Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2003., 13:18   #1
Pluto

U našoj novokupljenoj staroj kućici trebalo bi promijeniti podove u nekim sobama. Najprije smo mislili staviti laminat. Mužu se sviđa pluto.
Ima li tko pluto na podu? Kakva su iskustva? Je li osjetljiv? Kak se održava? Za koje sobe je primjeren?
__________________
Lena
LenaII is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 18:54   #2
Pluto se stavlja kao izolacija protiv buke ispod laminata.
Koliko mi se cini, premekan je da bi se stavio kao pod.
Opcenito s laminatom, pripazi, dosta skuplja prasinu i onaj koji se prodaje po 30-50kn/m2 je najcesce jako los.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 23:32   #3
zimi je hladan pod ( imam sad laminat i ne svidja mi se ) a i "zveci" kad se hoda u cipelama
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 11:53   #4
Meni se laminat ne sviđa, makar je sad a moderan...
moji su imaju u kuhinji na podu pluto, deblji, može ti se ljepiti na pločice, lagano ti se održava, samo prebrišeš vlažnom krpom, jedino moraš paziti da ti ne padne nož jer ostane rupica..
meni je super,odmah sam ga i krstila, nožem naravno, stara je podivljala, al eno ga još je lijepi, jedna rupica simo tamo.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 17:33   #5
smetaju li ostre pete ( nemam ja ) ali ima ih na izvoz best frendica ( ba sone tanke pikave )....?

Ne tjeram ljude da se kod mene izuvaju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 11:28   #6
Navodno od štikli ostaju oštećenja na plutu?!
Pa ako baš ne hvalite ni laminat, šta imate po sobama, svi parket?
Nemam ja ništa protiv parketa, ali je dosta skuplji, nije li?
__________________
Lena
LenaII is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 11:44   #7
Imam nekvalitetni laminat (nisam birao) i nisam zadovoljan.
Slijedeci pod ce mi vjerojatno biti parket (ako se pita zenu) ili kvalitetni laminat (ako se pita mene). Kvalitetni laminat dodje kao parket, tu nije cijena odlucujuca. Problem je sto obicno uzimas laminat zbog cijene, a onda uzmes los. Ali ako to gledas kao privremeno rjesenje (par godina) onda moze proci. Dodatna prednost laminata je da ne trebas prazniti sobu (premjestis namjestaj na pola sobe i postavis laminat na toj polovici, pa na drugu) a parket moras lakirati (znaci planirati kad nisi doma...).
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 13:11   #8
Quote:
LenaII kaže:
Navodno od štikli ostaju oštećenja na plutu?!
Pa ako baš ne hvalite ni laminat, šta imate po sobama, svi parket?
Nemam ja ništa protiv parketa, ali je dosta skuplji, nije li?
ako citas moj post vidjeti ces da ja imam laminat. Ali kad cu imati nesto svoje ( ova kuca je unajmljena) onda unutra ide samo drvo - parket ili onaj krasan brodski pod, neke tople boje.

Quote:
Kvalitetni laminat dodje kao parket
bez obzira na cijenu to dvoje se nikad nece moci usporediti.pa ni tad. Otac je godinama imao privatnu firmu za postavljanje podnih obloga ( parket, plocice pod zadnje i taj jadni laminat )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 10:18   #9
obnova teme - pluto

iako je ovo stara tema, meni je interesantna pa ju obnavljam.

ovako, moji starci u predsoblju na podu imaju pluto, debljine 5 mm koji je inače bio zamišljen (i kupljen) kao zidna obloga. kak nisu imali love za parket, išli su na rizik i postavili ga na pod na (relativno) neravnu glazuru i kasnije prelakirali sjajnim lakom.

to mi je najljepši pod u kući, iako plutu nikako ne stoji sjajni lak jer zbog njega malo manje dolazi do izražaja tekstura pluta koja je skroz specifična i koja je ono što mi je kod pluta i najljepše.

što se drugih karakteristika tiče, pod je fantazija. toliko je mekan da se čak formirao prema udubinama na glazuri (vjerovali ili ne), a nije se izbočio na spojevima. topao je, mekan, gotovo nečujan, a održavanje se svodi na usisavanje i brisanje mokrom krpom (a ako ga prebrišem nekim sredstvom na bazi voska.... stani pa gledaj ) u predsoblju ga imamo malo preko 10 godina i nigdje se nije oštetio, iako je to najprometnija prostorija u kući. naravno, na polovini površine je tepih, ali su dijelovi pokriveni tepihom i oni koji su izloženi hodanju identični (nije promijenio boju ili se izlizao od hodanja što se zna dogoditi s parketima).

jedino mjesto na kojem je oštećen je tamo gdje su nam žbukeri zašpricali pod (i to većim količinama koje su se i osušile dok smo došli doma) i to zato što smo morali strugati žbuku pa smo djelomično ostrugali i lak i gornji sloj pluta. na tom djelu su male sive točke koje namjeravamo samo malo prebrusiti i ponovno prelakirati. u tom istom predsoblju često mijenjamo raspored namještaja, pa iako pazimo da ne stružemo namještajem dok ga mičemo, to je nemoguće izbjeći... a na podu ni ogrebotina. što se potpetica tiče, iako ni stara ni ja ne nosimo cipele s onim ful tankim petama, znamo se prošetati po njemu u salonkama i nisam primijetila nikakva oštećenja ili udubljenja.... a nož će ostaviti rupu na svemu osim na kamenu ili keramici

zbog svega ovoga ja sad pokušavam pronaći trgovce koji nude podne plutene obloge jer sebi sređujem stan u potkrovlju (iste kuće). jednostavno ne želim ništa drugo osim pluta i to najvjerojatnije u svim prostorijama osim u kupaonici (i tamo bi ga vjerojatno stavila da se već ranije nisam odlučila za podno grijanje, a i vidjela sam prekrasnu keramiku pa mi nije ni pao na pamet).
da ne govorim o tome da sad postoje i boje za pluto, pa daj mašti na volju...

nešto možete pogledati na http://www.duro-design.com/english/showcase/p47.html

ili pak ovo
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:05   #10
pluto je fenomenalno, ja sam ga stavila u kuhinju umjesto plocica na zidu iznad radne plohe i izgleda divno. imaju ga u merkuru, i zidno i podno, lakirano, nelakirano, u bojama, i nije skupo.

ne znam bi li ga stavljala na pod jer me strah da ce izgledati jeftino, ono kao seoska sportska dvorana ili vatrogasni dom ´73.

ali stvarno se lako odrzava, i ostavlja dojam topline
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:38   #11
moses, mislim da je sve stvar volje i mašte.

npr.




ova je malo lošije rezolucije, ali dobra ideja:



super ideja!





__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:49   #12
Wow, ja u viksi imam taj soc-realistički pluto, ali mi je super, a ove nove generacije su mrak.
Inače, kako šivam, pluteni mi je pod mrak za krojenje jer u njega jednostavno zapikam pribadače, a da se poslije niš ne kuži.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:45   #13
jedina nedoumica je - bojati rukom (ako postoje boje koje se mogu za to iskoristiti) ili kupiti pluto u različitim bojama pa krojiti šeme jer se pluto reže gotovo ko papir.

zna li netko može li se pluto bojati i ako da, čime?
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:08   #14
ja sam imala lakirani pluto u stanu u kojem sam prije zivjela.
savrsenstvo.
jedino mi je zao kaj sam ga imala samo u kuhinji.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:52   #15
pluto i lakiranje

i moj pluto doma je lakiran, ali sam pronašla infomacije prema kojima pluto ne bi trebalo lakirati klasičnim lakovima, nego tretirati zaštitnim sredstvima na bazi smole ili pčelinjeg voska (stari mi veli da se srestva na istoj bazi koriste za zaštitu kamena).
zašto? pa, prema tim informacijama, pluto upija vlagu iz zraka, ali ju i vraća natrag, a ta funkcija se onemogući (logično) ako je pluto prelakiran.

btw, kad sam mu pokazala neke od slika koje sam stavila u ovaj post, stari se pomamio i rekao da će, kad na red dođe uređenje poda na donjem katu (trenutno je bez glazure, samo parket i pločice na deci), sve obložiti plutom

a ja se sad stvarno dvoumim oko pluta u kupaonici... moram prvo provjeriti mogu li izbaciti već dogovoreno podno grijanje obzirom da još nije postavljeno (napravljena je samo priprema prije glazure), a i električno je pa se tješim da će mi samo ostati priključak za struju viška...
__________________
** Piljak je šiljak koji je zaobljen. ** (F. Udavače)
** All true wealth is biological. ** (L. M. Bujold)
** Ivan, you idiot! ** (L. M. Bujold)
lomanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 20:16   #16
da ne otvaram sad samo za jedno pitanje novi topik, tu ću se prištekat.

di bih u rijeci mogla kupit pluto, ne treba mi ko podna obloga nego za na zid da kačim po njemu fotke i gluposti? vidjela sam u narodnim novinama (mislim) gotovu plutenu ploču, al je bila prilično mala i prilično skupa s obzirom na veličinu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 16:04   #17
Di naći pluteni pod?
__________________
Vorfreude ist die schönste Freude
zoila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 19:21   #18
Quote:
zoila kaže: Pogledaj post
Di naći pluteni pod?
Pridružujem se pitanju u vezi plutenih podnih obloga, gdje ih kupiti, jedino što sam našao ovako preko neta je ovaj dućan.
robit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:27   #19
Unhappy pluto je predivna obloga

samo što ne najjefinija varijanta u alpodu 300.-kn/m2 pa na više
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:37   #20
Da malo dignem temu...zanima me dali ima novijih iskustava sa zidnim oblogama od pluta,stavili bi u dječju sobu neku svijetlu/izbjeljnu nijansu i neznam gdje ih ima,dugo nisam nigdje vidjela pluto...gdje tražiti ???
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.