Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 09:44   #1
Crveni javor

Odlomila se grana na crvenom javoru u mom vrtu. Dali je moguće i na koji način da ta grana pusti korijen. Trenutno sam ju stavio u vodu i držim ju u kući. Molim pomoć.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:12   #2
Quote:
oluja77 kaže: Pogledaj post
Odlomila se grana na crvenom javoru u mom vrtu. Dali je moguće i na koji način da ta grana pusti korijen. Trenutno sam ju stavio u vodu i držim ju u kući. Molim pomoć.
Ja imam 4 japanska, crvena. Obrezujem ih u proljece. I svaku granu koju obrezem, cviknem jos i s gornje strane i piknem u full vlaznu zemlju. Nebi vjerovali kolika mi je uspjesnost.
Tako da mislim da ti tu svoju granu isto mozes piknut u vlaznu zemlju, i cekat...
Sretno
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:30   #3
Ako ti je krenula vegetacija praktički nema šanse da pusti korjen.No ako ti je u pupovima donekle ima šanse.Napravi ravan oštar rez 2-3mm ispod koljenca.
Ako imaš hormon za drvenaste reznice upotrijebi ga te utakni u vlažnu zemlju.
Sretno.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:38   #4
Oprosti što pitam, ali nisam baš neki vrtlar. Koj dio je koljence? Taj hormon se pretpostavljam kupuje u biljnoj apoteci, imali li neki poseban naziv i koliko košta?
Što se tiče javora, već su listovi izrasli no svejedno ću probati jer je bio jako skup. Hvala.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 14:47   #5
Koljence je dio spavajučeg pupa buduće grančice.Izgleda kao prsten na kori.Hormone možeš nabaviti u svakoj malo bolje opremljenoj poljo apoteci i nije skup.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 09:53   #6
Ja piknem u zemlju dublje nego je ostatak koji viri van, negdje 3 pupa pod zemlju, 2 ostavim vani. Sve mi uvijek potjera!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 22:26   #7
Zovu me Crveni!

Darovala sam si japanski javor acer palmatum, star je 2 godine, visok oko metar. Negdje sam pročitala da se sadi u ranu jesen, sada mi je još u tegli.
Tko ima iskustava sa sadnjom tih crvenolisnih biljaka???
Old 16.04.2011., 17:31   #8
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Darovala sam si japanski javor acer palmatum, star je 2 godine, visok oko metar. Negdje sam pročitala da se sadi u ranu jesen, sada mi je još u tegli.
Tko ima iskustava sa sadnjom tih crvenolisnih biljaka???
moji su posađeni prije dvije godine u ovo doba
ništa previše pametno nismo radili, iskopali rupu, malo stavili gnojiva prekrili ga s malo zemlje i na to ih posadili

preživjeli su već dvije zime i rastu dosta uspješno , zamlje je dosta loša - ilovača pa ih dohranjujem dušićnim gnojivom povremeno
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:24   #9
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
moji su posađeni prije dvije godine u ovo doba
ništa previše pametno nismo radili, iskopali rupu, malo stavili gnojiva prekrili ga s malo zemlje i na to ih posadili

preživjeli su već dvije zime i rastu dosta uspješno , zamlje je dosta loša - ilovača pa ih dohranjujem dušićnim gnojivom povremeno
Da li su cjelodnevno na suncu???
Old 16.04.2011., 20:04   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da li su cjelodnevno na suncu???
Pozdrav,
mi smo svoj acer palmatum posadili prošlo proljeće,primio se, smjestili smo ga na položaj gdje uživa u suncu prijepodne, u hladu je za vrijeme najvećeg sunca.Mislim da mu položaj jako paše,lijepo se razlistao
jelenkomedenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:13   #11
Quote:
jelenkomedenko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
mi smo svoj acer palmatum posadili prošlo proljeće,primio se, smjestili smo ga na položaj gdje uživa u suncu prijepodne, u hladu je za vrijeme najvećeg sunca.Mislim da mu položaj jako paše,lijepo se razlistao
Hvala na odgvoru, moj bi bio cjelodnevno na suncu zato pitam.
Old 18.03.2016., 12:54   #12
Da oživimo malo temu
U Plodinama ima za kupiti crveni javor u teglici za 40-ak kn.
On može biti neko vrijeme u teglici pa ga u jesen presaditi?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 22:32   #13
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Da oživimo malo temu
U Plodinama ima za kupiti crveni javor u teglici za 40-ak kn.
On može biti neko vrijeme u teglici pa ga u jesen presaditi?
Nekako se čini prejeftin ali...
Bolje ga je odmah presaditi u vrt, bit će mu daleko bolje nego u teglici.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.