Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2003., 23:50   #1
sunčica
...ooo

sunčica Avatar

Registracija: Dec 2002.
Male tajne lijepog tena

sad mi nešto pade na pamet ....

sigurno svi imate neku malu tajnu za ljepši ten.
dobro, sex - to svi znamo, nije to više nikakva tajna, ali nekima je to nužan, ali ne i dovoljan uvjet za lijep ten

traže se tajne u prehrani, dobri kozmetički preparati, bakini recepti

moje otkriće svojevremeno je bio 1%-tni klindamicin...
antibiotik za vanjsku uporabu, zaliječi "iskopine", daje tenu dosta finu boju, smiri crvenilo. Treba povremeno praviti pauze i ne smije se nanositi prečesto, jer se možeš isperutati

i dobra mi je kadulja - napraviš malo čaja i na vaticu, nakon umivanja i tonika pređeš preko face - super smiri upale

piti puno vode i bavit se sportom; klasika, ali radi (ili sam ja bolje volje pa sam si i ljepša)

još nešto, imam osjećaj (a i još cura mi je to reklo) da mi puder zapravo štiti kožu, posebno zimi kad je sve puno smoga i prljavštine. zato ne dolazi u obzir da idem negdj ebez pudera zimi
ljeti samo tonirana krema
Old 10.09.2003., 23:56   #2
LadyInRed
Gambler

LadyInRed Avatar

Registracija: Apr 2003.
Meni jako pomaže puno spavanja. Nevjerovatno. Dignem se doslovno ispeglana, ako imam prištiće nestanu! Naravno ne uvijek i ne ako prekrdašim sa spavanjem pa prijeđem onu magičnu granicu. Voda mi uopće ne pomaže. Općenito nisam primjetila ni da mi neka hrana šteti. Ali mi se čini zadnje vrijeme da mi bijeli kruh škodi?!

Od kozmetičkih preparata ništa specijalno. Rosal kozmetika. Klindamicin ne Lancaster zelena maska za lice i ona hvaljena Balea od mrtvog mora Stvarno je odlična

Decleorova emulzija za isušivanje prištića nije loša, ali ne djeluje uvijek.

Vichy Termal S1 za- savršeno hidratizira masnu kožu, a ne masti.

Parenje s kapima ulja čajevca ili Ylang Ylanga. Ružmarin isto dobro dođe.

Opet se vraćam na puno spavanja i red u glavi
Old 11.09.2003., 00:13   #3
sunčica
...ooo

sunčica Avatar

e da, spavanje je i meni super, ali ono, kad spavam taman koliko mi treba

nažalost, vrijedi i obrnuto, ako se ne naspavam sva sam
Old 11.09.2003., 00:14   #4
cicamaca
Snađi se druže.

cicamaca Avatar

Registracija: Jul 2003.
Ovo sa spavanjem je živa istina i prva liga, mene također doslovce ispegla.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 11.09.2003., 00:15   #5
cicamaca
Snađi se druže.

cicamaca Avatar

Registracija: Jul 2003.
Quote:
sunčica kaže:
nažalost, vrijedi i obrnuto, ako se ne naspavam sva sam
Ne pakati nisi jedina!
Old 11.09.2003., 07:56   #6
tanita
Pacijent

Quote:
LadyInRed kaže:
Meni jako pomaže puno spavanja. Nevjerovatno. Dignem se doslovno ispeglana, ako imam prištiće nestanu! Naravno ne uvijek i ne ako prekrdašim sa spavanjem pa prijeđem onu magičnu granicu. Voda mi uopće ne pomaže. Općenito nisam primjetila ni da mi neka hrana šteti. Ali mi se čini zadnje vrijeme da mi bijeli kruh škodi?!

Od kozmetičkih preparata ništa specijalno. Rosal kozmetika. Klindamicin ne Lancaster zelena maska za lice i ona hvaljena Balea od mrtvog mora Stvarno je odlična

Decleorova emulzija za isušivanje prištića nije loša, ali ne djeluje uvijek.

Vichy Termal S1 za- savršeno hidratizira masnu kožu, a ne masti.

Parenje s kapima ulja čajevca ili Ylang Ylanga. Ružmarin isto dobro dođe.

Opet se vraćam na puno spavanja i red u glavi

To što si napisala za bijeli kruh je moguće. Pisalo je da su bijeli kruh i pekarski proizvodi štetniji za ten od čokolade, u tinejđerskoj dobi, i da upravo oni izazivaju prištiće.
Nisam s tim imala nikad problema pa ne mogu potvrditi.
Meni pomaže najviše puno sna, inače puno pijem tekućine. U zadnje vrieme uzimam tablete pivskog kvasca, i čini mi se da mi je bolji ten i sjajnija kosa.

Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 08:01   #7
Shtefitza
_________

Shtefitza Avatar

Registracija: Nov 2002.
1) spavati
2) piti vode
3) izbjegavati secer
4) izbjegavati sunce
sredina ciklusa...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 08:30   #8
Crow Jane
Zlo mi je.

Crow Jane Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko Skype korisniku Crow Jane
Meni zbilja pomaže:

1) spavanje 8 sati i više

I sad sam napokon otkrila idealnu njegu za lice - moram priznati da su svi primjetili da mi je ten

A to je Biotherm Biosource gel za umivanje za suhu kožu + Biotherm Hydra - detox krema za lice, također za suhu kožu.

Više uopće ne koristim puder, kao nekad.

A kad ga i koristim - to je HR Spectacular Make up [jes da košta fakin 300 kn ali je vrijedan svake lipe jer se uopće ne kuži kao make up ]
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 10:45   #9
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

slazem se

Quote:
Shtefitza kaže:

1) spavati
2) piti vode
3) izbjegavati secer
4) izbjegavati sunce

sredina ciklusa...

3) izbjegvati opcenito previse ugljikohidrata (moraju se jesti, ali danasnja populacija jede previse CH2O)

4) city sunblock SPF 25, Clinique (fizicki block i stvarno je efikasan)

sto se tice sredine ciklusa, meni je ten prekrasan prije menge (kad svi normalni imaju PMS) i za vrijeme, ali par dana kad zavrsi, onda se nekad sjete zacepiti pore (ali tad sam tako sretna da sam "slobodna" )

5) Clinique on the spot gel (to ubije i pristic i vlasnika ali je efikasno)
6) Clinique tonik za lice br 2 (ponekad je dovoljan, pa se ne treba staviti gel)
7) maska od gline s raznim antisepticnim uljima (to sama smjesam)
8) Shiseido gel za umivanje i baby sapun (Nivea), koristim naizmjenicno za umivanje
9) redovno skidanje sminke (s nekim nemasnim proizvodima npr. maramice Plénitude za normalnu kozu)
10) kreme koje rade blagu eksfolijaciju (meni je super Total Tournaround za suhu kozu od Clinique)

svaki dan koristim krpice za skidanje sminke, sapun/gel za umivanje i kremu. maska, tonik i on the spot gel su povremene pomoci ako nesto ode do vraga (jer mi je to i preagresivno da redovno koristim)...

ovu rutinu ne mislim mijenjati (svojevoljno) jer mi je najbolja od svih koje sam isprobavala.
Old 11.09.2003., 12:03   #10
mimi2003
mala vesela

mimi2003 Avatar

Registracija: May 2003.
Kod mene nema malih tajni za ljepši ten, pijem puno vode i to je sve,šećer i čokolada mi ne stvaraju prištiće, ali mi smetaju za kile, znaći imam probleme s druge strane.

Samo seponekad umivam vodomd jamnicom, ona mi je super, šminka mi niti jedna ne šteti isprobala već svašta,

takav ten mi ima i mama i kada sam bila u pubertetu nisam imala prištiće. Hvala dragom bogu da imama lijepo lice ten i kosu kad već moram paziti šta jedem ali i tu sam se istrenirala.
Old 11.09.2003., 17:24   #11
Winona
Banned

Winona Avatar

Quote:
još nešto, imam osjecaj (a i još cura mi je to reklo) da mi puder zapravo štiti kožu, posebno zimi kad je sve puno smoga i prljavštine. zato ne dolazi u obzir da idem negdj ebez pudera zimi
da to i jest tako. Prije 30 godina su puderi isusivali kozu i bili zbuka sad zapravo stite od vanjskih utjecaja a koza i dalje dise ( naravno ako ne nanesete pol tube odjednom ) - od hladnoce, vjetra, smoga, prasine.

Kozmeticarka mi je rekla da je za kozu danas mnogo stetnija - prasica i sitne cestice kojih ima kad je vjetrovito, smog, sunce direkt na licu nego neki lagani puder sa UV zastitom.

Quote:
Meni jako pomaže puno spavanja. Nevjerovatno. Dignem se doslovno ispeglana, ako imam prištice nestanu!
pa evo ti bi opravdalo neku moju teoriju da je koza ogledalo duse i kao takva zrcali sve sto se s nama zbiva, pa kak se u spavanju opustis, smiri se i cijeli organizam.

Eto to ja koja fanaticki vjerujem u psihosomatiku.

Izuzela bi od toga hormonalni poremacj ali to definitivno nije slucaj kod SVIH koji imaju problem s tenom.

Frendica je imala uzasnih problema s tenom, je obavila sto pregleda, bila u par dermatoloskih ordnacija, pila neke tablete - a koza se smirila sama od sebe kad je stresan razvod prosao.

Quote:
Opet se vracam na puno spavanja i red u glavi
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 17:33   #12
Winona
Banned

Winona Avatar

inace: puno tekucine ( to pijem odkad znam za sebe, ne moram se siliti ) puno sna, nikad ali nikad sa sminkom na spavanje, novo otkrice ( godinama mislila da je tonik u dnevnoj njezi nepotrebna glupost i samo komplicira cijelu stvar) - tonik i to Payot, koza je cista svila i treba duplo manje kreme nakon toga.

Kad ne spavam dovoljno ( znaci manje od 7 sati ) koza mi postane sivkasta i cudna, suha.

Volim - Vichy ( godinama obozavatelj), otkrivam Payot ( kaze kozmeticarka da 2/3 peelinga za lice po ducanima trajno ostecuju kozu jer su od ostrih cestica i da je jedini pravi peeling sa onim mikrokuglicama koje samo fino izmasiraju kozu, to su mi rekli i u parfumeriji - dali mi par imena od jeftinih do skupih, ja probala i razlika se vidi )

Peeling ima veci efekt ako ga umasiram onom malom cetkicom za lice - i tu paziti ako su vrhovi ravno rezani grebu kozu, moraju biti malo zaobljeni.

Luce zasto ovo s ugljikohidratima , daj objasni pliz ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 17:43   #13
lahor
triple libra

lahor Avatar

Quote:
LadyInRed kaže:
ona hvaljena Balea od mrtvog mora Stvarno je odlična

Yep, ja sam ju vec dizala u nebesa po forumu. Stvarno jedini proizvod koji je imao efekta na moj ten, ali samo Balea - ostale su neki plavo-kemijski shit.

Druga stvar koja radi je Novaderm krema sa AHA 7%.

Moj problem sto mi svaki stres izbije na licu....A i nezdrav nacin zivota koji vodim zadnjih par tjedana (premalo spavanja i fizickog kretanja).

Naravno, i svakodnevno ciscenje lica mlijekom i bezalkoholnim tonikom ujutro i navecer.

Winona, a koji su to dobri peelinzi? Ja nisam cula za takvu teoriju, pa da probam osjetiti razliku.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 17:55   #14
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Quote:
Winona kaže:

Peeling ima veci efekt ako ga umasiram onom malom cetkicom za lice - i tu paziti ako su vrhovi ravno rezani grebu kozu, moraju biti malo zaobljeni.

Luce zasto ovo s ugljikohidratima , daj objasni pliz ?
i ja volim mekanu cetkicu za peeling. od sredstava volim peelinge koji imaju i kuglice ali i kiseline (tako ne treba bas jako trljati, nego se razgradi gornji sloj sa AHA ili BHA). reci, kako na popisu peelinga stoji Clarins?

za CH2O nema za sad objasnjenja; samo je primjeceno da ako se jede vise toga, lojnice vise luche i postoji veca sansa da se pore zacepe. cokolada sama po sebi nije problem (vidjela sam da ju se spominje) jer nitko ne pojede dnevno toliko cokolade da bi to bio problem. slozeni ugljikohidrati (kruh, pasta, krumpir, riza) su glavni izvori secera i na tu kontrolu se misli...
Old 11.09.2003., 18:14   #15
Winona
Banned

Winona Avatar

hvala luce !

Lahor - vec smo pisali o tome pa je Sandra October rekla da je njoj super od Johnsona njihov ( ne znam, nisam probala) netko je pisao za ono plavo od Nivee a ja sam odusevljena Payot-om.

Nisam ni ja za to cula ali njoj je to struka a zena svako malo ide na neke strucne sajmove i tak, mislim da ona zna ipak puno vise.

Pitala me prvo kaj ne radim nikakav peeling jer mi je povrsinski sloj koze zadebljao i roznat ( to laik ni u snu ne bi vidio ;-) bas mi je dan prije frendica rekla kak mi je ten super ) onda ja njoj da radim peeling pod obavezno jednom tjedno i rekla koji ( isto nije bas povoljne cijene) a ona kaze da je sve to preagresivno za kozu i da koza onda stvori taj roznati sloj kao rekaciju ( obranu) i da samo postignem kontra efekt.

Za Clarins su mi rekle zene u parfumeriji, kozmeticarka ne.

Luce koji peeling ima kiseline imas neki za preporuciti ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 18:20   #16
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Quote:
Winona kaže:

Za Clarins su mi rekle zene u parfumeriji, kozmeticarka ne.

Luce koji peeling ima kiseline imas neki za preporuciti ?
sta ti rekose za Clarins? aj pitaj kozmeticarku. jedan od Clarinsa bi isto trebao imati kiseline, ali ne znam koji... morat cu u Sephoru na sat citanja etiketa (meni se ne da pricati ja sjednem -ima stolica- pa citam sve kutijice koje me zanimaju).

L'Oréal Exfotonic ima kuglice i kiseline (AHA) i za tijelo je (grublje su kuglice), ali ja stavim i na lice i ne pritiscem uopce, nego samo lagano prodjem i pustim da kiselina djeluje malo. onaj od Nivee je isto ok, ali nista spektakularno.
od ovog Exfotonic bude guza tako meka i glatka
Old 11.09.2003., 18:21   #17
lahor
triple libra

lahor Avatar

Ja imam jako finu kozu lica, puno njezniju od svih mojih frendica (valjda je to skupa u paketu sa bljedo-ruzicastim tenom ), tak da valjda moj peeling valja. Sad koristim neki od Freemana, kod mame i tate imam Alverde da ne nosim svu kozmetiku kad idem kod njih, a prije sam koristila Swiss Formula.

Inace, ako hoces peeling sa kiselinama pogledaj da se spominje alpha hydroxy ili beta hydroxy acid na tubici. Znam da su St. Ives Swiss Formula imali jedan takav, ali njihove proizvode vec odavno nigdje ne pronalazim u Hrvatskoj (a imali su ih stvarno dobrih).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 18:28   #18
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Quote:
lahor kaže:
Inace, ako hoces peeling sa kiselinama pogledaj da se spominje alpha hydroxy ili beta hydroxy acid na tubici.
ja najvise volim salicilnu (BHA)
Old 11.09.2003., 18:52   #19
Winona
Banned

Winona Avatar

hvala cure ! Luce pitam kad budem sljedeci put isla.

( sto mi rekose za Clarins, kad sam im rekla sto trazim - koju vrstu peelinga- spominjale su i Clarins al ja se nisam dala kupila sam onaj po koji sam i dosla )

Quote:
Swiss Formula
e vidis to ti je meni bio omiljeni peeling ( cak mi ga je mama morala ovdje slati tu ga nisam nasla ) al mi je vise kozmeticarki ( i ovdje i u Cro, pa nije bas da su me sve htjele smantati sam tak ) reklo da su te stvari pregrube.

I da se to skuzi na kozi kasnije, kad je vec kasno za intervencije ( za nekih par godina )

Na kraju ih nisam bacila jer super mirise nego iskoristila za tijelo.

Navodno je Freeman isti ?

Ali lahor kad si svojim tenom zadovoljna nemas da brigas, uzivaj !

Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 19:40   #20
patka
29. tjedan

patka Avatar

Registracija: Jun 2003.
priroda mi je podarila dobar ten tako da nemam nikakve tajne...
pojavi mi se tu i tamo pristic, dan dva prije menzisa i to onaj ruzni veliki bijeli
inace sam tih dana i bez pristica horor
sminkam se dosta rijetko ali obavezno skidam sminku...lice perem gelom (trenutmo Garnier, ali to stalno mjenjam) imam i njihovu kremu, maske jos uvijek svasta isprobavam, trenutno je freeman stavljam ju povremeno i to je sve....
mislim da mi najvise pomaze kao sto je vec spomenuto spavanje i ujutro umivanje hladnom vodom....nakon toga sam spremna na novi dan...
patka is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja