavi svime doci do nekog visokog stupnja onda se varas. onda ti je bolje otici u beograd u vale tudo skolu pa se kolji laktovima u glavu ako oces. ekipa iz mma bi trenirala te vjestine da su tako dobre, ali oni zato treniraju box, kickbox, hrvanje i jujitsu. bolje je iz svake vjestine pobrati najbolje tehnike i dobro ih nauciti nego misliti da ce neki hapkido sensei 4dan znati hrvanje bolje od hrvaca, judo bolje od judasa i kickbox bolje od kickboksaca, i jos sve to "znanje" prenjeti na tebe!

2.jujitsu postoji i u mom klubu. japanski, tj. tradicionalni jujitsu koji je slican judu na podu. bjj nije nista superiorniji od klasicnog jj, uostalom pogledaj cime se zavrsavaju borbe u parteru u mma. to su armbar (poluga, ili u judu juji-gatame), keylock ili kljuc (isto postoji u judu ali neznam ime), trokut (u judu sangaku-gatame) ili raznim varijantama kneelock-a (poluga na koljenu) ili kljucem na stopalu sto je rijetkost! sve tehnike postoje u olimpijskom judu i dozvoljene su kako na treninzima tako i na natjecanju!

a odlican primjer da je judo jednak jj je prva borba jj vs. judo iz 1951 kada je Helio Gracie (otac Ricksona- vale tudo prvaka) popusio od Kimure. od tada se cak i kljuc na ruci u jj zove kimura!!
a ako oces moderni primjer onda ti je to Yoshida kojeg svi pljuju (navodno namjestaljka sa don frye) koji je dobio Royce Gracie-a (bivseg prvaka ufc-a).
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 21:04   #13
Afrofeet

Afrofeet Avatar

Quote:
cemo kaže:
hm... s iznimkom low kickova?? a sto je sa udarcima koljenom, i najvaznije - sakom u glavu?? nemoj mi reci da nekoga smijes maznuti sakom u galvu.

uostalom koliko si puta u TKD-u vidio da je mec zavrsen nokautom?? mozda jednom u 20-30 borbi! u k1 je svaki drugi mec zavrsen nokautom!
da u ITF TKD-u ima šakom u glavu, slično je kick boxu al nije u ringu nego kak se to zove...tatame il kak već se to zove u tkd-u.
a i kak možeš to uspoređivat. jesi ti vidio kad u karateu nokaut?!?
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 21:26   #14
Afrofeet

Afrofeet Avatar

hehe don fry je izgubio pošteno, nije bilo namještaljka, bar tak on kaže, izjavio je da je bio ozlijeđen, vrat il tak nešto.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 22:39   #15
hrvoje_1
Registrirani korisnik

Quote:
cemo kaže:
[B]1. znam da ima vjestina koje se bave svim i svacim ali ako mislis da ces na jednoj vjestini koja se bavi svime doci do nekog visokog stupnja onda se varas. onda ti je bolje otici u beograd u vale tudo skolu pa se kolji laktovima u glavu ako oces. ekipa iz mma bi trenirala te vjestine da su tako dobre, ali oni zato treniraju box, kickbox, hrvanje i jujitsu. bolje je iz svake vjestine pobrati najbolje tehnike i dobro ih nauciti nego misliti da ce neki hapkido sensei 4dan znati hrvanje bolje od hrvaca, judo bolje od judasa i kickbox bolje od kickboksaca, i jos sve to "znanje" prenjeti na tebe!]
Rang nije ni bitan (bar meni).
Ne uvjeravam nikoga ni na što, samo kažem da takvih vještina ima i da sam ja osobno pristaša takvih - kompletnijih vještina, ali to sam samo ja.

A vezano za ovo - hrvanje bolje od hrvača, boks bolje od boksača,...Pa naravno da je to nemoguće. Kako bih ja znao hrvanje bolje od hrvača, judo od judoke? Pa ja ne treniram TE vještine. Mislim da je besmisleno to i pokušavati. Umjesto toga, konkretno Bujinkan ima SVOJA bacanja, SVOJE udarce nogom,...
Tko kaže da judo jedini radi bacanja, kickbox jedini udarce nogom? Pa judo je praktički nastao iz jujutsua, a jujutsu se konkretno radi kod nas.

Laktovi u glavu...kod nas se konkretno fingiraju kad se rade u glavu, u tijelo ne. Isto i za koljena. Dosta se udara, ali se i pazi.

A zašto MMA ekipa ne trenira to i zašto netko iz tih vještina ne ide na MMA, rekao sam. MMA je prilagođen drugim vještinama. Ali važnije je to što u svim ovim vještinama koje sam spominjao natjecanja ne postoje. Uvođenje natjecanja bi osakatilo vještinu, ograničilo bi ju, jer bi se vježbalo samo ono što donosi bodove na natjecanjima.
A za MMA ti ne treba poznavanje tih vještina. Tamo ti treba masa, dobar rad ruku npr. iz boksa, dobar rad nogu iz kickboxa te ako to spojiš sa borbom na podu, posebno polugama iz bjj-a (a još nisam vidio nekoga tko sve to ima) spreman si za ring. Šta će neki takav borac gubiti vrijeme vježbajući tehnike sa oružjem, npr. Ove su vještine prekompleksne za takve turnire i ne isplati se vježbati sva ta raznolikost kad ti je za MMA (realno) potrebno po par zahvata na podu (specijalki) a slično vrijedi i za ruke i noge, kao što i sam kažeš.

Natjecanje je sport, ove vještine nisu tome namijenjene, to je sve.

Pozdrav,
Hrvoje.
hrvoje_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 09:50   #16
cemo
triput

cemo Avatar

Quote:
Afrofeet kaže:
da u ITF TKD-u ima šakom u glavu, slično je kick boxu al nije u ringu nego kak se to zove...tatame il kak već se to zove u tkd-u.
a i kak možeš to uspoređivat. jesi ti vidio kad u karateu nokaut?!?

WTF TKD su forme, razbijanje gredica, cigli a natjecanje je bez kontakta kao i u karateu! europsko prvenstvo u WTF TKD-u je bilo prije par mjeseci u Rijeci.

ITF TKD je borbeni TKD. dopusteni su udarci iznad pojasa i svi udarci nogama, bilo u gavu bilo u tijelo. udarci se izvode punom snagom. udarci rukama su dozvoljeni samo i jedino u OKLOP! ako nekoga maznes sakom u glavu sudac odlucuje dali si ga lupio namjerno ili slucajno. ako se pokaze da si ga lupio namjerno DISKVALIFICIRAN SI!!
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 09:57   #17
cemo
triput

cemo Avatar

Quote:
hrvoje_1 kaže:

A za MMA ti ne treba poznavanje tih vještina. Tamo ti treba masa, dobar rad ruku npr. iz boksa, dobar rad nogu iz kickboxa te ako to spojiš sa borbom na podu, posebno polugama iz bjj-a (a još nisam vidio nekoga tko sve to ima) spreman si za ring.
Rumino Sato je jedan od onih za koje kazu kako ima sve!
a tip se tuce u lakoj! http://www.sherdog.com/videos/sato/satovideo.htm
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 10:55   #18
Paragalactic
GOSPODIN I MUŽ

Paragalactic Avatar

Registracija: Feb 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Paragalactic
Quote:
cemo kaže:
WTF TKD su forme, razbijanje gredica, cigli a natjecanje je bez kontakta kao i u karateu! europsko prvenstvo u WTF TKD-u je bilo prije par mjeseci u Rijeci.

ITF TKD je borbeni TKD. dopusteni su udarci iznad pojasa i svi udarci nogama, bilo u gavu bilo u tijelo. udarci se izvode punom snagom. udarci rukama su dozvoljeni samo i jedino u OKLOP! ako nekoga maznes sakom u glavu sudac odlucuje dali si ga lupio namjerno ili slucajno. ako se pokaze da si ga lupio namjerno DISKVALIFICIRAN SI!!
Bojim se da si malko pomješao nazive. ITF TKD - (sjevernokorejska federacija) ima bezkontaktna takmičenja a WTF TKD(južnokorejska federacija) je olimpijski sport i takmičenja se odvijaju u zaštitnoj opremi a udara se punom snagom.
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 16:29   #19
cemo
triput

cemo Avatar

dobro mozda sam pobrkao te dvije verzije ali poanta je bila ta da po pravilima nesmijes nekoga udariti sakom u glavu!
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 22:18   #20
Afrofeet

Afrofeet Avatar

Wtf Itf

u WTF taekwondou natjecatelji su u oklopima i kacigama, dozvoljeni su udarci punom snagom u tijelo i u glavu, ali samo s nogama! Rukom je dozvoljeno samo u tijelo, nešto kao kyokushin karate, ne znam jel se tako piše.
u ITF taekwondou nemaju oklope nego rukavice i ono na nogama (nogavice ), i dozvoljeni su udarci i rukom i nogom u tijelo i u glavu.
e krasan bi to bio sport kad bi u WTF izbacili oklope i dozvolili rukom u glavu
mislim bavio sam se tim 8-9 god i sve je to kul, al ne može se baš primijenit za pravi fajt, u nekoj mjeri da, al puno je ograničeno pravilima
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja