Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 12:35   #1
Dramski tekstovi

Kako doci do dramskih tekstova?
Kako afirmisati nepoznate dramske pisce?

Bavim se teatrom 15-ak godina, al konstantno postoji jedna cinjenica! Režiseri se žale na manjak tekstova, adramski pisci na nemogućnost da svoje tekstove plasiraju na daske teatra.

Volio bi da dođem do što većeg broja tekstova, da ih probam predočiti javnosti, bili oni objavljivani ili ne, pa ako neko ima neke tekstove dajte da ih razmjenimo, da čitamo....
__________________
SEKS JE BEZVEZE!!! TREBA SE DUHOM BORIT!!
tekonako is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:31   #2
Odi na Akademiju dramske umjetnosti, odsjek dramaturgije i postavi oglas. Tamo ima puno mladih studenata pisaca koji bi rado i besplatno dali svoje tekstove na čitanje isl. Odrasli pisci si to ne mogu priuštit, nažalost.
Jaomenijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 00:12   #3
Quote:
tekonako kaže: Pogledaj post
Kako doci do dramskih tekstova?
Kako afirmisati nepoznate dramske pisce?

Bavim se teatrom 15-ak godina, al konstantno postoji jedna cinjenica! Režiseri se žale na manjak tekstova, adramski pisci na nemogućnost da svoje tekstove plasiraju na daske teatra.

Volio bi da dođem do što većeg broja tekstova, da ih probam predočiti javnosti, bili oni objavljivani ili ne, pa ako neko ima neke tekstove dajte da ih razmjenimo, da čitamo....
http://www.kulturforum-zagreb.org/De...sid=1473&lid=1
lonja bondarenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 01:08   #4
Gdje bi se mogli nabaviti tekstovi kazališnih predstava, aktualnih i ranije izvođenih, ono, neka jeftina, broširana izdanja, ne knjige ? To sam susretao 70-ih dok sam bio u vojsci. Uživao sam čitajući ih, sam si svoj režiser, scenograf i glumac. Ima li toga u ZG ? Kazališta, knjižnice ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:28   #5
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Gdje bi se mogli nabaviti tekstovi kazališnih predstava, aktualnih i ranije izvođenih, ono, neka jeftina, broširana izdanja, ne knjige ? To sam susretao 70-ih dok sam bio u vojsci. Uživao sam čitajući ih, sam si svoj režiser, scenograf i glumac. Ima li toga u ZG ? Kazališta, knjižnice ?
Knjižnica na Akademiji dramske umjetnosti
Teatrološki institut

a probaj i na ovom linku, imaš dosta kazališnih tekstova:

Klikni na link

Lijep pozdrav
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 15:42   #6
Ima i portal www.drame.hr gdje isto ima puno suvremenih dramskih tekstova.
__________________
----

The world is not enough.
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.