Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2016., 13:25   #1
Motorna kosilica na flaks / trimmer

Pozdrav forumovci,

Imam Homelite f2020 flaksericu i oko 300m2 košenja...
Flakserica je stara 5 godina i dosad nisam ništa mjenjao na njoj.
Jučer sam normalno kosio pa sam napravio pauzu da se odmorim (a i motor jer se zagrije pogotovo sad kad je vani po 25 stupnjeva).
Kasnije je nisam mogao upaliti.
Jedino znam mjenjati sviječicu pa sam ju izvadio i baca iskru ali je bijela (mislim da mora biti crvena?).

Ima netko neki savjet?

p.s. jel ima neki vodič ili može netko napisati kako ju redovno održavati-jel treba čistiti i mjenjati još nešto osim čišćenja izvana glave,štitnika i flaksa?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 15:48   #2
Zaštopan dovod goriva ako je sviječica suha.
Provjerikini sviječicu, injekcijom ušpricaj u cilindar malo goriva, vrati sviječicu, pali i ako upali pa crkne vrijedi navedeno!
Old 22.05.2016., 20:58   #3
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Zaštopan dovod goriva ako je sviječica suha.
Provjerikini sviječicu, injekcijom ušpricaj u cilindar malo goriva, vrati sviječicu, pali i ako upali pa crkne vrijedi navedeno!
Probao sam više puta i svječica je suha.
Što je dovod goriva?
Imaju 2 gumene cjevčice, valjda jedna za dovod i jedna za odvod ako ima previše benzina?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 07:04   #4
Quote:
Condor93 kaže: Pogledaj post
Što je dovod goriva?
Imaju 2 gumene cjevčice, valjda jedna za dovod i jedna za odvod ako ima previše benzina?
Jedna cijevčica je dovod goriva, a druga je ubrizgavanje preko onog dumenog dugmeta........a imaš li goriva u spremniku
Kad pritisneš nekoliko puta tu gumenu pumpicu, ako ne upali onda sviječica mora biti mokra
Old Jučer, 07:33   #5
Moze bit i da je filter goriva v riti odnosno zastopan nakon 5 godina upotrebe bez ikakvog odrzavanja trimera. Mnogi misle da se vrtni alati neodrzavaju sve dok ne krepaju.

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:55   #6
nekaj ste zaeybali kod spajanja tema, sad se ne vide hrpe starih postova.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:08   #7
Quote:
Što je dovod goriva?
Jedno banalno pitanje: Imaš li u pumpici (gumenom mjehuru) benzina kad pumpaš?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:55   #8
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jedna cijevčica je dovod goriva, a druga je ubrizgavanje preko onog dumenog dugmeta........a imaš li goriva u spremniku
Kad pritisneš nekoliko puta tu gumenu pumpicu, ako ne upali onda sviječica mora biti mokra
Naravno da imam goriva u rezervoaru!

Čekaj, ne razumijem. Jel svječica mora biti mokra prilikom pumpanja i paljenja ili je loše ako je mokra?

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Moze bit i da je filter goriva v riti odnosno zastopan nakon 5 godina upotrebe bez ikakvog odrzavanja trimera. Mnogi misle da se vrtni alati neodrzavaju sve dok ne krepaju.
Neznam kako se održava flaserica. Znam promjenit flaks i svječicu te očistit filter za zrak. Nisam nikad vidio da se nešto drugo mjenja a nije mi nitko ni pokazao.

A baš sam pitao u uvosnom postu što bi još trebalo čistiti i mjenjati?
Možeš li mi ti objasniti? :-)
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:57   #9
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Jedno banalno pitanje: Imaš li u pumpici (gumenom mjehuru) benzina kad pumpaš?
Da, imam.
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:11   #10
Quote:
Naravno da imam goriva u rezervoaru!

Čekaj, ne razumijem. Jel svječica mora biti mokra prilikom pumpanja i paljenja ili je loše ako je mokra?

Neznam kako se održava flaserica. Znam promjenit flaks i svječicu te očistit filter za zrak. Nisam nikad vidio da se nešto drugo mjenja a nije mi nitko ni pokazao.

A baš sam pitao u uvosnom postu što bi još trebalo čistiti i mjenjati?
Možeš li mi ti objasniti? :-)
Svjećica mora bit mokra tada znaš da ulazi benzin u cilindar, odnosno drugim riječima nema prekida dovoda benzina u cilindar. Imaš tu link kako se mora vaditi filter goriva.

https://www.youtube.com/watch?v=mLoCvPePhN4

Osim toga treba vidjet dali svjećica baca iskru, jednostavno izvadiš svjećicu i na nju nasadiš nazad onaj gumeni dio kabla i onda potežeš da vidiš dali svjećica baca iskru. To je jedna od stvari da eliminiraš problem kabla, da kabel možda nije problem. I filter zraka se mjenja nakon 5 godina upotrebe.

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 12:53.